بیمه‌بازار
مزایای پایان کار شما:
00000 تومان

محاسبه آنلاین عیدی و پاداش آخر سال

تمامی کارفرمایان کارگاه‌هایی که مشمول قانون کار هستند، باید به هرکدام از کارگران خود نسبت به یک سال کار، معادل 60 روز از آخرین حقوق، مبلغی به‌عنوان عیدی پرداخت کنند. نحوه محاسبه عیدی و پاداش در پایان سال همیشه از دغدغه‌های کارمندان بوده است. با استفاده از ابزار محاسبه آنلاین عیدی و پاداش بیمه بازار می‌توانید عیدی آخر سال خود را محاسبه و مشاهده کنید. کافیست تعداد روزهای کارکرد و حقوق اصلی+ مزایای مستمر خود را وارد کنید:

نحوه محاسبه حق سنوات

حقوق اصلی، بخش عمده‌ای از پرداخت کارفرما به کارگر است که در قبال انجام کار به وی پرداخت می‌شود. بسیاری از محاسبات از قبیل اضافه‌کار، کسر کار، سنوات خدمت، طلب مرخصی و افزایش حقوق بر مبنای حقوق اصلی محاسبه می‌شوند.

منظور از حقوق اصلی چیست؟

مواردی هستند که در چندین ماه متوالی، همراه با حقوق اصلی به کارگر پرداخت می‌شوند. مانند؛ حق اولادـ حق مسکن ـ حق ایاب و ذهاب ـ فوق‌العاده‌های بدى آب‌وهوا – محرومیت از تسهیلات زندگى ـ محل خدمت ـ اشتغال خارج از مرکز ـ مرزى ـ شرایط محیط کار ـ نوبت‌کاری ـ کشیک ـ جذب

منظور از مزایا مستمر چیست؟

تعداد روزهای کارکرد ضرب‌در 365 روز تقسیم بر حقوق پایه کافیست تعداد روزهای کارکرد خود را وارد کنید. برای مثال 350 روز، بعد از آن جمع حقوق اصلی و مزایای مستمر که در حکم حقوقی‌تان آمده را وارد کنید و کلید محاسبه را انتخاب کنید تا به‌راحتی سنوات سالانه خود را مشاهده کنید.

چه زمانی قرارداد کار خاتمه یافته و کارفرما باید سنوات را پرداخت کند؟

 

  • اخراج موجه شخص
  • ازکارافتادگی کلی
  • بازنشستگی
  • پایان کار در قراردادهای معین
  • استعفای کارگر
  • فوت بیمه‌شده
  • فسخ قرارداد مطابق متن قرارداد

  تفاوت پایه سنوات و حق سنوات

   

  حق سنوات:به‌عنوان پاداش پایان کار به آن دسته از کارگرانی داده می‌شود که سابقه یک‌سالِ کاری در کارگاه دارند.

  پایه سنوات:برای کارگاه‌هایی است که طرح طبقه‌بندی مشاغل دارند، در این صورت پایه سنوات به حداقل حقوق آن‌ها اضافه می‌شود.