خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

الحاقیه‌ بیمه و انواع آن؛ حذف الحاقیه اضافی بیمه شخص ثالث سال ۹۶

0 2,603

اگر تا به حال سر و کارتان به خرید بیمه (مثلا بیمه شخص ثالث) افتاده باشد، حتما به واژه الحاقیه بیمه برخورده‌اید، دراین مقاله قصد داریم به تعریف الحاقیه‌، انواع آن و قوانین جدید و حذف الحاقیه بیمه شخص ثالث سال ۹۶ بپردازیم.

الحاقیه‌ بیمه چیست:

سندی است که توسط آن قرارداد بیمه تکمیل و تغییرات قرارداد در آن مشخص می‌شود. به عنوان مثال شما محل مورد بیمه را تغییر دادید که اتفاقا باعث تجدید خطر هم می‌شود، پس به شرکت بیمه خودتان مراجعه می‌کنید و حق بیمه اضافی را به بیمه گر پرداخت می‌کنید و الحاقیه برای شما صادر می‌شود. اگر تغییر مکان را اعلام نکنید، بیمه‌گر می‌تواند قرارداد را فسخ کند.

انواع الحاقیه:

  • الحاقیه اصلاحی: مانند تغییر آدرس بیمه‌‌گذار یا محل مورد بیمه.
  • الحاقیه اضافی: زمانی که ارزش مورد بیمه، مدت بیمه، یا خطرات مورد بیمه افزایش کند، الحاقیه اضافی صادر می‌شود.
  • الحاقیه برگشتی: در صورتی که ارزش مورد بیمه یا خطرات مورد بیمه کاهش پیدا کند، الحاقیه برگشتی صادر می‌شود.
  • الحاقیه بروزرسانی سرمایه: وقتی به مورد بیمه خسارتی وارد شود بعد از پرداخت خسارت از شمول بیمه خارج می‌شود، پس برای اینکه مجددا سرمایه تحت پوشش قرار بگیرد، بیمه‌گذار به محض ترمیم مورد بیمه باید به بیمه‌گر اطلاع دهد و با پرداخت مبلغ اضافی مجددا تحت پوشش قرار گیرد.

بیمه بدنه و آتش سوزی هر ۳ الحاقیه اصلاحی، برگشتی، اضافی را دارد.

بدون بهره و چک بیمه ثالث قسطی بگیرید

حذف الحاقیه اضافی شخص ثالث:

طبق قوانین جدید بیمه شخص ثالث سال ۹۶، الحاقیه افزایش بیمه شخص ثالث برای کلیه بیمه نامه‌های صادره از ابتدای سال ۱۳۹۵منتفی است. در همین راستا جبران کسری پوشش بیمه نامه شخص ثالث در بخش تعهدات بدنی که ناشی از افزایش مبلغ دیه باشد، برعهده صندوق تامین خسارت های بدنی قرار گرفته است.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۲.۵ از ۵ / تعداد نظرات: ۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.