خرید آنلاین انواع بیمه

پوشش مالی بیمه شخص ثالث

2 6,212

همان‌طور که می‌دانید داشتن بیمه شخص ثالث اجباریست و حرکت وسایل نقلیه موتوری، بدون داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث، ممنوع است. مأموران راهنمایی و رانندگی خودروهای بدون بیمه‌نامه را متوقف و راننده متخلف را جریمه می‌کنند.

 ✳️ تعهدات بیمه شخص ثالث

تعهدات مالی: جبران خسارت‌های مالی که به اشخاص ثالثی که در حادثه زیان‌دیده‌اند، وارد می‌شود.

تعهدات جانی: این پوشش خود شامل ۲ بخش است: ۱- پرداخت دیه فوت اشخاص ثالث در حادثه ۲- پرداخت هر نوع دیه ناشی از نقص عضو و ازکارافتادگی.

 

✳️ انتخاب تعهد مالی مناسب برای جبران خسارت‌های سنگین مالی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم تعهدات مالی، برای جبران خسارت‌های مالی تا سقف پوشش خریداری‌شده است. پوشش مالی ثالث از حداقل ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ‌تا حداکثر ۳۰ میلیون تومان قابل خریداری است. در تصویر زیر پوشش مالی، قابل مشاهده است و در سایت بیمه‌بازار قابل انتخاب و خریداری است؟

پوشش مالی

معمولاً بیمه‌نامه‌هایی که خریداری می‌کنید، با پوشش حداقلی ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. درصورتی‌که اگر با خودروی گران‌قیمتی تصادف کنید و مبلغ خسارت بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باشد، باید باقی خسارت را از جیب پرداخت کنید و بیمه هیچ تعهدی در قبال پرداخت باقی خسارت ندارد، که در بسیاری از موارد شما را با بحران مالی مواجه می‌کند. با افزایش تردد خودروهای گران‌قیمت، این موضع تبدیل به چالشی اساسی شده است. درست است که در قانون جدید بیمه شخص ثالث، خسارت متناظر با ۱۵۴میلیون یعنی نصف دیه یک مرد مسلمان پرداخت می‌شود، برای مثال؛ اگر خودرویی ۵۶۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد و در تصادف ۵۰ میلیون تومان خسارت ببیند، از نظر قانون به دلیل این‌که سقف خسارت ۱۵۴ میلیون تومان و یک چهارم ۵۶۰ میلیون تومان است؛ بنابراین تعهد مقصر در قبال این خسارت نیز یک چهارم ۵۰ میلیون و یا ۱۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود. اما هم‌چنان اگر پوشش مالی حداقل را انتخاب کرده باشید از ۱۴ میلیون فقط ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن را شرکت بیمه پرداخت می‌کند و باقی خسارت را باید خودتان پرداخت کنید. پس بهتر است، در هنگام خرید بیمه‌نامه پوشش‌های بالاتر مالی را انتخاب کنید تا در این موارد بیمه خسارت شما را پرداخت کند.

جالب است بدانید؛ قیمت حق‌بیمه حداقل پوشش با حداکثر پوشش تفاوت بسیار اندکی دارد برای مثال قیمت بیمه شخص ثالث پژوی ۲۰۶ تیپ ۲ با حداقل پوشش ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر پوشش ۳۰ میلیون تنها ۸۰ تا ۱۲۰ هزار تومان تفاوت دارند. همان‌طور که می‌بینید با پرداخت کمتر از ۱۰۰ هزارتومان ۲۳ میلیون تومان، پوشش مالی خود را افزایش دادید که می‌تواند شما را از شرایط بحرانی نجات دهد. برای استعلام قیمت بیمه ثالث خود با پوشش مالی حداقلی و حداکثری به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید!

 

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۵ از ۵ / تعداد نظرات: ۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
  1. یوسف باقری می گوید

    سلام
    بیمه در شهرستان خدمات وثبت نام نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

    1. الهام محمدی می گوید

      سلام قصد خرید چه بیمه ای از سایتمون دارین؟ و اینکه کدوم شهر هستین؟