کدام بیمه تکمیلی پوشش بهتری برای دندانپزشکی دارد؟

جالب است بدانید هزینه‌های دندانپزشکی نزدیک 20% کل هزینه‌های خدمات درمانی در کشور هست که بعد از هزینه‌های بستری، بالاترین هزینه‌های درمان را شامل می‌شود. خدمات دندانپزشکی تحت بیمه‌های پایه بسیار محدود بوده و مشکلات بسیاری از جمله نوبت گیری و هدر رفتن زمان را دارد. همین موضوع باعث تمایل بسیاری از افراد به خرید بیمه تکمیلی شده است.

با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله قصد داریم به بیمه دندان‌پزشکی و پوشش‌های آن در بیمه‌های مختلف بپردازیم؛ با ما همراه باشید .

پوشش دندان‌پزشکی در بیمه‌های درمانی پایه

بیمه‌های درمانی پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح که جمعیت بسیاری از افراد را تحت پوشش خود قرار داده‌اند. بخشی از خدمات پایه دندانپزشکی را با دریافت تعرفه‌های پایین ارائه می‌دهند. حتی در این نوع از بیمه برخی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی به صورت رایگان خدمات دندان‌پزشکی را به بیمه‌شدگان خود ارائه‌ می‌دهند.

اما این خدمات اندک بوده و به بعضی از خدمات سطحی دندان‌پزشکی‌ مانند: کشیدن دندان، پر کردن معمولی و جرم گیری محدود می‌شود. ضمن این که در این مراکز به دلیل ازدحام  انجام خدمات بسیار زمانبر بوده و منجر به هدر رفتن زمان بسیاری می‌شود.

همچنین این شرکت‌های بیمه پشتیبانی مناسبی در صورت مراجعه به مطب‌های خصوصی دندان پزشکی ندارند و بیمه‌شده بایستی بیشتر هزینه‌های دندان را خود پرداخت کند.

بیمه دندانپزشکی در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

پوشش‌های ارائه شده در بیمه دندانپزشکی بیمه تامین اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • خدمات مربوط به ویزیت بیمار
 • کشیدن دندان قدامی، دندان خلفی، دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم یا نهفته در نسج سختچ
 • ترمیم کردن دندان‌
 • جرمگیری بالای لثه،  زیرلثه
 • بروساژ کردن هر فک
 • رادیوگرافی تک‌ دندان

این بیمه خدمات مرتبط با زیبایی فک، دندان و ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی‌دهد .

بیمه دندانپزشکی در بیمه تکمیلی

بیمه دندانپزشکی یکی از پوشش‌های بیمه‌ تکمیلی است که هزینه‌های سنگین دندانپزشکی را در ازای دریافت حق بیمه جبران می‌کند.

در بیمه تکمیلی خدمات دندان‌پزشکی معمولا به دو صورت زیر انجام می‌شود:

حالت اول: در این حالت معمولا شرکت‌های بیمه جهت ارائه خدمات دندانپزشکی با برخی از مراکز دندان‌پزشکی قرارداد دارند و شما‌ می‌توانید برای دریافت خدمات مورد نیاز به این مراکز مراجعه نمایید. در این روش در صورتی که هزینه‌‌های دندانپزشکی شما از تعهدات شرکت بیمه بیشتر شود پرداخت ما به تفاوت هزینه به عهده شما است.

حالت دوم: در این حالت شما‌ می‌توانید به مرکز دندان‌پزشکی یا مطب دلخواه مراجعه کنید و از خدمات دندانپزشکی استفاده نمایید و بعد از مراجعه، با ارائه مدارک و اسناد مربوط به معالجات به شرکت بیمه هزینه‌های پرداخت شده را دریافت نمایید. بیشتر بخوانید

در این حالت گاهی اوقات برای دریافت هزینه از شرکت بیمه نیاز به تأیید پزشک معتمد بیمه است

دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی

میزان پوشش دندان‌پزشکی در بیمه تکمیلی

توجه داشته باشید که میزان پوشش دندانپزشکی در شرکت‌های مختلف متفاوت است و با خرید بیمه تکمیلی تا حد معینی‌ می‌توانید از خدمات دندان‌پزشکی استفاده کنید. این بیمه نیز مانند بیمه دندانپزشکی بیمه تامین اجتماعی خدمات مرتبط با زیبایی فک، دندان و ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی‌دهد .

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی کدام است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت پوشش دندانپزشکی شرکت‌های بیمه برای بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی و بیمه تکمیلی دندانپزشکی گروهی متناسب با طرح‌هایی که ارائه می‌دهند متفاوت است. برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی باید پوشش‌ها و تعهدات شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید.

بیمه بازار به عنوان نخستین سامانه خرید آنلاین بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید پوشش دندانپزشکی در شرکت‌های بیمه را مقایسه کنید و بهترین بیمه را خریداری کنید.

بیمه دندانپزشکی شرکت کمک‌رسان (sos)

از دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی بیمه دندانپزشکی sos است . این شرکت دو طرح با حق بیمه‌ها و سقف تعهدهای متفاوت برای مشتریان خودش در نظر گرفته است. میزان فرانشیز این طرح‌ها 30% و دوره انتظار هم 3 ماه است.

 1. طرح طلایی: با پرداخت حق عضویت یک‌ساله 660 هزار تومان، تا سقف 3 میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌گیرید.
 2. طرح نقره‌ای: با پرداخت حق عضویت یک‌ساله 390 هزار تومان، تا سقف 1 میلیون 200 هزار تومان تحت پوشش قرار می‌گیرید.

این شرکت با 56 مرکز و کلینیک در تهران طرف قرارداد هست که البته امکان استفاده از مراکز غیر طرف قرارداد هم وجود داره، اما هزینه‌ها براساس تعرفه‌های قراردادی محاسبه می‌شود.

خرید بیمه دندانپزشکی از بیمه بازار

بیمه دندان پزشکی به عنوان یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی در بیمه بازار است که هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی ارائه‌ می‌شود. شما می‌توانید بیمه دندانپزشکی را در قالب یکی از پوشش‌های تکمیلی از بیمه بازار دریافت کنید. سفارش در بیمه بازار به آسانی صورت می‌گیرد. تنها کافیست اطلاعات خود را وارد کنید، استعلام قیمت گرفته و به آسانی این بیمه را خریداری کنید.

نظر یا پرسش خود را بنویسید

10 نظر
 1. یاس من

  سلام روز خوش ميخواستم ببينم نحوه ثبت نام بيمه دندانپزشكى چطوریه؟

  1. بیمه بازار

   سلام
   همانطور که گفته شد بیمه تامین اجتماعی به صورت محدود برخی از هزینه های دندانپزشکی را شامل می‌شود اما برای استفاده از بیمه دندانپزشکی که پوشش بیشتری داشته باشد باید از بیمه تکمیلی انفرادی استفاده کنید.
   برای راهنمایی درباره خرید بیمه تکمیلی انفرادی میتوانید با کارشناسان بیمه بازار با شماره 91311100-021 تماس حاصل کنید.

 2. Narges

  سلام الان برای ارتودنسی کدوم بیمه هزینه کامل یا بیشتری رو پرداخت میکنع و بعد چند وقت بیمه هزینه رو میده

  1. بیمه بازار

   پوشش دندانپزشکی شرکت‌های بیمه برای بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی و بیمه تکمیلی دندانپزشکی گروهی متناسب با طرح‌هایی که ارائه می‌دهند متفاوت است. برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی باید پوشش‌ها و تعهدات شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید.

 3. احمد

  سلام
  میخواستم بدونم کیفیت بیمه دندانپزشگی چطوره؟

 4. علیرضا

  سلام بیمه ای که هزینه های ایمپلنت کامل ترمیم استخوانهای فک به علت تحلیل رفتن استخوان بخاطرگذاشتن طولانی مدت دندان متحرک روپوشش بوده کدام بیمه هستش؟لطفااگه اپراتورشرکتی هست یامشاورتماس بگیرخ09372731423

 5. محبوب

  عالی وواضح

 6. مهدی

  عالی بود و کامل سپاس از زحمات بی وقفه تون

 7. امير

  سلام روز خوش ميخواستم ببينم نحوه ثبت نام بيمه دندانپزشكى و صحبت با مشاورين چطورى؟

  1. بیمه بازار

   سلام لینک رو داخل مطلب گذاشتیم. وارد سایتشون که بشید میتونین راحت تماس بگیرین و مشاوره بشید