travel

بیمه مسافرتی آسیا

کشور یا کشورهای مقصد

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه آسیا
بیمه آسیا
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه مسافرتی شرکت آسیا

برای سفری امن و آسوده به خارج از کشور، لازم است از یک شرکت بیمه معتبر، مانند شرکت مسافرتی شرکت آسیا، بیمه مسافرتی تهیه کنید. سفر به یک کشور ناآشنا می‌تواند اضطراب‌آور یا ترسناک باشد، اما با خرید بیمه مسافرتی شرکت آسیا، دیگر نیازی نیست نگران بیماری، مراجعه به بیمارستان، مشکلات حقوقی یا از دست دادن بار خود باشید، زیرا همه این موارد و بسیاری مشکلات احتمالی دیگر تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرند. شما می‌توانید با انتخاب شرکت بیمه آسیا، به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه ایران، از دریافت این هزینه‌های ضروری در سفر  مطمئن باشید.

شرکت بیمه آسیا  در یک نگاه

از آن‌جا که برای خرید بیمه مسافرتی به یک شرکت بیمه قابل اعتماد نیاز دارید تا به خیالی آسوده به سفر بروید، خوب است پیش از انتخاب بیمه آسیا، این شرکت را بشناسید. شرکت سهامی بیمه آسیا ابتدا در ۳۰ تیر سال ۱۳۳۸ برای انجام معاملات بیمه پا به عرصه فعالیت گذاشت. این شرکت توانست در گذر زمان به محبوبیت و اعتبار زیادی دست یابد، به طوری که در سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از ۱۰۰ برند برتر کشور شناخته شد.

این شرکت با توانگری مالی ۱۰۵ درصدی می‌تواند به راحتی خسارات مربوط به بیمه مسافرتی را پرداخت کند و پوشش‌هایی برای بیمه عمر، بیمه اتومبیل، بیمه آتش‌سوزی، بیمه باربری، بیمه درمان، بیمه مسئولیت و بیمه مهندسی نیز ارائه می‌کند. خوب است بدانید که این شرکت خدمات خود را با ۱۱۱ شعبه به بیمه‌گذاران ارائه می‌دهد و حدود ۵۵۱۸ نمایندگی حقیقی و حقوقی نیز برای بهبود خدمات خود دارد.

معرفی بیمه مسافرتی شرکت آسیا

بیمه مسافرتی آسیا تعهد می‌دهد که از شما در برابر تمام خطرات احتمالی سفر به یک کشور خارجی محافظت کند و پشتیبان شما در سرزمینی ناآشنا باشد. خوب است بدانید که بعضی سفارت‌خانه‌ها برای ارائه ویزا شما را ملزم به خرید بیمه مسافرتی می‌کنند و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز این بیمه یک مزیت محسوب می‌شود. البته مهم‌ترین کاربرد بیمه مسافرتی، جبران حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی در سفرهای خارج از کشور است.

بدون بیمه مسافرتی، ناچار خواهید بود هزینه‌های درمانی کشورهای خارجی را بپردازید، اما حتی هزینه‌های درمان یک سرماخوردگی نیز گزاف خواهد بود. همچنین ممکن است چمدان، تمام وسایل، مدارک هویتی یا منابع مالی خود را از دست دهید و برای ادامه سفر مشکلات زیادی را تجربه کنید. برای آشنایی با پوشش‌های کامل بیمه مسافرتی شرکت آسیا به خواندن ادامه دهید. 

پوشش‌های بیمه مسافرتی شرکت آسیا

شرکت بیمه آسیا تعهدات خود را با همکاری دو شرکت کمک‌رسان رایزشوتز و اواسان برای بیمه‌گذارانی که در خارج از کشور هستند اجرا می‌کند. هر یک از این دو شرکت طرح‌های مختلفی ارائه می‌کند که در ادامه بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم. با همکاری این دو کمک‌رسان، بیمه مسافرتی شرکت آسیا این پوشش‌ها را در اختیار مسافران خارج کشور قرار می‌دهد:

هزینه‌های درمانی و بستری در بیمارستان‌های خارج از کشور

اگر بیمه‌گذار در خارج از کشور دچار بیماری یا صدمات جسمانی شود، شرکت کمک‌رسان هزینه‌های معمول معاینه، بستری، جراحی و داروهای تجویزی را تا سقف مشخصی تقبل می‌کند. البته گروه پزشکی شرکت کمک‌رسان با برقراری تماس‌های لازم بر ارائه درمان پزشکان نظارت خواهد داشت.

بازگرداندن یا جابه‌جایی بیمه‌گذاری که دچار بیماری یا حادثه شده است

در صورتی که بیمه‌گذار دچار حادثه یا بیماری شود، بیمه مسافرتی شرکت آسیا با شرکت کمک‌رسان برای انتقال او به مراکز درمانی مجهز یا  بازگرداندن او به کشور مبدأ همکاری خواهد کرد. تصمیم‌گیری بین این دو گزینه توسط تیم پزشکی شرکت کمک‌رسان و بر اساس وخامت حال مسافر بیمه‌گذار انجام خواهد شد.

بازگشت اعضای بالفصل خانواده (با سن کمتر از ۱۸ سال) به همراه بیمه‌گذار

اگر بیمه‌گذار برای بیشتر از ۱۰ روز بستری شود یا فوت کند، بیمه مسافرتی هزینه‌های رفت و آمد با بلیط هواپیمای عادی یا قطار درجه یک را برای یکی از اعضای بالفصل خانواده پرداخت خواهد کرد.

بازگرداندن بیمه‌گذار متوفی

اگر فوت بیمه‌گذار به دلیل بیماری حاد یا حوادثی باشد که پس از ورود به کشور خارجی رخ داده‌اند، هزینه‌های بازگرداندن جسد متوفی، یعنی هزینه‌های مربوط به تهیه تابوت و انتقال جسد به یکی از مبادی ورودی بین‌المللی ایران توسط بیمه مسافرتی پرداخت می‌شود. در نظر داشته باشید که این پوشش شامل هزینه مراسم تدفین و ترحیم نمی‌باشد.

عیادت ضرروی یکی از اعضای بالفصل خانواده

در صورتی که بیمه‌گذار به دلیل حوادث با بیماری‌های تحت پوشش برای بیشتر از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود، یکی از اعضای بالفصل خانواده توسط بیمه مسافرتی از کشور مبدأ به محل بستری منتقل می‌شود. هزینه‌های تحت پوشش این بیمه شامل هزینه رفت و برگشت با بلیط عادی هواپیما یا بلیط قطار درجه ۱ از مبدأ ایران و اقامت تا سقف ۸۵ یورو تا حداکثر ۱۰ روز است. سقف کلی تعهدات شرکت آسیا برای این پوشش ۸۵۰ یورو است.

بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

اگر بیمه‌گذار در اثر فوت یکی از اعضای درجه یک خانواده مجبور به توقف سفر شود، اما امکان سفر با وسیله نقلیه خود یا وسیله اجاره شده نباشد، می‌تواند به کمک شرکت کمک‌رسان بیمه مسافرتی آسیا هزینه بازگشت به کشور ایران را پرداخت کند. البته هزینه پرداختی برابر با تفاوت بلیط فاقد اعتبار مسافر و هزینه بلیط بازگشت با وسیله نقلیه متعارف خواهد بود. برای دریافت این پوشش، لازم است بیمه‌گذار همه اسناد و مدارک مربوط به توقف سفر را ارائه کند.

هزینه‌های ارسال دارو

اگر نیاز پزشکی و دارویی بیمه‌گذار توسط تیم پزشکی شرکت کمک رسان تأیید شده باشد، بیمه‌گذار می‌تواند داروهای تجویز شده یا مشابه را از سوی شرکت بیمه‌گر دریافت کند.

ارسال اطلاعات و پیام‌های مراجع درمانی در شرایط اضطراری

در صورت رخ دادن حوادث مشمول بیمه برای بیمه‌گذار، شرکت کمک‌رسان پیام‌های اضطراری، از جمله اطلاعات عمومی مراجع درمانی، مانند نام نزدیک‌ترین پزشکان، متخصصان، دندان‌پزشکان یا پیراپزشکان و همچنین نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، مراکز پزشکی و آمبولانس‌ها را به بیمه‌گذار ارائه خواهد داد.

حواله ضمانتی وجود نقد

در صورت نیاز، بیمه مسافرتی شرکت آسیا وجوه ضروری برای هر گونه وثیقه قانونی را تا حداکثر ۸۵۰ یورو حواله خواهد کرد. مبلغ مورد نیاز باید در دفاتر رسمی شرکت کمک رسان در ایران به صورت چک، پول نقد یا حواله سپرده شده باشد.

حواله وجه نقد

در صورتی که بیمه‌گذار در سفر خود به خارج از کشور به دلیل سرقت، مفقود شدن بار، حادثه یا بیماری ارزهای خود را از دست دهد و بتواند با ارائه رسید، تأییدیه، شکواییه رسمی و... این حادثه را اثبات کند، شرکت امداد رسان به شرط سپرده‌گذاری مبلغ از طریق چک، حواله یا پول نقد در دفتر رسمی ایران، مبلغی برابر با حداکثر ۸۵۰ یورو حواله می‌کند.

از دست دادن گذرنامه، گواهینامه یا شناسنامه در خارج از کشور

اگر بیمه‌گذار مدارک شناسایی خود را در خارج از کشور از دست دهد، شرکت کمک رسان هزینه‌های ضروری برای تهیه گواهینامه، گذرنامه یا شناسنامه المثنی یا مدارک مشابه را تا سقف ۲۰۰ یورو تقبل می‌کند.

پوشش فقدان بار تحویلی به هواپیما در کشور مقصد

اگر شرکت هواپیمایی حامل بار در مقصد بار بیمه‌گذار را تحویل ندهد، ملزم به پرداخت خسارات آن خواهد بود، اما مابه‌التفاوت آن نیز تا سقف حداکثر ۲۰۰ یورو توسط بیمه مسافرتی آسیا پرداخت می‌شود. برای این پوشش، لازم است بیمه‌گذار فهرست محتویات بار خود، از جمله قیمت و تاریخ خرید هر کالا و همچنین میزان خسارت پرداختی توسط شرکت هواپیمایی را به شرکت کمک رسان ارائه کند. در نظر داشته باشید که حداقل زمان لازم برای مفقود تلقی شدن بار توسط شرکت حامل تعیین می‌شود و همواره بیشتر از ۲۱ روز خواهد بود. همچنین کارت های اعتباری، پول نقد، جواهرات، سند، تلفن همراه یا لپ تاپ از این تعهد مستثنی هستند.

جبران خسارات تأخیر در بار

 در صورتی که بار با تأخیر در مقصد به دست مسافر بیمه‌گذار برسد، اگر شرکت هواپیمایی وابسته به «یاتا» باشد، شرکت کمک رسان پس از حداقل ۶ ساعت تا سقف ۱۰۰ یورو هزینه برای خرید ملزومات اساسی ارائه می‌کند.

جبران خسارات تأخیر در حرکت

اگر وسیله نقلیه اجاره شده توسط بیمه‌گذار حداقل ۶ ساعت تأخیر در حرکت داشته باشد، بیمه‌گذار می‌تواند با ارائه صورت حساب هزینه‌های اضافی ناشی از این تأخیر، از جمله هزینه‌های حمل و نقل، هتل و غذا، از شرکت کمک رسان تا سقف مشخصی هزینه دریافت کند. حداکثر سقف تعهدات این پوشش ۲۰۰ یورو است.

کشورها و طرح‌های بیمه مسافرتی کشور آسیا

طرحی که برای بیمه مسافرتی دریافت می‌کنید به نیازهای شما بستگی دارد. در صورت تمایل به دریافت خدمات بیمه از شرکت کمک‌رسان رایزشوتز، می‌توانید یکی از تو طرح زیر را انتخاب کنید:

 • پوشش تمام کشورهای دنیا؛
 • پوشش تمام کشورهای دنیا به جز آمریکا و کانادا.

خوب است بدانید که شرکت کمک‌رسان اواسان خدمات بیمه مسافرتی را با تنوع بیشتری ارائه می‌کند. طرح‌های این شرکت شامل موارد زیر هستند:

 • پوشش تمام کشورهای دنیا؛
 • پوشش تمام کشورهای دنیا به جز کانادا، آمریکا، استرالیا و ژاپن؛
 • پوشش کشورهای خاورمیانه‌ای، آفریقایی و ترکیه؛
 • پوشش کشورهای عراق و سوریه؛
 • پوشش همه کشورهای حوزه خلیج فارس ( به جز حج)؛
 • پوشش کشورهای آسیایی به جز ژاپن؛
 • پوشش کشورهای آفریقایی.

شرایط دریافت بیمه مسافرتی شرکت آسیا

لازم است قبل از خرید این بیمه، مطمئن شوید که شرایط بهره‌مندی از پوشش‌های آن را دارید. شرایط بیمه آسیا شامل موارد زیر هستند:

 • پوشش‌ها و مزایای بیمه مسافرتی شرکت آسیا شامل بیمه‌شدگانی تا با سن حداکثر ۸۵ سال می‌شود؛
 • در حسب درخواست این متقاضی، این بیمه‌نامه می‌تواند ۱ تا ۹۲ صادر شود؛
 • مدت اعتبار این بیمه‌نامه می‌تواند بنا بر درخواست متقاضی به مدت ۶ ماه تا یک سال باشد، البته با رعایت شرط حداکثر سفر برای ۹۲ روز متوالی؛
 • برای افرادی که به طور مستمر از کشور خارج می‌شوند، این بیمه‌نامه طبق ویزا و به صورت Multiple صادر می‌شود، یعنی هنگامی که مسافر برای اولین بار به کشور بازمی‌گردد، بیمه‌نامه منقضی نمی‌شود و تا زمان انقضای ویزا اعتبار خواهد داشت؛
 • در صورت وقوع حادثه، می‌توانید با تلفن تماس شرکت‌ امدادرسان، که روی بیمه‌نامه درج شده است، تماس بگیرید و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید. برای تماس نیازی نیست به زبان‌های خارجی تسلط داشته باشید، زیرا پاسخگویی به زبان فارسی است.

استثنائات بیمه مسافرتی شرکت آسیا

لازم است بدانید که بعضی حوادث تحت پوشش بیمه مسافرتی نیستند و در صورت تماس با شرکت امداد رسان، خدماتی دریافت نخواهید کرد. بعضی استثنائات این بیمه شامل موارد زیر هستند:

 • در صورتی که حادثه در اثر بی‌توجهی، بی‌احتیاطی یا سوء‌استفاده بیمه‌گذار اتفاق افتاده باشد؛
 • اگر حادثه ناشی از مشارکت بیمه‌گذار در اقدامات جنایی باشد؛
 • در صورتی که حادثه در اثر اختلال مشاعر یا بیماری روانی بیمه‌گذار رخ داده باشد؛
 • خسارات و آسیب‌هایی که ناشی از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله هستند؛
 • آسیب‌ها و صدماتی که ناشی از اقدامات نیروهای مسلح در زمان صلح هستند؛
 • صدماتی که ناشی از انرژی و پرتوهای هسته‌ای هستند؛
 • آسیب‌هایی که در اثر شرکت در دعوا، شرط‌بندی و... ایجاد شده‌اند، به جز حالت دفاع از خود؛
 • درمان بیماری‌های مزمنی که بیمه‌گذار پیش از سفر به آن مبتلا بوده است؛
 • آسیب‌هایی ناشی از شرکت در مسابقات و رقابت‌های ورزشی؛
 • آسیب‌های ناشی از شرکت در تفریحات و ورزش‌های خطرناکی مانند اسکی، غواصی و...؛
 • آسیب‌های وارده با افراد مقیم یا دانشجویان در خارج از کشور؛
 • آسیب‌های وارده در اثر استفاده بیمه‌گذار از وسایل حمل و نقل غیرمتعارف؛
 • آسیب‌هایی که به دلیل ریسک‌های شغلی ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که به اطلاع شرکت‌های کمک‌رسان رسانده نشده باشد، به استثناء موارد الزامی که ردگیری شده‌اند؛
 • فوت یا صدماتی که ناشی از خودکشی هستند؛
 • آسیب‌هایی که در اثر مصرف الکل، مواد مخدر یا داروهای بدون نسخه ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌های باری که خوب بسته‌بندی نشده یا مواد فاسدشدنی یا شکننده دارد؛
 • هزینه‌های توان‌بخشی یا فیزیوتراپی؛
 • هزینه‌های ارتودنسی، خرید لوازم کمک ارتوپدی، پروتز یا عینک و...؛
 • هزینه‌های ناشی از بارداری، زایمان یا سقط جنین؛
 • هزینه‌هایی که پس از تشخیص بیمه‌های صعب‌العلاج تحمیل می‌شوند؛
 • هزینه‌های وارده پس از ۹۲ روز سفر پیاپی؛
 • آسیب‌هایی که در اثر کوتاهی نیروهای حوادث غیرمترقبه، مانند اورژانس ایجاد شده‌اند.

راهنمای دریافت خسارت بیمه مسافرتی آسیا

در صورتی که در یک کشور خارجی دچار آسیب یا خسارت شوید، تنها لازم است به سرعت شرکت کمک‌رسان را مطلع کنید و حادثه را شرح دهید. در این صورت، شرکت کمک‌رسان طبق شرایط بیمه به کارهای شما رسیدگی خواهد کرد. شرکت کمک‌رسان به دو شیوه به شما کمک خواهد کرد. در روش اول، شرکت کمک رسان مستقیما هزینه‌های خسارت را به ارگان مربوطه پرداخت می‌کند. در روش دوم، می‌توانید هزینه‌های خسارات وارد شده را پرداخت کنید و پس از بازگشت به ایران، مدارک لازم را برای دریافت هزینه‌ها دریافت کنید. در نظر داشته باشید که حداکثر زمان برای دریافت خسارات وارده و بررسی پرونده، ۷ روز است، مگر اینکه با شرکت بیمه آسیا در این زمینه به توافق برسید.

مدارک لازم برای دریافت خسارات بیمه مسافرتی آسیا

با ارائه این مدارک، امکان دریافت خسارات وارده را خواهید داشت:

 • اصل بیمه‌نامه مسافرتی شرکت آسیا؛
 • تصویر بلیط حمل و نقل؛
 • اصل صورت حساب‌های پرداختی؛
 • گزارش یا نامه شرکت هواپیمایی جهت خسارت تأخیر در پرواز یا رسیدن بار؛
 • کپی شناسنامه، صفحه اول گذرنامه، صفحات ویزا و مهر ورود و خروج؛
 • گزارش‌های درمانی مرتبط، شامل گواهی فوت، گواهی پزشکی بیمارستان یا مراکز درمانی.

خرید بیمه مسافرتی شرکت آسیا از بیمه بازار

برای خرید بیمه مسافرتی آسیا، کافی‌ست اطلاعات خود را در همین صفحه وارد کنید و با مقایسه قیمت بیمه‌نامه موردنظر خود را خریداری کنید. برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان بیمه بازار می‌توانید با شماره 91007240 تماس بگیرید.  

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بیمه مسافرتی برای سفرهای داخلی وجود ندارد. برای سفرهای داخلی باید بیمه حوادث انفرادی یا مسئولیت تهیه کرد. 

آیا برای سفرهای داخلی هم می‌توان بیمه تهیه کرد؟ 

مبنای شروع بیمه مسافرتی تاریخ مُهر خروجی است که روی پاسپورت ثبت می‌شود. بعد از پایان سفر امکان استفاده از بیمه مسافرتی به پایان می‌رسد. به عبارت دیگر، تاریخ شروع بیمه مسافرتی همان تاریخ شروع سفر است. یعنی از زمانی که مهر خروج از کشور در پاسپورت درج می‌شود.

چرا در بیمه‌های مسافرتی تاریخ شروع و پایان آن درج نمی‌شود؟

از زمان آغاز تا اتمام سفر قابل استفاده است اما طبق اعلام بیمه مرکزی مدت سفر نباید بیشتر از 92 روز متوالی باشد.

بیمه مسافرتی تا چه مدت قابل استفاده است؟

بیمه مسافرتی حتی پس از صدور ویزا نیز قابل استرداد است و بیمه گذار می‌تواند با درخواست کتبی به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه خود مراجعه کند.

آیا بیمه مسافرتی قابل استرداد است؟

خیر، خرید بیمه مسافرتی ایرانی منوط به این است که شخص درون خاک کشور ایران باشد. زمانی که  مسافر از مرزهای ایران خارج شد و به کشور دیگر حرکت کرد؛ دیگر امکان خرید بیمه مسافرتی برایش وجود ندارد.

آیا امکانش هست که بیمه مسافرتی را به صورت معکوس، برای سفر از خارج به داخل مرزهای ایران تهیه شود؟

مهم‌ترین کار بعد از وقوع حادثه در کشور مقصد این است که با شرکت کمک‌رسان بیمه مسافرتی تماس بیگرید. اگر امکان این کار نبود می‌توانید بعد از پرداخت هزینه‌ها تمامی مدارک بیمارستان، شرح حال بابت بیماری یا حادثه منجر به هزینه درمان، اصل قبوض پرداختی، اصل بیمه‌نامه، کپی صفحه پاسپورت که مهر ورود و خروج خورده، شماره کارت یا حساب بانکی و شماره تماس خود را به ادرس پرداخت خسارت شرکت بیمه ارسال کنید. بعد از تایید مدارک، خسارت تا سقف ذکر شده در بیمه‌نامه بین 15 تا 30 روز کاری به حساب شما واریز می‌شود. 

بعد از وقوع حادثه در کشور مقصد و پرداخت هزینه‌ها، چگونه می‌توانیم خسارت‌مان را از بیمه مسافرتی دریافت کنیم؟

در صورت درخواست خودتان نسخه کاغذی صادر می‌شود اما می‌توانید از تصویر بیمه‌نامه مسافرتی که لینکش در پیامکی برایتان ارسال می‌شود استفاده کنید. 

آیا به همراه داشتن نسخه فیزیکی بیمه مسافرتی الزامی است؟

بله، برای این مورد باید طرحی از بیمه مسافرتی انتخاب شود که پوشش بیماری کرونا در آن ذکر شده‌باشد.

آیا بیمه‌ مسافرتی بیماری کرونا را پوشش می‌دهد؟