travel

بیمه مسافرتی پارسیان

کشور یا کشورهای مقصد

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه پارسیان
بیمه پارسیان
رتبه رضایتمندی
5
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه مسافرتی شرکت پارسیان

بیمه مسافرتی در زمانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارید، از مواردی است که حتما باید آن را تهیه کنید. علاوه بر مزایای زیادی که این بیمه در اختیار شما قرار می‌دهد، داشتن آن هم در پروسه دریافت ویزای برخی کشورها اجباری است؛ تا زمانی که این بیمه را نخرید، کشور مقصد برای شما ویزا صادر نمی‌کند. برای خرید بیمه سفر خارجی هم، شرکت بیمه پارسیان یکی از معتبرترین گزینه‌ها برای شماست. در این مطلب بیمه‌بازار، بیمه مسافرتی شرکت پارسیان، پوشش‌های آن، نحوه خرید و هرآنچه را که باید در مورد این بیمه بدانید، بررسی خواهیم کرد.

کوتاه درباره شرکت بیمه پارسیان

شرکت بیمه پارسیان فعالیت خود را براساس قانون تاسیس موسسات بيمه غير دولتی، از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. این شرکت از نظر میزان سرمایه (۱۳ هزار میلیارد ریال) و سهم بازار بیمه‌های خصوصی، بزرگ‌ترین بیمه خصوصی کشور است. فعالیت‌های آن هم تقریبا تمام رشته‌های بیمه ای را شامل می‌شود. از جمله:

 • بیمه اتومبیل

 • بیمه مسئولیت

 • بیمه عمر و زندگی

 • بیمه مسافرتی 

 • بیمه آتش‌سوزی

 • بیمه باربری

 • بیمه درمان تکمیلی

 • بیمه حوادث

 • بیمه انرژی

 • بیمه مهندسی

 • بیمه هواپیمایی، کشتی و خاص

این شرکت با ايجاد سازمانی در تراز جهانی، رقابت‌پذير، متعهد نسبت و پیشگام در ارائه خدمات متمايز، پوشش‌های گسترده بیمه‌ای را برای اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم می‌کند و افراد می‌توانند نسبت به خدمات بیمه ای این شرکت، اطمینان کامل داشته باشند. 

بیمه پارسیان با وجود ارائه خدمات بیمه ای متنوع، تمرکز ویژه‌ای روی بیمه‌های اشخاص دارد و به همین منظور یکی از معتبرترین بیمه‌های سفر خارجی را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی یا بیمه سفر خارجی مناسب افرادی است که قصد دارند به طور موقت به مقصدی در خارج از ایران سفر کنند. این بیمه، افراد را در برابر خطرات و هزینه‌ههای درمانی مختلف در حین سفر یا رسیدن به مقصد تحت پوشش قرار می‌دهد. همتن‌طور که در مقدمه نیز اشاره شده، خرید بیمه مسافرتی برای سفر به بسیاری از کشورها به‌خصوص کشورهای حوزه شینگن الزامی است. 

با داشتن این بیمه، افراد می‌توانند هم برای مواردی مثل کنسلی پرواز و مفقود شدن بار تحت پوشش قرار بگیرند و هم برای خسارت‌های جانی و هزینه‌های درمانی. همچنین در صورتی که افراد با مشکلات حقوقی مثل گم کردن مدارک و یا به سرقت رفتن پول نقد و موارد مشابه روبرو شوند، بیمه مسافرتی می‌تواند بسیار سودمند باشد.

انواع بیمه مسافرتی

خود بیمه مسافرتی به ۴ دسته کلی تقسیم می‌شود:

بیمه مسافرتی دانشجویی: این بیمه مخصوص دانشجویانی است که به خارج از کسور سفر می‌کنند. با اینکه اعتبار آن ۹۲ روز است، اما امکان تمدید آن تا یک سال نیز وجود دارد. 

بیمه مسافرتی شنگن (Schengen): این بیمه هم مختص آن دسته افرادی است که قصد دارند به یکی از کشورهای حوزه شینگن مسافرت کنند.

بیمه مسافرتی سینگل (Single): بیمه سینگل به این معناست که فرد بیمه‌گزار تنها یک‌بار می‌تواند با این بیمه به کشور مورد نظر وارد شود؛ حتی اگر اعتبار بیمه‌نامه به اتمام هم نرسیده باشد، فرد باز هم باید برای خرید بیمه مسافرتی اقدام کند. 

بیمه مسافرتی مولتی (Multi): با داشتن بیمه مولتی، فرد می‌تواند تا پیش از اتمام مهلت بیمه‌نامه، چندین بار اقدام به مسافرت کند. 

مزایای بیمه مسافرتی

این بیمه مزایای زیر را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد:

 • جبران هزینه‌های درمان و پزشکی 

 • جبران هزینه‌های انتقال بیمه‌گذار به بیمارستان یا مراکز درمانی

 • جبران هزینه‌های متعارف رفت و برگشت یکی از بستگان درجه اول بیمه‌ شده از کشور محل اقامت بیمه‌ شده به محل بستری و پرداخت مخارج اقامت وی

 • جبران هزینه‌های توقف بیمه‌گزار بر اساس شرایط مندرج در بیمه‌نامه

 • جبران هزینه متعارف بازگشت غیرمنتظره فرد بیمه‌ شده به دلیل صدمات یا بیماری حاد پزشکی (در صورتی که بیمه‌گزار امکان خرید بلیط بازگشت را نداشته باشد)

 • جبران هزینه‌های تهیه مدارک مفقود شده بیمه‌گزار شامل پاسپورت، گواهینامه رانندگی و مدارک کنسولی 

 • جبران هزینه‌های دندانپزشکی اورژانسی شامل صدمات ناشی از حوادث، دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان

 • جبران هزینه‌های ارسال دارو به مقصد در صورت نبود دارو در مقصد

 • پرداخت هزینه‌های انتقال پیکر بیمه شده متوفی به داخل کشور 

 • پرداخت هزینه‌های امور قضایی بیمه شده (به جز خسارت‌های مربوط به اتومبیل) 

 • انتقال کودکان زیر ۱۵ سال بیمه شده به کشور در صورت فوت وی

بیمه مسافرتی شرکت بیمه پارسیان

برای خرید بیمه سفر خارجی شرکت بیمه پارسیان، بهتر است ابتدا موارد زیر را در ذهن داشته باشید:

 • اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی، از تاریخ خروج بیمه‌گذار از کشور محاسبه می‌شود مدت اعتبار آن‌ هم برای مسافرت‌هایی با مدت زمان کمتر از ۹۲ روز (سه ماه متوالی) است.

 • بیمه‌گزار  می‌تواند در طول مدت اعتبار بیمه‌نامه، به دفعات به خارج از کشور سفر کند.

 • اگر اعتبار بیمه‌نامه در طول سفر به اتمام برسد، تمدید آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

 • در صورت عدم استفاده از بیمه‌نامه تا ۶ ماه پس از تاریخ صدور، بیمه‌گزار می‌تواند با در دست داشتن اصل بیمه‌نامه و پاسپورت خود، به واحد صادر کننده بیمه مراجعه کرده و نسبت به فسخ بیمه مسافرتی اقدام کند. (البته این بند مشروط بر عدم دریافت ویزا و ممهور نشدن ویزا به مهر خروج از کشور، از تاریخ صدور بیمه‌نامه است.)

پوشش‌های بیمه مسافرتی پارسیان

پیش از به پوشش‌هایی که بیمه مسافرتی در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهد اشاره شد؛ برای آشنایی کامل با جزئیات آن‌ها، پوشش‌هایی را که توسط بیمه پارسیان ارائه می‌شود، بیشتر بررسی می‌کنیم؛

هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور 

اگر فرد بیمه شده با بیماری یا صدمات جسمانی در خارج از کشور محل اقامت روبرو شود، بیمه مسافرتی هزینه‌های معمول، متداول و معقول بستری در بیمارستان، جراحی، معاینات پزشکی و داروی تجویزی از سوی پزشک را تا سقف مبلغ مندرج در بیمه‌نامه پرداخت خواهد کرد. 

گروه پزشکی شرکت امدادرسان برای نظارت بر ارائه درمان شایسته به بیمه شده، با مرکز درمانی و پزشکان معالج تماس‌های تلفنی لازم را برقرار خواهد کرد. فرانشیز این خدمات هم ۲۵ یورو در هر مورد خسارت است. البته به استثنای صدمات جسمانی حاد و یا بستری شدن در بیمارستان برای بیش از ۲۲ ساعت 

امکان خرید پوشش‌های زیر هم با توجه به منطقه سفر و میزان حق بیمه پرداختی، در اختیار بیمه‌گزار خواهد بود؛

 • پوشش هزینه‌های پزشکی تا سقف ۵۰۰۰۰ یورو برای تمامی کشورهای جهان

 • پوشش هزینه‌های پزشکی تا سقف ۲۰۰۰۰ یورو و ۵۰۰۰۰ یورو برای تمامی کشورهای اروپایی 

 • پوشش هزینه‌های پزشکی تا سقف ۱۰۰۰۰ یورو برای کشورهای حوزه خلیج فارس، ترکیه، خاورمیانه و آفریقا

جابجایی یا بازگرداندن فرد بیمه شده به کشور در طول سفر وی در صورت بروز بیماری یا حادثه 

اگر فرد بیمه شده با حادثه یا بیماری ناگهانی روبرو شود، شرکت امداد رسان نسبت به انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز و یا در صورت لزوم، بازگرداندن وی به کشور اقدام می‌کند. گروه پزشکی امدادرسان با توجه به موقعیت یا وخامت حال فرد بیمه شده، تصمیمات لازم در مورد مراکز درمانی‌ که بیمه شده باید به آن انتقال باید و یا لزوم بازگرداندن وی به کشور اتخاذ خواهد کرد. 

پس از تصمیم‌گیری، گروه پزشکی شرکت امدادرسان طی تماس‌های تلفنی لازم با مراکز درمانی و پزشکان معالج بیمه شده، مراحل انتقال یا بازگرداندن وی با مناسب‌ترین وسیله را انجام می‌دهد.

در مورد حوادث جزیی و یا بیماری‌هایی که به صورت سرپایی قابل مداوا هستند و به اعتقاد گروه پزشکی شرکت امدادرسان، ضرورتی برای بازگشت فرد بیمه شده به کشور وجود ندارد، انتقال وی به مکانی دارای کمک‌های پزشکی کافی انجام می‌شود. فرد بیمه شده نیز با آمبولانس یا سایر وسایل نقلیه منتقل خواهد شد.

پرداخت هزینه‌های فوری دندانپزشکی 

در صورتی که فرد بیمه شده به درمان اورژانسی دندان‌پزشکی نیاز پیدا کند، شرکت امدادرسان با توجه به نوع بیمه‌نامه، این هزینه‌ها را به بیمه شده در خارج از کشور محل اقامت وی پرداخت می‌کند؛

 • پرداخت هزینه‌ها تا سقف ۴۰۰ یورو در بیمه نامه ۵۰ هزار یورویی

 • پرداخت هزینه‌ها تا سقف ۲۰۰ یورو در بیمه‌نامه ۳۰ هزار یورویی

 • پرداخت هزینه‌ها تا سقف ۱۵۰ یورو در بیمه نامه ۱۰ هزار یورویی

فرانشیز این خدمات هم ۲۵ یورو در هر مورد هزینه دندانپزشکی است.

نکته: این هزینه‌ها به معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان محدود می‌شوند. 

بازگشت اعضای خانواده همراه فرد بیمه شده به کشور 

در صورت بستری شدن فرد بیمه شده در بیمارستان به دلیل بیماری ناگهانی و حادثه به مدت بیش از ۱۰ روز و یا فوت وی، شرکت امدادرسان پرداخت هزینه بازگشت یک نفر از اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور را در صورت عدم توانایی سفر با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیه‌ای که در ابتدای سفر مورد استفاده قرار گرفته بود، به عهده می‌گیرد.

بازگرداندن جسد متوفی 

اگر بیمه‌گزار در کشور مقصد فوت کند، شرکت امدادرسان اقدامات لازم برای انتقال و بازگرداندن جسد وی را انجام داده و هزینه‌های مربوط به انتقال جسد بیمه شده به محل خاکسپاری یا مراسم ترحیم در کشور محل اقامت وی را پرداخت خواهد کرد.

نکته: پرداخت هزینه‌های مربوط به خاکسپاری با مراسم ترحیم از این پوشش مستثنی هستند.

سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده

اگر فرد بیمه شده به دلیل حوادث یا بیماری مشمول این بیمه‌نامه، بیش از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود، شرکت امداد رسان مخارج انتقال یکی از اعضای بلافصل خانواده وی را از کشور محل اقامت بیمه شده، از جمله هزینه رفت و برگشت به محل بستری شدن و هزینه‌های اقامت وی تا سقف ۸۵ یورو برای هر روز را حداکثر به مدت ۱۰ روز و تا مبلغ کل ۸۵۰ یورو پرداخت خواهد کرد.

بازگشت اضطراری فرد بیمه شده به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده 

در صورتی که فرد بیمه شده به دلیل فوت یکی از اعضای خانواده (تا بستگان درجه دوم) خود ناچار به توقف سفر شود و امکان بازگشت با وسیله نقلیه شخصی خود و یا وسیله نقلیه‌ای که برای سفر اجاره شده را نداشته باشد، شرکت امدادرسان هزینه سفر او را به کشور محل اقامتش پرداخت می‌کند 

نکته: فرد بیمه شده باید دلایل، اسناد یا گواهی‌هایی (گواهی فوت) را که موجب توقف سفر وی شده است، به شرکت امدادرسان ارائه کند.

تحویل دارو 

اگر داروی مورد نیاز فرد بیمه‌ شده در کشور مقصد در دسترس نباشد (یا پیدا نشود)، شرکت امدادرسان هزینه‌های ارسال اضطراری دارو را در صورتی که توسط پزشک معالج وی حتی پیش از سفر تجویز شده، پرداخت خواهد کرد.

ارسال پیام‌ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری 

مسئولیت ارسال پیام‌های اضطراری فرد بیمه شده در ارتباط با حوادث مشمول پوشش این بیمه‌نامه، به عهده شرکت امدادرسان خواهد بود. در صورت درخواست فرد بیمه شده، شرکت امدادرسان اطلاعات عمومی مراجع درمانی نظیر نام پزشکان، متخصصین، دندانپزشکان یا پیراپزشکان نزدیک به محل اقامت وی، آدرس بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی، داروخانه‌ها و آمبولانس‌ها را (به استثنای مراکز تشخیص - درمانی) در اختیار بیمه شده قرار خواهد داد. 

حواله تضمینی وجوه نقد 

شرکت امداد‌رسان وجوه مربوط به هر نوع وثیقه قانونی از جانب بیمه شده را حداکثر تا سقف ۸۵۰ یورو حواله می‌کند. فرد بیمه شده می‌بایست مبلغ درخواستی را از قبل در دفاتر رسمی شرکت امداد‌رسان در ایران به صورت چک بانکی حواله یا پول نقد سپرده‌گزاری کند.

حواله وجه نقد

در صورتی که فرد بیمه شده در طول سفر خود به خارج از کشور به دلیل سرقت، مفقود شدن بار، بیماری یا حادثه (که از طریق مدارک مربوطه نظیر رسید تاییدیه شکوائیه رسمی و موارد دیگر قابل اثبات است) پول نقد خود را از دست بدهد، شرکت امدادرسان به شرط سپرده‌گذاری مبلغ درخواستی در قالب چک بانکی، حواله، یا پول نقد در دفتر رسمی خود در ایران نسبت به حواله حداکثر ۸۵۰ یورو اقدام خواهد کرد.

فقدان گذرنامه گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور 

اگر فرد بیمه شده گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه خود را در خارج از کشور گم کند، شرکت امدادرسان هزینه‌های لازم برای تهیه گذرنامه، گواهینامه رانندگی، شناسنامه المثنی و یا مدارک کنسولی مشابه را تا سقف ۲۰۰ یورو پرداخت خواهد کرد.

معاضدت (پشتیبانی) حقوقی 

شرکت امداد‌رسان هزینه‌های دفاع قانونی فرد بیمه شده را در مقابل اشخاص ثالث در دعاوی کیفری و مدنی ناشی از حوادث رانندگی در خارج از کشور، تا سقف حداکثر ۱۵۰۰ یورو یا معادل آن (واحد پولی کشور مورد دعوی) پوشش خواهد داد. 

پوشش‌ها و مزایای مربوط به بار همراه مسافر 

پرداخت هزینه‌های مربوط به بار و اموال شخصی بیمه شدگان مطابق فهرست مندرج زیرانجام می‌پذیرد. البته اصل تاییدیه حمل بار یا شکواییه‌ای که نشان دهد به بار مسافر خسارتی وارد شده یا مفقود شده است، باید به شرکت امدادرسان ارائه شود.

جبران خسارت مفقود شدن بار تحویلی به هواپیما 

اگر بار مسافر توسط شرکت هواپیمایی حامل مفقود شود، علاوه بر خسارتی که شرکت هواپیمایی پرداخت می‌کند، شرکت امداد‌رسان نیز مابه التفاوت آن را تا سقف حداکثر ۳۰۰ یورو برای مجموعه بار و لوازم تحویل شده به هواپیما، به بیمه شده پرداخت خواهد کرد. فرد بیمه شده نیز باید فهرستی از مشخصات و محتویات بار مفقودی از جمله قیمت و تاریخ خرید تخمینی هر قلم کالا و همچنین میزان خسارت پرداختی توسط شرکت حامل را به شرکت امدادرسان ارایه کند. پرداخت خسارت هم بر اساس روش توصیه شده به وسیله سازمان‌های بین المللی حمل بار محاسبه خواهد شد.

نکته: پول، جواهرات کارت‌های اعتباری و نقدی و هر گونه سند شامل این جبران خسارت نیستند.

جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر 

اگر بار همراه مسافر ثبت شده باشد، شرکت امدادرسان هزینه تاخیر در ورود بار همراه وی را  پس از گذشت حداقل ۶ ساعت تاخیر برای خرید ملزومات اساسی پرداخت می‌کند. سقف این پوشش ۱۰۰ یورو است.

یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی 

در صورتی که بار و ملزومات شخصی فرد بیمه شده به سرقت رود یا مفقود شود، شرکت امدادرسان راهنمایی‌های لازم را در مورد نحوه گزارش سرقت یا مفقود شدن بار و ملزومات شخصی، به بیمه شده ارائه کرده و همکاری‌های لازم را برای یافتن آن انجام می‌دهد. همچنین در صورت یافت شدن این ملزومات، وظیفه ارسال آن‌ها را به کشور محل اقامت وی بر عهده می‌گیرد.

پوشش تاخیر در حرکت 

اگر تاخیر هواپیما یا وسیله نقلیه فرد بیمه شده حداقل ۶ ساعت تاخیر داشته باشد، شرکت امدادرسان به شرط ارائه نسخه اصلی صورت حساب‌های مربوطه هزینه‌های اضافی به بار آمده را پرداخت می‌کند. هزینه‌هایی مثل حمل و نقل، اقامت در هتل و غذا. این جبران خسارت بسته به میزان تاخیر، به شکل زیر محاسبه و پرداخت می‌شود:

 • تاخیر بیش از ۶ ساعت: تا سقف ۴۵ یورو 

 • تاخیر بیش از ۱۲ ساعت: تا سقف ۴۵ یورو اضافه بر بند یک 

 • تاخیر بیش از ۱۸ ساعت: تا سقف ۴۵ یورو اضافه بر بند دو

 • تاخیر بیش از ۲۴ ساعت: تا سقف ۴۵ یورو اضافه بر بند سه

نکته: سقف تعهدات بابت تمامی موارد فوق، ۱۸۰ یورو خواهد بود.

استثنائات بیمه مسافرتی

مثل هر بیمه‌نامه دیگری، بیمه مسافرتی پارسیان نیز استثنائاتی دارد و در مواردی که در ادامه فهرست شده‌اند، این بیمه جبران خسارتی انجام نخواهد داد:

 • مسابقات اتوموبیل‌رانی و موتور سواری به هر روش

 • مسابقه شکار بزرگ در خارج از قلمرو اروپا

 • غواصی

 • قایقرانی در آبهای بین المللی با وسیله ای که برای حمل و نقل عمومی مسافر ساخته نشده 

 • اسب‌سواری 

 • کوه‌نوردی 

 • غارنوردی 

 • مشت‌زنی 

 • کشتی

 • ورزش‌های رزمی

 • چتر بازی و بالن‌سواری، 

 • سقوط آزاد

 • گلایدرینگ

 • استفاده از وسایل غیرمجاز ناوگان هوایی برای حمل و نقل

 • صدمات جسمانی ناشی از بیماری‌های‌های مزمن یا بیماری‌هایی که پیش از تاریخ شروع این بیمه‌نامه وجود داشته است

 • مرگ ناشی از خودکشی و صدمات و عواقب ناشی از اقدام به آن

 • بیماری‌ها و یا آسیب‌های ایجاد شده بر اثر مصرف الکل، دارو، مواد سمی، مواد مخدر یا داروهای فاقد نسخه پزشکی

 • هرگونه بیماری روانی یا عدم تعادل روحی

 • موارد ناشی از حاملگی و زایمان و عوارض ناشی از آن و یا سقط جنین

 • موارد ناشی از باری که به خوبی بسته‌بندی نشده، شکننده و یا موارد فاسد شدنی

خرید بیمه مسافرتی بیمه پارسیان

خرید بیمه سفر خارجی با روش‌های گوناگونی قابل انجام است؛ از مراجعه به دفاتر شرکت بیمه تا روش‌های آنلاین و تلفنی. اما بهترین راه، خرید بیمه مسافرتی از طریق بیمه‌بازار است. با استفاده از این پلتفرم در کمترین زمان و به سادگی بیمه سفر خارجی قابل خریداری است. صرف‌ نظر از اینکه از چه روشی استفاده می‌کنید، باید مدارک زیر را ارائه کنید؛

 • کپی صفحه اول پاسپورت ( گذرنامه)

 • نشانی و شماره تماس     

 • ارسال فرم پیشنهاد تکمیل شده

همچنین شرکت پارسیان شرایط زیر را هم برای خریداران بیمه مسافرتی تعیین کرده است؛

 • بیمه‌گزار باید هرگونه اقدام لازم برای کاهش خسارت را انجام دهد.

 • بیمه‌گزار باید ضمن تماس تلفنی در اسرع وقت با شرکت امدادرسان، میزان خسارت را اعلام و منافع مورد نیاز را مشخص کند.

 • بیمه‌گذار باید تمامی اطلاعات مربوطه را در اختیار شرکت امداد رسان قرار خواهد دهد.

 • بیمه‌گذار می‌پذیرد که اگر هر یک از خدمات منافع مشمول این بیمه‌نامه قبلا تحت پوشش بیمه دیگری قرار گرفته باشند، شرکت امدادرسان مسئولیتی در قبال آن ندارد.

 • شرکت هر هزینه‌ای را که از پیش مورد تصویب قرار نگرفته باشد، جبران نمی‌کند و یا جبران آن را مورد بررسی قرار نخواهد داد.

مراحل و مدارک لازم برای اعلام و دریافت خسارت از بیمه مسافرتی پارسیان

در صورتی که بیمه‌گذار با خسارتی که تحت پوشش بیمه‌ مسافرتی است، مواجه شود، باید برای دریافت خسارت مراحل مشخصی را طی کرده و مدارکی را هم ارائه کند؛

 • تماس با شرکت امدادرسان در سریع‌ترین زمان ممکن

 • ارائه شماره بیمه و شرح حادثه

 • دریافت کد رهگیری از کارشناسان شرکت بیمه

 • واریز هزینه‌ها به حساب شخص یا بیمارستان

مدارک مورد نیاز:

 • اصل ‌‌بیمه‌نامه

 • کپی صفحه اول گذرنامه 

 • کپی صفحات مهر خروج و ورود

 • صورتحساب هزینه‌های پرداخت شده (با در نظر گرفتن مهر و امضا)

 • رسید پول یا قبض پرداخت به صندوق بیمارستان یا مرکز درمانی

 • رسید پرداخت هزینه‌های درمانی، گزارش پزشکی و صورتحساب مرکز درمانی

 • نامه شرکت هوایی، فاکتور هزینه‌های پرداخت شده برای تاخیر در پرواز

 • گزارش پزشکی قانونی، بیمارستان، پزشک معالج و یا سایر مراجع قانونی در شرایط فوت ‌‌فرد بیمه شده

 • نامه شرکت هوایی مبنی بر عدم ارائه چمدان تا حداقل ۱۲ ساعت برای هزینه‌های خرید ضروری ناشی از تاخیر در رسیدن چمدان‌ها و فاکتور هزینه‌های انجام شده

 • ارائه گزارش کامل وقوع حادثه و یا بروز بیماری و اطلاعات شهر و کشور محل وقوع حادثه، علت حادثه، تاریخ دقیق حادثه، ذکر نوع بیماری و تاریخ دقیق اقدامات درمانی اعم از بستری در بیمارستان و یا درمان سرپایی، کل مبلغ هزینه‌های درمان صورت گرفته، کد رهگیری اخذ شده از شرکت ‌‌بیمه‌، آدرس و شماره تماس ‌‌بیمه‌گذار در داخل کشور.

خرید بیمه مسافرتی پارسیان از بیمه بازار

 بیمه مسافرتی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که هر فردی که قصد سفر به خارج از کشور را دارد، باید انجام دهد. در این میان بیمه مسافرت پارسیان یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید در نظر بگیرید. خرید این بیمه و به طور کل خرید بیمه آنلاین از طریق بیمه‌بازار به سرعت و سهولت قابل انجام است. همچنین کارشناسان این پلتفرم آنلاین خرید بیمه از طریق شماره تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۴۰ پاسخگوی سوالات و ابهامات شما و ارائه مشاوره برای خرید بیمه هستند.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بیمه مسافرتی برای سفرهای داخلی وجود ندارد. برای سفرهای داخلی باید بیمه حوادث انفرادی یا مسئولیت تهیه کرد. 

آیا برای سفرهای داخلی هم می‌توان بیمه تهیه کرد؟ 

مبنای شروع بیمه مسافرتی تاریخ مُهر خروجی است که روی پاسپورت ثبت می‌شود. بعد از پایان سفر امکان استفاده از بیمه مسافرتی به پایان می‌رسد. به عبارت دیگر، تاریخ شروع بیمه مسافرتی همان تاریخ شروع سفر است. یعنی از زمانی که مهر خروج از کشور در پاسپورت درج می‌شود.

چرا در بیمه‌های مسافرتی تاریخ شروع و پایان آن درج نمی‌شود؟

از زمان آغاز تا اتمام سفر قابل استفاده است اما طبق اعلام بیمه مرکزی مدت سفر نباید بیشتر از 92 روز متوالی باشد.

بیمه مسافرتی تا چه مدت قابل استفاده است؟

بیمه مسافرتی حتی پس از صدور ویزا نیز قابل استرداد است و بیمه گذار می‌تواند با درخواست کتبی به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه خود مراجعه کند.

آیا بیمه مسافرتی قابل استرداد است؟

خیر، خرید بیمه مسافرتی ایرانی منوط به این است که شخص درون خاک کشور ایران باشد. زمانی که  مسافر از مرزهای ایران خارج شد و به کشور دیگر حرکت کرد؛ دیگر امکان خرید بیمه مسافرتی برایش وجود ندارد.

آیا امکانش هست که بیمه مسافرتی را به صورت معکوس، برای سفر از خارج به داخل مرزهای ایران تهیه شود؟

مهم‌ترین کار بعد از وقوع حادثه در کشور مقصد این است که با شرکت کمک‌رسان بیمه مسافرتی تماس بیگرید. اگر امکان این کار نبود می‌توانید بعد از پرداخت هزینه‌ها تمامی مدارک بیمارستان، شرح حال بابت بیماری یا حادثه منجر به هزینه درمان، اصل قبوض پرداختی، اصل بیمه‌نامه، کپی صفحه پاسپورت که مهر ورود و خروج خورده، شماره کارت یا حساب بانکی و شماره تماس خود را به ادرس پرداخت خسارت شرکت بیمه ارسال کنید. بعد از تایید مدارک، خسارت تا سقف ذکر شده در بیمه‌نامه بین 15 تا 30 روز کاری به حساب شما واریز می‌شود. 

بعد از وقوع حادثه در کشور مقصد و پرداخت هزینه‌ها، چگونه می‌توانیم خسارت‌مان را از بیمه مسافرتی دریافت کنیم؟

در صورت درخواست خودتان نسخه کاغذی صادر می‌شود اما می‌توانید از تصویر بیمه‌نامه مسافرتی که لینکش در پیامکی برایتان ارسال می‌شود استفاده کنید. 

آیا به همراه داشتن نسخه فیزیکی بیمه مسافرتی الزامی است؟

بله، برای این مورد باید طرحی از بیمه مسافرتی انتخاب شود که پوشش بیماری کرونا در آن ذکر شده‌باشد.

آیا بیمه‌ مسافرتی بیماری کرونا را پوشش می‌دهد؟