سوالات متداول بیمه خودرو، عمر و بیمه آتش سوزی

مهمترین سوالات متداول حوزه بیمه

نرخ بیمه آتش سوزی در شرکت‌های بیمه، متفاوت است. در برخی از شرکت‌ها، شرایط ارائه برخی از پوشش‌ها مانند پوشش سرقت بسایر متغیر است و باعث می‌شود تا با استفاده از این پوشش، حق بیمه بسیار بالا برود. علاوه بر این، عواملی مانند نوع سازه (اسکلت فلزی و یا بتونی) و یا نوع ساختمان (ویلایی، آپارتمان یا مجتمع مسکونی با تعداد واحد بالای بیمه) می‌تواند در حق بیمه آتش سوزی مؤثر باشد. بنابراین بهتر است تا با مراجعه به پنل بیمه آتش سوزی سایت بیمه بازار، حق بیمه آتش سوزی در شرکت‌های بیمه‌ای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید تا با استفاده از این قیمت‌ها در کنار مواردی چون رضایت مشتریان و میزان کایات ثبت شده، بهترین بیمه آتش سوزی را انتخاب کنید.

در بيمه‌نامه‌ آتش‌سوزي‌، نه‌ تنها خطرات‌ مستقيم‌ ناشي‌ از آتش‌سوزي‌ تحت‌ پوشش‌ قرار دارد، بلكه‌خسارات‌ غيرمستقيم‌ ناشي‌ از نشت‌ حرارت‌، دود، خاكستر، آب‌، مواد شيميايي‌ آتش‌نشاني‌ و خراب‌شدن‌ مورد بيمه‌ هم‌ داراي‌ پوشش‌ بيمه‌اي‌ است‌.

پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی در منازل مسکونی که باید به صورت جداگانه خریداری شوند شامل مواردی مانند ترکیدگی لوله، خرابی ناشی از بارش برف و باران، بلایای طبیعی مانند صاعقه و آتشفشان و سیل، سقوط هواپیما و بالگرد، سرقت با شکست حرز، شکست شیشه و نشست و رانش زمین می‌باشد.

در بیمه آتش سوزی، مانند بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت وجود ندارد. اما شرکت‌های بیمه بر اساس برخی از شرایط رقابتی، تخفیف‌هایی را برای بیمه گذار قائل می‌شوند. برخی از شرکت‌ها، تخفیف 20 تا 40 درصدی را برای بیمه گذارانی که از آن‌ها بیمه نامه عمر خریداری کرده‌اند قائل می‌شوند. یا برخی دیگر، به تمام کسانی که بیمه عمر این شرکت را دارند، بیمه آتش سوزی هدیه می‌دهند. علاوه بر این، گروهی از شرکت‌ها، تخفیف‌های را برای اعضای سازمان نظام پزشکی و نظام مهندسی لحاظ می‌کنند. اما نکته دیگر آن است که شرکت‌های بیمه برای ارائه قیمت‌های رقابتی، بعضا تخفیف‌های 50 درصدی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند.

پس از انتخاب پوشش‌های مورد نظر و شرکت بیمه مناسب، و بعد از تأیید نظر کارشناس (در صورت نیاز به کارشناسی که شرایط آن بر اساس بیمه نامه انتخاب شده توسط شما در سایت بیمه بازار مشخص شده است)؛ می‌بایست فرم پیشنهاد بیمه آتش‌سوزی شرکت بیمه مورد نظر پر شود. برای صدور بیمه نامه نیز اطلاعات شخص بیمه‌گذار و ساختمان مورد بیمه لازم است.

از بیمه‌گذار خسارت دیده انتظار می‌رود اقدامات زیر را در صورت بروز حادثه انجام دهد:
•    اعلام خسارت به شعبه بیمه حداكثرتا ۵ روز
•    تا۱۰روز از زمان اطلاع وقوع حادثه توسط بیمه گذار بایستی كیفیت حادثه و فهرست اشیاء نجات داده شده و محل جدید آن‌ها و مبلغ تقریبی خسارت را برای بیمه گذار ارسال نماید.
•    برای جلوگیری از توسعه خسارت هنگام حادثه و یا بعد از وقوع آن كلیه اقدامات لازم را بعمل آورد.
•    بدون اجازه بیمه‌گر در مورد بیمه تغییراتی ایجاد نكند كه تعیین علت حادثه یا ارزیابی خسارت را دچار اشكال كند مگر اینكه تغییرات در جهت تقلیل خسارت یا حفظ منافع عمومی ضرورت پیدا كند.

 

منظور از ارزش بنا برای خرید بیمه آتش‌سوزی هزینه لازم برای ساخت 1 مترمربع از ملک ضربدر متراژ بنا است. هزینه رایج ساخت 1 متر مربع در حدود 1 تا 1.5 میلیون تومان می‌باشد.

در این مورد شرایط شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. در صفحه مقایسه و استعلام نرخ بیمه آتش سوزی در وبسایت بیمه‌ بازار، بر اساس شرایط ساختمان و پوشش‌های انتخابی که اعلام می‌کنید و با توجه به قوانین هریک از شرکت‌های بیمه، در صورت نیاز به کارشناسی قبل از صدور، به شما اعلام می‌شود.

در صورتیکه در زمان خرید بیمه آتش سوزی، سرمایه مورد بیمه کمتر از مقدار واقعی اعلام شود، پرداخت خسارت بر اساس قاعده نسبی سرمایه خواهد بود؛ یعنی، میزان مبلغ خسارت پرداختی نسبت به مقدار واقعی خسارت، برابر خواهد بود با سرمایه بیمه شده نسبت به ارزش واقعی سرمایه

بیمه بازار
حساب کاربری
يادآور تمدید زمان بیمه