خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

بیمه خودرو در کره جنوبی؛ کشوری با چهارمین صنعت بیمه دنیا

1 733

در هفته‌های گذشته، به بررسی وضعیت بیمه خودرو در کشورهای ایالات متحده آمریکا، هند، ترکیه و استرالیا پرداخته شد. در این مقاله، اطلاعاتی درباره بیمه خودرو در کشور کره‌ جنوبی به عنوان یک کشور پیشرفته نوظهور اقتصادی ارائه خواهد شد.

کره جنوبی کشوری است با ۵۱ میلیون نفر جمعیت، در جنوب شبه جزیره کره در شرق آسیا که دومین رشد اقتصادی سریع را در چهار دهه اخیر در دنیا داراست. این کشور که از دیدگاه صندوق بین‌المللی پول به عنوان یکی از کشورهای با اقتصاد پیشرفته شناخته شده است، دارای سرانه تولید داخلی ۳۷٫۶۹۹ دلار است که رتبه ۲۸ ام در دنیا را به خود اختصاص داده است.

صنعت بیمه در کره‌ جنوبی به دو دسته بیمه عمر و سایر بیمه­‌ها تقسیم بندی می‌­شود. در سال ۲۰۱۴، ۵۶ شرکت بیمه در کره جنوبی فعالیت داشتند که ۲۵ شرکت در زمینه بیمه عمر و ۳۱ شرکت دیگر در خصوص سایر بیمه­‌ها فعالیت داشتند (۱۷ شرکت در حوزه بیمه خودرو فعالیتی ندارند). بر اساس گزارش مجله سیگما، صنعت بیمه در کره جنوبی در سال ۲۰۱۴ با ارزش ۱۵۹٫۵۱۵ میلیون دلار، ضریب نفوذ ۱۱/۳ درصدی را به خود اختصاص داده است که از این حیث، رتبه چهارم در دنیا را دارا می­‌باشد.

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای تمام رانندگان در کره‌ جنوبی است. شرکت­‌های بیمه، با ارائه بیمه شخص ثالث تعهداتی در قبال پرداخت هزینه­‌های آسیب­‌های مالی و جانی در اثر تصادف به بیمه‌­شوندگان متضمن می‌­شوند. علاوه بر بیمه شخص ثالث، دو بیمه راننده و بیمه جامع، برای پرداخت خسارت مالی و جانی در شرایط دیگر، ارائه می‌­شوند. در کره‌ جنوبی، عدم سابقه تصادف در کارنامه رانندگان، دریافت تخفیف­‌هایی را از شرکت­‌ها بیمه‌­گر بدنبال دارد.

korean-car-brands-logotypes

با توجه به آمار ارائه شده از سوی Economywatch، به دلیل اجباری بودن استفاده از بیمه اتومبیل و افزایش استفاده از اتومبیل در کره‌ جنوبی، مجموع حق بیمه دریافتی توسط شرکت­‌های بیمه در کره‌ جنوبی از سال ۱۹۸۳ تا سال ۲۰۱۰، ۱۸ درصد افزایش داشته است. با این وجود، تنها در سال­‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ شرکتهای بیمه خودرو سودآوری داشته‌­اند. این مسأله همواره یک چالش اساسی برای شرکت‌­های بیمه بوده است و همواره بدنبال آن بوده‌­اند تا بتوانند حق بیمه دریافتی را افزایش دهند که با مخالفت دولت روبرو شده‌اند.

با توجه به گزارش مؤسسه توسعه بیمه کره جنوبی بیمه اتومبیل در کره‌ جنوبی، حدود ۶/۸ درصد از بازار بیمه در اختیار بیمه خودرو قرار دارد که رقمی نزدیک به ۱۱/۵ میلیارد دلار را تشکیل می‌­دهد. سهم بیمه شخص ثالث از این بازار یازده میلیارد دلاری، در حدود ۷۲ درصد از آن است که رقمی معادل ۸/۵ میلیارد دلار (۴/۹ درصد از کل بازار بیمه) می­‌باشد. میزان خسارت­‌های پرداختی از طرف شرکت­‌های بیمه در مورد بیمه شخص ثالث در حدود ۶/۷ میلیارد دلار بوده است.

بیمه‌بازار:‌ مشاوره، مقایسه و خرید آنلاین بیمه

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. آرمین می گوید

    مردم کره با اون سرعت اینترنتشون چرا بیمه اینترنتی نمیخرن؟