خرید آنلاین انواع بیمه

بیمه آدم ربایی

0 490

تغییرات در فضای سیاسی جهان، افزایش جنگ و تعارضات بین المللی و حتی انتخابات جدید امریکا که تاکنون حواشی متعددی را برای مردم امریکا و حتی جهان ایجاد کرده شرکت‌های بیمه جهانی را جهت ارایه بیمه نامه‌های نوین برای پوشش ریسک‌های سیاسی به تکاپو انداخته است.

در میان هوای ملتهب سیاسی و پشت پرده‌ی بی ثباتی در جهان، شرکت‌هایی که در خارج از کشور خود فعالیت می‌کنند با یک سری چالش‌ها و تهدیدها روبرو هستند. همان طور که چند روز گدشته اعتراض رسمی ۱۰۰ شرکت آمریکایی و ارائه مدارک به دادگاه برای رسیدگی به شکایت آن‌ها مبنی بر ضرر مالی در پی وضع قانون جدید ترامپ جهت ایجاد محدودیت مهاجرتی و اخذ ویزا برای هفت کشور با جمعیت غالب مسلمان را شاهد بودیم، تغییرات سیاسی در هر کشور می‌تواند موقعیت شرکت‌ها را به خطر انداخته و آن‌ها را با ضررهای مالی قابل توجه مواجه سازد. این ریسک که به تازگی نظر شرکت‌های قدرتمند را در سراسر دنیا به خود معطوف کرده است، شرکت‌های بیمه را نیز دست به کار کرده تا بیمه های نوینی جهت پوشش این قبیل ریسک‌ها نیز ارائه دهند.

سرجیو سانچز مدیر ارشد بازاریابی شرکت Clements Worldwide که برای افراد و شرکت‌هایی که در خارج از کشور فعالیت می‌کنند پوشش بیمه فراهم می‌کند  در این خصوص اظهار داشت که  بیشتر شرکت‌ها به این درک رسیده‌اند که نمی‌شود فشار سیاسی و سایر ریسک‌های سیاسی را نادیده گرفت. او در ادامه اضافه کرد که بیمه ریسک سیاسی، قادر است از شرکت‌ها در مقابل تصمیماتی که توسط کشورهای میزبان اخذ می‌شود شامل قانون‌گذاری که  می‌تواند اثری منفی بر فعالیت کاری آن‌ها بگذارد، حفاظت کند. البته لازم به ذکر است که ریسک سیاسی با فشار سیاسی تفاوت دارد چرا که فشار سیاسی به ناامنی داخلی، نافرمانی، اعتصاب، شورش و غیره اشاره دارد.

بر اساس این گزارش در بیشتر کشورها حتی در کشورهای توسعه یافته، انتخابات می‌تواند بعضی از این چالش‌ها را به وجود آورد که لازم است تمام شرکت‌ها از این اتفاقات آگاه و نسبت به آن هوشیار باشند. این فقط برای سازمان‌هایی که در سوریه و یمن فعالیت می‌کنند و کمک‌های بشر دوستانه به مردم ارائه می‌دهند، مشکل ساز نیست. شرکت‌های ساخت و ساز، تولیدی و شرکت‌هایی که در حوزه IT فعالیت می‌کنند نیز در حوزه ریسک سیاسی نگرانی دارند.

لزوم آگاهی کارگزاران به ریسک مشتریان

با وجود یک سری ریسک پیچیده در بازار و نیز طرح‌های متنوع پوششی بیمه، برای کارگزاران بیمه بسیار حیاتی است که از بازار درک درستی داشته باشند تا بتوانند برای مشتریانشان پوشش بیمه مناسب را معرفی و ارائه کنند. زمانی که تعدادی از کارگزاران می‌خواهند به بازار وارد شوند باید دانش و تجربه شان را به منظور جلب اعتماد بیمه‌گر و بیمه‌گذار به اشتراک بگذارند.

هرگاه کارگزاری که بدون داشتن تجربه لازم از این بازار، تلاش کند تا پوشش بیمه برای بازاری با ریسک بالا ارائه دهد، موفق نخواهد بود. یعنی بیمه‌گر باور دارد که کارگزار به اندازه کافی آموزش دیده نیست یا از آن مهارت و تخصص لازم برخوردار نیست که قادر باشد ریسک آینده و ادعاهای خسارت احتمالی را کمتر کند.

قیمت‌گذاری محصولات نوین

زمانی که بحث قیمت گذاری به میان می‌اید، نوسان زیادی در بازار برای فروش محصولات ایجاد می‌شود، در این راستا نحوه قیمت‌گذاری محصولات نوین و جدید بیمه‌ای در موفقیت یا عدم موفقیت آن‌ها اثرگذار خواهد بود. در خصوص بررسی نحوه قیمت گذاری محصولات نوین بیمه‌ای شاید نگاهی به قیمت گذاری بیمه آدم ربایی خالی از لطف نباشد.

با افزایش ریسک‌های سیاسی بیمه‌های جدیدی وارد عرصه بازار بیمه‌ای شده است مانند بیمه آدم ربایی  kidnap & ransom که هنوز هم ظرفیت مازاد قابل توجهی در بازار بیمه آدم ربایی (K&R) وجود دارد که این باعث می‌شود قیمت‌ها همچنان پایین باقی بماند. شرکت‌ها تمایل دارند فقط تعداد کمی از مردم را در بازارهای با ریسک بالا بیمه کنند و لذا افرادی که در صنایع با ریسک بالا فعالیت می‌کند مانند پیمان‌کاران نظامی، باید قیمت‌های بالاتری را بپردازند. سازمان‌هایی که می‌خواهند ریسک را بین تعداد بیشتری از کارمندان خود و در چندین کشور مختلف با موقعیت‌های شغلی متفاوت توزیع کنند، می‌توانند قیمت‌های پایین‌تری بپردازند. این گزارش حاکی است ، شرکت Clements که در بازار آزاد محصولات را به عنوان کارگزار ارائه می‌دهد و همچنین طرح‌های بیمه خود را با حمایت بیمه لویدز لندن معرفی می‌کند، اخیرا محصولی را در این زمینه با حقوق ثابت و تمدید طرح بیمه آدم ربایی (K&R) که طبق گفته شرکت در نوع خود بی‌نظیر است، ارائه داده است.

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.