خرید آنلاین انواع بیمه از بیمه بازار

انواع بیمه عمر را بهتر بشناسیم

0 4,944

بیمه عمر، راهی مطمئن برای حمایت از بیمه‌گزاران و البته یک سرمایه‌گذاری پرسود در طولانی‌مدت است. البته به‌غیراز سرمایه‌گذاری، پوشش‌های بیمه‌ای بسیار مفیدی دارد؛ برای مثال پوشش امراض خاص، پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه، پوشش دریافت مستمری بازنشستگی، پوشش ازکارافتادگی و… حال به توضیح انواع بیمه عمر می‌پردازیم:

️انواع بیمه‌های عمر

بیمه عمر زمانی (به‌شرط فوت)

در بیمه‌ عمر زمانی، پوشش بیمه‌ای برای مدت معینی ارائه می‌شود. سرمایه بیمه در صورت فوت شخص در طول مدت قرارداد، قابل پرداخت است و اگر بیمه‌شده در پایان قرارداد فوت نکرده باشد، مبلغی به او پرداخت نخواهد شد.

بیمه تمام عمر

این بیمه‌نامه مناسب کسانیست که تمایل دارند تا آخر عمر، از پوشش فوت برخوردار باشند و در صورت فوت در هر سنی و به هر علتی، آینده خانواده‌شان تضمین‌شده باشد. این بیمه‌نامه برای مدت محدود است و بیمه‌گر به ازای دریافت حق‌بیمه در مدتی محدود، برای مثال ۵، ۱۰، ۱۵ سال متعهد می‌شود که بیمه‌شده در هر زمان و به هر علت فوت کرد؛ سرمایه بیمه‌شده را به خانواده و یا ذی‌نفعان وی بپردازد. درگیر نشدن درروند انحصار وراثت و معافیت از مالیات از مزایای این بیمه‌نامه است.

بیمه عمر مانده بدهکار

این نوع بیمه‌نامه در  بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کاربرد زیادی دارد. در چنین مواردی اگر وام‌گیرندگان فوت کنند؛ در بسیاری از موارد خانواده آن‌ها توانایی پرداخت اقساط وام را نخواهند داشت و بانک‌ها با استفاده از وثیقه ارائه‌شده توسط وام‌گیرنده، می‌توانند خانواده فرد را تحت‌فشار قرار دهند. در این شرایط، فرد وام‌گیرنده می‌تواند با پرداخت حق‌بیمه ناچیزی این نوع بیمه را بخرد که اگر در طول بازپرداخت وام فوت کرد، بیمه‌گر اقساط وام را به بانک پرداخت کند.


محاسبه بیمه عمر پارسیان

همین حالا با چند کلیک قیمت بیمه عمر پارسیان را استعلام گرفته و با قیمت دیگر شرکت‌ها مقایسه کنید

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری (پس‌انداز و تأمین آتیه)

در کشور ما بیش‌ترین استقبال در سال‌های اخیر از این نوع بیمه عمر شده است. این بیمه‌نامه در زمان حیات بیمه‌شده، پس‌انداز مناسب با سودِ تضمین‌شده‌ای دارد که با ذخیره حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار، در شرکت بیمه، سپرده‌گذاری کرده به دست می‌آید. در پایان قرارداد، هم فرد می‌تواند، بازنشسته شود و حتی مستمری دریافت کند. اگر در طی مدت قرارداد بیمه‌شده فوت کند؛ سرمایه فوت و سودی که به سرمایه تعلق‌گرفته، به وارثین یا افرادی که در بیمه‌نامه تعیین‌شده‌اند پرداخت می‌شود.

سرمایه‌گذاری بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری ۳ نتیجه قطعی در پی دارد:
  • تشکیل سرمایه (سرمایه‌گذاری)
  • پوشش فوت
  • پس‌انداز با روشی منظم

همان‌طور که اشاره کردیم، این نوع بیمه در ایران پرطرفدارترین نوع بیمه عمر است؛ گفتنی است، برای اولین بار در ایران امکان مقایسه و نرخ‌گیری شرکت‌های مختلف بیمه عمر ، توسط بیمه بازار میسر شده است. برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه عمر به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید.

 

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۳.۸ از ۵ / تعداد نظرات: ۶

ارسال یک پاسخ