خرید آنلاین انواع بیمه

بیمه شخص ثالث ایران

مقایسه و خرید بیمه شخص ثالث ایران

0 1,501

مقاله امروز در مورد پرمخاطب‌ترین شرکت بیمه کشور است، بله بیمه ایران، که قدیمی‌ترین و تنها شرکت بیمه دولتی در ایران است. این شرکت بیشترین سهمِ بازار را در فروش بیمه ثالث دارد! مردم ایران اعتماد زیادی به این شرکت بیمه سال‌خورده کشور دارند، شاید از آن جهت که همیشه در پرداخت خسارت خوب عمل کرده، دسترسی آسان برای همه فراهم کرده و خوب دولتیست و پشتوانه دولتی دارد!

بیمه شخص ثالث ایران

بیمه شخص ثالث ایران چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

باید بدانید در یک حادثه رانندگی تمامی خسارت‌های جانی و مالی و درمانی که به افراد ثالثِ زیان‌دیده وارد می‌شود را بیمه شخص ثالث جبران می‌کند! به غیر از راننده مقصر که تحت پوشش حوادث راننده است، بقیه افراد درگیر حادثه، شخص ثالث محسوب می‌شوند! بنابراین چه سرنشینان خودروی مقصر و چه سرنشینان خودروی زیان‌دیده، همگی شخص ثالث محسوب می‌شوند!

پوشش حوادث راننده

حتماً می‌دانید راننده مقصر هم تحت پوشش بیمه ثالث و حوادث راننده قرار می‌گیرد. این را هم بدانید، خسارت‌های مالی و هزینه‌های درمان راننده مقصر را بیمه تقبل نمی‌کند. فقط خسارت‌های فوت و نقض عضو را بیمه تحت پوشش قرار می‌دهد!

❎ پوشش مالی

پوشش مالی بیمه شخص ثالث از حداقل ۷ میلیون تا حداکثر ۳۰ میلیون قابل تغییر است! متأسفانه به دلیل عدم اطلاع هم‌وطنان‌مان، اکثریت بیمه‌شان را با حداقل پوشش مالی یعنی ۷ میلیون خریداری می‌کنند که با توجه به تردد بالای ماشین‌های لوکس و صفر، اگر در تصادفی بیشتر از ۷ میلیون خسارت بزنند، باید باقی مبلغ را از جیب پرداخت کنند و بیمه هیچ تعهدی در قبال آن ندارد!

در صورتی که خرید پوشش‌های بالاتر تا ۳۰ میلیون کمتر از ۱۰۰ هزار تومان به‌حق بیمه اضافه می‌کند. برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث ایران و باقی شرکت‌ها با پوشش‌های مختلف مالی به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید!

حتما بخوانید: همه چیز در مورد پوشش مالی بیمه ثالث!

❎ پوشش جانی

هرسال قوه قضاییه یک‌میزان مشخصی به‌عنوان مبلغ دیه اعلام می‌کند که در ماه‌های حرام و غیر حرام متفاوت است. برای مثال؛ دیه کامل تعیین‌شده در سال ۹۶ در ماه‌های حرام ۲۸۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیر حرام ۲۱۰ میلیون است. ماه‌های قمری ذی‌القعده، ذی‌الحجه، محرم و رجب جزو ماه‌ها حرام هستند که در این ماه‌ها، دیه ۲۸۰ میلیون تومان است! پوشش مالی، یک‌چهلم دیه کامل در ماه حرام است که در سال ۹۶ هفت میلیون تومان تعیین‌شده است.

بیمه شخص ثالث ایران

❎ تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ایران

بیمه ایران تنها شرکت بیمه است که تا به الان قانونِ جدید (ماده ۱۸) بیمه مرکزی مبنی بر کاهش تخفیف‌های عدم خسارت را اجرا کرده. در این قانون، تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث به جای ۷ سال در ۱۴ سال کامل می‌شود. همچنین در قانون جدید با یک‌بار تصادف، همه تخفیف‌ها از بین نمی‌روند و به صورت پلکانی کم می‌شود!

حتما بخوانید: تخفیفات عدم خسارت بیمه ثالث کم شد!

❎ کاربری خودرو

حق بیمه ثالث با توجه به کاربری خودرو تعیین می‌شود. برای مثال خودروهای تاکسی و یا آموزش رانندگی بیشتر در معرض تصادفات هستند، پس طبیعیست که حق بیمه بیشتری را پرداخت کنند. تاکسی‌ها ۲۰% و خودروهای آموزش رانندگی ۱۵% حق بیمه بیشتری پرداخت می‌کنند! شما می‌توانید در سایت بیمه‌بازار با انتخاب گزینه کاربریِ نوع خودروتان که سواری یا تاکسی است را انتخاب کنید و بیمه نامتان را آنلاین بخرید.

❎ جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث ایران

جریمه دیرکرد بیمه ثالث چه زمانی شامل حالمان می‌شود؟ زمانی که از تاریخ انقضای بیمه نام‌مان گذشته باشد! بین همه مشغله‌های روزمره‌ای که داریم به خاطر سپردن تاریخ انقضای بیمه‌نامه‌مان کار دشواری است و به همین علت بارها با جریمه‌های زیادی مواجه می‌شویم. راه کار بیمه‌بازار برای جلوگیری از جریمه شدن، ثبت یادآور بیمه ثالث است. حالا چطور؟ کافیست به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید و تاریخ انقضای بیمه‌نامه‌تان را وارد کنید، تا ما قبل از پایان بیمه‌نامه‌تان به شما یادآوری کنیم! جریمه دیرکرد بیمه ثالث فقط تا یک‌ سال محاسبه می‌شود و جریمه یک ‌سال با دو سال تفاوتی ندارد.

جریمه دیرکرد بیمه ثالث به طور خودکار در سایت بیمه‌بازار اعمال می‌شود، فقط کافیست تاریخ اتمام بیمه‌نامه‌تان را وارد کنید!

❎ مدت اعتبار بیمه‌نامه

شما می‌توانید بیمه‌نامتان را از بیمه ایران به‌صورت یک‌ساله یا کوتاه‌مدت از چند روز تا چند ماه بخرید! در خرید بیمه کوتاه‌مدت، قیمت کمی بالاتر محاسبه می‌شود. بیمه‌بازار، امکان خرید کوتاه‌مدت بیمه ۳ ماه، ۶ ماه و ۹ و یک‌ساله را برای شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.

بیمه شخص ثالث ایران

❎ انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث ایران

می‌توانید تخفیف‌های عدم خسارت‌تان را به بستگان درجه ۱ مثل پدر، مادر، همسر و فرزندان انتقال دهید! در انتقال بیمه ثالث باید به قانون خودروهای مشابه دقت کنید، یعنی تخفیف بیمه‌نامه خودروی سواری‌تان را نمی‌توانید به خودروی بارکش انتقال دهید!

چطور تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث‌مان را انتقال دهیم؟

❎ قیمت بیمه شخص ثالث ایران

همه شرکت‌های بیمه از طرف بیمه مرکزی این امکان را دارند که به مشتریان‌شان تا ۲٫۵ درصد تخفیف بدهند. بیمه شخص ثالث ایران اما این تخفیف را ارائه نمی‌دهد؛ به همین دلیل بیمه ثالث ایران، کمی گران‌تر از باقی شرکت‌هاست. شاید یکی از دلایلش این باشد که بیشترین بیمه ثالث را بیمه ایران صادر می‌کند و همین، ریسک شرکت را افزایش می‌دهد که خوب ندادن این تخفیف، تصمیم عقلانی به نظر می‌آید! برای مشاهده قیمت بیمه شخص ثالث ایران به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید.

❎تخفیف‌های هیجان‌انگیز بیمه‌بازاری برای همه شرکت‌های بیمه

در جشنواره زمستانی بیمه‌بازاری بیمه ثالث‌تان را از هر شرکتی که می‌خواهید با تخفیف‌های از ۱۰ تا ۱۴۰ هزار تومانی بخرید و با ارسالی رایگان درب منزل‌تان تحویل بگیرید! کافیست به آدرس زیر بروید شماره تلفن‌تان را وارد کنید، شانس‌تان را امتحان کنید و تخفیف بگیرید! کلیک کنید👇🏻

با کمترین قیمت، ماشینتو بیمه کن!

❎ چطور بیمه شخص ثالث ایران بخرم؟

برای خرید بیمه شخص ثالث ایران، کافیست به سایت بیمه‌بازار مراجعه کنید؛ اطلاعات خودروی‌تان مانند نوع خودرو، مدل خودرو، سال ساخت، تاریخ انقضا و تعداد سال‌های تخفیف‌تان را وارد کنید؛ شرکت بیمه ایران را انتخاب کنید و سپس مشخصات درخواستی مانند نام و نام‌خانوادگی و… را وارد کنید. عکس از پشت و روی کارت ماشین و بیمه‌نامتان را آپلود کنید و به‌راحتی پرداخت کنید، تا بیمه‌نامتان با ارسال رایگان در اسرع وقت به دست‌تان برسد!

لطفا به این مقاله رای دهید:
امتیاز: ۰ از ۵ / تعداد نظرات: ۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.