نرخ حق بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت در سال ۹۹ + جدول تعرفه

شورای عالی بیمه، نرخ حق بیمه شخص ثالث خودروها، پس از اعلام نرخ دیه توسط قوه قضاییه را اعلام نمود. با توجه به اعلام رسمی قوه قضاییه، دیه کامل در ماه‌های غیرحرام با ۲۰٪ افزایش نسب به سال گذشته، مبلغ ۳۳۰ میلیون تومان در ماه‌های غیرحرام است. بدین ترتیب، با اعلام شورای عالی بیمه، نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال ۹۹، تا ۲۵٪ افزایش خواهد داشت.

بنابراین، شرکت‌های بیمه متعهد می‌گردند بیمه‌نامه‌های شخص ثالثی که پوشش آن از تاریخ ۱/۱/۱۳۹۹ شروع می‌گردد را با تعهد بدنی ۴۴۰ میلیون (که معادل نرخ دیه در ماه‌های حرام است) و ۱۱ میلیون تومان تعهد مالی صادر نماید.

امکان افزایش میزان تعهد برای خسارات بدنی وجود ندارد اما در صورت درخواست بیمه‌گزار، بیمه‌گر موظف است با اخد حق بیمه بیشتر، تعهدات مالی بیمه شخص ثالث را افزایش دهد.

 

مبلغ حق بیمه شخص ثالث طبق جدول زیر برای خودروهای سواری محاسبه می‌گردد:

 

خودروحق بیمه (تومان)
کمتر از چهار سیلندر۱٬۴۱۴٬۲۰۰
پیکان، پراید و سپند۱٬۶۷۴٬۷۰۰
سایر چهار سیلندرها۱٬۹۶۸٬۷۰۰
بیش از چهار سیلندر۲٬۲۰۳٬۲۰۰

 

مبلغ حق بیمه برای وسایل نقلیه سواری با کاربری آژانس، کرایه و مسافرکش شخصی و اینترنتی درون شهری، ۱۰٪ و سواری کرایه و مسافرکش شخصی برون شهری، ۲۰٪ بیشتر از حق بیمه وسایل نقلیه سواری مشابه است.

بیشتر بخوانید  در تصادف صحنه به هم خورده چطور خسارت بگیریم!

 

نرخ حق بیمه شخص ثالث موتورسیکلت نیز طبق جدول زیر تعیین می‌گردد:

 

نوع موتور سیکلتحق بیمه (تومان)
گازی۳۵۱٬۱۰۰
دنده‌ای یک سیلندر۴۲۸٬۹۰۰
دو سیلندر و بیشتر۴۷۱٬۲۰۰
دنده‌ای دارای سه چرخ یا سایدکار۵۰۶٬۷۰۰

 

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث خودرو و یا بیمه ثالث موتورسیکلت به این صفحه مربوطه مراجعه کنید. بیمه بازار با صدور آنی و ارسال رایگان، همراه شماست.

[تعداد: ۲۹   میانگین: ۳.۵/۵]