carbody

خرید بیمه بدنه مزدا 2

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه مزدا 2

با توجه به شرایط فعلی بازار خودروی ایران و بالا بودن هزینه خرید و تعمیرات خودروهای مختلف، اکثر افراد به فکر خرید بیمه بدنه می‌افتند. بیمه بدنه راهی برای جبران خسارات وارده به اتومبیل در شرایط غیرمنتظره است؛ راهی عاقلانه و منطقی برای محافظت از سرمایه و خودروی شما. مزدا 2 یکی از خودروهای پرطرفدار در بازار خودروی ایران است. اگر شما مالک این مدل خودرو و نگران هزینه‌های جانبی تعمیرات و نگهداری خودروی خود هستید، بد نیست که در کنار بیمه شخص ثالث مزدا2، خرید بیمه بدنه را نیز در برنامه‌های خود جای دهید.

انواع بیمه بدنه

 به طور کلی انواع بیمه بدنه که از سمت شرکت‌های مختلف بیمه ارائه می‌شود عبارتند از:

بیمه بدنه یک روزه

اولین نوع بیمه بدنه، بیمه بدنه یک روزه است که در دسته قراردادهای کوتاه‌ مدت بیمه ماشین قرار می‌گیرد. این نوع بیمه بدنه مناسب سفرهای کوتاه مدت یک روزه برای افرادی است که به گردشگری علاقه دارند یا در شرایط خاص نیاز به سفر جاده‌ای کوتاه مدت خواهند داشت. بیمه بدنه یک روزه مشابه با بیمه بدنه‌ای است که در حالت عادی خریداری می‌کنید. همچنین تمامی پوشش‌های این نوع بیمه بدنه، مشابه با بیمه بدنه عادی است. اما تنها تفاوت این بیمه بدنه در مدت زمان صدور آن است (اعتبار یک روزه). در زمان خرید این بیمه بدنه، می‌توانید پوشش‌های تکمیلی را به انتخاب خود به سایر پوشش‌ها (پوشش‌های اصلی بیمه بدنه) اضافه کنید.

بیمه بدنه کیلومتری

بیمه بدنه کیلومتری به بیمه بدنه پیمایشی هم معروف است. این نوع بیمه بدنه براساس میزان کیلومتر طی شده توسط خودرو محاسبه می‌شود و با توجه به این میزان، مبلغ نهایی آن به عنوان حق بیمه تعیین می‌گردد.

بیمه بدنه خودروی اجاره ای

خودروهای اجاره‌ای که چند سالی است طرفداران زیادی هم بدست آورده‌اند، اغلب خودروهایی لوکس، گران قیمت و جدید هستند که مالکان آن‌ها، این خودروها را در اختیار شرکت‌های اجاره خودرو قرار می‌دهند. در این شرایط افرادی که بنابر دلایل مختلف به چنین خودروهایی نیاز دارند آن‌ها را برای مدتی مشخص اجاره می‌کنند. مدارکی از جمله ضمانت نامه و سند از سمت فرد اجاره کننده به شرکت ارائه می‌شود و خودرو در اختیار شخص قرار می‌گیرد. اما در چنین شرایطی بیمه بدنه و تضمینی برای خسارات احتمالی وارده به خودرو هم اولویت بالایی دارد.

به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از عواقب احتمالی، پیشنهاد می‌شود که در زمان اجاره‌ی خودرو برای دریافت بیمه بدنه خودروی اجاره‌ای اقداماتی صورت گیرد. در این شرایط باید به ارزش بیمه بدنه خودرو توجه داشت و مطمئن شد که عدد نهایی با ارزش خودرو برابری دارد. اگر ارزش بیمه برابر با ارزش خودرو نباشد و حادثه‌ای مانند تصادف اتفاق افتد، مقدار خسارتی که شرکت بیمه پرداخت می‌کند به اندازه‌ی مبلغ حق بیمه‌ای‌ است که پرداخت شده است.

بیمه بدنه خودروی نامتعارف

در قوانین ایران (در سال 1402) خودرویی نامتعارف تلقی می‌شود که هزینه خرید آن بالای 600 میلیون تومان باشد. در شرایطی که چنین خودرویی با خودروی دیگر تصادف کند و سقف پوشش بیمه شخص ثالث آن وسیله کمتر از میزان خسارت وارد شده باشد، مالک خودرو باید از بیمه بدنه استفاده کند. به همین منظور خرید بیمه بدنه به مالکان چنین خودروهایی پیشنهاد می‌شود. چرا که در صورت وقوع یک تصادف شدید، استفاده از پوشش‌های بیمه شخص ثالث در کنار بیمه بدنه، در پرداخت خسارات بسیار اثربخش خواهد بود.

بیمه بدنه خودروی مدل پایین

ماشین‌هایی که از تولید آن‌ها مدت زمان ۱۰ سال یا بیشتر گذشته باشد، در دسته ماشین مدل پایین قرار دارند. بیمه بدنه برای این خودروها، با توجه به پوشش‌های موجود خسارات ناشی از تصادفات را جبران خواهد کرد. قیمت بیمه بدنه ماشین‌های مدل پایین و قدیمی با توجه به ارزش مادی خودرو در بازار، تعداد پوشش‌های انتخابی توسط مالک، تخفیفات مختلف و شرکت بیمه متفاوت خواهد بود.

انواع پوشش بیمه بدنه مزدا 2

بیمه بدنه تمامی خودروها از جمله خودروی مزدا 2 شامل دو جز پوشش اصلی و پوشش تکمیلی (اضافی) است. شما به عنوان مالک یک خودرو، در زمان خرید بیمه بدنه هزینه‌ای را پرداخت خواهید کرد که شامل هزینه ناشی از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند. در کنار پوشش‌های اصلی با افزودن موارد تکمیلی به صورت دلخواه و با خواسته و نظر شخصی خود، هزینه هر یک از این پوشش‌های اضافه به مبلغ نهایی بیمه بدنه خودروی شما افزوده می‌شود. این دو نوع پوشش بیمه بدنه را در ادامه به طور مفصل‌تر برای شما شرح داده‌ایم:

پوشش اصلی بیمه بدنه مزدا 2

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه مزدا 2 شامل پوشش‌های ناشی از  آتش سوزی، سرقت، حوادث و... است. لازم است که پس از انتخاب شرکت بیمه مد نظرتان، این پوشش‌ها را در شرکت مورد نظر خود به صورت دقیق بررسی نمایید. این موضوع از این بابت است که هر شرکت پوشش متفاوتی از بیمه را ارائه می‌دهد که در برخی جزئیات با سایر شرکت‌ها تفاوت‌ دارند. شما باید مناسب‌ترین پوشش‌ها را با توجه به شرایط شخصی خود انتخاب و خریداری نمایید. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودروی مزدا 2 عبارتند از:

 • سرقت کلی خودرو: سرقت کلی خودرو به معنای دزدیدن خودرو همراه با تمامی قطعات و لوازم درون آن است. در شرایطی که خودرو یا قطعات آن دزدیده شده باشد، مالک باید حداقل 1 ماه صبر کند و در صورت پیدا نشدن سارق، از شرکت بیمه تقاضای پرداخت خسارات را داشته باشد؛

 • خسارات ناشی از انتقال و نجات خودرو: اگر در جریان انتقال و نجات خودرو از شرایطی خطرناک، خسارتی به خودرو وارد شود، شرکت بیمه موظف است این خسارت را تا سقف معینی پوشش داده و هزینه آن را به مالک خودرو پرداخت کند؛
 • آتش‌سوزی: پوشش آتش سوزی بیمه بدنه، پوشش خودرو در برابر صاعقه، آتش‌سوزی و انفجار است؛
 • خسارت باتری و لاستیک خودرو:در شرایطی که به باتری و لاستیک خودرو خسارت وارد شود، بیمه موظف است تا سقف معینی که به طور معمول 50% قیمت نو آن باتری یا لاستیک است را جبران نماید؛
 • حوادث: پوشش حوادث بیمه بدنه شامل هرگونه تصادف ناشی از برخورد خودرو با اجسام ثابت یا متحرک، سقوط یا واژگونی خودرو است.

پوشش تکمیلی بیمه بدنه مزدا 2

پوشش‌های تکمیلی همانطور که از نامشان مشخص است، کامل کننده پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند. مالک خودرو می‌تواند با پرداخت هزینه‌هایی اضافی، هر یک از پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه مزدا 2 را به پوشش‌های اصلی اضافه کند. این پوشش‌های تکمیلی شامل موارد زیر هستند:

 • نوسانات قیمت خودرو
 • خسارت ناشی از رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌ نقلیه در برابر حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، فوران آتش‌فشان و سایر بلایای طبیعی
 • هزینه ناشی از جبران خسارت شکستن شیشه خودرو
 • پاشیدن هرگونه رنگ و اسید روی بدنه خودرو
 • سرقت تمامی یا تعدادی از لوازم و قطعات خودرو
 • پرداخت هزینه ایاب‌ و ذهاب
 • پوشش حذف فرانشیز
 • افت قیمت خودرو
 • پوشش ناشی از کشیده شدن میخ یا اشیای نوک تیز روی ماشین
 • خسارت‌ وارده به خودروها در خارج از مرز‌های کشور
 • پوشش حذف استهلاک خودرو
 • نوسانات بازار
 • خسارات ناشی از افت ارزش خودرو
 • خسارت خواب خودرو در زمان بروز حادثه
 • ترانزیت (پوشش ترانزیت با بیمه خودروی بین الملل متفاوت است.)
 • خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو در اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره

خساراتی که تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند

طبق قوانین، خساراتی که تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند عبارتند از:

 • خساراتی که توسط بیمه‌گزار، ذی نفع و یا راننده موضوع بیمه به شکل عمدی به آن وارد می‌شود.
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم
 • خسارت‌های ناشی از حوادثی که طبق گزارش مقامات ذی صلاح دلیل آن‌ها مصرف مشروبات الکلی یا استعمال مواد مخدر یا روانگردان توسط راننده اتومبیل بوده باشد.
 • خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌های ناشی از تعقیب و گریز از پلیس
 • رانندگی بدون گواهینامه، با گواهینامه باطل شده و یا گواهینامه غیر مرتبط با وسیله نقلیه (ضمنا اگر مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی، گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه متناسب نباشد، خسارات خودرو تحت پوشش بیمه نخواهد بود. همچنین اتمام اعتبار گواهینامه در حکم بطلان آن نیست.)
 • خسارت‌های وارده به وسایل و دستگاه‌های الکتریکی خودرو در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آن‌ها باشد.
 • خسارت ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر
 • خسارت‌های ناشی از حمل بار بیشتر از حد مجاز

علت تفاوت قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف بیمه

سقف تعهدات بیمه بدنه شرکت‌های بیمه مختلف، دلیل اصلی تفاوت قیمت بیمه‌ نامه آن‌ها است. شاید شما هم در زمان استعلام گرفتن از شرکت‌های بیمه مختلف با تفاوت در عدد نهایی قیمت بیمه بدنه یک خودروی به خصوص (برای مثال بیمه بدنه مزدا 2) روبه‌رو شده باشید. این موضوع کاملا طبیعی بوده و مهم‌ترین دلیل آن تفاوت در سقف پرداخت خسارت شرکت‌های مختلف ارائه دهنده بیمه بدنه است.

به زبان ساده‌تر هرچه شرکت‌ها سقف بیشتری در پرداخت خسارت بیمه بدنه در نظر داشته باشند، قیمت آن‌ها نیز بیشتر است. از دیگر علل تفاوت قیمت، وجود نرخ‌های رقابتی شرکت‌های مختلف است؛ به شکلی که شرکت‌ها در مقاطعی از زمان برای جذب بیشتر مشتری، قیمت‌های خود را تحت عناوینی از جمله "تخفیف مناسبتی" کاهش می‌دهند.

قیمت بیمه بدنه مزدا 2

تعرفه قیمت بیمه بدنه توسط هر یک از شرکت‌‌های بیمه تعیین می‌شود. این موضوع به این دلیل است که بیمه مرکزی ایران نرخ ثابتی را برای این نوع بیمه اعلام نمی‌کند. شرکت‌های مختلف بیمه نیز در چنین شرایطی اساس تعیین قیمت را ارزش خودرو قرار می‌دهند. از طرف دیگر متقاضی خرید بیمه بدنه ممکن است برخی از پوشش‌های جانبی بیمه بدنه را نیز انتخاب کرده و به پوشش‌های اصلی اضافه کند. در این شرایط هزینه‌ای اضافه به قیمت اصلی بیمه بدنه افزوده می‌شود.

اما به صورت کلی قیمت نهایی بیمه بدنه مزدا 2 با توجه به عوامل مختلفی متغیر است. برخی از این عوامل عبارتند از تخفیفاتی که شامل حال بیمه گذار می‌شود، انتخاب پوشش‌های تکمیلی در کنار پوشش‌های اصلی بیمه و شرکت بیمه طرف قرارداد.

شما می‌توانید پس از انتخاب شرکت بیمه مد نظر خود و انتخاب پوشش‌های بیمه بدنه تکمیلی در کنار پوشش‌های اصلی، اقدام به استعلام قیمت بیمه بدنه مزدا دو از بیمه بازار کنید. در این شرایط دیگر نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه به منظور استعلام قیمت بیمه بدنه خودروی خود نخواهید داشت. شما با خرید آنلاین بیمه در سریع‌ترین زمان بیمه نامه خود را دریافت می‌کنید.

 استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه مزدا 2 از بیمه بازار

برای خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه بازار اطلاعات خود را در کادر استعلام بالای صفحه وارد کنید. پس از مقایسه قیمت و انتخاب بیمه مدنظر خود می‌توانید بیمه‌نامه خود را آنلاین خریداری کنید. برای مشاوره رایگان از کارشناسان بیمه بازار می‌توانید با شماره 91007240 تماس بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟