elevator

خرید بیمه آسانسور

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور سریع بیمه
صدور سریع بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه

توضیحات تکمیلی بیمه آسانسور

بیمه مسئولیت آسانسور

آسانسور، یکی از چندین امکانات رفاهی است که در نتیجه فراگیر شدن زندگی در شهرها و آپارتمان‌نشینی به وجود آمده است. اما این ابزار رفاهی، نیاز به مراقبت دارد. چون حامل جان انسان‌هاست و می‌تواند به اندازه یک هواپیما خطر آفرین باشد.

اما برخلاف هواپیما، آسانسورها بیمه دارند و می‌توان با تهیه «بیمه مسئولیت آسانسور» با خیال راحت‌ تری از آن استفاده کرد.

 

کارکرد بیمه آسانسور

بیمه آسانسور هم نوعی از بیمه مسئولیت مدنی است که برای جبران خسارت‌های مرتبط با آن تهیه می‌شود. این بیمه تنها خسارت‌هایی را پوشش می‌دهد که داخل کابین آسانسور اتفاق افتاده باشد. در حادثه‌های مرتبط با آسانسور «مدیر ساختمان» و «شرکت سرویس و نگهداری آسانسور» مسئول هستند.

 

پوشش‌های بیمه آسانسور

پوشش اصلی این بیمه شامل موارد زیر می‌شود:

•          فوت یا دیه

•          نقص عضو

•          هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

اما جبران این خسارت‌ها منوط به رعایت نکاتی است که قبل از خرید بیمه و بعد از آن باید رعایت شود.

باید قبل از حادثه تمامی سرویس‌ها به موقع انجام شده باشند. تعمیرکار آسانسور باید از سوی شرکت معرفی شود. همچنین داشتن فاکتورها، گزارش سرویس و مدارک سلامت آسانسور لازم است. اگر هر کدام از این مدارک ناقص باشد؛ روند جبران خسارت مشکل و در بعضی موارد، غیرممکن می‌شود.

 

تعیین میزان حق بیمه آسانسور به مواردی مثل:

•          کاربری آسانسور

•          ظرفیت آسانسور

•          سن آسانسور

•          میزان پوشش مورد نظر بیمه گذار

•          و تعداد طبقات ساختمان

بستگی دارد.

 

بیمه آسانسور چه مواردی را پوشش نمی‌دهد؟

•          خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و بلوا

•          خسارت‌های ناشی از انفجار هسته‌ای

•          خسارت‌های وارد شده عمدی

•          خسارت‌های ناشی از آسیب‌های فنی قبل از عقد بیمه‌نامه

•          خسارت‌های ناشی از تخلف از قوانین

•          خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی مانند زلزله

 

چه کسی باید آسانسور را بیمه کند؟

مدیر ساختمان به نمایندگی از سایر مالک‌های ساختمان قرارداد خرید بیمه آسانسور را امضا می‌کند و تمامی مالکین یک ساختمان باید در پرداخت حق بیمه مشارکت داشته باشند.

در حادثه مرتبط با آسانسور چه کسی مقصر است؟

«نصب و نگهداری از آسانسور» دو عاملی هستند که نقش مهمی در کارایی آن دارند. اولین نکته، تهیه آسانسور مورد نیاز از شرکت‌هایی است که پروانه طراحی و مونتاژ از وزارت صمت(صنعت، معدن، تجارت) داشته باشند. بعد از نصب، باید قرارداد «دریافت استاندارد نظارت ادواری آسانسور» به صورت سالیانه بسته شود.

بعد از آن، آسانسور باید به صورت مرتب مورد بازرسی و سرویس قرار بگیرد و مدیر ساختمان تمامی فاکتورها، گزارش سرویس و مدارک سلامت آسانسور را تحویل بگیرد تا در صورت نیاز آنها را ارائه کند.

در شرایطی که مدیر ساختمان یکی از موارد بالا را پیگیری نکند؛ شرکت بیمه تعهدی در قبال پرداخت خسارت نخواهد داشت.

نکته مهم دیگر این است که اگر مدیر ساختمانی برای تهیه بیمه مسئولیت آسانسور اقدام نکند؛ باید تمامی هزینه‌های خسارت مرتبط با آسانسور را جبران کند.

 

اگر مالکین در خرید بیمه آسانسور همراهی نکنند چه اتفاقی می‌افتد؟

تصور کنید فردی در یک ساختمان چند طبقه مستاجر است و در اثر حادثه مرتبط با آسانسور دچار حادثه و جراحت می‌شود. اگر مالک آپارتمانی که این فرد در آن ساکن است برای خرید بیمه آسانسور، سایر ساکنین را همراهی نکرده باشد و مدیر ساختمان بتواند چنین موردی را ثابت کند؛ تمامی هزینه‌ها بر عهده مالکی است که با خرید بیمه آسانسور موافقت نکرده‌است.

 

نحوه خریدن بیمه مسئولیت آسانسور چگونه است؟

برای خرید بیمه آسانسور در قدم اول، باید نوع کاربری آسانسور را مشخص و از بین سه گزینه مسکونی، باربری و تجاری-اداری گزینه مد نظرتان را انتخاب کنید.

در قدم‌های بعدی باید مشخص کنید که ظرفیت آسانسور، تعداد طبقات و عمر آسانسور چقدر است.

داشتن درب داخلی آسانسور یکی از گزینه‌های اثرگذار در قیمت آسانسور است که این مورد را هم باید بعد از وارد کردن اطلاعات قبلی وارد کنید.  

بعد از کامل شدن تمامی این اطلاعات، صفحه مقایسه شرکت‌های مختلف بیمه به شما نشان داده می‌شود.

در گوشه سمت راست، بالای صفحه، گزینه هزینه پزشکی وجود دارد که از صفر تومان تا ۵۰ میلیون تومان را به شما نشان می‌دهد.  

اگر بخواهید یک بیمه آسانسور با هزینه پزشکی صفر تومان بخرید؛ باید این نکته را در نظر داشته باشید که بیمه آسانسور خریداری شده فقط هزینه دیه را پرداخت خواهد کرد و مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌های پزشکی ندارد.

به همین ترتیب با انتخاب سقف هزینه‌های پزشکی مختلف، میزان پوشش خسارت‌های بیمه را (که علاوه بر دیه هزینه‌های پزشکی را هم شامل شود) مشخص می‌کنید.

بر همین اساس، شرکت‌های بیمه‌ متناسب با شرایط‌تان به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید بعد از مقایسه طرح‌ها و قیمت‌های مختلف، شرکت مورد نیازتان را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، نوبت به وارد کردن اطلاعات شخصی مربوط به مدیر ساختمان در جایگاه بیمه‌گذار و اطلاعات مرتبط با آدرس و محل نصب آسانسور می‌رسد.

بعد از طی کردن تمامی این موارد و پرداخت حق بیمه به صورت آنلاین، خرید شما وارد مرحله صدور بیمه‌نامه خواهد شد.

صدور بیمه‌نامه بین یک تا هفت روز کاری طول می‌کشد که کاملا به شرکت بیمه‌ای که انتخاب کرده باشید بستگی دارد.

بیمه‌نامه مسئولیت آسانسور از جمله بیمه‌هایی است که نسخه دیجیتالی دارد اما در صورت درخواست شما، ما می‌توانیم نسخه کاغذی آن را به آدرس مورد نظرتان ارسال کنیم.

و در صورتی که سوالی برایتان پیش آمد یا در روند خرید به مشکل برخوردید، می‌توانید آن را با تیم پشتیبانی ما در بیمه‌بازار در میان بگذارید.

 

مراحل خرید بیمه آسانسور

1
step
ورود اطلاعات آسانسور
اطلاعات و مشخصات آسانسور را به دقت وارد کنید.
2
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
3
step
تکمیل و بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.
4
step
صدور و دریافت بیمه‌نامه
پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید
googlemyketbazaar

سوالات متداول

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟