thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

با توجه به قوانین بیمه مرکزی، تمامی مالکین خودروها اعم از خودروی هیوندای ولستر موظفند تا در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به خرید بیمه شخص ثالث خودروی خود نمایند. در صورت نداشتن این بیمه، مشکلات بسیاری گریبان مالک خودرو را می‌گیرد.

معرفی شرکت هیوندای

چانگ جو یانگ در سال ۱۹۶۷ هیوندای موتور را به‌عنوان شرکت تابعه گروه هیوندا و بازوی خودروسازی این گروه صنعتی تأسیس کرد. مرکز اصلی این شرکت در شهر سئول واقع شده است. این شرکت در طول دهه نخست فعالیتش، با استفاده از حمایت‌های دولتی، انواع فعالیت‌های صنعتی همچون ساخت‌وساز، فولادسازی، کشتی‌سازی، خدمات پشتیبانی، تجارت، الکترونیک و خدمات مالی را تحت پوشش قرار داد و در ابتدای دهه ۱۹۶۰ به بزرگترین شرکت خوشه‌ای کره جنوبی تبدیل شد.

شرکت هیوندای موتور دارای ۷ مرکز تحقیق و توسعه برای بازارهای بین‌المللی خود است. ۳ مرکز آن در کره جنوبی، یک مرکز در آلمان، یک مرکز در ژاپن و یک مرکز نیز در کشور هند مستقر است. بزرگ‌ترین مرکز تحقیق و توسعه این شرکت در ایالت کالیفرنیا قرار دارد و فعالیت‌های این مرکز تنها بر تولیدات هیوندای موتور در بازار ایالات متحده آمریکا، متمرکز است.

معرفی خودروی هیوندای ولستر

شرکت آسیایی هیوندای در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار خودرو اسپرت کامپکت ولستر (Veloster/با تلفظ صحیح ولاستر) را روانه بازار جهانی کرد. این خودرو در طول سال‌های تولید خود تغییرات چندانی پیدا نکرد. خودرویی هاچبک که طرفداران خاص خود را نیز در مدت زمانی نسبتا کوتاه بدست آورد.

این خودرو در حال حاضر در کشور ایران جز دسته خودروهای با قیمت نسبتا بالا است. به موازات بالا بودن قیمت خودرو، قیمت قطعات آن نیز بالا است.

تعریف بیمه نامه شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث از جانب تمام دارندگان وسایل نقلیه از خودروهای سواری و مسافری گرفته تا تمامی خودروهای بارکش و موتور سیکلت و... اجباری است. بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو است که خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص زیان‌ دیده را پرداخت می‌کند. علاوه بر این براساس قانونی جدید، این بیمه راننده مقصر حادثه‌ دیده را نیز تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

توضیح دقیق‌تر برای این بیمه این است که هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می‌كند. طبق قانون بیمه مرکزی، خسارات جانی و مالی مالک وسیله نقلیه‌ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده‌ی شرکت بیمه‌گر طرف قرارداد شخص است. به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در يک حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می‌بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند.

در بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه به شمار می‌آید كه در اكثر بیمه‌نامه‌ها تحت عنوان بیمه‌گذار نیز شناخته می‌شود. شرکت بیمه که طبق قرارداد متعهد به جبران هزینه‌ها است، در بیمه‌نامه با عنوان بیمه‌گر یا شخص ثانی درج می‌شود. در نهایت شخص ثالث، فرد زیان‌دیده در حوادث رانندگی است. به عبارت دیگر، منظور از اشخاص ثالث، کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه بیمه‌ شده است.

لزوم خرید بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

توصیه می‌شود که پس از خرید خودروی هیوندای ولستر و تکمیل مراحل قانونی آن، به سرعت اقدام به خرید بیمه شخص ثالث نمایند. خرید این بیمه به منظور جلوگیری از تمامی زیان‌های وارده در یک سانحه‌ی تصادف اعم از تمامی خسارات جانی و مالی که برای خودرو، راننده و کلیه‌ی سرنشینان رخ می‌دهد، ضرورت می‌یابد.

منظور از شخص ثالث در بیمه شخص ثالث

منظور از اشخاص ثالث در بیمه شخص ثالث، کلیه سرنشینان وسیله بیمه‌ شده و یا افراد خارج از آن هستند. همچنین در بیمه شخص ثالث، شخص اول شخص بیمه‌گذار (کسی که برای وسیله نقلیه‌ای بیمه شخص ثالث خریداری می‌کند)، شخص ثانی، بیمه‌گر یا شرکت بیمه و شخص ثالث فرد یا افرادی هستند در حادثه رانندگی زیان دیده‌اند. شخص ثالث شامل تمامی موارد گفته شده به جز راننده مقصر می‌شود.

دانستن این نکته نیز حائز اهمیت است که بنابر اعلام بیمه مرکزی و در قوانین جدید این بیمه، راننده مقصر و حادثه‌ دیده نیز تحت پوشش بیمه شخص ثالث‌ قرار می‌گیرند.

کدام موارد جز پوشش بیمه شخص ثالث نیست؟

موارد زیر شامل پوشش بیمه شخص ثالث ولستر نمی‌شوند:

 • خسارت وارد شده به وسیله نقلیه مسبب حادثه (راننده مقصر)؛
 • خسارت وارد شده به محموله‌های موجود در وسیله نقلیه مسبب حادثه؛
 • خسارت وارده مستقیم و یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو به خودرو؛        
 • خسارت ناشی از محکومیت جزائی و یا پرداخت جرائم.

مدارک لازم جهت صدور بیمه نامه شخص ثالث هیوندای ولستر

در زمان خرید بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شناسایی خودرو (کارت یا سند مالکیت)؛
 • بیمه‌نامه سال قبل (در صورت دارا بودن)؛
 • همراه داشتن کارت ملی و کد پستی مالک خودرو؛
 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه شخص ثالث و حوادث راننده در واحدهای صدور بیمه‌نامه.

مدت زمان اعتبار بیمه نامه شخص ثالث

معمولا اعتبار بیمه شخص ثالث یک سال است. اما دریافت بیمه نامه شخص ثالث برای زمانی کوتاه‌تر مانند 3، 6 و 9 ماه نیز امکان‌پذیر است. قیمت بیمه شخص ثالث کوتاه ‌مدت در بازه‌های زمانی ذکر شده معمولا به شکل محاسبه  %۳۰ ، %۶۰ و %۹۰ از حق بیمه یکساله است.

در اینصورت ممکن است حق بیمه ثالث کوتاه‌مدت ۱۸ تا ۲۰ درصد بیشتر از یک بیمه ‌نامه یک‌ ساله تمام شود. به همین دلیل خرید بیمه شخص ثالث سالانه برای مالکین خودروها مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود. دلیل این امر نیز این است که هرچه اعتبار بیمه شخص ثالث کوتاه‌تر باشد، لازم است در بازه زمانی کوتاه‌تری به فکر تمدید آن باشید.

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

مدارک مورد نیاز برای انتقال بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر عبارتند از:

 • اصل برگه اسقاط خودرو؛
 • الحاقیه فسخ ‌بیمه نامه شخص ثالث قبلی؛
 • تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گذار به همراه مدارک شناسایی وی؛
 • سند خودروی جدید؛
 • تصویر ‌بیمه نامه قبلی.

تخفیف بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

در حال حاضر شرکت‌های بیمه به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث، ۵ درصد تخفیف به سایر تخفیفات (در صورت وجود) اضافه می‌کنند.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

شما در صورت داشتن تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث خودرو هیوندای ولستر، می‌توانید آن را به ماشین جدید یا خودروی بستگان درجه یک از جمله پدر، مادر، همسر و فرزند خود انتقال دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از انتقال باید اتومبیل خود را فروخته و خودرو را فک پلاک کرده باشید. وکالت‌نامه و قولنامه برای بیمه‌گر معتبر نیست. قبل از ثبت بیمه ثالث به‌نام مالک جدید، ابتدا به شرکت بیمه صادرکننده بیمه نامه شخص ثالث مراجعه نمایید.

لازم است به این نکته آگاه باشید که بیمه شخص ثالث قابل فسخ نیست. اگر بیمه نامه هنوز منقضی نشده باشد و مالک، خودروی خود را فروخته باشد، باید با مراجعه به شعبه یا نمایندگی صدور بیمه نسبت به الحاقیه حذف و انتقال تخفیفات اقدام نماید. در این مورد هزینه‌ای بابت الحاقیه از بیمه گذار دریافت نمی‌شود.

تعریف الحاقیه بیمه شخص ثالث

به صورت سالانه نرخی جدید برای دیه کامل در ماه حرام از جانب قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به بیمه مرکزی ابلاغ می‌شود. پس از آن نیز این موارد به تمامی شرکت‌های بیمه اعلام می‌گردد. در سال‌های گذشته بیمه‌گذاران باید برای تهیه حداقل پوشش با خرید الحاقیه مابه‌تفاوت حق بیمه براساس میزان دیه سال قبل و سال جدید پرداخت می‌کردند. از سال 96 الحاقیه حذف شده و با افزایش نرخ دیه خود به خود سطح پوشش بیمه‌‌گذاران نیز افزایش می‎‌یابد. البته در هر زمان که یک فرد بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد یا نام مندرج بر روی بیمه ‌نامه را تغییر دهد، باید برای بیمه شخص ثالث خود درخواست الحاقیه کند.

انواع خسارت در بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

بیمه شخص ثالث Hyundai Veloster انواع خسارات گفته شده زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

 • خسارات جانی: آسیب جانی که در جریان حادثه به جسم انسان (و نه هر موجود زنده دیگری) وارد می‌شود، خسارت جانی نامیده می‌شود. خسارت‌های جانی به مواردی مانند فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمان پزشکی ناشی از حادثه گفته می‌شود. خسارات بدنی شامل شکستگی، نقص عضو، از کار افتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث نیز  به نوعی از دیه گفته می‌شود که مقدار آن‌ها در شرع تعیین نشده است؛
 • خسارات مالی: خسارت مالی در بیمه شخص ثالث، شامل خسارتی است که در جریان حادثه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود؛ مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت‌هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می‌گردد؛
 • حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب ‌دیده نیز به‌ شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. خسارت خودروی راننده مقصر نیز با بیمه بدنه قابل جبران خواهد بود.

چگونگی محاسبه بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر در هر سال، عوامل مختلفی از سمت تمامی شرکت‌های بیمه و زیر نظر بیمه مرکزی در نظر گرفته می‌شوند. علاوه‌بر این هر ساله میزان حداقل و حداکثر حق بیمه پایه شخص ثالث برای خودروهای مختلف نیز توسط بیمه مرکزی به شرکت‌های مختلف بیمه اعلام می‌شود. قیمت نهایی مبلغ بیمه شخص ثالث نیز با توجه به حداقل پوشش مالی در آن سال محاسبه می‌گردد.

به‌طور کلی عوامل اصلی تعیین کننده‌ای برای نرخ بیمه شخص ثالث وجود دارد که عبارتند از:

 • تعداد سیلندر خودرو؛
 • میزان پوشش‌های مالی و جانی؛
 • نوع کاربری خودرو؛
 • مقدار جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث (برای هر روز تاخیر تمدید بیمه ثالث مبلغی به ‌عنوان جریمه دیرکرد محاسبه می‌شود.)؛
 • میزان درصد تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه قبلی؛
 • مدت اعتبار بیمه شخص ثالث.

موارد مهم در زمان خرید بیمه شخص ثالث

شاخص‌های تاثیرگذار در تعیین بهترین بیمه شخص ثالث خودرو عبارتند از:

 • سطح توانگری شرکت‌ بیمه مد نظر؛
 • تعدد مراکز پرداخت خسارت؛
 • میزان تخفیفات بیمه شخص ثالث شرکت بیمه مورد نظر؛
 • پوشش‌های مالی و میزان رضایتمندی؛
 • سهم شرکت بیمه از بازار خود.

مشکلات ناشی از نداشتن بیمه شخص ثالث

برخی از مشکلات ناشی از نداشتن بیمه شخص ثالث خودرو که ممکن است در کوتاه و بلند مدت با آن‌ها رو‌به‌رو شوید عبارتند از:

 • خرید و فروش خودروهای بدون بیمه ممنوع اعلام شده است؛
 • اگر تصادفی روی دهد و مقصر باشید هم شرکت بیمه‌گر خسارتی را جبران نخواهد کرد. در این شرایط مالک خودرو باید تمامی هزینه‌های ناشی از خسارات وارده را از جیب خود پرداخت کند و عواقب تصادف در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث برای راننده مقصر بیشتر خواهد بود؛
 • در صورت وارد شدن خسارت جانی از جمله فوت و نداشتن بیمه خودرو نیز از نظر قانونی باید به زندان منتقل شوید؛
 • در شرایطی که شما اقدام به خرید بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر نکرده باشید و پلیس جلوی خودروی شما را بگیرد، خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد؛
 • نداشتن بیمه شخص ثالث در ایران جز جرایم ستاره دار محسوب می‌شود؛
 • برای ترخیص خودروی خود یا در هنگام تمدید، باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیز پرداخت شود.

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

دولت با هدف تشویق مالکان خودرو به خرید بیمه شخص ثالث و نیز نشان دادن میزان اهمیت خرید این بیمه ‌نامه، طرح بخشودگی جرایم دیرکرد را در نظر گرفته است. طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه ماشین سالانه در بازه زمانی خاصی توسط دولت و بیمه مرکزی اعلام می‌شود. این دوره بهترین فرصت برای آن دسته از افرادی است که در زمان مقرر نسبت به تمدید بیمه ثالث خود اقدام نکرده‌اند.

روش اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

شما می‌توانید جهت بررسی صحت بیمه ‌نامه خودروی هیوندای ولستر با مراجعه به سامانه سنهاب، پس از وارد کردن شماره بیمه نامه خودرو از صحت اعتبار آن اطمینان پیدا کنید. در صورتی که بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر خود را از طریق بیمه بازار خریداری کرده‌ باشید، می‌توانید برای رفع هرگونه مشکل با همکاران ما در قسمت پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

خرید قسطی بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر

در صورتی که تمایل به خرید بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر به صورت اقساطی دارید، در صورتی که گزینه خرید قسطی فعال باشد، می‌توانید در سایت بیمه بازار، با پرداخت قسط اول، بیمه ماشین قساطی را خریداری کنید. همچنین امکان خرید بیمه شخص ثالث اقساطی بدون چک نیز برای کاربران فراهم شده است. 

نحوه خرید بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر از بیمه بازار

در صورتی که امکان خرید بیمه شخص ثالث خودروی هیوندای ولستر خود به شکل حضوری را ندارید، می‌توانید آن را به شکل آنلاین خریداری کنید. برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث هیوندای ولستر کافی‌ست سوابق بیمه و اطلاعات پلاک خود را در بخش محاسبه‌گر همین صفحه وارد کنید، در مرحله بعدی با مقایسه قیمت می‌توانید بیمه شخص ثالث ماشین خود را خریداری کنید. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟