carbody

بیمه بدنه آرمان

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه آرمان
بیمه آرمان
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه بدنه شرکت آرمان

شرکت بیمه آرمان به عنوان یکی از بیمه‌های جدید کشور، در سال ۱۳۹۰ تاسیس شد و با سرمایه‌ای حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال، یکی از بیمه‌های خصوصی توانگر در این صنعت به شمار می‌رود. این شرکت با سطح یک توانگری (حدود ۲۵۳ در سال ۱۴۰۱)، یکی از مورد اعتمادترین شرکت‌هاست. بیمه آرمان خدمات گسترده‌ بیمه‌ای ارائه می‌دهد؛ از بیمه‌های مهندسی، شخصی، مسئولیت تا بیمه‌های خودرویی مثل بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث. شبکه گسترده‌ای که این بیمه با داشتن ۳۶ شعبه و حدود ۳۶۰ نمایندگی در سراسر ایران ایجاد کرده، فرآیند تحت پوشش قرار دادن حوادث و افراد مختلف و جبران خسارت‌ها را بسیار ساده و سریع کرده است.

اصلی که بیمه آرمان روی آن تاکید دارد، ارائه‌ خدمات بیمه‌ای با بالاترین کیفیت ممکن است. این کیفیت را می‌توان در شفافیت در صدور بیمه‌نامه‌ها، رعایت تمام قوانین و مقررات بیمه‌ای و همینطور پرداخت خسارت‌ها و پاسخگویی مشاهده کرد که میزان شکایت‌های بیمه‌گزاران را به کمترین حد ممکن رسانده است. تلاش دیگر بیمه آرمان، ارائه خدمات، به شکلی نوآورانه است که این امر را با هماهنگی کامل بخش‌های مختلف بیمه، از بازاریابی گرفته تا بخش فنی انجام می‌دهد. لازمه چنین هماهنگی‌ای هم، جمع‌آوری اطلاعات لازم و درک صحیح از نیازهای افراد است.

شرکت بیمه آرمان در میان خدمات خود، تاکید ویژه‌ای روی بیمه‌های خودرویی خود دارد. بیمه بدنه شرکت آرمان را می‌توان یکی از بهترین بیمه‌ها در ارائه پوشش‌های کافی برای بیمه‌گزاران و پرداخت خسارت‌ها در کمترین زمان به شما آورد. در این مطلب بیمه‌بازار، بیمه بدنه شرکت آرمان را از جوانب مختلفی مثل پوشش‌های اصلی و اضافی، فرانشیز، تعهدات و مواردی از این دست مورد بررسی قرار می‌دهیم.

چرا لازم است بیمه بدنه خودرو بخریم؟

بهتر است پیش از پرداخت به خدمات بیمه بدنه شرکت آرمان، بررسی کوتاهی از خود این بیمه و ضرورت تهیه آن داشته باشیم. خرید بیمه بدنه برخلاف خرید بیمه شخص ثالث، الزام قانونی ندارد و اگر چنین بیمه‌ای نداشته باشید، جریمه‌ای متوجه شما نخواهد بود. اما حجم خسارت‌هایی که این بیمه جبران می‌کند، در مقابل هزینه آن تقریبا به چشم نمی‌آید و اهمیتِ داشتنِ آن را تا حد بیمه شخص ثالث بالا می‌برد. تعداد تصادفات بالای کشور، ریسک دائمی سرقت کلی و جزئی خودرو، آسیب‌های عمدی و بلایای طبیعی مختلف، احتمال آسیب دیدن خودروها را به شدت بالا می‌برند. حال اگر قیمت بالای تقریبا تمام خودروهای بازار را هم در نظر بگیریم، هزینه‌های بالقوه زیادی می‌توانند به شما تحمیل شوند.

کارکرد بیمه بدنه در این شرایط، جبران بخش بسیار زیادی از خسارت‌هایی است که بنا به دلایل اشاره شده به خودروی شما وارد می‌شوند. حتی اگر هیچگاه از این بیمه استفاده نکنید، باز هم داشتن آن می‌تواند امنیت خاطر شما را در رانندگی تا حد زیادی تامین کند. پس با هر متر و معیاری، خرید این بیمه نه تنها هزینه‌ای اضافی نیست، بلکه حتی می‌تواند یک سرمایه‌گذاری محسوب شود!

شرایط بیمه بدنه شرکت بیمه آرمان برای پرداخت خسارت‌ها

تمامی شرکت‌های بیمه برای پرداخت خسارت خودروهای بیمه شده، شرایط را در نظر می‌گیرند. بیمه آرمان هم تحت شرایط خاصی اقدام به جبران خسارت‌ها می‌کند که ادامه بررسی می‌شوند:

 • حادثه باید ناشی از عوامل طبیعی یا غیرطبیعی باشد. حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان و صاعقه هستند. حوادث غیرطبیعی هم تصادف، تصادم، واژگونی، سقوط، آتش‌سوزی و سرقت را شامل می‌شوند.

 • بیمه‌گزار باید مدارک لازم را به شرکت بیمه ارائه دهد. این مدارک شامل بیمه‌نامه بدنه، کروکی پلیس، صورت ‌جلسه خسارت، برآورد خسارت، گواهینامه رانندگی، کارت شناسایی و رسید پرداخت حق بیمه هستند.

 • بیمه‌گزار در بروز حادثه مقصر نباشد یا سهم بیمه‌گذار در بروز حادثه کمتر از ۵۰ درصد ارزیابی شود. البته در صورتی که بیمه‌گزار در بروز حادثه مقصر باشد، شرکت بیمه خسارت را به نسبت سهم بیمه‌گزار در بروز حادثه پرداخت می‌کند. در چنین شرایطی هم شرکت بیمه خسارت وارده به خودروی مقصر را فقط تا سقف تعهدات بیمه‌نامه پرداخت می‌کند.

نکته: در صورتی که بیمه‌گزار شرایط فوق را رعایت کند، شرکت بیمه خسارت وارده به خودرو را به طور کامل و بدون در نظر گرفتن سهم بیمه‌گزار در بروز حادثه جبران خواهد کرد.

حوادث تحت پوشش بیمه بدنه شرکت آرمان

بیمه بدنه شرکت آرمان خسارت‌های وارد آمده به خودروی تحت پوشش این شرکت را در قالب پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی جبران خسارت می‌کند. پوشش‌های اصلی موارد زیر را شامل می‌شوند:

 • خسارت‌هایی که ناشی از برخورد خودروی بیمه شده به یک جسم ثابت یا متحرک و یا برخورد اجسام دیگر به خودرو و یا واژگونی و سقوط هستند.

 • خسارت‌هایی که در اثر برخورد محمولات یا اجزاء خودروی بیمه شده به آن در حین حرکت ایجاد می شوند.

 • خسارت‌هایی که در اثر آتش سوزی، صاعقه و یا انفجار به خودروی بیمه‌ شده و یا لوازم یدکی اصلی همراه آن وارد شوند.

 • در صورتی که خودروی تحت پوشش بیمه بدنه دزدیده شود و یا در اثر عمل سرقت یا شروع به دزدی، به خود خودرو و یا وسایل اضافی آن که در بیمه‌نامه درج شده، خسارت وارد شود.

 • خسارت‌هایی که در جریان نجات و یا انتقال خودروی صدمه دیده به آن وارد شود، شامل هزینه‌های متعارف برای نجات خودروی خسارت دیده، جلوگیری از بیشتر شدن خسارت‌ها و انتقال آن به نزدیک‌ترین محل مناسب برای تعمیر، حداکثر تا ۲۰ درصد خسارت وارده قابل جبران خواهد بود .

در کنار پوشش‌های اصلی، بیمه‌گزار می‌تواند اقدام به خرید پوشش‌های اضافی کند که به شرح زیر هستند:

 • سرقت درجا (قطعات و لوازم و یا کلیه قطعات)

 • شکسته شدن شیشه به تنهایی

 • خسارت‌های سیل، زلزله و آتشفشان

 • پاشیده شدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی روی بدنه خودروی بیمه شده

 • غرامت عدم استفاده از وسیله نقلیه در مدت تعمیر (یا پوشش ایاب و ذهاب) به مدت حداکثر ۳۰ روز در سال

 • پوشش نوسان قیمت خودرو

موارد عدم جبران خسارت بیمه بدنه شرکت آرمان

استثنائاتی در بیمه بدنه وجود دارد که بر اساس آن‌ها شرکت بیمه آرمان و در کل همه شرکت‌های بیمه می‌توانند از پرداخت خسارت‌های وارده به خودروی بیمه شده اجتناب کنند. این موارد در ادامه بررسی شده‌اند؛

 • خسارت‌هایی که به علت استفاده از خودروی بیمه‌ شده در مسابقه اتومبیل‌رانی یا آزمایش سرعت به آن وارد شده باشد.

 • خسارت‌هایی که به علت حمل مواد منفجره‌، سریع الاشتعال و یا اسیدی به خودروی بیمه شده وارد شده باشند؛ مگر در شرایطی که خودروی بیمه شده مخصوص حمل آن باشد .

 • خسارت‌های ناشی از سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده که پس از وقوع حادثه اصلی رخ داده‌اند.

 • خسارت‌هایی از کشیدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه خودروی بیمه شده ایجاد شده‌اند.

 • کاهش ارزش خودروی بیمه شده حتی در صورتی که در اثر وقوع خطرات بیمه شده اتفاق افتاده باشد.

 • زیانهایی که در اثر از عدم امکان استفاده از خودروی حادثه دیده به علت تحقق خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه به بار آمده باشند.

درصد فرانشیز بیمه بدنه شرکت‌ آرمان

شرکت بیمه آرمان برای خسارت‌های ناشی از بیمه بدنه، فرانشیز در نظر می‌گیرد. این فرانشیز به این معنا است که بیمه‌گر موظف است فقط بخشی از خسارت وارد شده را جبران کند و بیمه‌گزار باید درصدی از خسارت‌ها را خود پرداخت کند. فرانشیز بیمه بدنه شرکت آرمان به شرح زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از تصادف: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از سرقت: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از انفجار: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از سقوط: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از واژگونی: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از سیل، زلزله و آتشفشان: ۰ تا ۱۵ درصد

 • خسارت‌های ناشی از پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی: ۰ تا ۱۵ درصد

میزان فرانشیز بیمه بدنه شرکت آرمان بر اساس نوع خودرو، سال ساخت، ارزش خودرو و سایر عوامل تعیین می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، فرانشیز بیمه بدنه خود را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر بیمه‌گزار خودرویی با ارزش یک میلیارد تومان داشته باشد و فرانشیز بیمه بدنه خود را ۲۰ درصد تعیین کند، در صورت بروز حادثه، بیمه‌گر موظف است ۹۰ درصد خسارت وارد شده را جبران کند و بیمه‌گزار باید ۱۰ درصد خسارت را خود پرداخت کند.

نکته: فرانشیز پوشش‌های اضافی بیمه بدنه شرکت آرمان متفاوت است.

تخفیف‌های بیمه بدنه شرکت بیمه آرمان

تخفیف‌های متنوعی که شرکت بیمه آرمان برای خریداران بیمه بدنه در نظر گرفته است، تا زیادی قیمت این بیمه را برای آن‌ها کاهش می‌دهد. مهم‌ترین تخفیف‌ها در ادامه مورد بررسی قرار گرفته‌اند؛

 • تخفیف عدم خسارت:‌این تخفیف برای بیمه‌گزارانی در نظر گرفته می‌شود که در مدت یک ‌ساله قرارداد بیمه‌نامه بدنه، هیچگونه اعلام خسارتی از محل بیمه‌نامه نکرده‌اند؛ به عبارت دیگر خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده‌اند. درصد این تخفیف در هر سال متفاوت است و معمولا برای سال اول ۲۵ درصد، برای سال دوم ۳۵ درصد، برای سال سوم ۴۵ درصد و برای سال چهارم به بعد ۶۰ درصد محاسبه می‌شود. برای مثال، اگر یک بیمه‌گزار خودرویی با ارزش ۱ میلیارد تومان داشته باشد و در سال اول بیمه‌نامه خود هیچگونه خسارتی اعلام نکند، در سال دوم بیمه‌نامه خود می‌تواند از ۳۵ درصد تخفیف عدم خسارت برخوردار شود. لازم به ذکر است که این تخفیف الزامی است و اگر بیمه‌گزاری شرایط برخورداری از آن را داشته باشد، شرکت بیمه حتما باید در محاسبه حق بیمه وی، آن را اعمال کند.

 • تخفیف خرید نقدی: این تخفیف مختص بیمه‌گزارانی است که حق بیمه بیمه‌نامه بدنه خود را به صورت نقدی و یکجا پرداخت می‌کنند. این تخفیف حداکثر تا ۱۰ درصد است.

 • تخفیف داشتن معاینه فنی: بیمه‌گزارانی که خودروی خود را در زمان تمدید بیمه‌نامه معاینه فنی کرده باشند، از این تخفیف تا ۱۰ درصدی برخوردار می‌شوند.

 • تخفیف خودرو صفر کیلومتر: خریداران بیمه بدنه‌ای که حداکثر ۳ ماه از تحویل یا پلاک ‌کردن خودروی آن‌ها گذشته باشد، تا ۲۰ درصد تخفیف خودروی صفر کیلومتر دریافت می‌‌کنند.

 • تخفیف خودروی کلاسیک: این تخفیف هم برای بیمه‌گزارانی است که خودروی خود را در دسته خودروی کلاسیک قرار می‌دهند. میزان این تخفیف حداکثر تا ۵۰ درصد است.

 • تخفیف بیمه‌نامه‌های گروهی: اگر بیمه‌گزاری بیش از یک خودرو را بیمه کند، از این تخفیف حداکثر ۲۰ درصدی بهره‌مند می‌شود.

 • تخفیف بیمه‌نامه‌های سازمانی: اگر سازمان یا شرکتی برای خودروهای خود به صورت گروهی بیمه بدنه خریداری کنند، می‌توانند ازاین تخفیف استفاده کنند. حداکثر میزان این تخفیف ۳۰ درصد خواهد بود.

علاوه بر تخفیف‌های ذکر شده، شرکت بیمه آرمان در برخی موارد، تخفیف‌های دیگری نیز در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال این شرکت می‌تواند برای بیمه‌گزارانی که از خدمات بیمه‌ای دیگر این شرکت استفاده می‌کنند، تخفیف‌های ویژه‌ای را هم ارائه کند.

محاسبه نرخ و بیمه بدنه شرکت بیمه آرمان

شرکت بیمه آرمان، قیمت‌گذاری بیمه‌نامه‌های بدنه خود را برای خودروهای مختلف، بر اساس عوامل زیر انجام می‌دهد؛

 • نوع خودرو و کاربری: نوع خودرو یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در محاسبه نرخ بیمه بدنه است. خودرویی که برای جابجایی بار یا مسافر استفاده می‌شود، حق بیمه متفاوتی نسبت به یک خودروی شخصی خواهد داشت. همچنین مدل و امکانات ۲ خودرویی کاربرد یکسان هم دارند، باعث محاسبه قیمت متفاوتی برای بیمه‌نامه می‌شوند..

 • سال ساخت خودرو: خودروهایی که سال ساخت آن‌ها پایین‌تر است، به دلیل وارد آوردن هزینه بیشتر به شرکت بیمه در صورت تصادف، حق بیمه بیشتری نیز باید پرداخت کنند. به عنوان مثال، حق بیمه بیمهنامه بدنه یک خودروی پراید سال ۱۴۰۰ با یک خودروی پراید سال ۱۳۷۰ متفاوت است.

 • ارزش خودرو: خودروهایی که ارزش بیشتری دارند، حق بیمه بیشتری نیز باید پرداخت کنند. به عنوان مثال، حق بیمه بیمهنامه بدنه یک خودروی پراید با ارزش ۱۰۰ میلیون تومان با یک خودروی پراید با ارزش ۲۰۰ میلیون تومان متفاوت است.

 • پوشش‌های بیمه‌نامه: بیمه‌نامه‌هایی که پوشش‌های بیشتری دارند، حق بیمه بیشتری نیز برای آن‌ها محاسبه می‌شود. به عنوان مثال، حق بیمه بیمهنامه بدنه یک خودرو با پوشش‌های کامل اصلی و اضافی با یک خودرو با پوشش‌های پایه متفاوت است.

 • سابقه بیمه‌ای بیمه‌گزار: بیمه‌گزارانی که در گذشته خسارت اعلام کرده‌اند، حق بیمه بیشتری نیز باید پرداخت کنند.

با توجه به عوامل بررسی شده، نرخ بیمه بدنه شرکت بیمه آرمان به صورت زیر محاسبه می‌شود:

نرخ بیمه بدنه = (ارزش خودرو × ضریب نوع خودرو × ضریب پوشش‌های بیمه بدنه) / (۱۰۰ - تخفیف‌های بیمه بدنه)

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه بدنه شرکت بیمه آرمان

خرید بیمه بدنه آرمان، چه نقدی و چه اقساطی، هم با مراجعه به نمایندگی‌های این بیمه امکان‌پذیر است و هم به صورت آنلاین. بهترین راه برای خرید بیمه بدنه شرکت آرمان، پلتفرم بیمه‌بازار است که می‌توان به سرعت و به راحتی و با طی کردن چند مرحله ساده این کار را انجام داد. برای خرید بیمه بدنه این شرکت، مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • کپی کارت ملی بیمه‌گزار

 • کپی شناسنامه بیمه‌گزار

 • کپی کارت ملی مالک خودرو

 • کپی شناسنامه مالک خودرو

 • سند مالکیت خودرو

 • مدارک مربوط به معاینه فنی خودرو (در صورت تمایل به خرید پوشش خسارت ناشی از تصادف)

 • مدارک مربوط به بیمه شخص ثالث خودرو (در صورت تمایل به خرید پوشش خسارت ناشی از سرقت)

نکته: در صورتی که بیمه‌گزار بخواهد پوشش‌های اضافی بیمه بدنه را خریداری کند، باید مدارک مربوط به آن پوشش‌ها را نیز ارائه دهد. به عنوان مثال، برای خرید پوشش شکست شیشه، باید کپی کارت خودرو ارائه شود.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت از بیمه بدنه شرکت بیمه آرمان

زمانی که خودروی بیمه شده در اثر خسارت‌های تحت پوشش بیمه، دچار آسیب شد، بیمه‌گزار باید مراحل زیر را برای دریافت هزینه‌های تعمیر خودرو از شرکت بیمه طی کند.

تماس با پلیس

تماس با شرکت بیمه (حداکثر تا ۵ روز پس از وقوع خسارت)

ارائه مدارک زیر:

 • اصل بیمه‌نامه
 • اصل الحاقیه  (در صورت وجود)
 • اصل گواهینامه راننده مقصر
 • اصل کارت خودروی مقصر یا اصل سند خودرو
 • قولنامه یا وکالت‌نامه در صورت وجود
 • اصل کارت ملی مقصر
 • اصل بیمه نامه ثالث
 • اصل برگ کروکی راهور

تعیین میزان خسارت توسط شرکت بیمه

تعمیر خودرو توسط مالک در یکی از تعمیرگاه‌های مجاز

خرید بیمه بدنه آرمان از بیمه بازار

 شرکت بیمه آرمان با این که یک شرکت جوان در صنعت بیمه کشور محسوب می‌شود، اما توانسته با ارائه خدمات با کیفیت در همه انواع بیمه‌ها، جایگاه بسیار خوبی در بین بیمه‌گزاران داشته باشد. روش‌های در ارائه خدمات، شعب متعدد، پوشش‌های اصلی و اضافی کافی و کسب رتبه‌ای بالا در توانگری، این شرکت را به عنوان بیمه‌ای خوشنام به تصویر کشیده‌اند. استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه آرمان از طریق پلتفرم آنلاین بیمه‌بازار قابل خریداری هستند. شما می‌توانید برای انتخاب بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۷۲۴۰ از کارشناسان بیمه بازار مشاوره رایگان دریافت نمایید.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث آرمان

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟