carbody

بیمه بدنه ملت

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه ملت
بیمه ملت
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه بدنه شرکت ملت

بیمه بدنه شرکت ملت یکی از بهترین گزینه‌های بیمه بدنه برای خودروی شماست، زیرا این شرکت از سال ۱۳۸۲ در زمینه ارائه خدمات بیمه فعال بوده و توانسته به بالاترین رتبه‌های رضایتمندی بیمه‌گزاران و بالاترین سطح توانگری مالی دست یابد. با بیمه بدنه ماشین از این شرکت، دیگر دغدغه سوانح غیرمنتظره را نخواهید داشت، زیرا بسیاری از خسارات ناشی از تصادفات رانندگی و سایر حوادث احتمالی تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.  

معرفی شرکت بیمه ملت

شرکت بیمه ملت توانسته با فعالیت مستمر از سال ۱۳۸۲، به موفقیت‌های زیادی دست یابد و خدمات خود را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد. این شرکت توانست با تبدیل ۲۰ میلیارد تومان سرمایه اولیه به بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان، به سرمایه‌دارترین شرکت بیمه بازرگانی ایران تبدیل شود. علاوه بر آن، بیمه ملت توانسته برای ۹ سال متوالی بالاترین سطح توانگری مالی را بین شرکت‌های بیمه کسب کند. شبکه فروش گسترده و شعب متعدد مراجعه باعث شده‌اند تا در صورت خرید بیمه بدنه از این شرکت، به راحتی خسارات خودروی خود را دریافت کنید. همچنین برای ارتباط آسان با این شرکت بیمه، می‌توانید از خدمات تلفن‌بیمه، اینترنت‌بیمه و اپلیکیشن بیمه ملت استفاده کنید.

چرا بیمه بدنه شرکت ملت را بخریم؟

شاید بیمه بدنه خودرو برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نباشد، اما بالا رفتن قیمت خودرو و هزینه‌های تعمیر آن باعث شده تا از ضرورت‌های هر راننده باشد. شرکت بیمه ملت با ارائه پوشش‌های مختلف بیمه بدنه و سطح توانگری مالی بالا، می‌تواند به راحتی امکان جبران خسارت‌های خودروی شما را فراهم کند و علاوه بر آن، پوشش‌ها و تخفیف‌های ویژه‌ای نیز ارائه می‌کند. از مزایای بیمه بدنه شرکت ملت می‌توان به این موارد اشاره کرد:

طرح‌های منحصربه‌فرد بیمه بدنه

 این شرکت امکان خرید بیمه بدنه را با سه طرح مختلف فراهم می‌کند، از جمله بیمه بدنه راننده محور، بیمه بدنه خسارات کلی و بیمه جامع اتومبیل. هر یک از این طرح‌ها مزایا و امکانات ویژه‌ای دارد که در ادامه این مقاله آن‌ها را شرح خواهیم داد.

مراکز متعدد پرداخت خسارت

 هر چقدر یک شرکت بیمه مراکز پرداخت خسارت بیشتری داشته باشد، سریع‌تر و راحت‌تر خسارات مربوط به خودروی شما را پرداخت می‌کند. شرکت بیمه ملت با ارائه ۲۰۰ مرکز پرداخت در نقاط مختلف کشور و مراکز پرداخت سیار، روند ارزیابی و تعیین خسارت شما را سرعت بخشیده و علاوه بر آن با شرکت‌های «ایرانیان پوشش» و «سامان نگار» نیز برای ارزیابی خسارت همکاری دارد. 

خدمات مجازی گسترده

برای سهولت خدمت‌رسانی به بیمه‌گزاران، این شرکت از روش‌های مختلفی برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کند. شما می‌توانید مراحل استعلام بیمه بدنه را با کمک بیمه بازار یا از طریق وبسایت شرکت بیمه ملت تکمیل کنید. علاوه بر آن، این شرکت با خدمات تلفن‌بیمه، موبایل‌بیمه و اینترنت‌بیمه پاسخگوی شما خواهد بود.

معرفی پوشش‌های بیمه بدنه شرکت ملت

بعضی افراد به دلیل عدم آشنایی با پوشش‌های بیمه بدنه فکر می‌کنند که به این بیمه نیازی ندارند یا امکان دریافت خسارت کافی از این بیمه وجود ندارد. با شناخت پوشش‌های بیمه بدنه، می‌توانید به ضرورت خرید آن پی ببرید. پوشش‌های بیمه بدنه در دو دسته پوشش‌های اصلی و اضافی ارائه می‌شوند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ملت

با خرید بیمه بدنه ملت، این پوشش‌ها بدون پرداخت هزینه اضافی ارائه خواهند شد:

 • پوشش حوادث خودرو: این پوشش مربوط به خسارت‌هاییست که در صورت مقصر بودن راننده در تصادفات رانندگی یا برخورد با جسم ثابت یا متحرک تحمیل می‌شوند. شرکت بیمه ملت خسارات کلی حوادث را تا ۸۰% خسارات وارده یا قیمت روز خودرو به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.
 • پوشش انفجار، آتش‌سوزی و برخورد صاعقه: این پوشش تا سقف ۹۰% از خسارات ناشی از انفجار، آتش‌سوزی و صاعقه را می‌پردازد.
 • پوشش سقوط یا واژگونی: میزان خسارت پرداختی به هزینه‌های تعمیر خودرویی که دچار سقوط یا واژگونی شده بستگی دارد.
 • سرقت کلی خودرو: اگر خودروی شما دزدیده شود و ۶۰ روز پس از گزارش سرقت پیدا نشود، معادل ۸۰% ارزش روز خودرو به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه ملت

منظور از پوشش‌های اضافی، پوشش‌هاییست که شرکت ملت در صورت درخواست شما و با پرداخت هزینه‌ای بیشتر ارائه می‌کند؛ از جمله:

پوشش خسارات ناشی از پاشیدن رنگ، مواد شیمیایی و مواد اسیدی: این پوشش خسارات کلی و جزئی را تا ۹۰% خسارات وارده جبران خواهد کرد.

پوشش سرقت اقلام خودرو درجا: این پوشش خسارات ناشی از دزدیده شدن اقلامی مانند آینه، رینگ، لاستیک و سیستم صوتی را پوشش می‌دهد. میزان پرداختی این خسارت تا ۸۰% ارزش نو قطعات و لوازم دزدیده شده است، البته سقف این خسارت برای لوازم فابریک تا ۲۰% ارزش خودرو و برای سرقت رینگ، لاستیک و باتری، تا ۵۰% ارزش نو آن‌هاست.

خسارات ناشی از بلایای طبیعی: این پوشش به خسارات جزئی و کلی مربوط است که در اثر بلایای طبیعی، مانند زلزله یا سیل ایجاد شده‌اند و تا ۹۰% خسارات وارده را جبران می‌کند.

پوشش ایاب و ذهاب: این پوشش هزینه‌های رفت و آمد شما را در مادامی که خودرو در تعمیرگاه است تقبل می‌کند. این هزینه برای ۳۰ روز به شما تعلق می‌گیرد و می‌تواند روزانه ۳۰ هزار تومان یا ۵۰ هزار تومان باشد.

پوشش شکست شیشه: این خسارت جزئی تا ۸۰% قیمت روز شیشه را جبران می‌کند و مربوط به خسارت‌هاییست که در اثر شکستن شیشه به دلایل نامتعارف، مانند تراکم هوا یا تغییر دما رخ می‌دهند.

پوشش افت قیمت خودرو: شرکت بیمه ملت یکی از معدود شرکت‌هاییست که این پوشش را ارائه می‌کند. با انتخاب این پوشش، اگر قیمت خودروی شما در اثر صافکاری، رنگ یا افت مدل کاهش یابد، بیمه بدنه این خسارت را جبران می‌کند. خوب است بدانید در صورتی امکان دریافت خسارت افت قیمت را دارید که خسارت به بدنه وارد شده باشد. اگر تنها موتور، شیشه‌ها، سپر، آینه‌ها یا چراغ‌ها آسیب ببینند، بیمه تعهدی برای جبران خسارت افت قیمت ندارد.

پوشش نوسانات قیمت خودرو: همانطور که می‌دانید، قیمت خودروی شما ممکن است به طرز غیرمنتظره‌ای افزایش یابد و در این صورت، خسارت کافی از بیمه دریافت نخواهید کرد، زیرا خسارت بیمه بدنه شما بر اساس ارزش روزی که هنگام خرید ثبت کرده‌اید پرداخت می‌شود. با خرید پوشش نوسانات قیمت خودرو، تا سقف ۲۵% ارزش خودرو به شما خسارت بیشتری تعلق می‌گیرد.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه ملت نیستند

این موارد تحت پوشش بیمه بدنه شرکت ملت نیستند و در صورت تجربه این حوادث، خسارتی از طرف بیمه دریافت نخواهید کرد:

 • آسیب‌های ناشی از صدمه عمدی توسط بیمه‌گزار یا ذی‌نفع؛
 • آسیب‌های ناشی از مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر؛
 • آسیب‌های ناشی از حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز؛
 • آسیب‌های مربوط به خرابی قطعات الکترونیکی و الکتریکی؛
 • آسیب‌هایی که حین گریز از پلیس ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌های ناشی از اعتصاب، شورش، تهاجم و جنگ؛
 • آسیب‌های ناشی از انفجار یا تشعشعات هسته‌ای؛
 • آسیب‌هایی بدون گواهینامه مناسب یا پس از پایان اعتبار گواهینامه رخ داده‌اند.

معرفی طرح‌های بیمه بدنه ملت

شرکت بیمه ملت برای بهبود خدمات خود سه طرح مختلف برای خرید بیمه بدنه ارائه می‌کند. این طرح‌ها شامل:

۱. طرح بیمه بدنه راننده محور

این بیمه دقیقا پوشش‌هایی شبیه بیمه بدنه دارد و خسارت‌های خودروی شما را جبران می‌کند، اما تخفیف‌های ویژه‌ای نیز برای حق بیمه ارائه می‌کند. با خرید این طرح، نام حداکثر دو نفر در بیمه‌نامه درج خواهد شد و این افراد حداکثر مزایای پوشش بیمه بدنه را دریافت خواهند کرد.

۲. طرح خسارت کلی بیمه بدنه

با خرید این طرح، بیمه بدنه تنها خسارات کلی خودروی شما تحت پوشش خواهند بود، یعنی خسارات حادثه، آتش‌سوزی کلی و در صورت تمایل، خسارات سرقت کلی.

۳. طرح بیمه جامع اتومبیل

این طرح جدید شرکت بیمه ملت به شما اجازه می‌دهد ۴ پوشش مهم بیمه را در یک بیمه‌‌نامه دریافت کنید. همه اطلاعات بیمه‌نامه شما در یک بیمه‌نامه گردآوری می‌شوند و تحت پوشش بیمه شخص ثالث، پوشش بیمه بدنه (پوشش‌های اصلی و اضافی)، پوشش حوادث راننده و پوشش امدادرسان خودرو (SOS) خواهید بود.

قیمت بیمه بدنه شرکت ملت

برخلاف قیمت بیمه شخص ثالث که توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و نسبتا ثابت است، قیمت بیمه بدنه تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت این بیمه، ویژگی‌های خودروی شماست، از جمله مدل، سال ساخت، کارکرد، سلامت فنی و سلامت بدنه. البته خدمات شرکت بیمه، تخفیف‌های ارائه شده و پوشش‌های اضافی انتخاب شده نیز تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت بیمه شما خواهند داشت.

تخفیف بیمه بدنه شرکت ملت

شرکت ملت تخفیف‌های مختلفی برای بیمه‌گزاران خود ارائه می‌کند. اصلی‌ترین تخفیف بیمه بدنه ملت، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که در گذشته برای حداقل یک سال تحت پوشش بیمه بدنه بوده‌اند، اما خسارتی دریافت نکرده‌اند. بر اساس سیاست‌های شرکت ملت، این تخفیف پس از سال اول ۲۵%، پس از سال دوم ۳۵%، پس از سال سوم ۴۵% و پس از سال چهارم ۶۰% خواهد بود.

البته می‌توانید از تخفیف‌های خودروی صفر کیلومتر، تخفیف خرید نقدی بیمه و سایر تخفیف‌های عمومی نیز استفاده کنید و هزینه حق بیمه خود را کاهش دهید.

روند دریافت خسارت از بیمه بدنه ملت

برای دریافت خسارت از شرکت ملت، باید در زمان خاصی مراجعه کرده و مدارک خاصی ارائه کنید. مهلت شما برای اعلام خسارت، حداکثر ۵ روز پس از وقوع حادثه است. باید پیش از پایان این مهلت، مدارک خود را به یکی از شعب بیمه ملت ارائه دهید یا از طریق پست سفارشی به مرکز پرداخت خسارت بفرستید. در غیر این صورت، ممکن است ادعای شما رد شود. مدارک ضروری برای دریافت خسارت از بیمه بدنه شرکت ملت شامل:

 • بیمه بدنه خودرو به همراه پوشش‌های اضافی یا الحاقی خریداری شده؛
 • بیمه شخص ثالث خودرو؛
 • کارت ملی راننده در زمان تصادف و کارت ملی بیمه‌گزار؛
 • ارائه گواهینامه راننده و کپی آن؛
 • سند و کارت ماشین؛
 • فرم تکمیل‌شده اعلام خسارت بیمه بدنه شرکت ملت؛
 • در صورت وجود، کروکی و گزارش پلیس؛
 • فاکتور قطعاتی که با نظر کارشناس بیمه تعویض شده‌اند، به همراه قطعه تعویض‌شده؛
 • فاکتور هزینه‌های مربوط به نجات خودرو یا انتقال آن به تعمیرگاه.

خرید بیمه بدنه از شرکت ملت

با توجه به خدمات بی‌نظیر، پوشش‌های گسترده و اعتبار شرکت ملت، با خرید بیمه بدنه از این شرکت می‌توانید به راحتی خسارات وارده به خودروی خود را دریافت کنید. برای این کار تنها لازم است در فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه ملت در سایت بیمه بازار اطلاعات خودروی خود را تکمیل کنید. در ادامه می‌توانید پوشش‌های اضافی مد نظر خود را انتخاب کرده و مدارک خود را بارگذاری کنید و هزینه‌های بیمه را بپردازید. با تکمیل این مراحل خرید شما نهایی خواهد شد و همکاران ما برای هماهنگی زمان بازدید با شما تماس خواهند گرفت. پس از بازدید بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌‌توانید با تیم کارشناسان بیمه بازار از طریق شمار0 02191007240 در ارتباط باشید. تیم پشتیبانی بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه در کنار شما خواهند بود. 

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث ملت

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟