سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
carbody

بیمه بدنه معلم

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه معلم
بیمه معلم
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه بدنه شرکت بیمه معلم

شرکت بیمه معلم در ابتدا با نام «شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری» از سال ۱۳۷۳ فعال بود، ولی از تیرماه ۱۳۸۶ به عنوان یک شرکت مستقل بیمه‌ای تحت این نام جدید، با ارائه طیف گسترده‌ای از خدمات بیمه‌ای، فعالیت‌های خود را گسترش داد. با اینکه بیمه معلم در اصل روی ارائه بیمه‌ با اولویت‌های بیمه‌های زندگی برای جامعه فرهنگیان تمرکز دارد، اما خدمات خود را از بیمه‌های خودرویی مثل بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث گرفته تا بیمه‌های آتش‌سوزی، مسئولیت و درمان، به عموم جامعه ارائه می‌دهد.

جدا از خدمات بیمه‌های زندگی بیمه بدنه معلم، به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین خدمات این شرکت، جایگاه و اعتبار خوبی در میان خریداران بیمه دارد؛ مخصوصا به دلیل رقابت بالا در میان شرکت‌های مختلف برای جذب مصرف کنندگان. بیمه معلم با داشتن ۵۰ مرکز پرداخت خسارت در کشور، رسیدگی سریع به پرونده‌های بیمه‌ای و پرداخت به موقع خسارت‌ها، توانسته اعتماد بیمه‌گزاران را داشته باشد. همچنین این شرکت را می‌توان یکی از مهم‌ترین بیمه‌های کشور  در ارائه خدمات بین‌المللی بیمه دانست که تا حد امکان برای توسعه در بیرون از مرزهای کشور فعالیت می‌کند.

بیمه‌های بدنه‌ بیمه معلم، استانداردهای لازم را برای این که بتوان آن را بیمه‌ای قابل اطمینان در نظر گرفت، دارد. با توجه به گستردگی مراکز پرداخت خسارت، پوشش‌های اصلی و الحاقیه‌های کافی، بیمه بدنه معلم، تمام آنچه را که بیمه‌گزار از بیمه بدنه انتظار دارد، برآورده می‌کند.

بیمه بدنه خودرو و ضرورت تهیه آن

تقریبا همه از لزوم داشتن بیمه شخص ثالث و خدماتی که در زمان وقوع تصادفات ارائه می‌دهد، آگاه هستند و البته بخشی از این آگاهی، به اجبار قانونی آن بر می‌گردد. اما در مقابل خرید بیمه بدنه شاید از نظر برخی افراد، موضوع خیلی ضروری‌ای به نظر نرسد و مهم‌ترین دلیل آن هم عدم الزام قانونی برای  تهیه آن است. اما بیمه‌نامه بدنه و جبران خسارت‌های آن در تصادفات، می‌تواند به شدت بار هزینه‌های ناشی از خسارت‌ها را کم کند.

در تصادفاتی که راننده خودرو بیمه شده در آن‌ها مقصر شناخته می‌شود، خسارت‌های جانی و مالی شخص ثالث از طریق بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود و جای نگرانی نیست. اما خود خودروی مقصر شرایط متفاوتی دارد. یک قدم به عقب برداریم! آمار تصادفات در کشور به دلایل مختلفی از خطرناک و حادثه‌خیز بودن بسیاری از جاده‌ها گرفته تا بی‌احتیاطی رانندگان، بسیار بالاست. اگر به این موضوع کیفیت ساخت پایین اکثر خودروهای داخلی را هم اضافه کنیم و در عین حال گران بودن همه آن‌ها و بالا رفتن هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات را هم در نظر بگیریم، حجم و میزان خسارت‌ها عدد عجیب و غریبی خواهد بود.

بیمه بدنه در این شرایط جبران کننده خسارت‌هایی است که به خودروی مقصر وارد می‌شود. این جبران خسارت‌ها بازه گسترده‌ای از صدمات را در بر می‌گیرد؛ اما فقط به پرداخت هزینه‌های تصادفات محدود نمی‌شوند. خودروهایی که در اثر سرقت و بلایای طبیعی و آسیب‌های عمدی سایر افراد هم دچار صدمات مختلف شوند، باز هم توسط بیمه بدنه جبرانِ خسارت خواهند شد. اینجاست که می‌توان دید که تهیه بیمه بدنه به اندازه خرید بیمه شخص ثالث اهمیت دارد.

پوشش‌های بیمه بدنه شرکت معلم

پیش از این اشاره شد که بیمه بدنه جبران کننده تعداد بسیار زیادی از خسارت‌های وارد شده است؛ بیمه بدنه معلم این خسارت‌ها را به ۲ شکل تحت پوشش خود قرار می‌دهد. پوشش‌های اصلی که الزامی هستند و پوشش‌های اضافی یا الحاقیه‌ها که انتخابی بوده و بیمه‌گزار می‌تواند بر اساس نیاز خود هر کدام را جداگانه خریداری کند.

پوشش‌های اصلی 

خسارت‌های تحت پوشش، پوشش‌های اصلی بیمه بدنه معلم را می‌توان در قالب موارد زیر دسته‌بندی کرد؛

 • تصادف: تمامی حوادث منجر به خسارتی که به دلیل برخورد خودروی بیمه‌ شده با اجسام متحرک و ثابت مثل سایر خودروها، موانع، درختان، گاردریل، دیوار و مواردی از این دست رخ می‌دهند. همچنین برخورد اجسام دیگری مثل سقوط سنگ، واژگونی و سقوط خودرو هم تحت پوشش این بیمه هستند.
 • سرقت: در صورت سرقت کل خودرو و عدم پیدا شدن آن به مدت حداقل ۶۰ روز از زمان سرقت، بیمه خسارت‌های وارد شده را پرداخت می‌کند. نکته اینجاست که سرقت در بخش پوشش‌های اصلی به معنای سرقت کلی خودرو به همراه کلیه قطعات آن است. هنگامی که خودرو مورد سرقت قرار گرفت، بیمه‌گزار باید برای تشکیل پرونده با همراه داشتن مدارک خودرو و گزارش پلیس به یکی از شعب بیمه مراجعه کند. شرکت بیمه معلم در این شرایط تا ۸۰ درصد خسارت‌ها را جبران خواهد کرد.
 • آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار: اگر هرکدام از این حوادث برای خودرو رخ دهد، بیمه بدنه شرکت معلم تا میزان ۹۰ درصد خسارت‌های آن را پرداخت می‌کند.
 • خسارت‌های باتری، رینگ و لاستیک‌ها: جبران خسارتی که برای این‌گونه صدمات از سوی بیمه بدنه صورت می‌گیرد، معادل پرداخت ۵۰ درصد قیمت نو هرکدام از این قطعات خواهد بود.
 • خسارت‌های حمل و نقل: اگر خودروی خسارت دیده، در جریان یدک‌کش کردن و انتقال به تعمیرگاه، باز هم دچار صدمه شود، بیمه بدنه حداکثر ۲۰ درصد از کل خسارت‌های وارد شده را تحت پوشش قرار خواهد داد.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه معلم 

 • شکستن شدن شیشهها: در صورتی که شیشه‌های خودرو به دلیلی غیر از تصادف شکسته شوند، بیمه بدنه خسارت‌ها را جبران می‌کند. دلایلی مثل متراکم شدن هوای داخل خودرو یا تغییراتی دمایی شدید در فصل زمستان. همچنین شکسته شدن عمدی شیشه‌ها نیز تحت این پوشش قرار می‌گیرد. این خسارت‌ها معادل ارزش شیشه نو با کسر ۱۰ درصد فرانشیز پرداخت می‌شوند.
 • بلایای طبیعی: با خرید این پوشش، خودروی بیمه شده در برابر حوادثی مانند زلزله، آتش‌فشان، سیل و موارد این چنینی، تحت پوشش قرار می‌گیرد.
 • سرقت درجا: اگر قطعات و لوازم خودرو مورد سرقت درجا قرار گیرد، اما خود خودرو دزدیده نشود، خسارت‌ها تحت این پوشش قابل جبران خواهند بود. مثل سیستم صوتی خودرو. خسارت‌های سرقت درجا تا ۲۰ درصد از سوی بیمه بدنه قابل پرداخت هستند.

خسارت‌هایی که به قطعات خودرو وارد می‌شود تنها یک بار قابل پرداخت خواهند بود. البته بیمه‌گزار می‌تواند با خرید مجدد پوشش، قطعات خودرو را دوباره بیمه کند.

 • پاشیده شدن مواد شیمیایی و اسیدی: مواد شیمیایی: اگر خسارت‌هایی در اثر پاشیده شدن رنگ، اسید، مواد شیمیایی و مواردی از این دست به خودرو وارد شود، بیمه بدنه خسارت‌های وارده را جبران خواهد کرد.
 • ایاب و ذهاب: در صورتی که خودرو بر اثر حوادث مختلف دچار خسارت شود و امکان حرکت و یا جابه‌جایی نداشته باشد، بیمه‌گزار با داشتن این پوشش، می‌تواند از بیمه مبلغی را تحت عنوان هزینه ایاب ‌و ذهاب دریافت کند. شرکت بیمه با پرداخت هزینه ایاب و ذهاب به بیمه‌گزار در مدت زمان محدودی به آن‌ها کمک می‌کند تا این هزینه را پرداخت کنند. این هزینه به مدت ۳۰ روز در سال خواهد بود.
 • نوسانات قیمت خودرو: در زمان خرید بیمه بدنه، قیمت خودرو برآورد شده در بیمه‌نامه آورده می‌شود. اگر خودرو در اثر نوسانات قیمت در حوزه خودرو، دچار خسارت شود، بیمه می‌تواند این خسارت‌ها را پوشش دهد.

همچنین در صورت بروز حادثه و نداشتن این پوشش، خسارتی که پرداخت می‌شود بر اساس مبلغی است که در ابتدا در بیمه‌نامه ثبت شده است؛ برای جلوگیری از این اتفاق، می‌توان با خرید این پوشش، افزایش سرمایه انجام داد و در صورت بروز حادثه درصد پوشش را بیشتر کرد.

 • پوشش خسارت‌های بلایای طبیعی: با خرید این پوشش می‌توان خسارت‌های بیشتری را که در اثر سیل، زلزله و آتش‌فشان و ... ایجاد می‌شوند، جبران کرد.
 • خسارت کشیده شدن اجسام تیز: خساراتی که بر اثر کشیده شدن اشیا تیز و برنده روی بدنه خودرو می‌شوند، با این پوشش پرداختِ خسارت خواهند شد.  
 • پوشش حمل مواد خطرناک: مواردی مانند حمل مواد منفجره، اسیدی و موادی که به سرعت در صورت بروز حادثه موجب آتش‌سوزی می‌شوند، به طور معمول بخشی از پوشش بیمه بدنه نیستند. اما با خرید این پوشش می‌توان این خطرات و حوادث ناشی از آن‌ها را بیمه کرد.
 • پوشش هزینه توقف یا خواب ماشین: با خرید این پوشش می‌توان برای خودرویی را که در اثر تصادف غیرقابل استفاده است، هزینه توقف دریافت کرد.

استثنائات بیمه بدنه شرکت بیمه معلم

بیمه معلم نیز می‌تواند در شرایطی که موارد غیرقابل جبران یا استثنائات بیمه بدنه خوانده می‌شوند، از پرداخت خسارت‌ها خودداری کند. فهرست این موارد در ادامه قابل بررسی هستند؛

 • خسارت‌های وارد شده در اثر حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله، طوفان، صاعقه، و برخورد با حیوانات

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و اغتشاشات

 • خسارت‌های وارد شده در اثر تصادف عمدی یا با قصد آسیب رساندن

 • هزینه‌های ناشی از سوء استفاده از بیمه‌نامه

 • خسارت‌های وارد شده به خودرو ناشی از رانندگی بدون گواهینامه معتبر

 • خسارت‌های ایجاد شده به دلیل رانندگی در مسیرها و جاده‌های غیرمجاز

 • خسارت‌های ناشی از رانندگی در مسابقات و رقابت‌های اتوموبیل‌رانی

 • خسارت‌های ناشی از رانندگی در حالت خواب‌آلودگی یا بی‌هوشی

 • خسارت‌های ناشی از رانندگی با سرعت غیرمجاز

 • خسارت‌های ناشی از رانندگی با وسایل نقلیه غیرمجاز

 • خسارت‌های وارد شده به خودرو در اثر عدم رعایت مقررات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی

 • هزینه‌های ایجاد شده در تصادفات ناشی از نقص فنی خودرو

 • هزینه آسیب‌های وارد شده در اثر رانندگی در حالت مستی یا مصرف مواد مخدر

 • هزینه‌های تعمیر خود خودروی مقصر

 • خسارت وارد شده در اثر فرار از پلیس

تخفیف‌های بیمه بدنه شرکت بیمه معلم

این شرکت برای بیمه‌های مختلف خود و به خصوص بیمه‌های خودرویی، تخفیفات گوناگونی در نظر می گیرد. این تخفیف‌های برای بیمه بدنه خودرو در ادامه بررسی شده‌اند:

 • تخفیف عدم خسارت: این تخفیف الزامی، درصدی از حق بیمه است که به ازای هر سال عدم استفاده از جبران خسارت‌های بیمه‌نامه، برای بیمه‌گزار در نظر گرفته می‌شود. با استفاده از این تخفیف عدم خسارت، می‌توان تا ۶۰ درصد از حق بیمه را کاهش داد

 • تخفیف نقدی: بیمه‌گزاران در صورت خرید نقدی بیمه بدنه از شرکت بیمه معلم، تخفیف ۱۰ درصدی دریافت می‌کنند.

 • تخفیف خودروی صفر کیلومتر: خودروهای صفر کیلومتری که اولین بیمه‌نامه بدنه خود را از شرکت معلم خریداری کنند، تا سقف ۲۰ درصد از این تخفیف برخوردار خواهند شد. البته برای استفاده از این تخفیف، تاریخ ترخیص خودرو باید کمتر از ۱ ماه باشد.

 • تخفیف گروهی: بیمه معلم برای سازمان‌ها و نهادهایی که برای خودروهای خود، بیمه بدنه گروهی خریداری کنند، ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است. تعداد خودروها برای برخورداری از این تخفیف، باید بیش‌تر از ۱۰۰ دستگاه باشد.

 • تخفیف توافقی: بیمه معلم در همکاری با نماینده‌های بیمه سینا تخفیف‌هایی در نظر گرفته است؛ به این ترتیب که اگر خودروی این افراد زیر ۷۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد، ۱۰ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود و برای خودروهای بالاتر از این قیمت، ۲۰ درصد تخفیف.

 • تخفیف ویژه بعضی کارکنان در شرکت‌های بیمه و صنعت بیمه کشور: مسئولین شبکه نمایندگی و اعضای هیئت‌ مدیره شرکت‌های مختلف بیمه به طور اختصاصی از این حق بیمه بهره‌مند خواهند شد.

نکته: اگر بیمه‌گزار بتواند از چندین تخفیف به‌طور همزمان استفاده کند، این امکان برای وی مهیاست. اما حجم تخفیف‌ها نباید از ۶۰ درصد حق بیمه فراتر رود.

مراحل و مدارک لازم برای دریافت خسارت از بیمه بدنه شرکت بیمه معلم

بیمه معلم خسارت‌هایی را که تحت پوشش بیمه بدنه هستند، به سه شکل جبران خسارت می‌کند؛

جبران خسارت با گزارش مقامات انتظامی

مدارک مورد نیاز برای جبران خسارت‌های تصادف توسط شرکت بیمه، در صورتی که گزارش و مدارک مقامات انتظامی وجود داشته باشند، به شرح زیر است؛

 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو

 • اصل و کپی گواهینامه راننده خودرو در هنگام حادثه

 • اصل و کپی کارت و سند خودرو

 • ارائه معرفی‌نامه از شرکت‌ ليزينگ خودرو در صورت خرید اقساطی خودرو

 • اصل کروکی تنظیم شده توسط پلیس

 • بازدید کارشناس بیمه به خسارت‌های وارده به خودروی بیمه شده

نکته: اگر کروکی تهیه شده توسط پلیس از نوع غیرسازشی باشد، علاوه بر مدارک اشاره شده در بالا، باید برگ بازجویی طرفين تصادف نیز به همراه سایر گزارش‌های تکمیلی مثل گزارش نیروی انتظامی، گزارش كارشناس رسمی دادگستری و عند‌الزوم رای محاکم قضایی در مورد کروکی تنظیم شده به شعبه پرداخت خسارت ارائه شود.

جبران خسارت بدون گزارش مقامات انتظامی

اگر تصادفی رخ دهد و در آن بیمه‌گزار مقصر شناخته شود، یا شرایطی وجود داشته باشد که نتوان مقصر را مشخص کرد (مثل فرار راننده مقصر از صحنه تصادف)، بیمه‌گزار می‌تواند بدون ارائه گزارش و کروکی نیروی انتظامی، نسبت به دریافت خسارت از شرکت بیمه معلم اقدام کند. البته انجام این کار فقط یکبار در طول مدت قرارداد بیمه و حداکثر تا سقف مجاز، امکان پذیر خواهد بود.

در این شرایط مدارک زیر باید به شرکت بیمه برای دریافت خسارت ارائه شوند:

 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو

 • اصل و کپی گواهینامه راننده خودرو در هنگام حادثه

 • اصل و کپی کارت و سند خودرو یا برگ سبز خودرو

 • گزارش بازدید کارشناس خسارت شرکت بیمه از خودروی بیمه‌ شده

نکته: سقف مجاز بیمه‌نامه‌های تحت قرار داد فرهنگیان محترم، تا سقف ۵۰ میلیون ریال (۵ میلیون تومان) و بیمه‌نامه سایر افراد تا سقف ۳۰ میلیون ریال (۳ میلیون تومان) خواهد بود.

خسارت سرقت قطعات و لوازم خودرو (سرقت درجا)

اگر خودرو دارای پوشش سرقت درجا باشد و قطعات و لوازم آن به سرقت رود، بیمه‌گزار باید به سرعت وقوع سرقت را به نزدیک‌ترین کلانتری یا ایستگاه پلیس گزارش کرده همراه با مدارک زیر برای دریافت خسارت نیز به یکی از شعب شرکت بیمه معلم مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز:

 • گزارش و مقامات نیروی انتظامی
 • اصل و کپی کارت و سند خودرو یا برگ سبز خودرو
 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو
 • گزارش بازدید کارشناس خسارت شرکت بیمه از خودروی بیمه‌ شده
 • ارائه معرفی‌نامه از شرکت‌ لیزینگ خودرو در صورت خرید اقساطی خودرو

خسارت سرقت کلی خودرو

در این شرایط نیز بیمه‌گزار باید در اسرع وقت وقوع سرقت را به نزدیک‌ترین کلانتری یا ایستگاه پلیس اطلاع دهد و حداکثر تا ۴۸ ساعت از زمان سرقت برای تشکیل پرونده به یکی از شعب پرداخت خسارت شرکت بیمه معلم مراجعه کند.

برای جبران خسارت این نوع سرقت نیز باید مدارک زیر توسط بیمه‌گزار ارائه شوند:

 • اصل و کپی کارت و سند خودرو یا برگ سبز خودرو

 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث خودرو

 • گزارش مقامات نیروی انتظامی

 • ارائه معرفی‌نامه از شرکت‌ لیزینگ خودرو در صورت خرید اقساطی خودرو

محاسبه قیمت بیمه بدنه شرکت بیمه معلم

شرکت بیمه معلم عوامل مختلفی مثل ارزش خودرو، سال ساخت خودرو، پوشش‌های اضافی درخواستی، تخفیف‌های مختلف و مواردی از این دست را برای محاسبه قیمت بیمه‌نامه بدنه، در نظر می‌گیرد. این فاکتورها در ادامه بررسی شده‌اند؛

ارزش خودرو: مواردی مثل امکانات خودرو، سلامت و کارکرد درست قطعات، نگهداری و بی عیب بودن خودرو و قیمت روز خودرو در بازار را معیار محاسبه ارزش خودرو در نظر می‌گیرد. هر چه این ارزش بالاتر ارزیابی شود، قیمت بیمه‌نامه بدنه بالاتر خواهد بود.

پوشش‌های اضافی درخواستی: اگر بیمه‌گزار به الحاقیه‌های بیمه بدنه نیز نیاز داشته باشد، باید در نهایت مبلغ بالاتری برای بیمه‌نامه بدنه پرداخت کند. هر پوشش اضافی بسته به نوع آن و سقف جبران خسارت‌ها، قیمت متفاوتی دارد. 

نوع، مدل و کاربرد خودرو: نوع، مدل و کاربرد خودرو هم بسته به  آپشن‌ها، امکانات و قیمت باعث تعیین قیمت متفاوت بیمه‌نامه برای هر خودرو خواهد شد.

سال ساخت خودرو: خودروهایی با سال ساخت کمتر، به دلیل اینکه ارزش روز بالاتری دارند، بیمه‌نامه گران‌تری نیز دریافت می‌کنند.

تخفیف‌های بیمه بدنه: بیمه معلم هم بسته به شرایط بیمه‌گزاران، کمپین‌های تبلیغاتی و مواردی از این دست، تخفیف‌های متنوعی ارائه می‌دهد که در نهایت قیمت نهایی بیمه‌نامه بدنه را کاهش می‌دهند.  

میزان سابقه عدم خسارت بیمه بدنه: این تخفیف بسیار مهم، نقشی تعیین کننده در کاهش قیمت بیمه نامه دارد؛ به ازای هر سالی که بیمه‌گزار از بیمه بدنه خسارت دریافت نکند، درصدی به عنوان تخفیف رو ی بیمه‌نامه جدید وی اعمال می‌شود.

خرید بیمه بدنه معلم از بیمه بازار

 چنانچه قصد استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه شرکت بیمه معلم را دارید کافی‌ست اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید. برای خرید آنلاین بیمه بدنه معلم مدارک زیر مورد نیاز است:

 • تکمیل فرم پیشنهاد بیمه‌نامه

 • دریافت بیمه نامه منقضی شده سال قبل (در صورت وجود)

 • تصویر کارت یا سند خودرو ( یا وکالتنامه قطعی یا تعویض پلاک)

 • تکمیل فرم گزارش بازدید اولیه

 • تهیه عکس از خودرو

 • معرفی‌نامه یا کارت پرسنلی یا فیش حقوقی

 • رونوشت سند یا کارت خودرو یا وکالت‌نامه به نام فرد معرفی شده

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟