carbody

خرید بیمه بدنه اچ سی کراس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه اچ سی کراس

هنگامی که خودرو اچ سی کراس به عنوان ارزان‌ترین خودرو کراس‌اور ایران خودرو به بازار معرفی شد، توانست به محبوبیت زیادی دست یابد. طراحی این خودرو با همکاری شرکت PSA فرانسه و دانگ فنگ چین انجام شده و تولید آن توسط شرکت ایران خودرو صورت می‌گیرد. خودرو دانگ فنگ H30 Cross با وجود طراحی مناسب و امکانات خوب خود با قیمتی مناسب ارائه می‌شود، البته اگر نگران هزینه‌های آسیب آن نباشید. خرید بیمه بدنه به شما کمک می‌کند هزینه حادثه‌های غیرمنتظره را به راحتی جبران کنید و هیچگاه نگران تعمیر آسیب‌های جدی این خودرو نباشید.

ضرورت خرید بیمه بدنه اچ سی کراس 

با داشتن بیمه شخص ثالث اچ سی کراس می‌توانید در تصادفاتی که مقصر هستید خسارات فرد آسیب‌دیده را جبران کنید، اما این بیمه برای تعمیر خودرو شما هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند. برای جبران هزینه‌های مالی این تصادف‌ها و بسیاری از خسارات دیگر، باید بیمه بدنه نیز داشته باشید. همچنین حتی اگر در تصادفات مقصر نباشید اما ارزش روز خودرو شما از نصف دیه کامل ماه حرام بیشتر باشد، بیمه شخص ثالث مقصر همه خسارت‌های شما را جبران نخواهد کرد؛ بنابراین برای تعمیر خودروی خود لازم است از بیمه بدنه اچ سی کراس نیز کمک بگیرید.

برخلاف بیمه شخص ثالث، داشتن بیمه بدنه اجباری نیست، اما خسارت‌های مالی شما را در حوادث کاهش می‌دهد. علاوه بر تصادفات رانندگی، سوانح غیرقابل‌پیشبینی دیگری، مانند برخورد با جسم ثابت یا واژگونی نیز تحت پوشش خواهند بود. با خرید بیمه بدنه، مشمول پوشش‌های اصلی یا پایه‌ای بیمه می‌شوید، اما می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی پوشش‌های الحاقی بیشتری نیز دریافت کنید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

بیمه بدنه همه شرکت‌ها خسارات مربوط به این حوادث را جبران می‌کند:

 • پرداخت هزینه‌های تعمیر خودرویی که در تصادف رانندگی مقصر است؛
 • پرداخت خسارات تصادف با یک جسم ثابت یا متحرک؛
 • خسارت به سرقت رفتن کامل خودرو یا آسیب‌هایی که حین دزدیده شدن آن رخ می‌دهند؛
 • پرداخت هزینه‌هایی که حین انتقال یا نجات خودرو تصادفی یا آسیب‌دیده پیش می‌آیند؛
 • پرداخت خسارت‌های مربوط به انفجار خودرو، آتش‌سوزی یا سقوط؛
 • پرداخت خسارت‌های وارد شده باتری یا لاستیک اچ سی کراس تا حداکثر سقف ۵۰% قیمت نو آن‌ها.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

شما می‌توانید از شرکت‌های بیمه در قبال پرداخت هزینه پوشش‌های بیشتری دریافت کنید. این پوشش‌های الحاقی یا اضافی شامل:

 • پوشش آسیب‌های وارده به شیشه خودرو در اثر افزایش تراکم درون خودرو یا تغییرات دما؛
 • پرداخت خسارت وارده به بدنه خودرو در اثر میخ‌کشی یا خط و خش با جسم نوک تیز؛
 • پرداخت مخارج خساراتی که در اثر آتشفشان، سیل و زلزله رخ می‌دهند؛
 • پرداخت هزینه خسارت‌هایی که با پاشیدن رنگ، اسید یا ماده شیمیایی ایجاد می‌شوند؛
 • پرداخت خسارت دزدیده شدن لوازم خودرو درجا (مانند سیستم صوتی یا لاستیک)؛
 • پوشش نوسان قیمت خودرو اچ سی کراس، برای دریافت حداکثر ۲۰% خسارت بیشتر با افزایش قیمت خودرو؛
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب در زمانی که خودرو در تعمیرگاه است؛
 • پوشش ترانزیت برای داشتن بیمه بدنه در سفرهای خارج از کشور.

چه مواردی تحت پوشش بیمه بدنه نیستند؟

با اینکه بیمه بدنه خسارت‌های زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد، برای این موارد پوششی ارائه نخواهد کرد:

 • خسارت‌های عمدی وارده به خودرو؛
 • خسارات تصادفی که بدون داشتن گواهینامه مناسب رخ داده است؛
 • هزینه‌های تصادفی که حین تعقیب‌ و گریز پلیس رخ داده است؛
 • هزینه‌های ناشی از آسیب به دلیل حمل بار از حد مجاز سنگین‌تر؛
 • خسارات تصادفی که حین مصرف نوشیدنی الکلی یا مواد مخدر رخ داده‌اند؛
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به جرائم رانندگی یا توقیف.

معرفی خودرو اچ سی کراس

شرکت معروف دانگ فنگ یکی از چهار شرکت بزرگ خودروسازی در چین است و خودرو اچ سی کراس اولین خودرویی محسوب می‌شود که از این شرکت به بازار ایران راه یافت. قرارداد این شرکت با ایران خودرو از سال ۱۳۹۴ شکل گرفت و اولین خودروهای دانگ فنگ H30 Cross برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ به مشتریان تحویل داده شدند. از آنجا که شرکت دانگ فنگ با پژو همکاری دارد، موتور خودرو اچ سی کراس آن با موتور خودرو ۲۰۶ تیپ ۵ یکسان است. این خودرو با توان خروجی ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه به حداکثر سرعت ۱۸۳ کیلومتر در ساعت می‌رسد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن با گیربکس دستی ۱۱ ثانیه و با گیربکس اتوماتیک ۱۲.۵ ثانیه است.

از امکانات رفاهی اچ سی کراس می‌توان به دو کیسه هوا راننده و سرنشین، قفل میکرو سوئیچی درب‌ها، صفحه نمایش ۶.۵ اینچی با سیستم جی پی اس، سانروف برقی، دوربین دید عقب، کروز کنترل و سنسورهای جلو و عقب اشاره کرد.

قیمت بیمه بدنه اچ سی کراس

قیمت بیمه بدنه برای این خودرو به چند عامل مختلف بستگی دارد که باید برای محاسبه آن در نظر داشته باشید. هنگامی که قیمت بیمه بدنه اچ سی کراس را استعلام می‌گیرید، با قیمت‌ها و پوشش‌های مختلفی مواجه خواهید شد و انتخاب بهترین بیمه بدنه بر عهده شما خواهد بود. خوب است بدانید این موارد قیمت پایه بیمه را افزایش یا کاهش می‌دهند:

ارزش روز خودرو

خودرو اچ سی کراس از سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۹ در دو مدل دستی و اتوماتیک تولید شد. بسته به مدل یا سال ساخت آن، خودرو شما می‌تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. هر چقدر ارزش روز خودرو بیشتر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز طبیعتا بیشتر خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که اگر قیمت کمتری در فرم ثبت‌نام وارد کنید، در صورت نیاز به بیمه بدنه خسارت کمتری به شما پرداخت می‌شود.

دریافت پوشش‌های الحاقی

هنگام خرید بیمه بدنه، می‌توانید تمام پوشش‌های الحاقی مد نظر خود را انتخاب کنید، اما باید برای آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید. با اینکه این پوشش‌ها هنگام خرید بیمه هزینه شما را بالا می‌برند، می‌توانند در جبران خسارت‌هایی مانند سرقت لوازم خودرو یا آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی شما را از هزینه‌های قابل‌توجهی نجات دهند.

تخفیف‌های بیمه بدنه

در لیست طولانی شرکت‌هایی که بیمه بدنه ارائه می‌کنند بهتر است به دنبال تخفیف‌های خاصی نیز باشید؛ از جمله، تخفیف مشاغل خاص، تخفیف خودرو صفر یا تخفیف‌هایی که در مناسبت‌ها با اعیاد ارائه می‌شوند. تخفیفی که توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود، تخفیف عدم خسارت است. در صورتی این تخفیف به شما تعلق می‌گیرد که یک یا چند سال گذشته از بیمه بدنه خود استفاده نکرده باشید. تخفیف عدم خسارت به دو شکل ۴ ساله یا ۵ ساله توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. اگر شرکت بیمه تخفیف خود را چهارساله ارائه کند، حداکثر آن پس از سال چهارم ۶۰ درصد خواهد بود. اگر تخفیف پنج‌ساله ارائه شود، حداکثر آن پس از سال پنجم به ۷۰ درصد می‌رسد.

چطور بیمه بدنه اچ سی کراس بخریم؟

آسان‌ترین راه برای این کار، خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه بازار است که با انجام این قدم‌ها ممکن می‌شود:

 • مشخصات خودرو خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید. این اطلاعات شامل پلاک خودرو یا مشخصات مدل آن است.
 • از بین بیمه‌های موجود بهترین گزینه را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید. بهترین گزینه می‌تواند برای شما ارزان‌ترین یا کامل‌ترین بیمه باشد.
 • مدارک خود، از جمله کارت ماشین، گواهینامه و بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید. همچنین می‌توانید هنگام ثبت‌نام پرداخت نقدی یا قسطی حق بیمه را انتخاب کنید.
 • برای بررسی شرایط خودرو و تعیین قیمت نهایی بیمه، یک کارشناس باید خودرو شما را بازدید کند. در بسیاری از شهرهای ایران این بازدید در محل مورد نظر شما انجام می‌شود، اما اگر این گزینه در شهر شما موجود نبود، می‌توانید خودرو را به یکی از محل‌های تعیین شده ببرید.
 • پس از انجام بازدید و بررسی مدارکتان توسط کارشناسان بیمه بازار، در همان روز بیمه‌نامه بیمه بدنه اچ سی کراس شما صادر خواهد شد و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟