carbody

خرید بیمه بدنه هایما S5

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هایما S5

هایما S5 (Hyma S5) از تولیدات چینی است که در سال‌های اخیر در بازار خودروی ایرانی مورد استقبال قرار گرفته است. این خودرو هم مانند بسیاری از کراس‌اورهای چینی بعد از ورود به ایران در مسیر مونتاژ و تولید حرکت کرد و از سوی ایران‌خودرو راهی بازار می‌شود. هایما اس فایو چندین ویژگی ارزشمند و شاخص دارد که محبوبیتش در ایران را مدیون آنها است. از میان ویژگی‌های مذکور باید به طراحی داخلی و خارجی مطلوب، مشخصات فنی قابل‌قبول و تجربه رانندگی ایمنی اشاره کنیم که در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد. خرید بیمه بدنه به شما کمک می‌کند تا در هنگام وقوع حوادث ناگهانی خسارت‌های وارد شده بر خودروی خود را پرداخت کنید.

انواع هایما S5

هایما S5 در دو تیپ معمولی و هایما S5 پلاس در بازار قابل‌خریداری است. از نقطه‌نظر ظاهر، تفاوت زیادی میان این دو نیست و هردو طراحی مطلوبی دارند که به دل خریداران می‌نشیند. طراحی ظاهر بیرونی هایما از عناصر اسپرت وام می‌گیرد و به‌زعم کارشناسان بسیار جسورانه است. خطوط تند و تیزی در بخش‌های جلوی خودرو به کار گرفته شده‌اند و تزئینات بخش‌های مختلف هم نمره خوبی می‌گیرند. طراحی خودرو در بخش‌های دیگر برای درب‌ها و پنجره‌ها هم نِمایی قدرتمند و باشکوه به آن می‌دهد. هردو تیپ هایما S5 از موتوری ۱.۵ لیتری بهره‌مندند که ۱۶۱ اسب بخار توان دارد. البته لازم به‌ذکر است که در تیپ پلاس، گیربکس خودرو دیگر نوع CVT نیست و مدل ۶سرعته AT در آن تعبیه شده است. از همین روی، عملکرد بسیار بهتری دارد. فارغ از اینکه با کدام تیپ از این برندمدل رانندگی می‌کنید، بهتر است با تهیه بیمه‌ بدنه به فکر افزایش ایمنی رانندگی و در امان‌ماندن از خسارات سنگین در اوقات بروز حوادث و تصادفات باشید.

بیمه بدنه هایما S5

بیمه بدنه راهی برای کم‌کردن از خسارت‌هایی است که در تصادفات رانندگی مختلف تحمیل می‌شوند. هرچند که بهره‌مندی از بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث اجباری نیست اما داشتن آن راهی برای مدیریت هزینه‌ها در صورت بروز حوادث مختلف است.

این بیمه در دو نوع پوشش اصلی و فرعی از سوی شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود. پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هایما S5 به‌شرح زیر هستند؛ خسارت‌های وارد بر وسیله در موقعیت‌های زیر:

 • برخورد و تصادف دو خودرو یا خودرو با اشیای مختلف در حالت سکون یا حرکت؛
 • خسارت‌های واردشده به باتری یا لاستیک‌های وسیله نقلیه؛
 • خسارت‌هایی که در زمان نجات خودرو از یک حادثه رخ می‌دهند؛
 • واژگونی و سقوط خودرو؛
 • آتش‌سوزی و انفجار؛
 • سرقت خودرو.

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه هایما اس5 شامل موارد زیر می‌شود؛ خسارت‌های ناشی از :

 • حوادث و بلایای طبیعی؛
 • سرقت جزئی شامل دزدیده‌شدن لوازم و قطعات خودرو؛
 • هزینه افت قیمت خودرو در نتیجه نوسانات نرخ وسایل نقلیه در بازار؛
 • ریختن مواد شیمیایی مانند اسید روی بدنه خودرو؛
 • هزینه خسار‌ت‌های وارد بر خودرو در کشوری دیگر؛
 • هزینه حذف فرانشیز.

خسارت‌های خارج از پوشش بدنه بیمه هایما S5

دقت کنید که هرگونه خسارتی هم از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه بدنه پوشش داده نمی‌شوند. برای مثال، موارد زیر خارج از پوشش‌دهی بیمه بدنه هایما S5 هستند؛ خسارت ناشی از:

 • رانندگی در هنگام مستی و مصرف مواد مخدر؛
 • بروز حادثه به‌خاطر بوکسل‌کردن وسیله نقلیه دیگر؛
 • رانندگی بدون گواهینامه؛
 • جنگ، اعتصاب، شورش؛
 • اقدامات عمدی؛
 • فرار از دست پلیس؛
 • انفجارهای هسته‌ای؛
 • حمل بار غیرقانونی.

نرخ و هزینه بیمه بدنه هایما S5

با مرور فهرست قیمت بیمه بدنه هایما S5، با نرخ‌های مختلفی از سوی بیمه‌گران یا همان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه بدنه گوناگون روبه‌رو می‌شوید. دلیل آن است که بیمه‌گران پوشش‌های اضافی پیشنهادی متنوعی دارند. بنا به اینکه از کدام‌یک از این پوشش‌ها بهره‌مند می‌شوید، هزینه پرداختی بابت بیمه بدنه هم تغییر می‌کند. انتخاب پوشش‌های اضافی در گروی ترجیحات مشتری است و باید بابت هریک، هزینه‌ای جداگانه بپردازد. عواملی هم روی قیمت‌گذاری خدمات بیمه بدنه اثرگذارند که از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • مدل و نوع خودرو؛
 • تخفیفات؛
 • ارزش خودرو؛
 • پوشش‌های منتخب.

منظور از ارزش خودرو آن است که بنا به مدل و نوع خودرو، وسیله موردنظر چقدر می‌ارزد. اگر ارزش خودروی هایما S5 را کمتر از مقدار واقعی اعلام کنید به ضررتان می‌شود چون بنا به ارزش هر وسیله به آن بیمه و خدماتش تعلق می‌گیرد. در صورت اعلام ارزش کمتر از مقدار واقعی، خدمات کمتری شامل حال خودرو می‌شود.

تخفیفات بیمه بدنه هایما S5

شرکت‌های مختلف بیمه بدنه را با تخفیف‌های گوناگونی به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند. از جمله این تخفیف‌ها باید به موارد زیر اشاره شود؛ تخفیفِ:

 • عدم خسارت بیمه شخص ثالث؛
 • عدم خسارت بیمه بدنه؛
 • مناسبت‌های ویژه؛
 • مشاغل خاص؛
 • دارندگان بیمه عمر؛
 • خودروهای وارداتی؛
 • خرید گروهی؛
 • مناطق آزاد؛
 • خرید نقدی.

دقت کنید که با تغییر شرکت بیمه‌کننده بدنه خودرو، امکان انتقال تخفیف‌ها وجود دارد. در صورت خرید خودروی جدید هم با دریافت الحاقیه می‌توانید تخفیفات بیمه بدنه خودروی قبلی را به خودروی جدید خود منتقل کنید.

خرید بیمه بدنه هایما S5

برای خرید بهترین بیمه بدنه هایما S5 می‌توانید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید. این سامانه بستری برای رصد و ارزیابی بهترین خدمات بیمه برای کاربران فراهم کرده است. با مراجعه به بیمه بازار ویژگی‌های خودرو را وارد کنید و با فهرستی از گزینه‌هایی روبه‌رو شوید که نرخ و شرایطشان مشخص شده است. روند کار به این شرح است:

 • به سایت بیمه بازار مراجعه کنید و به بخش محاسبه‌گر بروید؛
 • ویژگی‌های خودرو هایما S5 را در بخش محاسبه‌گر وارد کنید؛
 • فهرستی از بیمه‌گران را مشاهده می‌کنید و امکان بررسی شرایط هریک را دارید؛
 • گزینه مطلوب را انتخاب کنید و هزینه را آنلاین به‌طور نقدی یا قسطی بپردازید.

در صورت خرید بیمه بدنه به‌طور قسطی از تخفیف بیمه بدنه نقدی محروم می‌شوید. این تخفیف در حدود ۱۰درصد است.

روند درخواست بیمه بدنه از سایت بیمه بازار بسیار سریع و ساده پیش می‌رود. این فرایند فقط در حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و در صورت تمایل، بیمه‌نامه کاغذی هم به‌نشانی موردنظرتان ارسال خواهد شد. این ارسال رایگان است. اگر مدارک لازم را به‌درستی بارگذاری نکنید، صدور بیمه‌نامه کمی طولانی‌تر می‌شود.

تیم پشتیبانی بیمه بازار هم همیشه در کنار خریداران حضور دارند تا به مشکلات احتمالی و پرسش‌هایشان پاسخ بدهند. برای تماس با این تیم می‌توانید با شماره 91007240-021 تماس بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه شخص ثالث هایما S5

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟