carbody

خرید بیمه بدنه هیوندای i30

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هیوندای i30

بیش از ۱۰ سال است که از تولید آخرین مدل هیوندای i30 می‌گذرد، اما هنوز به واسطه طراحی لوکس و ویژگی‌های فنی قوی خود، از خودروهای محبوب ایران به شمار می‌رود. تنها یک نسل از این خودرو به بازار کشور ما وارد شد که نسخه هاچ‌بک ۵ درب نسل اول آن بود. اگر از رانندگان این خودروی قدرتمند و پرآپشن هستید، لازم است برای اجتناب از خسارات گزاف تصادفات رانندگی، بیمه بدنه هیوندای i30 را تهیه کنید.

معرفی بیمه بدنه و مزایای آن

همه با ویژگی‌های بیمه شخص ثالث هیوندای i30 آشنا هستند، زیرا داشتن آن برای تمامی رانندگان اجباریست، اما بیمه بدنه این خودرو از نظر قانونی اجباری نیست. البته خوب است در نظر داشته باشید که بیمه شخص ثالث برای جبران خساراتی کاربرد دارد که در تصادفات به افراد دیگر وارد کرده‌اید و خودروی شما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. اگر می‌خواهید در تصادفات و حوادث غیرمنتظره خسارات وارده به خودروی خود را دریافت کنید، باید بیمه بدنه هیوندای i30 را داشته باشید. پوشش‌های کاربردی این بیمه انگیزه خوبی برای خرید آن هستند، اما قانون خودروهای نامتعارف نیز دلیل مهمی برای داشتن بیمه بدنه محسوب می‌شود.

طبق قانون خودروهای نامتعارف یا لوکس، هر خودرویی که بیشتر از نصف دیه کامل در ماه‌های حرام قیمت داشته باشد، در دسته خودروهای نامتعارف یا لوکس قرار می‌گیرد و خودروی هیوندای i30 شما نیز در این دسته است. اگر راننده یک خودروی نامتعارف دچار تصادف شود اما مقصر نباشد، نمی‌تواند خسارت کامل خودروی خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت کند. در این شرایط، میزان پرداختی بر اساس میزان خسارت خودرو محاسبه نخواهد شد، بلکه با توجه به گران‌ترین خودروی متعارف محاسبه می‌شود. شما باید برای جبران کامل هزینه‌ها و دریافت خسارت کافی، بیمه بدنه داشته باشید.

پوشش‌های بیمه بدنه هیوندای i30 

پوشش‌های این بیمه خسارات گوناگونی را جبران می‌کنند و در دو دسته جای می‌گیرند؛ یعنی پوشش‌های اصلی و پوشش‌های الحاقی.

پوشش‌های اصلی

این پوشش‌های اصلی تنها با تهیه بیمه بدنه و پرداخت حق بیمه پایه در اختیار شما قرار می‌گیرند و لازم نیست برای آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید. پوشش‌های اصلی به پرداخت خسارات این حوادث می‌پردازند:

 • تصادفات رانندگی (خسارات خودروی راننده مقصر)؛
 • برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛
 • سقوط، واژگونی یا انفجار خودروی شما؛
 • آتش‌سوزی یا برخورد صاعقه با خودرو؛
 • سرقت کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پیدا نشود؛
 • آسیب‌هایی که حین سرقت به اجزای خودرو وارد می‌شوند؛
 • آسیب باتری یا لاستیک خودرو، اما تا سقف ۵۰ درصد قیمت باتری یا لاستیک نو.

پوشش‌های الحاقی

منظور از پوشش‌های اضافی یا الحاقی، پوشش‌هاییست که تنها در صورت درخواست شما و پرداخت هزینه اضافه به بیمه‌نامه شما اضافه می‌شوند؛ برای مثال:

 • پوشش خسارات بلایای طبیعی، مانند سیل، زلزله یا آتشفشان؛
 • پوشش پاشیده شدن مواد شیمیایی به خودرو، از جمله رنگ یا اسید؛
 • پوشش شکستن شیشه در اثر عوامل نامتعارف، مثل تغییر دما یا افزایش تراکم هوا؛
 • پوشش میخ‌کشی یا کشیده شدن اجسام تیز به خودرو؛
 • پوشش سرقت درجای لوازم خودرو، برای مثال سرقت رینگ‌ها، لاستیک‌ها، آینه‌ها یا سیستم صوتی؛
 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب، برای مادامی که خودروی تصادفی بیمه‌گذار در تعمیرگاه است؛
 • پوشش ترانزیت برای خساراتی که خارج از کشور رخ می‌دهند؛
 • پوشش افت قیمت، که کاهش قیمت خودرو به دلیل صافکاری، رنگ یا افت مدل را جبران می‌کند؛
 • پوشش نوسانات قیمت، برای دریافت خسارت کامل، حتی اگر ارزش خودرو نسبت به ارزش ثبت شده بالاتر رود.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

حتی با خرید بیمه بدنه هیوندای i30، ممکن است بعضی خسارات برای شما جبران نشوند. بعضی موارد تحت پوشش این بیمه نیستند و گاهی اوقات نیز بیمه شما به دلیل تخلفات خسارات را پرداخت نخواهد کرد. خساراتی که به این دلایل ایجاد شده باشند تحت پوشش بیمه بدنه نخواهند بود:

 • شورش، اعتصاب، انقلاب، تهاجم یا جنگ؛
 • انفجار هسته‌ای یا تشعشعات آن؛
 • گریز از نیروهای انتظامی؛
 • جرائم رانندگی؛
 • توقیف خودرو توسط نیروهای انتظامی؛
 • استعمال مواد مخدر یا نوشیدنی‌های الکلی؛
 • حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز خودرو؛
 • شرکت در مسابقات رانندگی؛
 • ایجاد آسیب‌های عمدی بیمه‌گذار.

بیمه بدنه هیوندای i30 تا چه میزان خسارات را جبران می‌کند؟

مبلغ خسارت بیمه بدنه هیوندای i30 به نوع خسارت وارده بستگی دارد. خسارات خودروی شما بسته به شدت‌شان در دو دسته خسارات کلی و جزئی قرار می‌گیرند.

خسارات کلی

اگر خودرو در اثر آسیب‌های وارده به طور کامل از بین رود، هزینه تعمیر آن بیشتر از ۷۰ درصد ارزش خودرو باشد یا خودرو به طور کامل دزدیده شده باشد، مشمول دریافت خسارات کلی می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که برای دریافت خسارت کلی، لازم است مالکیت خودرو را به شرکت بیمه‌گر منتقل کنید. خسارت پرداختی برای حوادث یا آتش‌سوزی تا سقف ۹۰ درصد و برای سرقت کلی تا سقف ۸۰ درصد ارزش خودرو خواهد بود. البته در مورد اول این مبلغ برای خسارت‌ دوم به ۸۰ و برای خسارت سوم به ۷۰ درصد می‌رسد.

خسارات جزئی

این خسارات کمتر از ۷۰ درصد ارزش خودرو هستند و برای تعیین میزان پرداختی، عواملی مانند هزینه لوازم آسیب‌دیده، دستمزد تعمیر خودرو، قیمت لوازم با کسر استهلاک، هزینه نجات خودرو و هزینه انتقال آن به تعمیرگاه در نظر گرفته می‌شوند و فرانشیز بیمه خودرو نیز از آن کم می‌شود.

آشنایی با ویژگی‌های هیوندای i30

برای آشنایی با قیمت بیمه بدنه خودروی خود، باید ابتدا قیمت خودرو و ویژگی‌های آن را بشناسید. خودروی هیوندای i30 از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به بازار ایران وارد می‌شد و هنوز نیز یکی از گزینه‌های قدرتمند بازار دست دوم است. این خودروی کره‌ای بدنه‌ای منحصربه‌فرد داشت، به همین دلیل بعضی آن را هاچ‌بک و بعضی دیگر نیز آن را یک استیشن کوچک در نظر می‌گرفتند. با پیشرانه ۴ سیلندری و حجم موتور ۲ لیتری، این خودرو می‌تواند قدرتی معادل ۱۴۳ اسب بخار تولید کند. حداکثر سرعت این خودرو به ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و مصرف ترکیبی آن نیز ۷.۵ لیتر در صد کیلومتر است.

یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه، امکانات رفاهی متنوع آن است. خودروی هیوندای i30 امکاناتی مانند کروز کنترل، سنسور عقب، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، نمایشگر ۴.۲ اینچی، ۶ اسپیکر، ۶ ایربگ و سانروف را در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.

قیمت بیمه بدنه هیوندای i30

اگر می‌خواهید تخمین دقیقی از قیمت بیمه بدنه هیوندای i30 خود دریافت کنید، تنها لازم است مشخصات خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید تا با لیست کاملی از شرکت‌های بیمه مختلف و قیمت‌های آن‌ها روبه‌رو شوید. خوب است بدانید عوامل مختلفی در تعیین این قیمت نقش دارند، از جمله:

ارزش روز خودروی هیوندای i30 و مشخصات آن

یکی از مراحل مهم خرید بیمه بدنه، وارد کردن تخمین دقیق ارزش معاملاتی خودروی شماست. باید این مبلغ را با در نظر گرفتن قیمت خودرو، مدل، کارکرد، سال ساخت، آپشن‌ها و سلامت آن مشخص کنید. در نظر داشته باشید که این مبلغ باید دقیق باشد، زیرا اگر تخمین شما کمتر از ارزش واقعی خودرو باشد، خسارت دریافتی در سوانح کمتر از میزان مورد نیاز برای جبران هزینه‌های خودرو خواهد بود و اگر تخمین شما بیشتر باشد، بی‌دلیل حق بیمه بیشتری پرداخت می‌کنید اما در سوانح خسارت بیشتری دریافت نخواهید کرد.

انتخاب پوشش‌های الحاقی

با انتخاب هر پوشش اضافی، بیمه‌نامه شما کامل‌تر خواهد شد، اما هزینه بیمه نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت لازم است تصمیم بگیرید که آیا ارزان‌ترین بیمه بدنه را می‌خواهید یا ترجیح می‌دهید با بهره‌مندی از همه پوشش‌های الحاقی، برای هر حادثه‌ای آماده باشید.

تخفیف بیمه بدنه هیوندای i30

تخفیف‌های مختلفی می‌توانند موجب کاهش حق بیمه شما شوند، از جمله تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه. این تخفیف مخصوص رانندگانی است که برای بیشتر از مدت یک سال تحت پوشش بیمه بدنه بوده‌اند، اما تا به حال برای جبران خسارات مبلغی از بیمه دریافت نکرده‌اند. شرکت‌های بیمه این تخفیف را به صورت ۴ ساله و ۵ ساله در نظر گرفته‌اند. اگر تخفیف به صورت ۴ ساله محاسبه شود، با گذشت هر سال اینطور افزایش می‌یابد:

 • پس از ۱ سال، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۶۰ درصد تخفیف.

اگر تخفیف ۵ ساله باشد، میزان تخفیف شما این گونه محاسبه خواهد شد:

 • پس از ۱ سال، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۵ سال، ۷۰ درصد تخفیف.

البته علاوه بر تخفیف عدم خسارت، ممکن است تخفیف‌های عمومی دیگری نیز به شما تعلق بگیرد. برای مثال، ممکن است مشمول تخفیف اعیاد و مناسب‌های خاص، تخفیف بعضی مشاغل و شرکت‌ها، تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه، تخفیف خرید گروهی، تخفیف خودروهای وارداتی یا تخفیف ارزش خودرو شوید.

راهنمای خرید بیمه بدنه هیوندای i30

خرید آنلاین بیمه را می‌توانید بدون دردسر انجام دهید.  با کمک بیمه بازار، با دنبال کردن این مراحل در سریع‌ترین زمان ممکن تحت پوشش بیمه بدنه هیوندای i30 قرار می‌گیرید:

فرم محاسبه‌گر را پر کنید: در قسمت فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه، مشخصات خودروی خود، از جمله برند، مدل، سال ساخت، سوابق بیمه و تخمین قیمت را وارد کنید.

بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید: پس از دسترسی به لیست شرکت‌های مختلف، می‌توانید با توجه به اولویت‌های خود و ویژگی‌هایی مانند رتبه رضایتمندی و توانگری مالی هر شرکت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ویژگی‌های بیمه بدنه خود را مشخص کنید: می‌توانید با انتخاب پوشش‌های الحاقی و طول اعتبار بیمه‌نامه خود، بیمه بدنه را با توجه به نیازهایتان تغییر دهید.

مدارک را بارگذاری و هزینه بیمه را پرداخت کنید: لازم است مدارکی مانند گواهینامه، کارت خودرو و بیمه‌نامه‌های قبلی شما در بیمه بازار بارگذاری شوند. در ادامه می‌توانید به خرید نقدی یا قسطی بیمه بدنه بپردازید.

بازدید خودرو را انجام دهید: پس از طی کردن مراحل قبل، کارشناسان ما برای هماهنگی زمان بازدید با شما تماس می‌گیرند. در این مرحله می‌توانید مکانی دلخواه، مانند محل زندگی یا محل کار خود را برای بازدید خودرو مشخص کنید.

بیمه‌نامه خود را دریافت کنید: پس از بازدید خودرو و بررسی مدارک، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر خواهد شد و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید.

بیمه بدنه هیوندای i30

بیش از ۱۰ سال است که از تولید آخرین مدل هیوندای i30 می‌گذرد، اما هنوز به واسطه طراحی لوکس و ویژگی‌های فنی قوی خود، از خودروهای محبوب ایران به شمار می‌رود. تنها یک نسل از این خودرو به بازار کشور ما وارد شد که نسخه هاچ‌بک ۵ درب نسل اول آن بود. اگر از رانندگان این خودروی قدرتمند و پرآپشن هستید، لازم است برای اجتناب از خسارات گزاف تصادفات رانندگی، بیمه بدنه هیوندای i30 را تهیه کنید.

معرفی بیمه بدنه و مزایای آن

همه با ویژگی‌های بیمه شخص ثالث هیوندای i30 آشنا هستند، زیرا داشتن آن برای تمامی رانندگان اجباریست، اما بیمه بدنه این خودرو از نظر قانونی اجباری نیست. البته خوب است در نظر داشته باشید که بیمه شخص ثالث برای جبران خساراتی کاربرد دارد که در تصادفات به افراد دیگر وارد کرده‌اید و خودروی شما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. اگر می‌خواهید در تصادفات و حوادث غیرمنتظره خسارات وارده به خودروی خود را دریافت کنید، باید بیمه بدنه هیوندای i30 را داشته باشید. پوشش‌های کاربردی این بیمه انگیزه خوبی برای خرید آن هستند، اما قانون خودروهای نامتعارف نیز دلیل مهمی برای داشتن بیمه بدنه محسوب می‌شود.

طبق قانون خودروهای نامتعارف یا لوکس، هر خودرویی که بیشتر از نصف دیه کامل در ماه‌های حرام قیمت داشته باشد، در دسته خودروهای نامتعارف یا لوکس قرار می‌گیرد و خودروی هیوندای i30 شما نیز در این دسته است. اگر راننده یک خودروی نامتعارف دچار تصادف شود اما مقصر نباشد، نمی‌تواند خسارت کامل خودروی خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت کند. در این شرایط، میزان پرداختی بر اساس میزان خسارت خودرو محاسبه نخواهد شد، بلکه با توجه به گران‌ترین خودروی متعارف محاسبه می‌شود. شما باید برای جبران کامل هزینه‌ها و دریافت خسارت کافی، بیمه بدنه داشته باشید.

پوشش‌های بیمه بدنه هیوندای i30 چه هستند؟

پوشش‌های این بیمه خسارات گوناگونی را جبران می‌کنند و در دو دسته جای می‌گیرند؛ یعنی پوشش‌های اصلی و پوشش‌های الحاقی.

پوشش‌های اصلی

این پوشش‌های اصلی تنها با تهیه بیمه بدنه و پرداخت حق بیمه پایه در اختیار شما قرار می‌گیرند و لازم نیست برای آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید. پوشش‌های اصلی به پرداخت خسارات این حوادث می‌پردازند:

 • تصادفات رانندگی (خسارات خودروی راننده مقصر)؛
 • برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛
 • سقوط، واژگونی یا انفجار خودروی شما؛
 • آتش‌سوزی یا برخورد صاعقه با خودرو؛
 • سرقت کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پیدا نشود؛
 • آسیب‌هایی که حین سرقت به اجزای خودرو وارد می‌شوند؛
 • آسیب باتری یا لاستیک خودرو، اما تا سقف ۵۰ درصد قیمت باتری یا لاستیک نو.

پوشش‌های الحاقی

منظور از پوشش‌های اضافی یا الحاقی، پوشش‌هاییست که تنها در صورت درخواست شما و پرداخت هزینه اضافه به بیمه‌نامه شما اضافه می‌شوند؛ برای مثال:

 • پوشش خسارات بلایای طبیعی، مانند سیل، زلزله یا آتشفشان؛
 • پوشش پاشیده شدن مواد شیمیایی به خودرو، از جمله رنگ یا اسید؛
 • پوشش شکستن شیشه در اثر عوامل نامتعارف، مثل تغییر دما یا افزایش تراکم هوا؛
 • پوشش میخ‌کشی یا کشیده شدن اجسام تیز به خودرو؛
 • پوشش سرقت درجای لوازم خودرو، برای مثال سرقت رینگ‌ها، لاستیک‌ها، آینه‌ها یا سیستم صوتی؛
 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب، برای مادامی که خودروی تصادفی بیمه‌گذار در تعمیرگاه است؛
 • پوشش ترانزیت برای خساراتی که خارج از کشور رخ می‌دهند؛
 • پوشش افت قیمت، که کاهش قیمت خودرو به دلیل صافکاری، رنگ یا افت مدل را جبران می‌کند؛
 • پوشش نوسانات قیمت، برای دریافت خسارت کامل، حتی اگر ارزش خودرو نسبت به ارزش ثبت شده بالاتر رود.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

حتی با خرید بیمه بدنه هیوندای i30، ممکن است بعضی خسارات برای شما جبران نشوند. بعضی موارد تحت پوشش این بیمه نیستند و گاهی اوقات نیز بیمه شما به دلیل تخلفات خسارات را پرداخت نخواهد کرد. خساراتی که به این دلایل ایجاد شده باشند تحت پوشش بیمه بدنه نخواهند بود:

 • شورش، اعتصاب، انقلاب، تهاجم یا جنگ؛
 • انفجار هسته‌ای یا تشعشعات آن؛
 • گریز از نیروهای انتظامی؛
 • جرائم رانندگی؛
 • توقیف خودرو توسط نیروهای انتظامی؛
 • استعمال مواد مخدر یا نوشیدنی‌های الکلی؛
 • حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز خودرو؛
 • شرکت در مسابقات رانندگی؛
 • ایجاد آسیب‌های عمدی بیمه‌گذار.

بیمه بدنه هیوندای i30 تا چه میزان خسارات را جبران می‌کند؟

مبلغ خسارت بیمه بدنه هیوندای i30 به نوع خسارت وارده بستگی دارد. خسارات خودروی شما بسته به شدت‌شان در دو دسته خسارات کلی و جزئی قرار می‌گیرند.

خسارات کلی

اگر خودرو در اثر آسیب‌های وارده به طور کامل از بین رود، هزینه تعمیر آن بیشتر از ۷۰ درصد ارزش خودرو باشد یا خودرو به طور کامل دزدیده شده باشد، مشمول دریافت خسارات کلی می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که برای دریافت خسارت کلی، لازم است مالکیت خودرو را به شرکت بیمه‌گر منتقل کنید. خسارت پرداختی برای حوادث یا آتش‌سوزی تا سقف ۹۰ درصد و برای سرقت کلی تا سقف ۸۰ درصد ارزش خودرو خواهد بود. البته در مورد اول این مبلغ برای خسارت‌ دوم به ۸۰ و برای خسارت سوم به ۷۰ درصد می‌رسد.

خسارات جزئی

این خسارات کمتر از ۷۰ درصد ارزش خودرو هستند و برای تعیین میزان پرداختی، عواملی مانند هزینه لوازم آسیب‌دیده، دستمزد تعمیر خودرو، قیمت لوازم با کسر استهلاک، هزینه نجات خودرو و هزینه انتقال آن به تعمیرگاه در نظر گرفته می‌شوند و فرانشیز بیمه خودرو نیز از آن کم می‌شود.

آشنایی با ویژگی‌های هیوندای i30

برای آشنایی با قیمت بیمه بدنه خودروی خود، باید ابتدا قیمت خودرو و ویژگی‌های آن را بشناسید. خودروی هیوندای i30 از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به بازار ایران وارد می‌شد و هنوز نیز یکی از گزینه‌های قدرتمند بازار دست دوم است. این خودروی کره‌ای بدنه‌ای منحصربه‌فرد داشت، به همین دلیل بعضی آن را هاچ‌بک و بعضی دیگر نیز آن را یک استیشن کوچک در نظر می‌گرفتند. با پیشرانه ۴ سیلندری و حجم موتور ۲ لیتری، این خودرو می‌تواند قدرتی معادل ۱۴۳ اسب بخار تولید کند. حداکثر سرعت این خودرو به ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و مصرف ترکیبی آن نیز ۷.۵ لیتر در صد کیلومتر است.

یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه، امکانات رفاهی متنوع آن است. خودروی هیوندای i30 امکاناتی مانند کروز کنترل، سنسور عقب، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، نمایشگر ۴.۲ اینچی، ۶ اسپیکر، ۶ ایربگ و سانروف را در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.

قیمت بیمه بدنه هیوندای i30

اگر می‌خواهید تخمین دقیقی از قیمت بیمه بدنه هیوندای i30 خود دریافت کنید، تنها لازم است مشخصات خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید تا با لیست کاملی از شرکت‌های بیمه مختلف و قیمت‌های آن‌ها روبه‌رو شوید. خوب است بدانید عوامل مختلفی در تعیین این قیمت نقش دارند، از جمله:

ارزش روز خودروی هیوندای i30 و مشخصات آن

یکی از مراحل مهم خرید بیمه بدنه، وارد کردن تخمین دقیق ارزش معاملاتی خودروی شماست. باید این مبلغ را با در نظر گرفتن قیمت خودرو، مدل، کارکرد، سال ساخت، آپشن‌ها و سلامت آن مشخص کنید. در نظر داشته باشید که این مبلغ باید دقیق باشد، زیرا اگر تخمین شما کمتر از ارزش واقعی خودرو باشد، خسارت دریافتی در سوانح کمتر از میزان مورد نیاز برای جبران هزینه‌های خودرو خواهد بود و اگر تخمین شما بیشتر باشد، بی‌دلیل حق بیمه بیشتری پرداخت می‌کنید اما در سوانح خسارت بیشتری دریافت نخواهید کرد.

انتخاب پوشش‌های الحاقی

با انتخاب هر پوشش اضافی، بیمه‌نامه شما کامل‌تر خواهد شد، اما هزینه بیمه نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت لازم است تصمیم بگیرید که آیا ارزان‌ترین بیمه بدنه را می‌خواهید یا ترجیح می‌دهید با بهره‌مندی از همه پوشش‌های الحاقی، برای هر حادثه‌ای آماده باشید.

تخفیف بیمه بدنه هیوندای i30

تخفیف‌های مختلفی می‌توانند موجب کاهش حق بیمه شما شوند، از جمله تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه. این تخفیف مخصوص رانندگانی است که برای بیشتر از مدت یک سال تحت پوشش بیمه بدنه بوده‌اند، اما تا به حال برای جبران خسارات مبلغی از بیمه دریافت نکرده‌اند. شرکت‌های بیمه این تخفیف را به صورت ۴ ساله و ۵ ساله در نظر گرفته‌اند. اگر تخفیف به صورت ۴ ساله محاسبه شود، با گذشت هر سال اینطور افزایش می‌یابد:

 • پس از ۱ سال، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۶۰ درصد تخفیف.

اگر تخفیف ۵ ساله باشد، میزان تخفیف شما این گونه محاسبه خواهد شد:

 • پس از ۱ سال، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۵ سال، ۷۰ درصد تخفیف.

البته علاوه بر تخفیف عدم خسارت، ممکن است تخفیف‌های عمومی دیگری نیز به شما تعلق بگیرد. برای مثال، ممکن است مشمول تخفیف اعیاد و مناسب‌های خاص، تخفیف بعضی مشاغل و شرکت‌ها، تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه، تخفیف خرید گروهی، تخفیف خودروهای وارداتی یا تخفیف ارزش خودرو شوید.

راهنمای خرید بیمه بدنه هیوندای i30

خرید این بیمه بدون دردسر انجام خواهد شد، زیرا لازم نیست در ساعات کاری به دفاتر بیمه مراجعه کنید. با کمک بیمه بازار، با دنبال کردن این مراحل در سریع‌ترین زمان ممکن تحت پوشش بیمه بدنه هیوندای i30 قرار می‌گیرید. برای خرید آنلاین بیمه کافی‌ست مراحل زیر ار دنبال کنید: 

فرم محاسبه‌گر را پر کنید: در قسمت فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه، مشخصات خودروی خود، از جمله برند، مدل، سال ساخت، سوابق بیمه و تخمین قیمت را وارد کنید.

بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید: پس از دسترسی به لیست شرکت‌های مختلف، می‌توانید با توجه به اولویت‌های خود و ویژگی‌هایی مانند رتبه رضایتمندی و توانگری مالی هر شرکت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ویژگی‌های بیمه بدنه خود را مشخص کنید: می‌توانید با انتخاب پوشش‌های الحاقی و طول اعتبار بیمه‌نامه خود، بیمه بدنه را با توجه به نیازهایتان تغییر دهید.

مدارک را بارگذاری و هزینه بیمه را پرداخت کنید: لازم است مدارکی مانند گواهینامه، کارت خودرو و بیمه‌نامه‌های قبلی شما در بیمه بازار بارگذاری شوند. در ادامه می‌توانید به خرید نقدی یا قسطی بیمه بدنه بپردازید.

بازدید خودرو را انجام دهید: پس از طی کردن مراحل قبل، کارشناسان ما برای هماهنگی زمان بازدید با شما تماس می‌گیرند. در این مرحله می‌توانید مکانی دلخواه، مانند محل زندگی یا محل کار خود را برای بازدید خودرو مشخص کنید.

بیمه‌نامه خود را دریافت کنید: پس از بازدید خودرو و بررسی مدارک، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر خواهد شد و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید.

بیمه بدنه هیوندای i30

بیش از ۱۰ سال است که از تولید آخرین مدل هیوندای i30 می‌گذرد، اما هنوز به واسطه طراحی لوکس و ویژگی‌های فنی قوی خود، از خودروهای محبوب ایران به شمار می‌رود. تنها یک نسل از این خودرو به بازار کشور ما وارد شد که نسخه هاچ‌بک ۵ درب نسل اول آن بود. اگر از رانندگان این خودروی قدرتمند و پرآپشن هستید، لازم است برای اجتناب از خسارات گزاف تصادفات رانندگی، بیمه بدنه هیوندای i30 را تهیه کنید.

معرفی بیمه بدنه و مزایای آن

همه با ویژگی‌های بیمه شخص ثالث هیوندای i30 آشنا هستند، زیرا داشتن آن برای تمامی رانندگان اجباریست، اما بیمه بدنه این خودرو از نظر قانونی اجباری نیست. البته خوب است در نظر داشته باشید که بیمه شخص ثالث برای جبران خساراتی کاربرد دارد که در تصادفات به افراد دیگر وارد کرده‌اید و خودروی شما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. اگر می‌خواهید در تصادفات و حوادث غیرمنتظره خسارات وارده به خودروی خود را دریافت کنید، باید بیمه بدنه هیوندای i30 را داشته باشید. پوشش‌های کاربردی این بیمه انگیزه خوبی برای خرید آن هستند، اما قانون خودروهای نامتعارف نیز دلیل مهمی برای داشتن بیمه بدنه محسوب می‌شود.

طبق قانون خودروهای نامتعارف یا لوکس، هر خودرویی که بیشتر از نصف دیه کامل در ماه‌های حرام قیمت داشته باشد، در دسته خودروهای نامتعارف یا لوکس قرار می‌گیرد و خودروی هیوندای i30 شما نیز در این دسته است. اگر راننده یک خودروی نامتعارف دچار تصادف شود اما مقصر نباشد، نمی‌تواند خسارت کامل خودروی خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت کند. در این شرایط، میزان پرداختی بر اساس میزان خسارت خودرو محاسبه نخواهد شد، بلکه با توجه به گران‌ترین خودروی متعارف محاسبه می‌شود. شما باید برای جبران کامل هزینه‌ها و دریافت خسارت کافی، بیمه بدنه داشته باشید.

پوشش‌های بیمه بدنه هیوندای i30 چه هستند؟

پوشش‌های این بیمه خسارات گوناگونی را جبران می‌کنند و در دو دسته جای می‌گیرند؛ یعنی پوشش‌های اصلی و پوشش‌های الحاقی.

پوشش‌های اصلی

این پوشش‌های اصلی تنها با تهیه بیمه بدنه و پرداخت حق بیمه پایه در اختیار شما قرار می‌گیرند و لازم نیست برای آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید. پوشش‌های اصلی به پرداخت خسارات این حوادث می‌پردازند:

 • تصادفات رانندگی (خسارات خودروی راننده مقصر)؛
 • برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛
 • سقوط، واژگونی یا انفجار خودروی شما؛
 • آتش‌سوزی یا برخورد صاعقه با خودرو؛
 • سرقت کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پیدا نشود؛
 • آسیب‌هایی که حین سرقت به اجزای خودرو وارد می‌شوند؛
 • آسیب باتری یا لاستیک خودرو، اما تا سقف ۵۰ درصد قیمت باتری یا لاستیک نو.

پوشش‌های الحاقی

منظور از پوشش‌های اضافی یا الحاقی، پوشش‌هاییست که تنها در صورت درخواست شما و پرداخت هزینه اضافه به بیمه‌نامه شما اضافه می‌شوند؛ برای مثال:

 • پوشش خسارات بلایای طبیعی، مانند سیل، زلزله یا آتشفشان؛
 • پوشش پاشیده شدن مواد شیمیایی به خودرو، از جمله رنگ یا اسید؛
 • پوشش شکستن شیشه در اثر عوامل نامتعارف، مثل تغییر دما یا افزایش تراکم هوا؛
 • پوشش میخ‌کشی یا کشیده شدن اجسام تیز به خودرو؛
 • پوشش سرقت درجای لوازم خودرو، برای مثال سرقت رینگ‌ها، لاستیک‌ها، آینه‌ها یا سیستم صوتی؛
 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب، برای مادامی که خودروی تصادفی بیمه‌گذار در تعمیرگاه است؛
 • پوشش ترانزیت برای خساراتی که خارج از کشور رخ می‌دهند؛
 • پوشش افت قیمت، که کاهش قیمت خودرو به دلیل صافکاری، رنگ یا افت مدل را جبران می‌کند؛
 • پوشش نوسانات قیمت، برای دریافت خسارت کامل، حتی اگر ارزش خودرو نسبت به ارزش ثبت شده بالاتر رود.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

حتی با خرید بیمه بدنه هیوندای i30، ممکن است بعضی خسارات برای شما جبران نشوند. بعضی موارد تحت پوشش این بیمه نیستند و گاهی اوقات نیز بیمه شما به دلیل تخلفات خسارات را پرداخت نخواهد کرد. خساراتی که به این دلایل ایجاد شده باشند تحت پوشش بیمه بدنه نخواهند بود:

 • شورش، اعتصاب، انقلاب، تهاجم یا جنگ؛
 • انفجار هسته‌ای یا تشعشعات آن؛
 • گریز از نیروهای انتظامی؛
 • جرائم رانندگی؛
 • توقیف خودرو توسط نیروهای انتظامی؛
 • استعمال مواد مخدر یا نوشیدنی‌های الکلی؛
 • حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز خودرو؛
 • شرکت در مسابقات رانندگی؛
 • ایجاد آسیب‌های عمدی بیمه‌گذار.

بیمه بدنه هیوندای i30 تا چه میزان خسارات را جبران می‌کند؟

مبلغ خسارت بیمه بدنه هیوندای i30 به نوع خسارت وارده بستگی دارد. خسارات خودروی شما بسته به شدت‌شان در دو دسته خسارات کلی و جزئی قرار می‌گیرند.

خسارات کلی

اگر خودرو در اثر آسیب‌های وارده به طور کامل از بین رود، هزینه تعمیر آن بیشتر از ۷۰ درصد ارزش خودرو باشد یا خودرو به طور کامل دزدیده شده باشد، مشمول دریافت خسارات کلی می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که برای دریافت خسارت کلی، لازم است مالکیت خودرو را به شرکت بیمه‌گر منتقل کنید. خسارت پرداختی برای حوادث یا آتش‌سوزی تا سقف ۹۰ درصد و برای سرقت کلی تا سقف ۸۰ درصد ارزش خودرو خواهد بود. البته در مورد اول این مبلغ برای خسارت‌ دوم به ۸۰ و برای خسارت سوم به ۷۰ درصد می‌رسد.

خسارات جزئی

این خسارات کمتر از ۷۰ درصد ارزش خودرو هستند و برای تعیین میزان پرداختی، عواملی مانند هزینه لوازم آسیب‌دیده، دستمزد تعمیر خودرو، قیمت لوازم با کسر استهلاک، هزینه نجات خودرو و هزینه انتقال آن به تعمیرگاه در نظر گرفته می‌شوند و فرانشیز بیمه خودرو نیز از آن کم می‌شود.

آشنایی با ویژگی‌های هیوندای i30

برای آشنایی با قیمت بیمه بدنه خودروی خود، باید ابتدا قیمت خودرو و ویژگی‌های آن را بشناسید. خودروی هیوندای i30 از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ به بازار ایران وارد می‌شد و هنوز نیز یکی از گزینه‌های قدرتمند بازار دست دوم است. این خودروی کره‌ای بدنه‌ای منحصربه‌فرد داشت، به همین دلیل بعضی آن را هاچ‌بک و بعضی دیگر نیز آن را یک استیشن کوچک در نظر می‌گرفتند. با پیشرانه ۴ سیلندری و حجم موتور ۲ لیتری، این خودرو می‌تواند قدرتی معادل ۱۴۳ اسب بخار تولید کند. حداکثر سرعت این خودرو به ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و مصرف ترکیبی آن نیز ۷.۵ لیتر در صد کیلومتر است.

یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه، امکانات رفاهی متنوع آن است. خودروی هیوندای i30 امکاناتی مانند کروز کنترل، سنسور عقب، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، نمایشگر ۴.۲ اینچی، ۶ اسپیکر، ۶ ایربگ و سانروف را در اختیار رانندگان خود قرار می‌دهد.

قیمت بیمه بدنه هیوندای i30

اگر می‌خواهید تخمین دقیقی از قیمت بیمه بدنه هیوندای i30 خود دریافت کنید، تنها لازم است مشخصات خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید تا با لیست کاملی از شرکت‌های بیمه مختلف و قیمت‌های آن‌ها روبه‌رو شوید. خوب است بدانید عوامل مختلفی در تعیین این قیمت نقش دارند، از جمله:

ارزش روز خودروی هیوندای i30 و مشخصات آن

یکی از مراحل مهم خرید بیمه بدنه، وارد کردن تخمین دقیق ارزش معاملاتی خودروی شماست. باید این مبلغ را با در نظر گرفتن قیمت خودرو، مدل، کارکرد، سال ساخت، آپشن‌ها و سلامت آن مشخص کنید. در نظر داشته باشید که این مبلغ باید دقیق باشد، زیرا اگر تخمین شما کمتر از ارزش واقعی خودرو باشد، خسارت دریافتی در سوانح کمتر از میزان مورد نیاز برای جبران هزینه‌های خودرو خواهد بود و اگر تخمین شما بیشتر باشد، بی‌دلیل حق بیمه بیشتری پرداخت می‌کنید اما در سوانح خسارت بیشتری دریافت نخواهید کرد.

انتخاب پوشش‌های الحاقی

با انتخاب هر پوشش اضافی، بیمه‌نامه شما کامل‌تر خواهد شد، اما هزینه بیمه نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت لازم است تصمیم بگیرید که آیا ارزان‌ترین بیمه بدنه را می‌خواهید یا ترجیح می‌دهید با بهره‌مندی از همه پوشش‌های الحاقی، برای هر حادثه‌ای آماده باشید.

تخفیف بیمه بدنه هیوندای i30

تخفیف‌های مختلفی می‌توانند موجب کاهش حق بیمه شما شوند، از جمله تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه. این تخفیف مخصوص رانندگانی است که برای بیشتر از مدت یک سال تحت پوشش بیمه بدنه بوده‌اند، اما تا به حال برای جبران خسارات مبلغی از بیمه دریافت نکرده‌اند. شرکت‌های بیمه این تخفیف را به صورت ۴ ساله و ۵ ساله در نظر گرفته‌اند. اگر تخفیف به صورت ۴ ساله محاسبه شود، با گذشت هر سال اینطور افزایش می‌یابد:

 • پس از ۱ سال، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۶۰ درصد تخفیف.

اگر تخفیف ۵ ساله باشد، میزان تخفیف شما این گونه محاسبه خواهد شد:

 • پس از ۱ سال، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۵ سال، ۷۰ درصد تخفیف.

البته علاوه بر تخفیف عدم خسارت، ممکن است تخفیف‌های عمومی دیگری نیز به شما تعلق بگیرد. برای مثال، ممکن است مشمول تخفیف اعیاد و مناسب‌های خاص، تخفیف بعضی مشاغل و شرکت‌ها، تخفیف خرید نقدی بیمه بدنه، تخفیف خرید گروهی، تخفیف خودروهای وارداتی یا تخفیف ارزش خودرو شوید.

راهنمای خرید بیمه بدنه هیوندای i30

خرید این بیمه بدون دردسر انجام خواهد شد، زیرا لازم نیست در ساعات کاری به دفاتر بیمه مراجعه کنید. با کمک بیمه بازار، با دنبال کردن این مراحل در سریع‌ترین زمان ممکن تحت پوشش بیمه بدنه هیوندای i30 قرار می‌گیرید:

فرم محاسبه‌گر را پر کنید: در قسمت فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه، مشخصات خودروی خود، از جمله برند، مدل، سال ساخت، سوابق بیمه و تخمین قیمت را وارد کنید.

بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید: پس از دسترسی به لیست شرکت‌های مختلف، می‌توانید با توجه به اولویت‌های خود و ویژگی‌هایی مانند رتبه رضایتمندی و توانگری مالی هر شرکت، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

ویژگی‌های بیمه بدنه خود را مشخص کنید: می‌توانید با انتخاب پوشش‌های الحاقی و طول اعتبار بیمه‌نامه خود، بیمه بدنه را با توجه به نیازهایتان تغییر دهید.

مدارک را بارگذاری و هزینه بیمه را پرداخت کنید: لازم است مدارکی مانند گواهینامه، کارت خودرو و بیمه‌نامه‌های قبلی شما در بیمه بازار بارگذاری شوند. در ادامه می‌توانید به خرید نقدی یا قسطی بیمه بدنه بپردازید.

بازدید خودرو را انجام دهید: پس از طی کردن مراحل قبل، کارشناسان ما برای هماهنگی زمان بازدید با شما تماس می‌گیرند. در این مرحله می‌توانید مکانی دلخواه، مانند محل زندگی یا محل کار خود را برای بازدید خودرو مشخص کنید.

بیمه‌نامه خود را دریافت کنید: پس از بازدید خودرو و بررسی مدارک، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر خواهد شد و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟