carbody

خرید بیمه بدنه هیوندای ورنا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه هیوندای ورنا

هیوندای ورنا در گروه خودرو‌های کلاسیک بازار قرار می‌گیرد. با اینکه این خودرو بین سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۰ تولید می‌شد و از ساخت آخرین نسخه آن بیش از یک دهه می‌گذرد، هنوز محبوبیت قابل‌توجهی دارد و با قیمت نسبتا مناسبی به فروش می‌رسد. همه این‌ها دلیل خوبی‌ست که برای محافظت از خودروی ارزشمند و باکیفیت خود، بیمه بدنه هیوندای ورنا را تهیه کنید.

آشنایی با بیمه بدنه هیوندای ورنا و پوشش‌های آن

همه بیمه شخص ثالث را به واسطه الزامی بودن آن می‌شناسند، اما بیمه بدنه نیز برای حفاظت از خودروی شما اهمیت زیادی دارد. پوشش‌های کامل این بیمه بسیاری از خسارات احتمالی خودرو را جبران کنند، حتی خساراتی که به دلیل تصادف رانندگی ایجاد نشده‌اند. پوشش‌های بیمه بدنه به دو دسته پوشش‌های اصلی یا الحاقی (اضافی) تقسیم می‌شوند. در ادامه به معرفی کامل این پوشش‌ها خواهیم پرداخت.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

هر راننده‌ای که بیمه بدنه را برای خودروی خود تهیه کند، می‌تواند بدون پرداخت هزینه بیشتر از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه استفاده کند. این پوشش‌ها شامل:

 • پوشش هزینه‌هایی مربوط به خودروی راننده مقصر در یک سانحه رانندگی؛

 • پوشش هزینه تعمیر خودرو پس از اصابت با اجسام ثابت یا متحرک؛

 • پوشش خساراتی که با نجات یا انتقال یک خودروی تصادفی یا آسیب‌دیده همراه می‌شوند؛

 • پوشش هزینه تعمیر خودرویی که دچار آتش‌سوزی، سقوط یا انفجار شده است؛

 • پوشش هزینه‌های مربوط به آسیب باتری و لاستیک هیوندای ورنا ، تا ۵۰ درصد هزینه باتری و لاستیک نو؛

 • پوشش خسارت سرقت کامل خودروی شما، یا تأمین خسارت ‌آسیب‌هایی که حین سرقت آن رخ داده‌اند.

پوشش الحاقی بیمه بدنه

برای اینکه از پوشش‌های اضافی یا الحاقی بهره‌مند شوید، باید یک یا چند مورد از آن‌ها را حین سفارش بیمه انتخاب کنید و هزینه بیشتری نیز برای آن‌ها بپردازید. این پوشش‌ها شامل:

 • پوشش هزینه آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی، از جمله زلزله، آتشفشان یا سیل؛
 • پوشش خساراتی که به دلیل پاشیده شدن مواد شیمیایی، اسید یا رنگ ایجاد می‌شوند؛
 • پوشش هزینه‌های مربوط به دزدیده شدن وسایل خودرو، مانند لاستیک، رینگ یا سیستم صوتی؛
 • خسارات میخ‌کشی و کشیدن اجسام تیز به بدنه؛
 • پوشش هزینه‌های شیشه‌ای که به دلیل تغییر تراکم یا تغییر دما شکسته شده است؛
 • پوشش هزینه‌هایی که برای ایاب و ذهاب حین تعمیر خودروی آسیب‌دیده می‌پردازید؛
 • پرداخت خسارت افت قیمت، برای مثال کاهش قیمت خودرو در اثر صافکاری، رنگ یا افت مدل؛
 • پوشش خسارات با وجود نوسانات قیمت هیوندای ورنا، که در صورت بروز حوادث همه خسارات را جبران می‌کند، حتی اگر ارزش ثبت شده حین خرید بیمه بدنه کمتر باشد.
 • پوشش ترانزیت، برای تأمین خسارات خارج از کشور.

استثنائات بیمه بدنه 

باید بدانید که در بعضی موارد خسارت خودروی شما توسط بیمه بدنه جبران نمی‌شود. این موارد شامل:

 • خسارت عمدی که توسط صاحب بیمه وارد شده است؛
 • خسارت ناشی از گریز از نیروی انتظامی؛
 • خسارت مربوط به حمل باری که از حد مجاز خودرو سنگین‌تر است؛
 • خسارت بکسل خودرو به وسیله خودرویی که مجوز بکسل کردن ندارد؛
 • خسارتی که در شورش، جنگ، تهاجم یا اعتصاب ایجاد شده باشد؛
 • خسارتی که حین مصرف مواد مخدر یا نوشیدن مشروبات الکلی پیش آمده است؛
 • خسارتی که حین رانندگی بدون گواهینامه مناسب رخ داده است.

معرفی هیوندای ورنا

برای سفارش بیمه بدنه هیوندای ورنا، باید تخمینی از قیمت خودروی خود وارد کنید. برای این کار خوب است بیشتر با مشخصات خودروی خود آشنا شوید و امکانات آن را نیز بشناسید. هیوندای ورنا از سدان‌های کره‌ای قدیمی اما قدرتمند است که به دلیل استهلاک کم خود هنوز طرفداران زیادی در بازار دست دوم دارد. مدل دنده‌ای این خودرو از سال ۱۳۸۳ و مدل اتومات آن از سال ۱۳۸۶ توسط کرمان خودرو مونتاژ می‌شد و ساخت هر دو مدل خودرو در سال ۱۳۹۰ پایان یافت.

هیوندای ورنا اتومات پیشرانه ۴ سیلندری دارد و حجم موتور آن ۱.۶ لیتر است. قدرت این مدل به ۱۰۵ اسب بخار و حداکثر سرعت آن به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. مدل دنده‌ای این خودرو با حجم موتور ۱.۵ لیتر ارائه شده، قدرتی معادل ۹۷ اسب بخار تولید می‌کند و حداکثر سرعت آن نیز به ۱۷۳ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. قدیمی بودن طراحی آن باعث شده تا امکانات رفاهی چندانی نداشته باشد و امکانات آن به کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، ۴ بلندگو و ترمز ABS محدود شود.

قیمت بیمه بدنه هیوندای ورنا

امکان استعلام بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث هیوندای ورنا در سایت بیمه بازار وجود دارد، اما خوب است با عواملی که این قیمت را بیشتر یا کمتر می‌کنند آشنا باشید.

ارزش روز هیوندای ورنا

از مراحل اولیه خرید بیمه بدنه، وارد کردن ارزش خودروی هیوندای ورنا شما در فرم محاسبه‌گر است. قیمت بیمه بدنه شما با توجه به ارزشی که وارد می‌کنید تعیین می‌شود، اما در نظر داشته باشید که اگر این نرخ را کمتر از ارزش واقعی خودرو تعیین کنید، هنگام رخداد حوادث خسارت کمتری دریافت می‌کنید. همچنین اگر ارزش تعیین شده بیشتر از ارزش خودرو باشد، قیمت بیمه بدنه شما بیشتر می‌شود. خوب است برای محاسبه ارزش روز خودروی خود، عواملی مانند سال ساخت، اتومات یا دنده‌ای بودن و میزان کارکرد خودرو را در نظر داشته باشید.

پوشش‌های الحاقی انتخابی

بیمه بدنه با پوشش‌های الحاقی یا اضافی بی‌نظیری همراه است که از شما در برابر انواع حوادث غیرقابل‌پیشبینی محافظت می‌کنند، اما هر پوششی که انتخاب کنید مبلغی مشخص به بیمه شما می‌افزاید. در نهایت انتخاب با شماست که ارزان‌ترین بیمه بدنه یا کامل‌ترین پوشش‌ها بخواهید.

تخفیف بیمه بدنه

بیمه بدنه شما می‌تواند مشمول تخفیف‌های اصلی و عمومی شود. مهم‌ترین تخفیف اصلی این بیمه، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که بیشتر از یک سال صاحب بیمه بدنه بوده‌اند، اما از خدمات آن برای جبران خسارت استفاده نکرده‌اند. اگر طی سال‌های متوالی خسارتی از بیمه دریافت نکنید، تخفیف شما بیشتر می‌شود. خوب است بدانید که شرکت‌های مختلف این تخفیف‌ها را در دوره‌های ۴ ساله و ۵ ساله ارائه می‌کنند. شرکت‌هایی که تخفیف عدم خسارت را ۴ ساله در نظر گرفته‌اند، تخفیف خود را پس از ۱ سال با ۲۵ درصد شروع می‌کند و پس از ۴ سال به حداکثر خود (۶۰ درصد) می‌رسد. شرکت‌هایی که تخفیف ۵ ساله دارند، پس از ۱ سال ۳۰ درصد تخفیف و در نهایت پس از ۵ سال ۷۰ درصد تخفیف ارائه می‌کنند.

تخفیف‌های عمومی این بیمه می‌تونند به خودروهای وارداتی، مشاغل خاص، افراد شاغل یا ساکن در منطقه آزاد، خریداران بیمه در مناسب‌ها و اعیاد خاص و خانواده‌های شهدا تعلق بگیرند.

راهنمای خرید بهترین بیمه بدنه هیوندای ورنا

برای خرید بهترین بیمه موجود برای خودروی خود، باید ابتدا به لیست کاملی از شرکت‌های بیمه دسترسی داشته باشید. بیمه بازار امکان مقایسه آسان و سریع این شرکت‌های مختلف را فراهم می‌کند و می‌توانید ویژگی‌هایی مانند قیمت بیمه بدنه، امکان پرداخت قسطی و ویژگی‌های شرکت بیمه مانند توانگری مالی، رتبه رضایتمندی، زمان پاسخگویی و تعداد شعب را در نظر بگیرید. برای تکمیل مراحل خرید، لازم است از فرم محاسبه‌گر بیمه بازار شروع کنید.

باید در این فرم اطلاعاتی مانند برند و مدل خودروی هیوندای ورنای خود، سال ساخت آن و سوابق بیمه را تعیین کنید. پیش از انتخاب بیمه، می‌توانید پوشش‌های اضافی مد نظر خود را نیز مشخص کنید. در ادامه، لازم است هزینه بیمه را بپردازید و مدارک خود را بارگذاری نمایید. با تکمیل این مراحل، کارشناسان بیمه بازار برای بازدید خودرو با شما تماس خواهند گرفت. پس از بازدید، تحت پوشش بیمه بدنه هیوندای ورنا قرار می‌گیرید و بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان تحویل خواهید گرفت.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟