carbody

خرید بیمه بدنه جک j4

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه جک j4

خودروی جک j4 (JAC J4) از سدان‌های جمع‌وجوری است که محبوبیت زیادی دارد. این خودرو با ویژگی‌های مطلوب فنی و طراحی زیبا توانسته دل مشتریان مختلف را به‌دست بیاورد. جک j4 از خودروهای چینی است که در سال ۲۰۱۳ روانه بازار شد. خرید بیمه شخص ثالث جک j4 در هنگام وقوع تصادف خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به شخص آسیب‌دیده را پوشش می‌دهد  به همین دلیل تهیه آن برای تمام رانندگان اجباری است؛ از طرفی خرید بیمه بدنه ماشین نیز خسارت‌های وارد شده به خودروی مالک را جبران می‌کند به همین دلیل با این که خرید آن اجباری نیست اما در برای کاهش هزینه‌ها ضرورت بالایی دارد.

انواع مدل‌های جک j4

جک j4 در دو مدل اتوماتیک و برقی عرضه می‌شود. نسخه اتوماتیک که مدل اصلی این برندمدل است موتوری با ۱۰۳ اسب بخار توان دارد و گیربکس آن از نوع cvt است. نسخه برقی آن یا جک j4 (EV) هم تولید می‌شود و در واقع، حاصل همکاری میان گروه مپنا و کرمان موتور است. این دو شرکت در تعامل با یکدیگر موفق به تولید پیشرانه‌ای برقی برای جک J4 شده‌اند. به‌عبارت دقیق‌تر، کرمان موتور با خرید امتیاز این خودرو از کمپانی اصلی‌اش، شروع به ایجاد تغییراتی روی آن کرده و در حال توسعه پلتفرم SP1 برای تولید خودروهای جدید است. برای رانندگی با هریک از انواع این برندمدل، بهتر است که بیمه بدنه جک j4 را هم داشته باشید تا با خیال راحت و در امنیت بیشتر رانندگی کنید.

بیمه بدنه جک j4

بهره‌مندی از بیمه بدنه برای جک j4 یا هر خودروی دیگری اجباری نیست. بااین‌حال، وقتی مقوله رانندگی به‌میان می‌آید، استفاده از تمام نکات ایمنی و پیش‌بینی حوادث احتمالی ضروری می‌شود. با داشتن بیمه بدنه می‌توانید در زمان رخ‌دادن حوادث رانندگی مختلف، از پرداخت هزینه‌های گوناگون که بعضی‌اوقات، بسیار هم سنگین‌اند، خودداری کنید. در واقع، بیمه بدنه خودرو به کمکتان می‌آید و در پرداخت هزینه‌ها به شما یاری می‌دهد. بیمه‌های بدنه پوشش‌های مختلفی برای حوادث گوناگون و تصادفات رانندگی مختلف ارائه می‌کنند. خرید بیمه بدنه جک j4 راهی عاقبت‌اندیشانه برای پیشگیری از تحمیل هزینه‌های گزاف و سنگین در موقعیت‌های ناخوشایند مختلف است. شرکت‌های گوناگونی اقدام به ارائه خدمات بیمه بدنه می‌کنند و پیداکردن گزینه مناسب از میان آنها به صرف وقت و انرژی زیادی نیازمند است.

پوشش‌های بیمه بدنه جک j4

شرکت‌های بیمه که خدمات بیمه بدنه ارائه می‌دهند، انواع مختلفی از پوشش را برای حوادث و رخدادهای گوناگون در نظر دارند. دو نوع پوشش وجود دارد؛ پوشش‌های اصلی و فرعی. پوشش‌های اصلی را تمام شرکت‌های بیمه به‌طور یکسان ارائه می‌دهند و موارد فرعی هم گزینه‌های متنوع و الحاقی هستند که بیمه‌گران یا همان شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه به‌طور اختیاری در نظر می‌گیرند و انتخابشان در دست بیمه‌کننده است. به‌عبارت دقیق‌تر، کسی که خودروی خود را بیمه می‌کند، درباره انتخاب این گزینه‌های جانبی آزادی عمل دارد. به‌ازای هریک از گزینه‌های اضافی و فرعی پیشنهادی از سوی بیمه‌گران، هزینه‌ای جداگانه دریافت می‌شود.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه جک j4 شامل موارد زیر است:

 • تصادف دو خودرو با یکدیگر؛
 • برخورد اشیا با خودرو در حال سکون یا تحرک؛
 • وقوع حوادث آتش‌سوزی یا بروز صاعقه؛
 • افتادن و سقوط خودرو از ارتفاع؛
 • خسارت‌دیدن خودرو در زمان نجات از وضعیتی خطرناک؛
 • هزینه خسارت لاستیک یا باتری خودرو.

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه جک j4 شامل موارد زیر است:

 • بروز حوادث در خارج از کشور؛
 • هزینه افت قیمت خودرو در نتیجه نوسانات بازار؛
 • رخداد بلایا و حوادث طبیعی مختلف؛
 • حذف هزینه فرانشیز؛
 • سرقت خودرو و قطعاتش؛
 • ایجاد خط‌وخش روی بدنه؛
 • پاشیده‌شدن رنگ و اسید روی بدنه؛
 • شکستگی شیشه‌ها.

شرکت‌های بیمه‌ مختلف، خدمات گوناگون دیگری هم برای بیمه بدنه جک j4 در نظر می‌گیرند.

موارد خارج از پوشش بیمه بدنه جک j4

 برخی هزینه‌هایی که در وقایع و حوادث مختلف به خودرو تحمیل می‌شود هم از سوی شرکت‌های بیمه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد. از جمله این موارد باید به شرایط زیر اشاره شود؛ حوادث ناشی از:

 • رانندگی در زمان مستی؛

 • رانندگی در زمان مصرف مواد مخدر؛

 • تعقیب‌وگریز از دست پلیس؛

 • اقدامات عمدی از سوی صاحب خودرو؛

 • جنگ، شورش، اعتصاب و اعتراض.

قیمت بیمه بدنه

هزینه بیمه بدنه جک j4 به عوامل گوناگونی وابسته است. موارد زیر از عواملی هستند که روی قیمت نهایی خدمات بیمه بدنه خودرو اثر می‌گذارند:

 • نوع خودرو؛

 • مدل خودرو؛

 • کاربرد و کاربری وسیله؛

 • تخفیف‌های گوناگون بیمه‌گران؛

 • پوشش‌های اضافی شرکت‌های بیمه.

پوشش‌های اضافی که هر شرکت بیمه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، دلیل اصلی وجود تفاوت قیمت میان خدمات بیمه‌گران مختلف است. هر شرکت با ارائه خدمات متنوع و در نظرگرفتن پیشنهادات تخفیف باعث می‌شود که طیف قیمتی در بازار بیمه بدنه خودروهای مختلف از جمله جک j4 یکسان نباشد. با مرور شرایط و نرخ شرکت‌های گوناگون است که می‌توانید دست به انتخابی بهینه در این زمینه بزنید.

انتخاب بهترین بیمه بدنه جک j4

برای مرور شرایط و قیمت بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف به زمان و انرژی زیادی نیاز دارید. یکی از بهترین روش‌ها برای مرور یک‌جا و سریع شرایط شرکت‌های بیمه گوناگون، استفاده از خدماتی است که سایت بیمه بازار ارائه می‌کند.  روند استعلام‌ و خرید آنلاین بیمه در بیمه بازار به‌شرح زیر است:

 • مشخصات خودرو را در بخش محاسبه‌گر سایت بیمه بازار وارد کنید؛

 • فهرست شرکت‌های بیمه و خدماتشان در زمینه بیمه بدنه را مرور و مقایسه کنید؛

 • بهترین گزینه را انتخاب کنید و هزینه را به‌طور نقدی یا قسطی از راه آنلاین بپردازید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟