carbody

خرید بیمه بدنه mvm x22

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه ام وی ام x22

ام وی ام x22 (MVM X22) از خودروهای شاسی‌بلندی است که شرکت مدیران خودرو به بازار وطنی عرضه می‌کند. این کراس‌اور شهری ابعاد بزرگی ندارد و با ظاهری اسپرت، آپشن‌های قابل‌اعتنا و عملکرد ایمنی مطلوبش در دسته خودروهای پرفروش در کشور است. خودروهای ام وی ام مدیران خودرو دارای سطح آلایندگی یورو ۵ هستند و قطعاتی در آنها به‌کار رفته که تولیدی بهترین شرکت‌های دنیا مانند بوش و کانتیننتال‌ هستند. خرید بیمه بدنه بدنه ام وی ام x22 به شما کمک می‌کند تا در هنگام وقوع حادثه یا سرقت هزینه خسارت وارد شده به خودروی خود را کاهش دهید.

انواع مدل‌های خودرو ام وی ام x22

ام وی ام x22 مدل‌ها و نسخه‌های مختلفی را روانه بازار کرده است که شامل اتوماتیک اسپرت، پرو دنده‌ای، اتوماتیک و دنده‌ای می‌شود. این مدل که در دنیا با عنوان چری تیگو ۲ به‌فروش می‌رسد، موتوری ۱.۵ لیتری با تنفس طبیعی دارد و تفاوت مدل‌های مختلفش در تفاوت‌های ظاهری و آپشن‌های موجود در هریک است. البته مدل پرو خودروی ام وی ام X22  دارای موتور ۳سیلندری و یک لیتری است که از نوع توربوشارژ به‌حساب می‌آید. فرقی نمی‌کند که صاحب کدام مدل از خودروی ام وی ام هستید، با خرید بیمه بدنه برای آن می‌توانید در حوادث احتمالی از نیاز به پرداخت هزینه‌های گزاف در امان بمانید. همچنین در صورتی که در حادثه رانندگی مقصر باشید می‌توانید با بیمه شخص ثالث ام وی x22 خسارت وارد شده به اشخاص آسیب‌دیده را پوشش دهید.

قیمت بیمه بدنه ام وی ام X22

هزینه بیمه بدنه خودروهای مختلف از جمله ام وی ام x22 ثابت نیست. هر شرکت بیمه با در نظرگرفتن شرایط مختلف و پوشش‌های گوناگون، قیمت‌های متفاوتی در این زمینه در نظر می‌گیرد. تخفیفاتی که هر شرکت بیمه‌گر برای مشتریان تعیین می‌کند هم با یکدیگر متفاوت است. از جمله عوامل متنوع اثرگذار روی قیمت بیمه بدنه ام وی ام x22 باید به موارد زیر هم اشاره کنیم:

 • نوع خودرو؛

 • مدل خودرو؛

 • ارزش خودرو؛

 • پوشش‌های بیمه متنوع؛

 • تخفیفات بیمه از سوی بیمه‌گر.

تخفیفات بیمه بدنه ام وی ام x22

شرکت‌های بیمه تخفیف‌های گوناگونی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. این تخفیف‌ها در بازه‌های زمانی مختلف ارائه می‌شوند و موارد متنوعی دارند. از جمله تخفیفات بیمه بدنه ام وی ام x22 باید به این‌ها اشاره کنیم:

 • عدم خسارت بیمه بدنه؛

 • خودروهای وارداتی؛

 • خودروهای صفرکیلومتر؛

 • صاحبان بیمه شخص ثالث؛

 • صاحبان بیمه عمر؛

 • خریداران نقدی بیمه؛

 • مناسبت‌های مختلف مانند عید.

خسارت‌های اصلی تحت پوشش بیمه بدنه ام وی ام x22

از جمله خسارت‌های اصلی و پایه‌ای که در حوادث رانندگی و ...، برای خودرو پیش می‌آید و تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرد، باید به موارد زیر اشاره شود:

 • سرقت خودرو؛

 • برخورد دو وسیله نقلیه با هم؛

 • سقوط و افتادن خودرو از ارتفاع؛

 • آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار؛

 • خسارت وارد بر لاستیک‌ها و باتری؛

 • تصادف اشیای مختلف با خودرو در حالت حرکت یا سکون؛

 • خسارت‌های وارد بر خودرو در زمان نجاتش از یک حادثه.

خسارت‌های فرعی تحت پوشش بیمه بدنه ام وی ام x22

موارد زیر از جمله پوشش‌های اضافی یا فرعی بیمه بدنه‌اند که برای بهره‌مندی از هریک از آنها نیاز به پرداخت هزینه‌ای جداگانه دارید:

 • نوسانات قیمت و کاهش ارزش خودرو؛

 • سرقت لوازم و قطعات مختلف خودرو؛

 • ایجاد خط و خش روی بدنه وسیله؛

 • پاشیدن‌شدن اسید و مواد شیمیایی روی بدنه؛

 • حذف فرانشیز یا مبلغی که بیمه‌گذار یا خریدار بیمه در حوادث می‌پردازد.

خسارت‌های خارج از پوشش بیمه بدنه ام وی ام x22

بیمه بدنه ام وی ام x22 موارد زیر را پوشش نمی‌دهد و در صورت وقوع این حوادث، هزینه‌ای از سوی شرکت‌های بیمه پرداخت نمی‌شود:

 • جنگ، شورش، اعتصاب؛

 • انفجارهای هسته‌ای؛

 • گریز از دست پلیس؛

 • مصرف مواد مخدر و الکل؛

 • حمل بار بیش از حد و غیرمجاز؛

 • بکسل‌کردن خودروهای دیگر؛

 • خسارت‌های عمدی از سوی راننده؛

 • رانندگی بدون گواهینامه.

خرید قسطی بیمه بدنه

امکان خرید اقساطی بیمه بدنه ام وی ام x22 وجود دارد. تمام موارد زیر در خرید قسطی و نقدی شرایط مشابهی دارند:

 • مبلغ و اعتبار بیمه‌نامه؛
 • شیوه پرداخت خسارت به بیمه‌گذار (خریدار بیمه)؛
 • کیفیت ارائه خدمات.

در خرید قسطی معمولا نیمی از هزینه پرداخت می‌شود و باقی مبلغ هم در چند قسط قابل‌پرداخت است. شرایط و قوانین شرکت‌های بیمه مختلف در این زمینه با یکدیگر متفاوت است.

خرید بیمه بدنه از بیمه بازار

برای خرید بیمه آنلاین خودروهای مختلف از جمله ام وی ام x22 می‌توانید به سایت بیمه بازار مراجعه کنید. در این سامانه، امکان واردکردن اطلاعات خودرو و استعلام قیمت‌ و شرایط شرکت‌های بیمه مختلف وجود دارد. با این روش، تصمیم‌گیری با خرید آگاهانه‌تر و با بررسی و مقایسه بیمه‌گران مختلف انجام می‌شود. بیمه بدنه سایت بیمه بازار به‌ دو شیوه نقدی و قسطی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. در صورت بروز هرگونه مشکل یا پرسش هم امکان تماس با تیم پشتیبانی با شماره 91007240-021 وجود دارد.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟