carbody

استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه کوییک

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه کوییک  

کوییک (quik) از خودروهای تولیدی سایپا است؛ سومین تولید این شرکت که در سال ۱۳۹۵به بازار معرفی شد. این خودرو نخستین خودروی هاچ‌بک کراس وطنی است و روی همان پلتفرمی طراحی و ساخته شده که پیش‌تر خانواده خودروهای تیبا تولید شده‌اند (پلتفرم X100). کوییک از خودروهای پرطرفدار داخلی است و انواع مختلفی از مدل‌های آن با عناوین کوییک‌آر (quikR) و آرپلاس، کوییک‌اس (quik S) و کوییک جی (quik G) در بازار موجود است. امکانات جانبی و آپشن‌های هر مدل و بخشی از ویژگی‌های فنی و ظاهری‌شان با یکدیگر متفاوت است.

انواع خودروی کوییک از نقطه‌نظر شتاب، سرعت، کیفیت سواری و هندلینگ نمره قبولی را می‌گیرند و نسبت به هم‌تایان وطنی دیگر از کیفیت متریال نسبتا خوبی برخوردارند. با رشد زیاد قیمت خودرو در سال‌های اخیر، نیاز به در نظرگرفتن سازکارهایی است که خطر افت قیمت و تحمیل هزینه در وقایع و سوانح مختلف را برای صاحبان خودرو کمتر کند. از همین رو، به دارندگان خودروهای مختلف از جمله انواع کوییک توصیه می‌شود که در خرید بیمه بدنه کوییک دقت داشته باشند.

قیمت بیمه بدنه کوییک (quik) چقدر است؟

نرخ بیمه بدنه برخلاف انواع دیگر بیمه ثابت نیست. شرکت‌های گوناگون بیمه‌گر با در نظرگرفتن تخفیفات مختلف و شرایط متنوع، قیمت‌های مختلفی از بیمه بدنه را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. پای عوامل گوناگونی در زمینه قیمت‌گذاری به‌میان است. از جمله این دلایل باید به موارد زیر دقت کنید:

 • مشخصات خودرو؛

 • پوشش‌های اضافه؛

 • تخفیفات.

مشخصات خودرو

موارد زیر از مشخصات مختلف خودروی کوییک هستند که روی قیمت‌گذاری بیمه بدنه‌اش اثر دارند:

 • سال ساخت؛

 • نوع کاربری؛

 • ارزش خودروی quik

پوشش‌های اضافه

به‌طور کلی، بیمه بدنه کوییک شامل خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی، حوادث و سرقت می‌شود. اگر پوشش‌های دیگری هم برای خودرو در نظر گرفته شود، هزینه بیمه بدنه بالاتر می‌رود. از جمله پوشش‌های اضافه باید به پوشش نوسانات قیمت، بلایای طبیعی، پاشیده‌شدن موادی مانند اسید به بدنه و... اشاره کنیم. اضافه‌شدن هر گزینه جدید، هزینه بیمه بدنه را افزایش می‌دهد. در واقع، باید بابت هر گزینه تازه‌ای که خسارت‌های واردشده به بدنه کوییک را پوشش می‌دهد، هزینه‌ای جداگانه بپردازید.

تخفیفات

شرکت‌های بیمه مختلف، تخفیفات گوناگونی برای مشتریان در ارائه بیمه بدنه کوییک در نظر می‌گیرند. این تخفیفات به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند. با واردکردن مشخصات خودروی کوییک خود در سایت بیمه بازار می‌توانید از تخفیقات اصلی و فرعی هر شرکت بیمه به‌تفکیک مطلع شوید.

تخفیفات اصلی

تخفیفات اصلی شامل این موارد زیر هستند؛ تخفیفِ:

 • نداشتن خسارت؛

 • خودروهای صفرکیلومتر؛

 • خرید نقدی بیمه بدنه کوییک (quik

تخفیفات فرعی

تخفیفات فرعی شامل موارد زیر هستند؛ تخفیفِ:

 • ارزش خودرو؛

 • مناطق آزاد؛

 • خودروهای وارداتی؛

 • خرید گروهی بیمه بدنه؛

 • مناسبت‌های مختلف مانند اعیاد گوناگون 

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه کوییک

خسارت‌هایی که بیمه بدنه خودروی کوییک را پوشش می‌دهد به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند. بنا به قوانین بیمه مرکزی، تمام شرکت‌های بیمه باید خسارت‌های زیر را در قالب موارد اصلی پوشش بدهند:

 • واژگون‌شدن خودرو؛

 • تصادف دو خودرو با هم؛

 • آتش‌سوزی ناشی از صاعقه یا انفجار؛

 • برخورد اشیای مختلف با خودروی در حال حرکت یا ساکن؛

 • خسارت خودرو در زمان انتقالش برای نجات از وضعیتی خطرناک؛

 • خسارت وارد بر باتری و لاستیک‌ها (تا ۵۰درصد قیمت خودروی نوی کوییک) 

خسارت‌های فرعی تحت پوشش در شرکت‌های بیمه برای بیمه بدنه هم شامل موارد زیر می‌شود:

 • کشیده‌شدن اشیای تیز به بدنه کوییک؛

 • پاشیده‌شدن مواد شیمیایی روی بدنه؛

 • سرقت لوازم و قطعات خودرو؛

 • نوسانات قیمت؛

 • بلایای طبیعی؛

 • هزینه ترانزیت (خسارت‌های واردشده بر خودرو در خارج از کشور).

خسارت‌های خارج از پوشش بیمه بدنه کوییک

این خسارت‌ها از سوی شرکت‌های بیمه پوشش داده نمی‌شوند:

 • ناشی از جنگ و شورش‌ها؛

 • انفجارهای هسته‌ای؛

 • گریختن از دست پلیس؛

 • حمل بیش از حد بار؛

 • خسارت عمدی واردشده از سوی بیمه‌گزار؛

 • بکسل‌کردن خودرویی دیگر؛

 • ناشی از مستی و مصرف مواد غیرقانونی؛

 • ناشی از رانندگی بدون گواهینامه

انتخاب بهترین بیمه بدنه کوییک

بهترین بیمه بدنه برای هر فرد متفاوت است. باید بنا به ترجیحات شخصی دست به انتخاب بزنید. با وجود امکان مقایسه شرایط موجود در شرکت‌های مختلف مانند بیمه بدنه ایران و دیگر شرکت‌های بیمه، امکان تصمیم‌گیری بنا به شرایط و خواسته‌هایتان ساده‌تر می‌شود. در سایت بیمه بازار می‌توانید، شرکت‌های بیمه‌گر مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.

برخی به‌دنبال ارزان‌ترین بیمه بدنه هستند و چنین موردی برایشان حکم بهترین گزینه را دارد. این افراد باید درمیان شرکت‌های موجود به‌سراغ گزینه‌ای بروند که بیشترین تخفیف‌ها را ارائه می‌کند. با مقایسه و ارزیابی دقیق هر بیمه‌گر، امکان رسیدن به مناسب‌ترین مورد وجود دارد.

خرید بیمه بدنه کوییک از بیمه بازار 

 قبل از خرید بیمه باید با خدمات و شرایط هریک از شرکت‌های موجود آشنا باشید. یکی از بهترین روش‌ها برای ارزیابی و مقایسه شرکت‌های مختلف با هم، مراجعه به سایت بیمه بازار و بررسی گزینه‌های مختلف است. به‌جای مراجعه حضوری به بیمه‌گران، مشخصات خودروی خود را در همین صفحه وارد کنید و قیمت بیمه بدنه کوییک و شرایط آن را در شرکت‌های متنوع بررسی کنید. برای خرید بیمه شخص ثالث  کوییک نیز می‌توانید از همین روش اقدام نمایید.   

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟