سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
carbody

استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه ساینا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه ساینا

شرکت سایپا برای جبران بعضی کمبودهای بازار تصمیم گرفت تا بهبودی‌هایی در خودرو تیبا ایجاد کند و آن را در قالب خودرو مدرن ساینا ارائه دهد. ساینا علاوه بر ظاهر بهتر، امکان ارائه آپشن‌های بیشتر نیز دارد و مدل اتوماتیک آن از ارزان‌ترین گزینه‌های بازار به‌شمار می‌رود. با وجود قیمت مناسب این خودرو، جبران خسارات جدی آن کار آسانی نخواهد بود، به همین دلیل بهتر است بهترین بیمه بدنه ساینا را برای این خودرو  خریداری کنید. برای این کار، بیمه بازار لیست کاملی از تمام بیمه‌های موجود برای خودروی شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. همچنین اطلاعات مفیدی مانند قیمت بیمه، توانگری مالی شرکت، رتبه رضایتمندی بین مشتریان و پوشش‌های اضافی شرکت‌های مختلف بیمه را مشاهده خواهید کرد.

با وجود اجباری نبودن بیمه بدنه، بسیاری از رانندگان پس از خرید بیمه شخص ثالث ساینا به خرید بیمه بدنه اقدام می‌کنند، زیرا هزینه‌های غیرمنتظره و چشمگیری را جبران می‌کند. خوشبختانه خرید آنلاین این بیمه به مراجعه حضوری به دفاتر بیمه نیازی ندارد و حتی در بعضی شهرهای ایران بازدید خودرو در محل مورد نظر شما انجام می‌شود. سایر مراحل خرید بیمه بدنه ساینا نیز به سادگی انجام خواهد شد و در صورت نیاز با راهنمایی یا مشاوره، می‌توانید با کارشناسان بیمه بازار در تماس باشید.

چرا بیمه بدنه بخریم؟

همانطور که اشاره کردیم، خرید بیمه بدنه  اجباری نیست، پس چرا باید برای آن هزینه کنیم؟ اگر در حالی که تنها بیمه شخص ثالث دارید در یک تصادف رانندگی مقصر باشید، بیمه شخص ثالث همه هزینه‌های فرد مقابل را جبران خواهد کرد، اما هزینه‌ای برای خسارت‌های خودرو شما پرداخت نخواهد کرد. همچنین بسیاری از خسارت‌های دیگر نیز تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرند. از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • خسارات تعمیر خودروی مقصر در تصادفات رانندگی؛
 • خسارات آسیب حین دزدیده شدن خودرو یا دزدیده شدن کامل آن (در صورتی که تا ۶۰ روز پیدا نشود)؛
 • خسارات ناشی از اصابت با جسمی که ثابت یا متحرک است؛
 • خسارات انتقال خودرو یا نجات آن هنگامی که تصادف کرده است؛
 • خسارات اتفاقاتی مانند آتش‌سوزی خودرو، سقوط یا انفجار آن؛
 • خسارت اعمال شده به باتری یا لاستیک خودرو ساینا شما، تا سقف پنجاه درصد قیمت نو باتری یا لاستیک.

منظور از پوشش‌های اضافی بیمه بدنه چیست؟

همه شرکت‌های بیمه پوشش‌های اصلی را در اختیار شما قرار می‌دهند، اما امکان دسترسی به گزینه‌های بیشتری نیز دارید. بیشتر شرکت‌های بیمه امکان خرید پوشش‌های اضافی یا الحاقی را به شما می‌دهند، اما باید برای آن‌ها هزینه بیشتری بپردازید. از پوشش‌های اضافی معمول می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • خساراتی که سیل، زلزله یا آتشفشان به خودرو وارد می‌کنند؛
 • خسارات دزدیده شدن لوازم خودرو در جا، از جمله لاستیک، رینگ یا سیستم صوتی و رادیو؛
 • خسارات کشیده شدن میخ یا اجسام نوک‌تیز روی بدنه و خط و خش‌ها؛
 • پوشش ترانزیت برای خساراتی که در خارج از کشور اتفاق می‌افتند؛
 • خسارات مربوط به پاشیده شدن اسید، رنگ یا هر ماده شیمیایی به بدنه خودرو؛
 • خسارات ایاب و ذهاب هنگامی که خودرو شما به دلیل تصادف در تعمیرگاه مانده است؛
 • خسارات نوسان قیمت ساینا، که هنگام دریافت خسارت تا ۲۰% بیشتر از ارزش ثبت شده به شما پرداخت می‌کند.

استثنائات بیمه بدنه کدام‌اند؟

در بعضی شرایط، خساراتی که تحت پوشش هستند جبران نخواهند شد. از این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خسارات عمدی وارد شده به خودرو ساینا؛
 • خساراتی که به دلیل تعقیب و گریز پلیس انتظامی رخ می‌دهند؛
 • خساراتی که هنگام رانندگی بدون گواهینامه مناسب رخ می‌دهند، یعنی رانندگی ساینا با گواهینامه موتور؛
 • خساراتی که هنگام حمل بار سنگین‌ترین از حد مجاز رخ می‌دهند؛
 • خساراتی که تحت تأثیر مواد مخدر یا مشروبات الکلی پیش می‌آیند؛
 • خساراتی که حین شورش، اعتصاب یا جنگ رخ داده‌اند؛
 • خسارات پیش‌آمده در انفجارهای هسته ای؛
 • خسارات مربوط به بکسل کردن خودرو با وسیله نقلیه‌ای که مجاز به این کار نیست؛
 • خسارات ناشی از جریمه رانندگی یا توقیف خودرو به دلیل تخلف.

معرفی خودرو ساینا و مدل‌های آن

از اصلی‌ترین مواردی که بر قیمت بیمه بدنه تأثیر می‌گذارند می‌توان به مدل خودرو ساینا و ارزش روز آن اشاره کرد. به همین دلیل، خوب است ویژگی‌های این خودرو، امکانات آن و مدل‌های مختلفش را بشناسید. ساینا Saina از خودروهای سدان است که در دو نوع ۵ دنده دستی یا اتوماتیک CVT ارائه می‌شود. حداکثر توان خودرو به ۸۷ اسب بخار می‌رسد و تعداد سیلندرهای آن ۴ سیلندر است. این ویژگی‌های فنی بین مدل‌های مختلف ساینا مشترک هستند، اما طراحی و امکانات این خانواده از خودرو در مدل‌های مختلف دستخوش تغییر شده‌اند.

اولین انواع خودرو ساینا که به بازار ارائه شدند تیپ‌های SX و EX بودند. تیپ SX گزینه اقتصادی‌تر و کم‌آپشنی برای خریداران بود و تنها با امکاناتی مانند فرمان هیدرولیک، دو ایربگ، تهویه مطبوع دستی و... ارائه می‌شد. اما تیپ EX ساینا مدل فول آپشن آن بود و توانست با امکانات خود به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های موجود در بازار تبدیل شود. این مدل با سنسور پارک عقب، تنظیم برقی آینه جانبی، رینگ آلومینیومی و شیشه‌های برقی عقب به بازار معرفی شد، اما در سال ۱۳۹۷ رینگ آلومینیومی به دلیل تحریم‌ها از طراحی این خودرو حذف شد.

مدل اتوماتیک ساینا در تعداد محدودی تولید شد و نسبت به مدل‌های دستی این خودرو آپشن‌های بیشتری داشت. علاوه بر تمامی امکانات رفاهی خودرو EX، ساینا اتوماتیک دارای کروز کنترل، کی‌لس استارتر و فرمان برقی نیز هست. البته بیشترین آپشن‌های ساینا به مدل آپشنال یا ساینا پلاس اختصاص دارد که علاوه بر امکانات ساینا EX، از آپشن‌های ویژه‌ای از جمله مانیتور لمسی، نویگیشن، روکش چرمی، دوربین دید عقب، شیشه‌های دودی عقب و... برخوردار است. ساینا S نیز از فیس‌‌لیفت‌های جدی سایناست که با تفاوت‌های فنی و رفاهی جزئی نسبت به تیپ EX به بازار ارائه شد، اما ظاهری جدید داشت.

قیمت بیمه بدنه ساینا

برای اینکه بدانید حدود قیمت بیمه بدنه خودرو ساینا چقدر است و چه عواملی بر آن تأثیر می‌گذارند، باید با روش تعیین قیمت آن آشنا باشید. به طور کلی، این عوامل بر قیمت نهایی بیمه تأثیر خواهند گذاشت:

قیمت روز خودروی ساینا

 بسته با سال ساخت خودروی ساینا شما، اتوماتیک یا دستی بودن آن، مدل و آپشن‌هایی که ارائه می‌شوند، قیمت این خودرو می‌تواند بالا یا پایین باشد. در فرم ثبت‌نام بیمه باید ارزش روز خودروی خود را وارد کنید تا قیمت بیمه بر اساس آن محاسبه شود. دقت داشته باشید که ثبت قیمت پایین‌تر از ارزش واقعی خودرو باعث می‌شود هنگام استفاده از پوشش‌های بیمه مبلغ کمتری دریافت کنید.

پوشش‌های الحاقی انتخاب شده

 میزان پایه بیمه که بر طبق ارزش خودرو شما محاسبه می‌شود می‌تواند با انتخاب پوشش‌های الحاقی افزایش یابد. شما می‌توانید پوشش‌های اضافی مختلفی برای بیمه‌نامه خود انتخاب کنید و هزینه بیشتری بپردازید، اما از طرف دیگر هزینه‌های شما در جبران خسارت‌ها کاهش خواهد یافت.

تخفیف بیمه بدنه ساینا

 تخفیف‌های مختلفی برای بیمه بدنه ساینا ارائه می‌شوند. بعضی از آن‌ها مناسبتی هستند و بعضی توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند. از تخفیف‌‌های ثابت و مهم بیمه بدنه، می‌توان به تخفیف عدم خسارت اشاره کرد. این تخفیف در صورتی به مبلغ بیمه شما اعمال می‌شود که در گذشته با وجود داشتن بیمه بدنه از آن استفاده نکرده باشید. با گذشت هر سال، مبلغ بیمه عدم خسارت شما تخفیف بیشتری خواهد گرفت. البته در نظر داشته باشید که بعضی شرکت‌های بیمه تخفیف‌های ۴ ساله ارائه می‌دهند که در چهارمین سال به حداکثر ۶۰ درصد تخفیف می‌رسد و بعضی شرکت‌های دیگر نیز تخفیف‌های ۵ ساله دارند در پنجمین سال به سقف ۷۰ درصدی خود می‌رسد.

خرید بیمه بدنه ساینا از بیمه بازار

حالا که درباره مزایای بی‌نظیر این بیمه می‌دانید، خوب است با نکات مربوط به خرید آن نیز آشنا باشید. خرید بیمه از بیمه‌بازار با تکمیل فرم محاسبه‌گر شروع می‌شود. این فرم به اطلاعات اصلی خودرو شما، از جمله مدل، ارزش روز و سابقه داشتن بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه را نیاز دارد تا مبلغ پایه بیمه بدنه برای خودرو شما را محاسبه کند. پس از آن، با لیست کاملی از تمامی شرکت‌های بیمه‌ موجود روبه‌رو خواهید شد که هر کدام قیمت و پوشش‌های مختلفی دارند. پس از بررسی گزینه‌ها و انتخاب مناسب‌ترین شرکت بیمه، لازم است مدارک خودرو، از جمله گواهینامه، کارت ماشین یا بیمه‌نامه‌های سابق را بارگذاری کنید.

همچنین برای خرید این بیمه، یک کارشناس بیمه باید خودروی شما را بررسی کند و از سلامت نسبی آن مطمئن شود. بسته به شهر محل زندگی‌تان، این کار می‌تواند در مکان مورد نظر شما یا یک دفتر بیمه انجام شود. پس از بازرسی خودرو و بررسی مدارک‌تان، بیمه‌نامه شما صادر می‌شود و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟