health

بیمه درمان تکمیلی کوثر

بیمه موردنظر خود را انتخاب کنید.

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه کوثر
بیمه کوثر
رتبه رضایتمندی
5
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه درمانی تکمیلی کوثر

بیمه تکمیلی کوثر متعلق به نیروهای مسلح کشور است و هزینه‌های درمان بیمارستان، هزینه عمل جراحی سرپایی، سی‌تی‌اسکن، ام آر آی، عمل‌های پاراکلینیکی و دندان‌پزشکی را پرداخت می‌کند. اگر قصد خرید بیمه درمان تکمیلی کوثر را دارید، بهتر است بدانید که بیمه تکمیلی کوثر فقط به صورت گروهی صادر می‌شود. در صورتی‌‌که جزو کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شرکت‌ها و اداره‌های مختلف هستید، می‌توانید برای دریافت این بیمه‌نامه اقدام کنید.  همچنین، امکان بیمه‌ کردن همسر، فرزندان، پدر و مادر هم وجود دارد. در ادامه، می‌توانید نحوه خرید این بیمه تکمیلی از بیمه‌ بازار را مطالعه کنید.

تعهدات بیمه تکمیلی کوثر

برای اینکه بتوانید از طرح‌ها و خدمات بیمه کوثر استفاده کنید، باید از طریق اتحادیه، صنف، شرکت یا سازمان اقدام کنید. اگر جزو کارمندان فعال و بازنشسته نیروهای مسلح هستید، می‌توانید برای برای خودتان، اعضای خانواده، پدر و مادر و فرزندان بیمه تکمیلی بگیرید و از خدمات آن برای پرداخت هزینه‌های پزشکی استفاده کنید. 

نکته مهم این است که برای بهره‌مندی از تعهدات بیمه تکمیلی کوثر، باید تعداد متقاضیان بیشتر از ۵۰ نفر باشد. گروه‌های زیر ۵۰ نفر با داشتن فرم پرسش‌نامه سلامت و پرداخت هزینه‌ معاینه‌های پزشکی می‌توانند از خدمات بیمه کوثر استفاده کنند. در ادامه به شرح شرایط خرید بیمه درمان تکمیلی کوثر برای گروه‌های زیر ۵۰ نفر می‌پردازیم.

شرایط بیمه تکمیلی کوثر برای گروه‌های کمتر از ۵۰ نفر

اگر تعداد اعضای گروه شما کمتر از ۵۰ نفر است و می‌خواهید از بیمه تکمیلی کوثر استفاده کنید، باید اول فرم پرسش‌نامه سلامت را برای اعضای گروه یا خانواده پر کنید و هزینه‌های انجام معاینه پزشکی را پرداخت کنید. با توجه به نتایج معاینه‌ها، بیمه‌شده‌های نهایی انتخاب می‌شوند. 

شرکت بیمه کوثر برای گروه‌های کمتر از ۵۰ نفر هزینه پوشش رفع عیوب انکساری چشم، هزینه‌های زایمان و بیماری‌های با سابقه درمان قبلی را پرداخت نمی‌کند. همچنین، در صورتی‌که بیمه‌شده اصلی فوت کند، سایر اعضای خانواده و افراد تحت تکفل فرد می‌توانند از مزایای بیمه تکمیلی کوثر استفاده کنند. 

فراموش نکنید که هر بیمه‌ای، دوره انتظار مشخصی دارد. در دوره انتظار، نمی‌توانید از پوشش‌های شرکت بیمه استفاده کنید. به‌علاوه، شرکت بیمه هم تعهدی در این خصوص ندارد.

شرایط سنی بیمه تکمیلی کوثر

یکی از نکته‌هایی که هنگام خرید بیمه درمان تکمیلی کوثر باید به آن توجه کنید، سن متقاضیان بیمه است. فقط افرادی که کمتر از ۶۰ سال هستند، می‌توانند از خدمات این شرکت استفاده کنند. 

متقاضیان بین ۶۰ و ۷۰ سال باید حق بیمه دو برابر پرداخت کنند. در صورتی‌که سن متقاضی بیمه در زمان تمدید قرارداد کمتر از ۶۰ سال باشد، تعهدات بیمه تا پایان قرارداد ادامه خواهند داشت و لازم نیست هزینه اضافه‌تر پرداخت کنید.

پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی کوثر

با خرید بیمه تکمیلی کوثر، می‌توانید هزینه عمل‌ها و خدمات پزشکی زیر را از شرکت بیمه دریافت کنید.

 • هزینه‌های بستری، شیمی‌درمانی، آنژیو‌گرافی، رادیوتراپی و سنگ‌شکن

 • جراحی‌های کوتاه با بستری‌های یک روزه

 • هزینه همراه برای افراد زیر ۷ سال و بالای ۷۰ سال

 • هزینه‌های آمبولانس و فوریت‌های پزشکی

 • هزینه‌های آزمایش و اعمال تشخیصی مثل سونوگرافی، ماموگرافی، غربال‌گری، آنژیوگرافی و آندوسکوپی

 • هزینه‌های پاراکلینیکی مثل شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، تست ورزش، تست آلرژی، نوار مغز و تست ورزش

 • هزینه‌های دارو و ویزیت در موارد غیر بستری

 • خرید عینک، سمعک و لنز طبی

 • رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که مشکل بینایی بیشتر از ۴ دیوپتر باشد.

 • هزینه‌ عمل‌های جراحی سرپایی مثل ختنه، بخیه، بیوپسی و تخلیه کیست

 • هزینه‌های کشیدن دندان، جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، پر کردن، درمان ریشه و روکش

استثنائات بیمه تکمیلی کوثر

بعضی از هزینه‌های پزشکی خارج از تعهدات بیمه تکمیلی کوثر هستند. هزینه عمل‌های جراحی زیبایی، عیوب مادرزادی، سقط جنین غیرقانونی، ترک اعتیاد، خودکشی و قتل، نزاع و دعوا، هزینه‌های طبیعی، هزینه اتاق خصوصی، جنون، هزینه جراحی فک و لثه، هزینه لقاح مصنوعی، معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی، هزینه عقیم‌سازی و هزینه لوازم بهداشتی مثل جوراب واریس اسثنائات بیمه تکمیلی کوثر هستند. اگر هزینه بیشتری پرداخت کنید، شرکت بیمه کوثر هزینه اتاق خصوصی و جراحی فک و لثه را هم پرداخت می‌کند.

استعلام بیمه درمان تکمیلی کوثر

اولین مرحله خرید بیمه تکمیلی، استعلام نرخ بیمه است. برای اینکه بتوانید خودتان و کارمندانتان را بیمه کنید، می‌توانید نرخ حق بیمه تکمیلی کوثر را در سایت بیمه بازار استعلام بگیرید. برای استعلام بیمه درمان تکمیلی کوثر، باید سن بیمه‌شده‌ها، نام بیمه‌گر پایه و لیست بیمه‌شده‌ها را وارد کنید. در نهایت، با مشاوره کارشناس‌های بیمه بازار می‌توانید بیمه تکمیلی کوثر را تهیه کنید.

محاسبه بیمه درمان تکمیلی کوثر

قیمت بیمه تکمیلی کوثر به خدمات درمانی و پزشکی تحت پوشش و سقف تهعدات بیمه‌نامه بستگی دارد. البته، سن و وضعیت سلامت بیمه‌شده هم مهم است. در صورتی‌که سن متقاضی بیمه بالا باشد یا شرایط جسمی خاصی داشته باشد، هزینه بیشتری برای بیمه باید پرداخت کند. 

هنگام خرید بیمه درمان تکمیلی کوثر باید پوشش‌ها و میزان تعهدات را مشخص کنید. هرچقدر میزان تعهدات بیشتر باشد، حق بیمه هم بیشتر می‌شود. البته، از آن‌جایی‌که بیمه تکمیلی کوثر به صورت سازمانی و گروهی است، افزایش تعداد متقاضیان بیمه، باعث کاهش حق بیمه نهایی می‌شود.

تخفیف‌های بیمه تکمیلی کوثر

اگر سازمان شما بین ۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر کارمند دارد، می‌توانید از تخفیف‌ها و پوشش‌های متنوع بیمه تکمیلی کوثر استفاده کنید. همچنین، گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر هم می‌توانند حق بیمه کمتری پرداخت کنند و از مجموعه کاملی از پوشش هزینه‌های درمانی بهره ببرند.

خرید بیمه درمان تکمیلی کوثر از بیمه بازار

برای خرید بیمه تکمیلی از بیمه بازار باید تعداد افراد متقاضی وام را مشخص کنید. مثلاً، اگر شرکت شما ۵۰ کارمند دارد، در قسمت تعداد افراد عدد ۵۰ را وارد کنید. بعد از تکمیل اطلاعات، درخواست مشاوره می‌دهید و با کمک مشاوران بیمه‌ بازار و برگزاری جلسه‌های پیگیری، قرارداد بیمه شما بسته می‌شود. درخواست مشاوره و پشتیبانی ما در بیمه بازار ۲۴ ساعته است و بیمه‌نامه شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود. به‌علاوه، امکان خرید قسطی بیمه تکمیلی کوثر هم وجود دارد.

تمدید بیمه تکمیلی کوثر

در صورتی‌که از بیمه‌شده‌های قدیمی بیمه تکمیلی کوثر هستید و تاریخ بیمه شما به اتمام رسیده است، می‌توانید برای ادامه تعهدات درمانی و استفاده از خدمات بیمه تکمیلی از طریق سایت بیمه بازار، قرارداد بیمه خودتان را تمدید کنید. هنگام تمدید بیمه‌نامه باید تاریخ شروع و انقضای قرارداد را مشخص کنید.

مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی کوثر

با استفاده از کد ملی می‌توانید خسارت بیمه را دریافت کنید. همچنین با دریافت معرفی‌نامه آنلاین می‌توانید به مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی کوثر مثل مراکز دندان‌پزشکی، تصویربرداری و عینک بروید. در این حالت، همه هزینه‌ها با فرض تعهدات بیمه تکمیلی کوثر ارائه می‌شوند. اگر بیمه کوثر در مراکز درمانی کیوسک مخصوص داشته باشد، می‌توانید کارت الکترونیکی پرداخت خسارت و معرفی‌نامه بیمارستان را بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه عمر کوثر

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بیمه تامین اجتماعی به عنوان بیمه پایه شناخته می‌شود و فقط بخش کمی از هزینه‌های درمان را جبران می‌کند. بنابراین، برای جبران سایر هزینه‌های درمانی، بهتر است بیمه تکمیلی تهیه کنیم.  از این رو به تامین اجتماعی، بیمه پایه و به طرح‌های درمانی که شرکت‌های بیمه می‌فروشند؛ بیمه تکمیلی می‌گویند تا کامل کننده بیمه پایه باشد. 

بیمه تکمیلی چه فرقی با بیمه تامین اجتماعی دارد؟

بیمه‌های تکمیلی عموما به صورت گروهی و سازمانی ارائه می‌شوند. اما برخی شرکت‌های بیمه، طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی را نیز ارائه می‌دهند. این نوع از بیمه تکمیلی برای کسانی است که یا بیمه پایه ندارند یا نمی‌توانند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی و سازمانی تهیه کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

در بیمه تکمیلی انفرادی همه‌چیز از جمله هزینه، به صورت کلی، به طرحی بستگی دارد که از سوی متقاضی خریداری می‌شود. 

هزینه بیمه تکمیلی انفرادی چه تفاوتی با بیمه تکمیلی گروهی و سازمانی دارد؟

هر شرکت بیمه‌ای با توجه به سیاست‌های داخلی خودش برای طرح‌های مختلف بیمه اقدام می‌کند. از آنجا که درصد ریسک جبران هزینه‌ها در بیمه‌های تکمیلی بالاست؛ شرکت‌های محدودی حاضر می‌شوند تا بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کنند. 

چرا طرح انفرادی بیمه تکمیلی از سوی همه شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود؟

فرانشیز درصدی از هزینه‌های درمان است که شخص بیمه شده باید پرداخت کند. مابقی هزینه‌ها بر عهده شرکت بیمه است که جبران کند. 

فرانشیز چیست؟

خیر، چون طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت یک پکیج کلی فروخته می‌شود؛ نمی‌توان یک یا چند پوشش آن را حذف کرد یا تغییر داد. حتی اگر استفاده نکردن از آن پوشش برای بیمه‌گذار قطعی باشد. مثل انتخاب پوششی که هزینه‌های زایمان را هم جبران می‌کند اما خریدار آن نوع پوشش آقاست و امکان استفاده از آن را ندارد. 

آیا امکان ویرایش پوشش در طرح‌ بیمه تکمیلی انفرادی وجود دارد تا هزینه کمتری پرداخت شود ؟ 

بیمه‌های تکمیلی از زمانی که صادر می‌شوند قابل استفاده هستند. به بیانی دیگر، از ساعت ۲۴ روزی که بیمه تکمیلی صادر شود می‌توان از آن استفاده کرد. به جز یک سری خدمات که نیاز به گذراندن دوره انتظار دارند.

تنها مرحله‌ای که ممکن است روند صدور بیمه تکمیلی را به تاخیر بیاندازد؛ تایید پرسشنامه‌ تکمیل شده‌ای است که پزشک معتمد شرکت بیمه باید آن را امضا کند. پس از تایید این پزشک، بیمه‌نامه صادر می‌شود و قابل استفاده است.

دقیقا از چه زمانی می‌توانیم برای گرفتن هزینه‌های درمان در بیمه‌های تکمیلی اقدام کنیم؟

دوره انتظار مربوط به برخی پوشش‌ها در بیمه تکمیلی است که بعد از صدور بیمه‌نامه امکان استفاده بلافاصله از آن وجود ندارد که بسته به نوع آن، باید بعد از طی شدن ۳ ، ۶ یا ۹ ماه از زمان صدور صبر کنیم تا اجازه استفاده را به دست بیاوریم. در این مدت، هزینه پوشش‌های دوره انتظار بر عهده بیمه‌گذار است و شرکت بیمه، هزینه‌ای را جبران نمی‌کند.

برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار ۳ ماهه: بیماری‌های مزمن، هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان و....
برخی از پوشش‌های مربوط به دوره انتظار بیشتر از ۳ ماه: هزینه‌های مربوط به زایمان برای خانم‌ها و نازایی برای خانم‌ها و آقایان و.....
 

دوره انتظار در بیمه تکمیلی مربوط به کدام خدمات است؟

از طریق دو روش مستقیم و غیر مستقیم می‌توان از بیمه تکمیلی استفاده کرد. 
در روش غیر مستقیم یا آنلاین می‌توان با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با شرکت بیمه تکمیلی و ارائه کدملی، فقط فرانشیز بیمه را پرداخت کرد.
روش مستقیم یا آفلاین مربوط به مراکز درمانی است که قراردادی با شرکت بیمه ندارند. در نتیجه، بیمه‌گذار تمامی هزینه‌ها را پرداخت می‌کند. بعد از آن باید مستقیما به شعبه مورد نظر شرکت بیمه برود و اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه کند تا پس از بررسی و تایید، هزینه‌های درمانی بعد از کسر فرانشیز تا سقف مشخص به حسابش واریز شود. 

چگونه از بیمه تکمیلی استفاده کنیم؟