thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام 530

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث ام وی ام 530

یکی از خودروی‌های چینی که از سال ۱۳۸۹ تا به حال در بازار ایران حضوری فعال داشته، خودروی ام وی ام 530 است. این خودرو توسط کمپانی چری ارائه شده و در زمان خود از گزینه‌های پر آپشن بازار بود و امروزه نیز گزینه‌ای اقتصادی، در عین حال مناسب محسوب می‌شود. اگر به فکر خرید این خودرو هستید یا می‌خواهید بیمه آن را به موقع تمدید کنید، باید روشی سریع و آسان برای خرید بیمه شخص ثالث ام وی ام 530 داشته باشید. با کمک بیمه بازار، می‌توانید با تکمیل مراحل خرید تا پیش از ساعت ۲۱ هر روز، صاحب بیمه شخص ثالث شوید و هیچگاه نگران جریمه دیرکرد تمدید نباشید.

از مزایای مهم خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، امکان مقایسه کامل شرکت‌های بیمه مختلف، برای انتخاب بهترین گزینه است. شما می‌توانید به تمامی اطلاعات مفید شرکت‌های بیمه، از جمله قیمت بیمه‌نامه آن‌ها، رتبه رضایتمندی بیمه‌گذاران، توانمندی شرکت و تعداد شعب دسترسی داشته باشید. همچنین بیمه بازار می‌تواند در تمامی مراحل از طریق تیم پشتیبانی راهنمای شما باشد.

بیمه شخص ثالث چیست؟

برای اینکه با پوشش‌های بیمه شخص ثالث آشنا شوید، باید ابتدا بدانید که شخص ثالث کیست. در قراردادهای استانداردهای بیمه، نقش افراد اینگونه تعریف می‌شود:

 • شخص اول: راننده‌ای که بیمه شخص ثالث را برای خودروی خود تهیه کرده است.
 • شخص ثانی: شرکتی که این بیمه را با دریافت هزینه حق بیمه ارائه می‌کند و هنگام تصادفات رانندگی خسارت‌ها را پوشش می‌دهد.
 • شخص ثالث: همه افرادی که در سوانح رانندگی دچار آسیب مالی یا جانی می‌شوند، به جز راننده مقصر، شخص ثالث محسوب می‌شوند. طبق این تعریف، راننده خودروی آسیب‌دیده و سرنشینان این خودرو به همراه سرنشینان خودروی مقصر اشخاص ثالث هستند.

بر این اساس، اگر در یک تصادف رانندگی مقصر شناخته شوید، هزینه‌هایی که بابت تعمیر خودروی مقابل یا خسارت جانی، نقص عضو یا فوت سایر افراد آسیب‌دیده به شما تحمیل می‌شوند تحت پوشش بیمه شخص ثالث خواهند بود. داشتن پوشش حوادث راننده نیز برای جبران خسارت‌های جانی راننده مقصر ضروری است. برای تعمیر خودروی مقصر، تنها بیمه بدنه ام وی ام 530 به کمک شما می‌آید.

مزایای خرید بیمه شخص ثالث

دلایل و انگیزه‌های زیادی برای خرید این بیمه وجود دارد و به دلیل الزامی بودن آن، بیشتر رانندگان از خرید بیمه شخص ثالث غافل نمی‌شوند. الزامی بودن این بیمه به این معناست که اگر به عنوان یک راننده بدون بیمه ثالث شناسایی شوید، خودروی شما توقیف می‌شود. برای خارج کردن خودرو از پارکینگ، وادار به خرید بیمه شخص ثالث خواهید شد و باید علاوه بر آن هزینه پارکینگ و جریمه دیرکرد تمدید را نیز بپردازید. البته هزینه‌های گزاف دیه و خسارات خودروی مقابل نیز انگیزه خوبی برای تهیه پوشش‌های مفید این بیمه هستند. همچنین خوب است بدانید که بدون این بیمه‌نامه امکان خرید و فروش خودروی خود یا دریافت کارت سوخت را نخواهد داشت.

مشخصات خودرو ام وی ام 530

با توجه به نقش مشخصات فنی خودروی شما در هزینه نهایی بیمه شخص ثالث MVM 530، خوب است اطلاعات بیشتری درباره امکانات فنی و رفاهی خودرو خود داشته باشید. این خودرو بین سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۵ از چین وارد و همچنین در ایران مونتاژ شد ولی هنوز نقش بسیار فعالی در بازار خودروهای ایران دارد. این سدان جمع و جور ابعاد بسیار مناسبی برای رانندگی در شهر دارد و مصرف سوخت آن نیز به طرز قابل توجهی کم است. ام وی ام 530 با پیشرانه ۴ سیلندری و موتور دو لیتری خود قدرتی معادل ۱۳۹ اسب بخار تولید می‌کند و حداکثر سرعت آن به ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

از امکانات رفاهی این خودرو، که برای زمان خودش بسیار مناسب بودند، می‌توان به سنسور عقب، ترمز ضد قفل، دکمه‌های کنترلی فرمان، سیستم صوتی با ۶ اسپیکر، ایربگ راننده و سرنشنین جلو و سانروف اشاره کرد.

قیمت بیمه شخص ثالث چقدر است؟

عوامل بسیاری می‌توانند قیمت پایه بیمه شخص ثالث ام وی ام 530 را تحت تأثیر قرار دهند و شناخت این عوامل برای تخمین قیمت بیمه شما مفید خواهد بود. برای محاسبه قیمت بیمه، این فاکتورها را در نظر داشته باشید:

قیمت پایه بیمه بر اساس نرخ دیه

هر ساله، بیمه مرکزی با توجه به قیمت دیه کامل در ماه‌های حرام نرخی پایه برای بیمه شخص ثالث مشخص می‌کند. نه تنها دیه از سنگین‌ترین خساراتیست که توسط بیمه شخص ثالث جبران می‌شود، بلکه نقشی مستقیم در تعیین حداقل و حداکثر پوشش‌ بیمه دارد. حداقل پوشش این بیمه می‌تواند ۲.۵ درصد دیه کامل در ماه حرام باشد و حداکثر پوشش نیز به ۵۰ درصد دیه می‌رسد. شما با انتخاب حداقل یا حداکثر پوشش ارائه شده، نقشی مستقیم در تعیین قیمت بیمه خود خواهید داشت.

اطلاعات خودروی شما

همانطور که اشاره شد، ویژگی‌های خودروی شما در تعیین قیمت بیمه آن نقش دارند. برای مثال، قیمت بیمه بر اساس تعداد سیلندر اینگونه دسته‌بندی می‌شود: خودروهایی با کمتر از ۴ سیلندر، خودروهایی با ۴ سیلندر و خودروهایی با بیشتر از ۴ سیلندر. خودروی ام وی ام 530 شما در دسته خودروهای ۴ سیلندری است. همچنین خودروهایی با کاربری تاکسی، آژانس، بارکش یا خودروی تعلیم رانندگی باید هزینه بیشتری برای بیمه بپردازند.

عواملی که باعث افزایش بیمه شخص ثالث می‌شوند

برخی جریمه‌ها و فاکتورها قیمت نهایی این بیمه را افزایش می‌دهند. از مهم‌ترین این جریمه‌ها، جریمه دیرکرد تمدید است که در صورت تأخیر در تمدید قرارداد بیمه پس از پایان اعتبار آن شامل حال شما می‌شود. مبلغ این جریمه به صورت روزانه و با تقسیم هزینه سالانه بیمه بر ۳۶۵ روز سال محاسبه می‌شود. همچنین رانندگی پرخطر شما نیز می‌تواند حق بیمه‌تان را افزایش دهد. در واقع، هر نمره منفی راننده باعث افزایش ۱ درصدی حق بیمه می‌شود و این جریمه تا سقف ۳۰ درصد قابل اعمال است. هر تخلف حادثه‌ساز نیز هزینه بیمه را نیم درصد افزایش می‌دهد (تا سقف ۳ درصد). نداشتن برگه معاینه فنی ضروری باعث افزایش ۵ درصدی و هر یدک اضافی باعث افزایش ۱۵ درصدی حق بیمه خواهد شد.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

شاید شرکت‌های بیمه مختلف در مناسبت‌های خاص یا به افرادی مشخص تخفیف‌هایی ارائه کنند، اما ثابت‌ترین تخفیف بیمه شخص ثالث ام وی ام 530، تخفیف عدم خسارت است. بر اساس این تخفیف، شما می‌توانید به ازای سال‌هایی که بیمه خریده‌اید اما برای پرداخت خسارت از آن استفاده نکرده‌اید درصدی تخفیف دریافت کنید. میزان این تخفیف به این صورت مشخص شده است:

 • میزان تخفیف پس از سال اول، ۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال دوم، ۱۰%؛
 • میزان تخفیف پس از سال سوم، ۱۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال چهارم، ۲۰%؛
 • میزان تخفیف پس از سال پنجم، ۲۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال ششم، ۳۰%؛
 • میزان تخفیف پس از سال هفتم، ۳۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال هشتم، ۴۰%؛
 • میزان تخفیف پس از سال نهم، ۴۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال دهم، ۵۰%؛
 • میزان تخفیف پس از سال یازدهم، ۵۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال دوازدهم، ۶۰%؛
 • میزان تخفیف پس از سال سیزدهم، ۶۵%؛
 • میزان تخفیف پس از سال چهاردهم، ۷۰%.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث ام وی ام 530

برای خرید این بیمه اجباری دیگر نیازی نیست در ساعات کاری زمانی برای رفتن به دفاتر بیمه اختصاص دهید، بلکه می‌توانید با بیمه بازار به خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ام وی ام 530 بپردازید. برای این کار، باید در فرم محاسبه‌گر نوع، کاربری، برند (ام وی ام) و مدل خودروی خود (۵۳۰) را انتخاب کرده و سپس سال ساخت آن و سابقه بیمه تعیین کنید. در ادامه باید از بین لیست کامل شرکت‌های بیمه بر اساس اولویت‌های خود گزینه‌ای ایده‌آل انتخاب کرده و میزان پوشش مد نظر خود را نیز مشخص کنید.

بعضی شرکت‌ها امکان خرید قسطی بیمه شخص ثالث را به شما خواهند داد. لازم است پس از پرداخت پیش‌قسط یا هزینه کامل بیمه، مدارک خود را نیز بارگذاری کنید، از جمله گواهینامه، کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی. با پایان این مراحل، مدارک شما توسط کارشناسان بیمه بازار بررسی می‌شوند و می‌توانید همان روز تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. همچنین برای ارائه بیمه‌نامه خود نیازی به نسخه کاغذی آن نخواهید داشت، بلکه با ارائه کد QR مخصوص خود می‌توانید از پوشش‌های این بیمه بهره‌مند شوید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ام وی ام 530

استعلام بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث ایران

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟