بیمه شخص ثالث ایران

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران برای تمامی مدل‌های خودرو در سایت بیمه‌بازار امکان پذیر است. برای خرید راحت و آسان بیمه ایران (ثالث یا بیمه بدنه ایران) می‌توانید حق بیمه خودرو خود را بصورت آنلاین محاسبه کنید و در صورت نیاز به مشاوره درخصوص انواع بیمه‌ها با بیمه‌بازار در تماس باشید. 

بیمه شخص ثالث ایران با بیشترین سهم از بازار بیمه، پرطرفدارترین بیمه بین ایرانیان محسوب می‌شود. اما در اینجا می‌توانید قیمت بیمه شرکت ایران را با سایر شرکت‌‌های بیمه مقایسه و خرید کنید.

برای تمدید بیمه شخص ثالث ایران نیز تنها کافیست با کلیک بر روی این دکمه "خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران"، مشخصات خودروی خود را در فرم وارد کنید و قیمت بیمه شخص ثالث ایران را استعلام کنید و پس از آن  و با ثبت سفارش بیمه‌نامه خود را بصورت آنلاین تمدید کنید.

سفارش در بیمه بازار به راحتی انجام میشود. در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ با بیمه بازار در ارتباط باشید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان انتخابی بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران

امروزه با پیشرفت صنعت بیمه این امکان برای شما فراهم شده است تا بدون مراجعه به دفاتر نمایندگی به صورت آنلاین بیمه مورد نظر را خریداری نمایید. بیمه بازار اولین و بزرگترین سامانه اینترنتی بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به آسانی با وارد کردن اطلاعات خودرو مانند نوع، مدل خودرو، سال ساخت، تاریخ انقضا و تعداد سال‌های تخفیف، بیمه شخص ثالث خودرو خود را محاسبه کنید؛ سپس با تکمیل مشخصات فردی و مدارک مورد نیاز، خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران را تجربه کنید.

همچنین در این سامانه شما می‌توانید شرایط و بیمه شخص ثالث ایران را با سایر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و متناسب با نیاز خود بهترین بیمه ثالث را خریداری و به صورت رایگان در محل مورد نظر دریافت نمایید.

ویژگی‌های بيمه شخص ثالث ايران:

بیمه ایران در بخش بازرگانی تنها شرکت بیمه دولتی است.

بیشترین سهم از بازار بیمه شخص ثالث را دارد.

نسبت به سایر شرکت‌های بیمه مراکز پرداخت خسارت بیشتری دارد.

امکان پرداخت سیار خسارت (مرکز تماس بیمه ایران: ۰۹۶۶۸)

در تمامی استان‌های کشور و بسیاری از شهرستان‌ها مراکز پرداخت خسارت دارد (نمایندگی‌های بیمه ایران).

پوشش‌های بیمه ایران

بیمه شخص ثالث ایران تمامی خسارت‌های جانی، مالی و درمانی وارد شده به افراد ثالث زیان‌دیده در حادثه رانندگی را به استثنای راننده مقصر حادثه جبران می‌کند.

در بیمه ثالث ایران خسارت‌های جانی برای هر فرد تا سقف ۳۰۸ میلیون (برابر با دیه کامل یک مسلمان در ماه حرام) پرداخت خواهد شد. بیمه ایران خسارت‌های مالی وارد شده در حادثه را تا سقف پوششی که هنگام خرید بیمه ثالث انتخاب کرده اید (در سال ۹۸ بین ۷/۷ میلیون تا ۱۵۴ میلیون تومان) پرداخت خواهد کرد.

تخفیف عدم خسارت بیمه خودرو ایران

تخفیف بيمه شخص ثالث ايران تنها برای خودرهایی که در مدت اعتبار بیمه‌نامه خود دچار حادثه نشده باشد و خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده‌ است لحاظ می‌گردد.

شرکت بیمه ایران از شرکت‌های بیمه‌ای است که از قانون جدید بیمه مرکزی درباره تخفیف عدم خسارت پیروی می‌کند. در قانون جدید عدم خسارت به جای ۷ سال در سال ۱۴ ام کامل می‌شود و در صورت یک‌بار تصادف، همه تخفیف‌ها از بین نخواهند رفت، بلکه مبلغ تخفیف به صورت پلکانی کاسته می‌شود.

نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث ایران به شرح زیر است:

تخفیف عدم خسارت

قیمت بیمه شخص ثالث ایران

بیمه مرکزی برای تمامی شرکت‌های بیمه این امکان را فراهم کرده است که به مشتریان خود تا ۲.۵درصد تخفیف خرید بیمه شخص ثالث ارائه دهند. بیمه ایران این تخفیف را برای مشتریان خود در نظر نگرفته است و به همین دلیل این امکان وجود دارد قیمت بیمه اتومبیل ایران از سایر شرکت‌ها اندکی بیشتر باشد.

البته با توجه به اینکه این شرکت بیشترین بیمه ثالث را صادر می‌کند، ریسک شرکت افزایش یافته و بنابراین ندادن این تخفیف، منطقی به نظر می‌رسد. برای استعلام  قیمت نیازی به جدول نرخ بیمه شخص ثالث بیمه ایران نخواهید داشت.

تمدید بیمه شخص ثالث ایران

از آنجایی که بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه اجباری است، در صورتی که تاخیری در تمدید بیمه شخص ثالث بیفتد به صورت روزشمار مبلغی به حق بیمه اضافه خواهد شد.

بیمه بازار این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا به آسانی و تنها با یک کلیک به صورتی اینترنتی بیمه شخص ثالث خودرو خود را تمدید کنید.

اگر جز آن دسته از افراد هستید که تاریخ انقضای بیمه ثالث خود را فراموش می‌کنید؛ حتماً همین حالا تاریخ انقضای بیمه‌نامه‌تان را در یادآور بیمه ثالث بیمه‌بازار ثبت کنید تا بیمه بازار مدتی قبل از رسیدن به زمان تمدید بیمه با ارسال پیامک یادآوری، موعد سررسید بیمه را به شما اطلاع دهد.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث ایران

بیمه بازار این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بیمه ثالث ایران را به صورت اقساطی خریداری کنید. برای خرید اقساطی کافیست هنگام ثبت سفارش گزینه قسطی را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه می‌توانید به جای پرداخت یک‌جا، حق بیمه خود را اقساطی پرداخت نمایید؛ بدین صورت که ۵۰ درصد مبلغ حق بیمه را به‌عنوان پیش پرداخت به‌صورت نقدی و ۵۰ درصد باقی‌مانده را در دو قسط پرداخت کنید.

در حال حاضر خرید قسطی تنها در شهر تهران امکان‌پذیر است. فرایند صدور پس از واریز پیش پرداخت از درگاه بیمه بازار، آغاز خواهد شد. چک‌ ارائه شده در زمان تحویل بیمه‌نامه از شما دریافت می‌شود و باید دارای "آرم صیاد" و در وجه شرکت بیمه ایران باشد.

صدور آنی بیمه ماشین ایران

بیمه بازار با هدف ارائه خدمات بهتر و در راستای پیشگیری از بروز مشکلات اتمام بیمه‌نامه ثالث افرادی که پس از پایان ساعات اداری یا در تعطیلات نسبت به وضعیت بیمه‌نامه خود آگاه می‌شوند، این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا به صورت ۲۴ ساعته بیمه‌نامه خود را خریداری و صادر کنید.

توجه داشته باشید در صورت تکمیل سفارش تا ساعت ۷ بعدازظهر در تمامی روزها، بیمه شما همان روز صادر می‌شود و تحویل آن در محل دلخواه شما با توجه به زمان انتخاب شده صورت می‌پذیرد.

در صورت نیاز به ارسال فوری بیمه‌نامه، می‌توانید در مراحل خرید ارسال اکسپرس بیمه را انتخاب نمایید تا در کمتر از چند ساعت بیمه‌نا به دست شما برسد. ارسال اکسپرس تنها برای آدرس‌های تهران فعال می‌باشد.

مدت اعتبار بیمه خودرو ایران

شما می‌توانید بیمه‌نامه را از این شرکت به‌صورت یک‌ساله یا کوتاه‌مدت سه، چهار، شش و نه ماهه خریداری کنید. دقت داشته باشید در خرید بیمه کوتاه‌مدت، قیمت کمی بالاتر محاسبه می‌شود.

مثلا قیمت این بیمه در حالت ۶ ماهه از نصف قیمت این بیمه‌نامه در حالت یک ساله بیشتر است. اما می‌توانید بجای خرید بیمه‌نامه یکساله، چهار بیمه سه ماهه خریداری کنید. هزینه پرداختی شما پس از یکسال تقریبا ۱۸% بیشتر از خرید یکساله می‌باشد و پس از یکسال، تخفیف عدم خسارت برای شما لحاظ میگردد.

شما می‌توانید با انتخاب مدت قرارداد در فرم اطلاعات خودرو، قیمت بیمه‌نامه خودرو را در بازه‌های زمانی مختلف محاسبه و مقایسه نمایید.

مراحل دریافت خسارت بیمه اتومبیل ایران

پرداخت خسارت مالی بیمه اتومبیل:

برای دریافت خسارت مالی ناشی از حادثه ابتدا لازم است به اداره خسارت بیمه نامه‌های شخص ثالث ایران مراجعه کرده و فرم اعلام خسارت را تکمیل نمایید.

مراحل دریافت خسارت مالی به شرح زیر است:

 • پس از تکمیل فرم اعلام خسارت، مراجعه‌کننده بایستی با ارائه مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده دهد. مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده عبارتند از: اصل بیمه‌نامه مقصر حادثه، گواهی‌نامه مقصر و زیان دیده سانحه، برگ کروکی افسر پلیس، برگ‌های بازجویی طرفین سانحه در خصوص کروکی غیرسازشی، یک کوپن بیمه‌نامه مقصر حادثه، کارت خودرو مقصر و زیان دیده حادثه.
 • همچنین ارائه گزارش‌های تکمیلی از جمله: گزارش نیروی انتظامی، گزارش کارشناس رسمی دادگستری، رای محاکم در مورد کروکی غیرسازشی نیز نیاز می‌باشد.
 • بعد از بررسی و تائید اعتبار بیمه‌نامه مقصر، جهت تهیه عکس از مواضع آسیب‌دیده برگ اعلام خسارت مالی شخص ثالث به مراجعه‌کننده تحویل داده می‌شود.
 • مراجعه‌کننده پس از تهیه عکس از مواضع آسیب‌دیده، عکس مواضع آسیب دیده به همراه برگ اعلام خسارت مالی شخص ثالث را به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های ثالث تحویل می‌دهد.
 • در این مرحله بعد از تعیین خسارت، کارشناس بازدید برگ اعلام خسارت مالی شخص ثالث را امضا می‌نماید.
 • در صورتیکه کارشناس و مراجعه کننده نسبت به مبلغ خسارت برآورد شده به توافق نرسند، اداره خسارت بیمه‌نامه‌های ثالث ایران یا کارشناس دیگری را اعزام می‌کند یا خودرو آسیب دیده جهت برآورد خسارت به تعمیرگاه طرف قرارداد بیمه فرستاده می‌شود.
 • پس از توافق بر مبلغ خسارت، مراجعه‌کننده جهت دریافت مبلغ خسارت برگ اعلام خسارت مالی شخص ثالث را به واحد حواله تحویل می‌دهد.
 • واحد حواله، ‌اطلاعات حواله را وارد برنامه خسارت کرده و بر روی برگ اعلام خسارت مالی شخص ثالث پرینت می‌گیرد.
 • درصورتیکه خودرو دارای قطعه تعویضی باشد، مراجعه‌کننده بایستی داغی قطعه را به اداره خسارت بیمه‌نامه‌های ثالث تحویل دهد.
 • در صورتیکه مبلغ خسارت کمتر از ۱۰۰ هزار تومان باشد، خسارت به صورت نقدی و در غیراینصورت، چک صادر می‌شود.
 • پس از درج اطلاعات حواله به روی برگ اعلام خسارت مالی شخص ثالث، مراجعه‌کننده مبنی بر گواهی دریافت حواله قسمت پایینی برگ اعلام خسارت مالی را امضا می‌کند.
 • در آخر مراجعه‌کننده، با مراجعه به بانک و ارئه حواله خسارت و مبلغ خسارت را دریافت می‌نماید.

پرداخت خسارت جانی:

برای دریافت خسارت‌های جانی علاوه بر ارائه مدارک ذکر شده در بالا، لازم است مدارک پزشکی قانونی مصدوم و برگ معاینه جسد و یا جواز دفن در صورت فوت ارائه شود.

بعد از ارائه و تکمیل مدارک، کارشناس اداره خسارت مدارک ارائه شده را بررسی می‌کند و با توجه به حادثه رخ داده شده و پس از تأیید کارشناس اداره خسارت و یا در صورت نیاز با تایید پزشک معتمد بیمه، مبلغ خسارت محاسبه و پرداخت می‌شود.

چگونه از بیمه بازار خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث ایران داشته باشیم؟

برای خرید اینترنتی بیمه ثالث از بیمه بازار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب نوع وسیله نقلیه، نام و مدل وسیله نقلیه و سال ساخت

وارد کردن تخفیف عدم خسارت و سال تخفیف درج‌شده در بیمه‌نامه قبلی

وارد کردن تاریخ انقضا بیمه‌نامه قبلی

انتخاب سقف پوشش مالی مورد نظر

تعیین تعداد کوپن مصرف شده مالی و جانی

انتخاب مدت قرارداد

استعلام قیمت و محاسبه تخفیف بیمه شخص ثالث ایران ( در صورت تمایل می‌توانید قیمت و شرایط بیمه ثالث ایران و سایر شرکت‌های بیمه را مشاهده و مقایسه نمایید.)

ثبت سفارش

ثبت‌نام یا ورود به حساب کاربری

بارگذاری عکس پشت و روی کارت ماشین و بیمه‌نامه

ثبت مشخصات فردی، آدرس و نحوه ارسال بیمه‌نامه

پرداخت اینترنتی حق بیمه شخص ثالث

خرید از سامانه بیمه بازار به صورتی طراحی شده است تا شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگو سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

راحتی خریدراحتی خرید
بهترین قیمتبهترین قیمت
پشتیبانی همه روزهپشتیبانی همه روزه
صدور آنیصدور آنی