thirdparty

خرید بیمه شخص ثالث تویوتا کرولا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه شخص ثالث تویوتا کمری

مدل‌های مختلف تویوتا کمری توانسته‌اند در جهان و ایران به محبوبیت قابل‌توجهی دست یابند و به دلیل کیفیت بالای ساخت خود، همه نسل‌های آن هنوز رانندگان وفاداری دارند. اگر یکی از رانندگان وفادار این خودرو هستید، باید بیمه شخص ثالث تویوتا کمری را داشته باشید، زیرا داشتن این بیمه از نظر قانونی الزامی است و بدون آن نمی‌توانید خودروی خود را به جاده ببرید. علاوه بر اجباری بودن بیمه شخص ثالث، جبران خسارات گزاف مالی و جانی نیز از مزایای این بیمه به شمار می‌رود. 

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

با خرید بیمه شخص ثالث تویوتا کمری، در تصادفاتی که شما مقصر هستید خسارات مالی و جانی وارده به شخص ثالث جبران خواهند شد؛ اما منظور از شخص ثالث کیست؟ خوب است سه شخص تعریف‌شده در قرارداد بیمه شخص ثالث را بشناسید:

 • شخص اول: راننده‌ای که برای خودروی خود، بیمه شخص ثالث خریداری کرده است (بیمه‌گذار).

 • شخص ثانی: شرکت بیمه‌کننده‌ای که با دریافت حق بیمه، تعهد می‌دهد خسارات وارده به شخص ثالث را جبران کند.

 • شخص ثالث: هر شخصی که در تصادفات رانندگی دچار آسیب می‌شود و مشمول خسارت است (به جز راننده مقصر).

طبق این تعاریف، شما با بیمه کردن خودروی تویوتا کمری خود می‌توانید در تصادفاتی که مقصر هستید، خسارات مالی خودروی مقابل، خسارات جانی راننده و سرنشینان خودروی مقابل و خسارات جانی سرنشینان خودروی خود را به وسیله شرکت بیمه جبران کنید. برای جبران خسارات جانی راننده مقصر، لازم است تحت پوشش حوادث راننده باشید. تنها راه برای دریافت خسارات مالی خودروی راننده مقصر، داشتن بیمه بدنه تویوتا کمری است.

چرا باید بیمه شخص ثالث بخریم؟

با وجود الزامی بودن بیمه شخص ثالث، آمار بالایی از رانندگان هنوز این بیمه را تهیه نکرده‌اند. الزام قانونی این بیمه به این معناست که در صورت شناسایی خودروی بدون بیمه توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، توقیف خواهد شد. برای آزاد کردن خودرو از پارکینگ، باید ابتدا هزینه‌های پارکینگ را پرداخت کنید، بیمه شخص ثالث را بخرید و هزینه دیرکرد تمدید بیمه را بپردازید. علاوه بر آن، امکان خرید و فروش خودرو بدون بیمه شخص ثالث نیز وجود ندارد و امکان دریافت کارت سوخت را نیز نخواهید داشت.

البته مهم‌ترین دلیل برای خرید بیمه شخص ثالث، جبران خسارات گزاف تصادفات رانندگی است. به دلیل قیمت بالای تعمیر و قطعات جدید خودرو، خسارات مالی تصادف با یک خودروی دیگر سنگین خواهند بود. جبران خسارات جانی، از جمله جراحت، نقص عضو و فوت نیز برای بسیاری از افراد غیرممکن است، به همین دلیل به بیمه شخص ثالث نیاز دارید.

استثنائات بیمه شخص ثالث کدام‌اند؟

حتی با وجود داشتن بیمه شخص ثالث، این خسارات توسط بیمه جبران نخواهند شد:

 • خساراتی که به خودروی راننده مقصر وارد شده‌اند؛

 • خسارات عمدی که توسط بیمه‌گذار ایجاد شده‌اند؛

 • خسارات ناشی از حوادث خارج از کشور؛

 • هزینه‌های جرائم نقدی و محکومیت‌های جرائی؛

 • خساراتی که به دلیل انفجار هسته‌ای یا عواقب آن ایجاد شده‌اند.

معرفی خودروی تویوتا کمری

پیش از این که به قیمت بیمه شخص ثالث تویوتا کمری بپردازیم، خوب است بعضی ویژگی‌های خودروی خود را بشناسید، زیرا ویژگی‌های فنی خودرو بر حق بیمه شما تأثیرگذار خواهند بود. خودروی Toyota Camry برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ در ژاپن ساخته شد، اما اولین مدلی که به جاده‌های ایران راه یافت، ساخت سال ۲۰۰۲ بود. از نسل‌های متعدد تویوتا کمری، نسل اول تویوتا کمری گرند بود که بین ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ تولید می‌شد. مدل بعدی تویوتا کمری XV40 بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ تولید می‌شد، تا زمانی که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ جای خود را به XV50 داد. خوب است بدانید که مدل فیس لیفت و هیبرید این مدل نیز بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به بازار ایران راه یافتند و از آخرین مدل‌های موجود در ایران هستند.

نسل‌ها و مدل‌های مختلف تویوتا کمری با آپشن‌های مختلفی موجود‌ند، برای مثال آخرین مدل این خودرو، در چهار نسخه مختلف ارائه شده است. کم آپشن‌ترین مدل آن، تویوتا کمری LE است، البته با وجود کم آپشن بودن خود، همچنان امکاناتی مانند سیستم کنترل ایستایی در سربالایی، کروز کنترل، سنسور نمایشگر فشار باد تایرها، نمایشگر ۶ اینچی لمسی با سیستم نویگیشن و دوربین عقب، فرمان برقی حساس به سرعت، ۱۰ ایربگ، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی ۸ حالته و گرمکن آینه‌های جانبی ارائه می‌کند. مدل XLE این خودرو، علاوه بر همه امکانات مدل بالا، مانیتور ۷ اینچی لمسی، سیستم صوتی حرفه‌ای، سانروف، کروز کنترل هوشمند، رادار نقطه کور و شارژر وایرلس را نیز در اختیار راننده قرار می‌دهد. همچنین، مدل GL نسخه نیمه فول و نسخه GLX نسخه فول آپشن تویوتا کمری است.

قیمت بیمه شخص ثالث تویوتا کمری

استعلام بیمه شخص ثالث تویوتا کمری از طریق بیمه بازار تنها چند دقیقه زمان خواهد برد و قیمت‌های متنوع شرکت‌های بیمه را در اختیار شما خواهد گذاشت. البته خوب است بدانید که این عوامل بر قیمت بیمه شخص ثالث تأثیرگذار خواهند بود:

قیمت پایه بیمه بر اساس نرخ دیه

سالانه بیمه مرکزی قیمت پایه‌ای برای بیمه شخص ثالث تعیین می‌کند. این قیمت با توجه به دیه کامل در ماه‌های حرام مشخص می‌شود، زیرا یکی از بزرگ‌ترین خساراتی که توسط این بیمه جبران خواهد شد، دیه کامل فوت افراد است. البته شما می‌توانید با انتخاب حداقل پوشش بیمه شخص ثالث، که ۲.۵ درصد دیه کامل است، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را بخرید یا با انتخاب کامل‌ترین پوشش، که ۵۰ درصد دیه است، خسارات بیشتری را با این بیمه جبران کنید.

مشخصات فنی خودرو

یکی از مشخصاتی که بر حق بیمه شما تأثیرگذار خواهد بود، مشخصات فنی خودروی تویوتا کمری شماست. برای مثال، در قراردادهای بیمه، خودروها به دسته‌های خودروی کمتر از ۴ سیلندری، خودروی ۴ سیلندری و خودروی بیش از ۴ سیلندری تقسیم می‌شوند و خودروی تویوتا کمری شما می‌تواند از نوع ۴ سیلندری یا ۶ سیلندری باشد. علاوه بر آن، کاربری شما نیز می‌تواند باعث افزایش حق بیمه شود، برای مثال خودروهایی با کاربری آژانس، تاکسی، باربری و تعلیم رانندگی باید درصد بیشتری حق بیمه پرداخت کنند.

جریمه‌های بیمه شخص ثالث

گاهی اوقات عدم رعایت قوانین می‌تواند منجر به افزایش حق بیمه شود. برای مثال، اگر هنگام پایان اعتبار بیمه شخص ثالث، آن را در زمان درست تمدید نکنید، مشمول جریمه دیرکرد تمدید می‌شوید. مبلغ این جریمه به صورت روزانه محاسبه خواهد شد، به طوری که حق بیمه یک سال بر ۳۶۵ تقسیم و در روزهای تأخیر تمدید ضرب می‌شود. علاوه بر آن، تخلفات شما نیز با جریمه بیمه شخص ثالث همراه خواهند بود. یک نمره منفی برابر با یک درصد افزایش حق بیمه خواهد بود و این جریمه تا سقف ۳۰ درصد اعمال می‌شود. هر تخلف حادثه‌ساز نیز جریمه‌ای نیم درصدی خواهد داشت که تا سقف ۳ درصد اعمال خواهد شد.

تخفیف بیمه شخص ثالث تویوتا کمری

اصلی‌ترین تخفیف این بیمه، که می‌تواند حق بیمه را تا سقف ۷۰ درصد کاهش دهد، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگانی تعلق می‌گیرد که برای حداقل یک سال از پوشش بیمه شخص ثالث بهره‌مند بوده‌اند، اما هیچگاه خسارتی دریافت نکرده‌اند. میزان تخفیف عدم خسارت تویوتا کمری به این صورت محاسبه خواهد شد:

 • ۵ درصد تخفیف برای یک سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۱۰ درصد تخفیف برای دو سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۱۵ درصد تخفیف برای سه سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۲۰ درصد تخفیف برای چهار سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۲۵ درصد تخفیف برای پنج سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۳۰ درصد تخفیف برای شش سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۳۵ درصد تخفیف برای هفت سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۴۰ درصد تخفیف برای هشت سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۴۵ درصد تخفیف برای نه سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۵۰ درصد تخفیف برای ده سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۵۵ درصد تخفیف برای یازده سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۶۰ درصد تخفیف برای دوازده سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۶۵ درصد تخفیف برای سیزده سال عدم دریافت خسارت؛

 • ۷۰ درصد تخفیف برای چهارده سال عدم دریافت خسارت.

 خرید بیمه شخص ثالث تویوتا کمری

برای خرید بیمه شخص ثالث تویوتا کمری، لازم نیست ساعت‌ها به دفاتر بیمه رجوع کنید و زمان کاری خود را به بررسی شرکت‌های مختلف و ارائه مدارک متعدد بپردازید، بلکه می‌توانید تمام این مراحل را از طریق بیمه بازار به صورت آنلاین انجام دهید. برای این کار، لازم است  مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید فرم محاسبه‌گر بیمه شخص ثالث بیمه بازار را با اطلاعات تویوتا کمری خود پر کنید. این فرم شامل اطلاعاتی مانند نوع خودرو، کاربری، برند، مدل و سوابق بیمه است.

 • در ادامه، باید بهترین شرکت بیمه شخص ثالث را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب کنید و جزئیاتی مانند میزان پوشش و مدت اعتبار بیمه را نیز تعیین کنید.

 • برای تکمیل مراحل خرید، باید به بارگذاری مدارک خود، از جمله مدارکی مانند گواهینامه، بیمه‌نامه قبلی و کارت خودرو بپردازید. سپس امکان پرداخت نقدی یا قسطی حق بیمه خود را خواهید داشت.

 • پس از تکمیل مراحل خرید و بررسی مدارک شما، بیمه شخص ثالث تویوتا کمری صادر خواهد شد و شما می‌توانید با استفاده از یک کد QR، از خدمات این بیمه بهره‌مند شوید. همچنین در صورت تمایل، بیمه‌نامه کاغذی شخص ثالث نیز با ارسال رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 • برای استعلام اعتبار بیمه شخص ثالث و اطلاع از تاریخ انقضای آن می‌توانید به سامانه  سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟