سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
carbody

خرید بیمه بدنه تویوتا کمری

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه تویوتا کمری

مدل‌های مختلف خودروی تویوتا کمری از سال ۲۰۰۲ مهمان جاده‌های ایران بوده‌اند، اما ساخت اولین کمری در ژاپن به سال ۱۹۸۲ برمی‌گردد. فرقی نمی‌کند که خودروی شما از مدل‌های اولیه تویوتا کمری باشد یا جدیدترین مدل آن را داشته باشید، زیرا همه انواع این خودرو به دلیل کیفیت بالای ساخت‌شان بسیار ارزشمند و محبوب هستند. به همین جهت، لازم است با بیمه بدنه تویوتا کمری از این سرمایه گران‌بها محافظت کرده و خسارات وارده به آن را به راحتی جبران و تعمیر کنید. بیمه بازار امکان خرید آسان و کاملا غیرحضوری بیمه را فراهم می‌کند و با ارائه گزینه‌های مختلف می‌توانید بهترین و ارازن‌ترین بیمه بدنه را انتخاب کنید.

معرفی بیمه بدنه تویوتا کمری و پوشش‌های آن

برخلاف بیمه شخص ثالث تویوتا کمری که اجباری است و خسارات خودروی مقابل را در تصادفات رانندگی می‌پردازد، بیمه بدنه ماشین خسارات خودروی شما را جبران خواهد کرد، اما خرید آن الزامی نیست. با این حال، بسیاری از رانندگان این بیمه را ضروری می‌دانند، زیرا علاوه بر خسارات تصادفات رانندگی، خسارات مربوط به سرقت، سقوط، آتش‌سوزی و برخورد با اجسام ثابت را جبران می‌کند. پوشش‌های این بیمه در دو دسته پوشش‌های اصلی و اضافی یا الحاقی قرار می‌گیرند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

با خرید بیمه بدنه تویوتا کمری از هر شرکت بیمه، برای این آسیب‌ها خسارت دریافت خواهید کرد:

 • آسیب‌های ناشی از تصادفات رانندگی، در صورتی که شما مقصر باشید؛
 • آسیب‌های مربوط به برخورد با اجسام ثابت یا متحرک؛
 • آسیبی که در اثر سقوط، واژگونی یا انفجار خودرو ایجاد شده باشد؛
 • آسیب‌های مربوط به آتش‌سوزی یا برخورد صاعقه با خودرو؛
 • خسارت دزیده شدن کلی خودرو یا آسیب‌هایی که حین سرقت آن به بدنه و لوازم وارد می‌شوند؛
 • خسارات وارده به باتری و لاستیک‌های خودرو، اما تا ۵۰ درصد قیمت نو آن‌ها.

پوشش‌های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه

این پوشش‌های اضافی در صورتی به شما تعلق می‌گیرند که آن‌ها را هنگام خرید بیمه انتخاب کنید و حق بیمه بیشتری نیز بپردازید. پوشش‌های الحاقی یا اضافی شامل:

 • پوشش آسیب‌های مربوط شکستن شیشه در اثر عوامل نامتعارف، مانند تراکم هوا یا تغییر دما؛
 • پوشش آسیب‌هایی که به دلیل حوادث طبیعی ایجاد شده‌اند، از جمله زلزله، سیل و آتشفشان؛
 • پوشش نوسانات قیمت، که در صورت افزایش قیمت خودرو نسبت به قیمت ثبت شده هنگام خرید بیمه بدنه، همه خسارات وارده به شما را جبران می‌کند؛
 • پوشش خسارات افت قیمت، برای جبران خسارت در صورت کاهش ارزش خودرو به دلیل صافکاری، رنگ یا افت مدل؛
 • پوشش آسیب‌های مربوط به پاشیده شدن مواد شیمیایی، از جمله اسید و رنگ به بدنه خودرو؛
 • پوشش خسارات ناشی از دزدی درجا لوازم خودرو، مانند سیستم صوتی، رینگ، لاستیک و آینه‌ها؛
 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب در هنگامی که خودرو در حال تعمیر در تعمیرگاه است؛
 • پوشش آسیب‌های ناشی از کشیدن میخ و اجسام تیز به بدنه؛
 • پوشش ترانزیت برای استفاده از بیمه در خارج از کشور.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

خوب است بدانید که با خرید بیمه بدنه تویوتا کمری، این خسارات و آسیب‌ها تحت پوشش نخواهند بود:

 • آسیب‌هایی که در جنگ، شورش، اعتصاب، انقلاب و تهاجم ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که حین گریز از نیروهای انتظامی یا به دلیل توقف خودرو به دست نیروی انتظامی ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌های ناشی از حمل بارهای سنگین‌تر از تحمل خودرو؛
 • آسیب‌هایی که به دلیل انفجار هسته‌ای یا تشعشعات آن ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که بدون داشتن گواهینامه یا با گواهینامه باطل‌شده رخ داده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که تحت تأثیر مشروبات الکلی یا مواد مخدر رخ داده‌اند؛
 • آسیب‌های وارده حین مسابقات رانندگی؛
 • آسیب‌های عمدی وارده توسط بیمه‌گزار یا ذی‌النفع.

میزان خسارات بیمه بدنه تویوتا کمری

خسارتی که بابت آسیب‌های خودروی خود دریافت می‌کنید به نوع خسارت بستگی دارد، که به دو دسته خسارت کلی و جزئی تقسیم می‌شود.

خسارت کلی

در صورتی که خودرو به کلی از بین رود، کاملا دزدیده شود و پس از ۶۰ روز پیدا نشود یا هزینه‌های تعمیر آن بیشتر از ۷۰ درصد قیمت روز خودرو باشد، مشمول دریافت خسارت کلی می‌شوید. خوب است بدانید برای دریافت خسارات کلی باید سند مالکیت خودروی شما به شرکت بیمه‌گر منتقل شود.

برای خسارت حوادث و آتش‌سوزی تا ۹۰% ارزش خودرو و برای سرقت کلی تا ۸۰% ارزش خودرو خسارت دریافت می‌کنید. خوب است در نظر داشته باشید که در حوادث به جز سرقت، برای خسارت اول تا ۹۰% مبلغ خسارت، برای خسارت دوم تا ۸۰% مبلغ خسارت و برای خسارت سوم تا ۷۰% مبلغ خسارت دریافت خواهید کرد.

خسارت جزئی

منظور از خسارات جزئی، خسارت‌های کمتر از ۷۰% هستند و مبلغ پرداختی آن‌ها با توجه هزینه لوازم آسیب‌دیده خودرو، دستمزد تعمیر خودرو، قیمت روز لوازم پس از کسر استهلاک، هزینه نجات خودرو و انتقال آن به تعمیرگاه و فرانشیز بیمه خودرو تعیین می‌شود.

معرفی مدل‌های تویوتا کمری

پیش از این که به قیمت بیمه بدنه بپردازیم، لازم است با ویژگی‌های خودروی خود آشنا باشید، زیرا قیمت این بیمه بر اساس ارزش روز خودروی شما تعیین می‌شود. اولین مدل Toyota Camry که به ایران راه یافت بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ تولید می‌شد و تویوتا کمری گرند نام دارد. مدل بعدی تویوتا کمری XV40 است که بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ تولید می‌شد و پس از پایان تولید جای خود را به تویوتا کمری XV50 داد که بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ تولید می‌شد. مدل فیس لیفت و هیبرید این مدل نیز بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ تولید می‌شدند و از آخرین مدل‌های تویوتا کمری موجود در ایران هستند.

همه نسل‌ها و مدل‌های با میزان آپشن‌های مختلفی به بازار ارائه شدند و بسته به میزان آپشن‌ها، قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. آخرین مدل تویوتا کمری در چهار نسخه متفاوت در بازار ایران موجود است. نسخه کم آپشن آن، تویوتا کمری LE است که با وجود داشتن کمترین آپشن، امکاناتی مانند کروز کنترل، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی، سنسور نمایشگر فشار باد تایرها، فرمان برقی حساس به سرعت، نمایشگر ۶ اینچی لمسی با سیستم نویگیشن و دوربین عقب، ۱۰ ایربگ، سیستم ورود و استارت بدون کلید، صندلی راننده ۸ حالته و گرمکن آینه‌های جانبی در اختیار شما می‌گذارد. تویوتا کمری XLE علاوه بر امکانات بالا، دارای مانیتور ۷ اینچی لمسی، سیستم صوتی حرفه‌ای JBL، شارژر وایرلس، سانروف و کروز کنترل هوشمند و رادار نقطه کور و تغییر لاین است. مدل‌های جدیدتر در دو تیپ GL و GLX ارائه ‌شدند که نسخه GL نیمه فول و نسخه GLX نسخه فول آپشن تویوتا کمری است.

قیمت بیمه بدنه تویوتا کمری

برخلاف بیمه شخص ثالث تویوتا کمری که قیمتی نسبتا ثابت برای همه رانندگان و خودروها دارد، قیمت بیمه بدنه برای خودروها، رانندگان و شرکت‌های بیمه مختلف می‌تواند کاملا متفاوت باشد. به همین دلیل، خوب است با عواملی که قیمت بیمه بدنه شما تأثیر می‌گذارند آشنا باشید. البته می‌توانید با استعلام بیمه بدنه از بیمه بازار، به سرعت لیست کاملی از بیمه‌ها و قیمت‌های مختلف را نیز مشاهده کنید. عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه شامل:

مدل و ارزش روز خودرو

برای خرید بیمه بدنه، لازم است تخمین ارزش معاملاتی خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر وارد کنید و این تخمین اصلی‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه شماست. برای داشتن تخمین دقیقی از قیمت تویوتا کمری خود، باید عواملی مانند مدل، سال ساخت، میزان آپشن‌ها، کارکرد و سلامت خودرو را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر تخمین شما از قیمت خودرو کمتر از ارزش واقعی آن باشد، هنگام دریافت خسارت از بیمه، مبلغ کافی را برای جبران خسارت‌ها دریافت نخواهید کرد، زیرا مبلغ پرداختی بر اساس مبلغ ثبت شده خواهد بود. همچنین اگر مبلغ بیشتری نسبت به ارزش روز خودرو وارد کنید، باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنید، اما خسارت دریافتی شما بیشتر از خسارات وارده به خودرو نخواهد بود.

پوشش‌های اضافی انتخاب شده

هنگام خرید بیمه بدنه، می‌توانید همه پوشش‌های اضافی مد نظر خود را انتخاب کنید، اما باید برای هر یک از آن‌ها درصد بیشتری حق بیمه بپردازید. البته پرداخت حق بیمه بیشتر می‌تواند در آینده از شما در برابر خسارت‌های گزافی محافظت کند.

تخفیف بیمه بدنه

بیمه بدنه خودروی شما می‌تواند مشمول تخفیف‌های مختلفی شود و این امر حق بیمه شما را به طرز قابل توجهی کاهش خواهد داد. اصلی‌ترین تخفیف بیمه بدنه تویوتا کمری، تخفیف عدم خسارت است که به رانندگانی تعلق می‌گیرد که در گذشته بیمه بدنه تهیه کرده‌اند، اما مبلغی بابت خسارت از شرکت بیمه دریافت نکرده‌اند. این تخفیف بر اساس سیاست‌های شرکت‌های بیمه به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • تخفیف ۴ ساله بیمه بدنه: اگر شرکت بیمه شما تخفیف‌های خود را به صورت ۴ ساله ارائه کند، میزان تخفیف پس از سال اول ۲۵%، پس از سال دوم ۳۵%، پس از سال سوم ۴۵% و پس از سال چهارم ۶۰% خواهد بود.
 • تخفیف ۵ ساله بیمه بدنه: اگر تخفیف‌ عدم خسارت ۵ ساله باشد، میزان تخفیف پس از سال اول ۳۰%، پس از سال دوم ۴۰%، پس از سال سوم ۵۰%، پس از سال چهارم ۶۰% و پس از سال پنجم ۷۰% خواهد بود.

البته ممکن است حق بیمه بدنه شما مشمول‌ تخفیف‌های فرعی نیز باشد. از این تخفیف‌ها می‌توان به تخفیف مشاغل خاص، تخفیف اعیاد و مناسب‌های ویژه، تخفیف خرید نقدی بیمه، تخفیف خرید گروهی، تخفیف خودروهای وارداتی و تخفیف ارزش خودرو اشاره کرد.

راهنمای خرید بیمه بدنه تویوتا کمری

یکی از ساده‌ترین روش‌‌ها برای خرید بیمه بدنه تویوتا کمری، خرید آنلاین آن از بیمه بازار است. با این کار دیگر لازم نیست به دفاتر متعدد بیمه مراجعه کنید، درباره ویژگی‌های هر شرکت بیمه بپرسید و بارها برای ارائه مدارک و بازدید خودرو به مرکز بیمه انتخابی خود بروید. مراحل خرید بیمه از بیمه بازار شامل این موارد هستند:

 • فرم محاسبه‌گر بیمه بدنه بیمه بازار را با توجه به مشخصات خودروی تویوتا کمری خود پر کنید. برای این کار لازم است ویژگی‌هایی مانند برند، مدل، سال ساخت، سابقه بیمه بدنه و شخص ثالث و تخمین ارزش خودروی خود را وارد کنید.
 • در ادامه، می‌توانید لیست کاملی از گزینه‌های موجود مشاهده کنید و با مقایسه ویژگی‌هایی مانند رتبه رضایتمندی، تعداد شعب، توانگری مالی و زمان پاسخگویی، بهترین بیمه بدنه را انتخاب کنید.
 • لازم است پس از انتخاب بیمه، مدارک خودروی خود را بارگذاری کرده و هزینه‌های بیمه را به صورت نقدی یا قسطی بپردازید. با این کار، کارشناسان ما برای هماهنگی زمان بازدید در محل دلخواه‌تان با شما تماس می‌گیرند.
 • پس از بازدید خودرو و بررسی مدارک شما، مراحل خرید بیمه بدنه به پایان می‌رسند و بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر می‌شود. می‌توانید این بیمه‌نامه را با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

صفحات مرتبط:

بیمه بدنه ایران

بیمه بدنه آسیا

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟