carbody

خرید بیمه بدنه مگان

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه مگان

رنو مگان (Renault Mégane) از محصولات شرکت معروف فرانسوی رنو است. انواع مختلفی از برندمدل‌های مگان از حوالی دهه ۹۰ میلادی تاکنون وارد بازار خودروهای اروپایی و کشورهای مختلف از جمله ایران شده‌اند. این خودرو ۴ نسل مختلف دارد و با کابین‌های گوناگونی در قالب‌های سدان، کوپه، هاچ‌بک و... طراحی و تولید شده است. نسل نخست خودروی مگان در اواسط دهه ۹۰ میلادی و در حوالی سال ۱۹۹۵ به بازار آمد. ایمنی این خودرو مطلوب بود و در سال ۱۹۹۹ میلادی، فیس‌لیفتی از آن تولید شد که ظاهر بهتری داشت.
فیس‌لیفت دیگری از مگان در سال ۲۰۰۶ به بازار آمد. این برندمدل مگان در ایران هم به‌فروش می‌رسید. نسل دوم خودروهای مگان هم در ایران مونتاژ می‌شد و به‌فروش می‌رسید و شکل‌های مختلف از جمله سدان و کوپه داشت. نسل سوم و چهارم هم با خصوصیات فنی متفاوت و ظاهر بهبودیافته در بازارهای ایرانی و خارجی با موفقیت به‌ فروش می‌رسیدند. خرید بیمه بدنه مگان در کنار خرید بیمه شخص ثالث مگان می‌تواند پشتوانه‌ای امن در زمان بروز تصادف یا سرقت خودرو باشد.

انواع مدل‌های خودرو مگان

نخستین نسل از خودرو مگان دارای موتوری با حجم‌های ۱.۴ و ۱.۶ لیتری بود. این خودرو به شکل استیشن و با طراحی اسپرت هم به بازار وارد شد اما تولید آن تداوم پیدا نکرد. در دهه ۹۰ میلادی، تغییراتی روی ظاهر خودروی مگان صورت گرفت و تجهیزات رفاهی و ایمنی بیشتری به آن اضافه شد. نسل دوم خودروهای مگان با وجود آپشن‌ها و تجهیزات جذابی مانند سانروف و سیستم کارت شناسایی، مشتریان را به خود جلب می‌کردند.
سیستم کارت شناسایی در این مدل از خودروها به راننده اجازه می‌داد که با کارت و بدون سوئیچ بتواند خودرو را روشن کند. نسل سوم خودروهای مگان با ظاهری اسپرت و طراحی متفاوت وارد بازار شدند. این خودروها موتور ۱.۴ لیتری توربو داشتند و قدرتمندتر از گزینه‌های نسل‌های قبلی عمل می‌کردند. نسل چهارم خودروهای مگان که در حوالی سال ۲۰۱۵ میلادی به بازار آمدند، بزرگ‌تر و البته کوتاه‌تر از نسل‌های دیگر بودند و ترمزهایی دیسکی داشتند و از سیستم تعلیق مک‌فرسون بهره می‌بردند. فارغ از اینکه صاحب کدام‌یک از مدل‌های خودروی مگان هستید، بهتر است که برای پیشگیری از تحمیل هزینه‌های گزاف در حوادث رانندگی احتمالی از بیمه بدنه استفاده کنید.

ضرورت خرید بیمه بدنه مگان (Mégane)

خرید بیمه بدنه به شما کمک می‌کند که در یک حادثه رانندگی، با وجود شرکتی بیمه‌گر نیازی به پرداخت هزینه‌های خسارت نداشته باشید. هزینه تعمیر خودرو در سال‌های اخیر افزایش زیادی داشته است و اگر شرکت بیمه‌گری در کنارتان نباشد که در یک تصادف، بخش مهمی از هزینه‌ها را بپردازد، در دردسر مالی قرار خواهید گرفت. به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه بدنه مگان در اصطلاح بیمه‌گر می‌گویند. بیمه‌گران خدمات مختلفی در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. به‌عبارت دیگر، این شرکت‌ها خسارت‌ها و شرایط متنوعی را تحت پوشش پرداخت خود قرار می‌دهند. عوامل مختلفی هم در رقم‌زدن قیمت نهایی خدمات بیمه بدنه نقش دارند. از جمله آنها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نوع خودرو؛

 • مدل خودرو؛

 • کاربری خودرو؛

 • پوشش‌های اضافی بیمه‌گران؛

 • تخفیفات متنوع بیمه بدنه.

پوشش‌های بیمه بدنه مگان

بیمه‌گران دو نوع پوشش بیمه بدنه مگان در نظر می‌گیرند؛ پوشش‌های اصلی و اضافی یا الحاقی. گزینه نخست از سوی شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود و ثابت است اما پوشش‌های اضافی یا الحاقی در آنها ثابت نیست و همین موضوع ریشه وجود تفاوت نرخ و قیمت بیمه بدنه از سوی بیمه‌گران مختلف است.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر است؛ خسارت ناشی از:

 • تصادف دو خودرو با یکدیگر؛

 • برخورد اشیا با خودروی ثابت یا متحرک؛

 • وقوع آتش‌سوزی و صاعقه؛

 • پرتاب‌شدن و سقوط خودرو؛

 • خسارت لاستیک‌ها و باتری خودرو؛

 • آسیب‌دیدن وسیله حین نجات آن از وضعیتی خطرناک مانند سقوط.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه مگان به‌شرح زیر است. خسارت ناشی از:

 • وقوع حوادث خارج از کشور؛

 • افت ارزش خودرو به‌خاطر نوسانات بازار؛

 • دزدیده‌شدن قطعات و لوازم خودرو؛

 • بروز بلایا و حوادث طبیعی؛

 • شکسته‌شدن شیشه‌ها؛

 • خط‌افتادن روی بدنه؛

 • پاشیده‌شدن رنگ و اسید؛

 • حذف هزینه فرانشیز.

موارد متنوع دیگر هم می‌توانند از سوی بیمه‌گران تحت پوشش بیمه بدنه قرار بگیرند.

موارد خارج از پوشش بیمه بدنه مگان

بعضی از خسارت‌ها هم از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه تحت پوشش قرار نمی‌گیرند. برای مثال، خسارت ناشی از:

 • رانندگی در زمان مستی؛
 • تعقیب‌وگریز از پلیس؛
 • رانندگی در زمان مصرف مواد مخدر؛
 • خسارت‌های عمدی وارد بر خودرو؛
 • آسیب‌دیدن وسیله در اعتصابات، جنگ‌ها و شورش‌ها.

خرید بیمه بدنه مگان با تخفیف

بیمه‌گران برای ارائه خدماتشان به مشتریان، تخفیف‌های گوناگونی را در نظر می‌گیرند. تخفیفات به دو دسته اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند.

تخفیف‌های اصلی شامل موارد زیر است:

 • عدم خسارت بیمه؛
 • خرید نقدی؛
 • مخصوص خودروهای صفرکیلومتر.

تخفیف‌های فرعی شامل موارد زیر است:

 • خرید گروهی؛
 • مخصوص خودروهای وارداتی؛
 • مناسبت‌ها و اعیاد مختلف؛
 • مشاغل خاص.

امکان منتقل‌کردن تخفیفات خودرو به خودروی دیگر هم وجود دارد. با یک الحاقیه می‌توانید تخفیف‌های بیمه بدنه خودروی قبلی‌تان را به مورد تازه منتقل کنید.

خرید بهترین بیمه بدنه مگان

برای انتخاب بهترین بیمه بدنه باید شرایط و قیمت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. به‌طور معمولی، چنین کاری بسیار سخت و زمان‌بر است اما اگر از سایت بیمه بازار کمک بگیرید، چنین فرایندی بسیار ساده وسریع برایتان مقدور می‌شود. در بیمه بازار، مشخصات خودروی مگان را وارد کنید و با فهرستی از پیشنهادهای مختلف مانند بیمه بدنه آسیا و دیگر شرکت‌ها در زمینه دریافت بیمه بدنه روبه‌رو شوید. با نگاهی به هریک و در نظرگرفتن شرایط خود، دست به انتخاب از میان گزینه‌های مختلف بزنید. برای خرید آنلاین بیمه بدنه مگان از بیمه بازار کافی‌ست مراحل زیر را دنبال کنید:

 •  مشخصات خودروی مگان را در بخش محاسبه‌گر سایت بیمه بازار وارد کنید؛

 • حواستان به اعلام درست و دقیق ارزش خودرو باشد چون اگر ارزشی کمتر از واقعیت اعلام شود، خدمات و هزینه کمتری دریافت می‌کنید.

 • از میان پیشنهادات موجود، بهترین شرکت بیمه را انتخاب کنید؛

 • هزینه بیمه را به‌طور نقدی یا اقساطی بپردازید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟