carbody

خرید بیمه بدنه سراتو

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه سراتو

خودرو سراتو از تولیدی‌های کره است و همچنین توانست با همکاری شرکت کره‌ای کیا و شرکت سایپا در سال ۱۳۹۳ در ایران نیز تولید شود. علاوه بر امکانات فوق‌العاده سراتو وارداتی، این خودرو با هر مدل جدید مونتاژ سایپا نیز بهبودهای زیادی یافت و توانست به یکی از خودروهای لوکس و محبوب موجود در سطح کشور تبدیل شود. البته قیمت بالای این خودرو باعث شده تا هزینه تعمیرات آن در تصادفات رانندگی و سایر حوادث غیرقابل‌پیشبینی از نگرانی‌های رانندگان باشد. با تهیه بیمه بدنه سراتو، بسیاری از هزینه‌های آسیب خودرو تحت پوشش قرار می‌گیرند و از لیست نگرانی‌های مالی شما خط می‌خورند.

بیمه بدنه چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

همه رانندگان با بیمه شخص ثالث سراتو آشنا هستند، زیرا داشتن آن برای تمام صاحبان این خودرو اجباری است، اما تصمیم برای خرید بیمه بدنه سراتو بر عهده شماست. البته پوشش‌های این بیمه می‌توانند برای همه رانندگان ضروری باشند، زیرا تعمیر این خودرو در شرایط غیرمنتظره هزینه‌های زیادی به همراه خواهد داشت. خوب است بدانید که سراتو در دسته خودروهای لوکس و غیرمتعارف قرار می‌گیرد. این یعنی حتی اگر در تصادف رانندگی خودرو سراتو مقصر نباشد، بیمه شخص ثالث راننده مقصر همه هزینه‌های تعمیر این خودرو را پرداخت نخواهد کرد؛ بلکه تا سقف خاصی از این هزینه‌ها را می‌پردازد. در این صورت، بیمه بدنه برای پرداخت هزینه‌های آسیب به کمک شما خواهد آمد.

پوشش‌های بیمه بدنه در دو دسته قرار می‌گیرند؛ پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی یا الحاقی بیمه بدنه. پوشش‌های اصلی توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند، اما بیمه‌های اضافه تنها توسط بعضی شرکت‌ها، آن‌ هم با پرداخت هزینه اضافی در اختیار صاحب خودرو قرار می‌گیرند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

با خرید بیمه بدنه سراتو، می‌توانید مطمئن باشید که تحت پوشش این بیمه‌ها هستید:

 • در صورتی که در تصادف رانندگی مقصر باشید، خسارت‌های مالی خودرو شما تحت پوشش هستند؛

 • خسارات مربوط به تصادف با جسمی ثابت یا متحرک؛
 • هزینه آسیب‌های مربوط به نجات یا انتقال خودرویی که آسیب دیده است؛
 • خسارات مربوط به سرقت کامل خودرو یا آسیب‌های وارده حین دزدیده شدن آن؛
 • پوشش خسارت‌ آتش‌سوزی، انفجار و سقوط خودرو؛
 • جبران هزینه‌های آسیب باتری و لاستیک سراتو (البته تا سقف ۵۰% قیمت نو آن‌ها).

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه

برای دریافت این پوشش‌ها مبلغ اضافه‌ای به حق بیمه شما اضافه می‌شود:

 • خسارات شکستن شیشه‌های خودرو در اثر عواملی مانند تغییر تراکم هوا داخل خودرو یا تغییر دما؛

 • دزدیده شدن لوازم خودرو درجا، که شامل اقلامی مانند رینگ، لاستیک، رادیو یا سیستم صوتی می‌شود (تا حداکثر ۲۵% ارزش خودرو)؛
 • پوشش خسارت‌های افت قیمت خودرو به دلیل رنگ شدن، صافکاری یا افت مدل سراتو؛
 • جبران هزینه‌های ایاب و ذهاب، در صورتی که خودرو پس از تصادف در تعمیرگاه بماند (تا حداکثر ۳۰ روز)؛
 • بیمه نوسان ارزش خودرو، که در صورت افزایش قیمت خودرو به شما اجازه می‌دهد تا ۲۰% بیشتر از ارزش ثبت‌شده خسارت دریافت کنید؛
 • خسارت‌های مربوط به پاشیده شدن موادی مانند رنگ، مواد شیمایی یا اسید به بدنه؛
 • پوشش ترانزیت بیمه بدنه برای خسارت‌هایی که در خارج از کشور رخ می‌دهند؛
 • خسارات‌های بدنه در اثر کشیدن میخ یا جسم نوک‌تیز؛
 • خسارات ناشی از بلایای طبیعی، از جمله زلزله، آتشفشان و سیل.

مواری که تحت پوشش نیستند

با وجود داشتن بیمه بدنه، در این شرایط خسارتی دریافت نخواهید کرد:

 • هزینه خسارات عمدی؛
 • خساراتی که به دلیل حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز ایجاد می‌شوند؛
 • خسارات ناشی از تعقیب و گریز پلیس انتظامی؛
 • هزینه تعمیرات تصادفی که بدون گواهینامه رخ داده است؛
 • پوشش هزینه‌های جریمه‌های رانندگی یا توقیف خودرو؛
 • خساراتی که هنگام مصرف نوشیدنی‌های الکلی یا مواد مخدر رخ داده‌اند.

بیمه بدنه برای خودرو کیا سراتو

ویژگی‌های منحصر به فرد هر خودرو، از جمله مدل، سال ساخت و ارزش روز آن تأثیر مستقیمی بر قیمت بیمه بدنه دارد. به همین دلیل، خوب است با ویژگی‌های خودرو سراتو خود آشنا باشید تا بتوانید به راحتی قیمت بیمه و پوشش‌های مناسب آن را محاسبه کنید. شما می‌توانید این خودرو را در دو نوع وارداتی و مونتاژی در کشور پیدا کنید. مدل وارداتی آن در سه نسل ارائه شده است؛ نسل اول (LD)، نسل دوم (TD) و نسل سوم (YD). کیا سراتو مونتاژی با همکاری سایپا و شرکت کره‌ای کیا تولید شد و توانست از زمستان ۱۳۹۳ در دسترس مشتریان قرار بگیرد. با اینکه این مدل مونتاژی نسبت به مدل وارداتی آن امکانات کمتری داشت و این موجب نارضایتی خریداران شد، تولید آن ادامه یافت و توانست در مدل‌های بعدی امکانات بهتری ارائه کند. خودرو Kia Cerato در ایران از نسل دوم آغاز شد و شرکت سایپا این نسل را در قالب ۴ تیپ متفاوت، با نام‌های سراتو سایپا ۱۶۰۰، کیا سراتو ۱۶۰۰ آپشنال، سراتو سایپا ۲۰۰۰ و کیا سراتو سایپا ۲۰۰۰ آپشنال تولید کرد. نسخه مونتاژی نسل سوم سراتو نیز سراتو سایپایی نام دارد.

خودرو سراتو ۴ سیلندری است و  نسل‌های مختلف آن با حجم موتوهای ۱.۶ و ۲ لیتری ارائه می‌شوند. قدرت خودرو در نسل‌های مختلف و با توجه به حجم موتو متفاوت است، اما می‌تواند در بهترین حالت به ۱۵۹ اسب بخار برسد. از امکانات رفاهی مدل مونتاژی این خودرو می‌توان به یک مانیتور بزرگ، سیستم نویگیشن، دوربین عقب اشاره کرد. ایمنی کابین سراتو نیز به کمک ایربگ‌های راننده و سرنشین جلو و پشت‌سری فعال فراهم می‌شود. البته مدل اتوماتیک این خودرو امکانات بیشتری، از جمله کروز کنترل، تهویه اتومات و اتولایت است.

قیمت بیمه بدنه سراتو چقدر است؟

بیمه بدنه برای همه خودروها و یا حتی رانندگان یکسان نیست و جزئیات زیادی قیمت نهایی این بیمه را تحت تأثیر قرار می‌دهند. نه تنها شرکت‌های مختلف بیمه نرخ‌های متفاوتی برای پوشش‌های پایه و اصلی خود دارند، بلکه پوشش‌های اضافی را با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌کنند. به همین دلیل، دسترسی به لیست کامل این شرکت‌ها و قیمت آن‌ها در بیمه بازار کمک بزرگی در انتخاب بهترین بیمه بدنه سراتو خواهد بود. از اصلی‌ترین مواردی که بر هزینه بیمه بدنه سراتو تأثیر می‌گذارند می‌توان به این موارد اشاره کرد:

مدل و ارزش خودرو سراتو

 هر چقدر مدل خودرو سراتو شما بالا‌تر، امکانات آن بیشتر و ساخت آن جدیدتر باشد، ارزش روز آن نیز بیشتر خواهد بود. با بالا رفتن ارزش خودرو، طبیعتا باید هزینه بیشتری نیز بپردازید. به خاطر داشته باشید که تخمین دقیق ازرش روز این خودرو اهمیت زیادی دارد، زیرا اگر قیمت کمتری به شرکت بیمه اعلام کنید، در صورت بروز آسیب خسارت کمتری نیز دریافت می‌کنید.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

 هر چقدر پوشش‌های الحاقی بیشتری به بیمه بدنه خود اضافه کنید، هزینه پرداختی شما نیز بیشتر خواهد شد. البته تهیه این پوشش‌ها می‌تواند در طولانی مدت از نظر مالی به سود شما باشد، زیرا هزینه‌های قابل‌توجهی را جبران می‌کند.

تخفیف بیمه بدنه سراتو

تخفیف‌هایی که برای بیمه بدنه اعمال می‌شوند نقش زیادی در کاهش هزینه این بیمه دارند. تخفیف‌هایی مانند تخفیف خودرو صفر، تخفیف خودرو وارداتی، تخفیف مشاغل خاص و تخفیف‌های اعیاد و مناسب‌های خاص توسط بعضی شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند، اما اصلی‌ترین تخفیف این بیمه، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف به رانندگان اجازه می‌دهد به ازای هر سال که از بیمه بدنه خود برای دریافت خسارت استفاده نکرده‌اند درصد مشخصی تخفیف دریافت کنند. شرکت‌های بیمه بسته به سیاست‌های خود، این تخفیف را در دوره‌های ۴ ساله یا ۵ ساله ارائه می‌کنند.

در قراردادهایی با تخفیف ۴ ساله، این تخفیف به این صورت اعمال می‌شود:

 • در سال اول ۲۵ درصد؛
 • در سال دوم ۳۵ درصد؛
 • در سال سوم ۴۵ درصد؛
 • در سال چهارم ۶۰ درصد.

اگر قرارداد تخفیف عدم خسارت ۵ ساله باشد، تخفیف‌ها اینگونه اعمال می‌شوند:

 • پس از ۱ سال ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۵ سال ۷۰ درصد تخفیف.

خرید بهترین بیمه بدنه کیا سراتو

بهترین بیمه برای هر راننده متفاوت است و مقایسه بیمه بدنه شرکت‌های مختلف به شما کمک می‌کند مناسب‌ترین گزینه برای خود را پیدا کنید. اگر انتخاب شما ارزان‌ترین بیمه بدنه سراتو است، می‌توانید کمترین قیمت ارائه شده را انتخاب کرده و از پوشش‌های اضافی صرف نظر کنید. برای بعضی رانندگان، بیمه بدنه ایده‌آل بیشترین پوشش‌ها را دارد و در هر حادثه‌ای خسارت‌ها را جبران می‌کند. البته تخفیف‌های مناسبتی و خاص نیز می‌توانند در تصمیم‌گیری شما برای خرید بیمه بدنه نقش داشته باشند.
علاوه بر آن، بیمه بازار امکان مقایسه امکاناتی مانند شعب پرداخت، رتبه رضایتمندی، نمره توانگری مالی و زمان پاسخگویی هر شرکت را به شما می‌دهد. راهنمای خرید بیمه بدنه از بیمه بازار می‌تواند در انجام مراحل ثبت‌نام شما را راهنمایی کند. پس از تکمیل ثبت‌نام نیز بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان درب منزل خود تحویل خواهید گرفت.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟