carbody

قیمت و خرید بیمه بدنه دنا و دنا پلاس

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه دنا

دنا از محصولات ایران‌خودرو است و در حوالی سال ۱۳۹۳ راهی بازار شد. این خودرو فیس‌لیفتی از خودروی سمند است اما با ظاهر بهتر و آپشن‌های پرشمارتر. کابین این خودرو نسبت به سمند طراحی جذاب‌تری دارد و روی همان پلتفرمی توسعه داده شده که پیش‌تر برای پژو ۴۰۵ استفاده شده بود. دنا (dena) از سدان‌های تولیدی قابل‌قبول بازار خودروی ایران است که فضای نسبتا بزرگ و سواری تقریبا مناسبی دارد. اگر به‌دنبال آپشن‌های اضافی باشید هم باید به‌سراغ مدل‌های دیگر آن بروید. بیمه بدنه برای هریک از مدل‌ها ایده‌ای مطلوب است که از تحمیل هزینه‌های گزاف در حوادث جلوگیری می‌کند.

بیمه بدنه مدل‌های مختلف خودروی دنا

این برندمدل خودرو در ۴ تیپ مختلف عرضه می‌شود؛ دنای معمولی، دنا پلاس، دنا پلاس توربوشارژ، دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک. میان مدل‌های معمولی و پلاس در تعداد آپشن‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد.

دنای معمولی که تفاوت چندانی با اعضای پیشکسوت خانواده تولیدات ایران خودرو یعنی سمند و پژو ۴۰۵ ندارد، از نظر ظاهری کمی بهتر است. طراحی چراغ‌ها یا شیشه جلوی خودرو باعث شده که ظاهر مدرن‌تری نسبت به آنها داشته باشد. در این خودرو موتوری با ظرفیت ۱۶۰۰ سی‌سی به‌کار رفته و مصرف سوخت متناسبی دارد. دنا پلاس ساده از مدل‌های دیگر برندمدل مذکور است که ظاهر جذا‌ب‌تری نسبت به دنای معمولی دارد.

دنا پلاس مجهز به سیستم قطع خودکار بنزین در هنگام آتش‌سوزی است و سطح ایمنی بالاتری هم دارد. آپشن‌های این خودرو هم نسبت به هم‌تای معمولی‌اش بیشتر است و در آن امکاناتی مانند ترمز ضدقفل و سیستم توزیع نیروی ترمز وجود دارد. دنا پلاس (dena plus) هم در دو شکل ساده و اتوماتیک در بازار موجود است و طراحی زیباتر، آپشن‌های بیشتر و پیشرانه کم‌مصرف‌تری نسبت به مدل‌های ساده دنا دارد. دناپلاس توربوشارژ ساده و اتوماتیک هم با طراحی بهتر نسبت به موارد دیگر، دارای کابینی عایق‌بندی‌شده هستند و موتور توربوشارژ دارند که آنها را بدل به قوی‌ترین عضو این برندمدل بدل می‌کند.

فارغ از اینکه کدام مدل از این خودروی وطنی را سوار می‌شوید، باید به تهیه بیمه بدنه به آن نگاهی داشته باشید. هزینه تأمین و تعمیر قطعات مختلف و بدنه خودروها در حال حاضر بسیار زیاد است و خرید بیمه بدنه می‌تواند پشتوانه‌ای برای روزهای سخت باشد. هرچند که بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث دنا ضروری و اجباری نیست اما شناخت شرکت‌های ارائه‌دهنده و خدماتشان در این زمینه خالی از لطف نیست و سودمند خواهد بود.

قیمت بیمه بدنه دنا

بیمه بدنه دنا (dena) نرخ ثابتی ندارد و با خرید آن از شرکت‌های مختلف، نیاز به پرداخت هزینه‌های متفاوتی دارید. این تفاوت ریشه در تخفیفات متنوعی دارد که هر شرکت برای ارائه خدمات بیمه بدنه خود در نظر می‌گیرد. پوشش‌های اضافی بیمه‌ای که هر بیمه‌گر یا همان شرکت بیمه‌کننده خودرو عرضه می‌کند هم متفاوت است و از همین رو، خرید بیمه بدنه از شرکت‌های مختلف هزینه‌های متنوعی دارد.

علاوه‌براین‌ها، عواملی هم روی قیمت بیمه بدنه هر خودرو اثر می‌گذارند. برای نمونه، موارد زیر در تعیین قیمت بیمه بدنه دنا نقش دارند:

 • ویژگی‌های خودرو؛

 • تخفیفات؛

 • پوشش‌های انتخابی و الحاقی.

ویژگی‌های خودرو

از جمله ویژگی‌های خودروی دنا که روی قیمت بیمه بدنه اثرگذارند، باید به ارزش خودرو، سال ساخت، نوع و کاربری‌اش اشاره کنیم. ارزش خودرو مهم‌ترین ویژگی آن است که باید به‌درستی اعلام شود تا بیمه‌ای متناسب با آن برایش در نظر گرفته شود.

تخفیفات بیمه بدنه

شرکت‌های مختلف بیمه، تخفیفات متنوعی برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. این تخفیفات شامل تخفیف عدم خسارت، خرید نقدی یا گروهی بیمه و ... می‌شود.

پوشش‌های انتخابی و الحاقی

تعدادی از پوشش‌های بیمه بدنه دنا از سوی تمام شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند اما دسته دیگری از آنها وجود دارد که در هر شرکت متفاوت است. در واقع، پوشش‌های اضافی هم از سوی هر شرکت بیمه ارائه می‌شوند و استفاده از هریک از آنها هزینه بیمه بدنه را بالاتر می‌برد.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر است؛ هزینه ناشی از:

 • تصادف خودرو با اشیای ساکن یا متحرک؛
 • تصادف و تصادم دو خودرو؛
 • سقوط و پرتاب خودرو؛
 • آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه؛
 • سرقت تمام خودرو؛
 • خسارت لاستیک و باتری؛
 • خسارت واردشده در هنگام نجات خودرو از وضعیتی خطرناک.

پوشش‌های انتخابی، فرعی یا الحاقی بیمه بدنه دنا شامل موارد زیر است؛ هزینه ناشی از:

 • سرقت لوازم و قطعات؛
 • بلایای طبیعی؛
 • نوسانات قیمت؛
 • میخ‌کشی بدنه؛
 • ترانزیت در کشوری دیگر؛
 • ریختن مواد شیمیایی و رنگ روی بدنه؛
 • حذف فرانشیز؛
 • حذف استهلاک.

تخفیفات بیمه بدنه دنا

شرکت‌های بیمه دو نوع تخفیف برای ارائه خدمات بیمه بدنه دنا در نظر می‌گیرند؛ تخفیفات اصلی و فرعی.

تخفیف‌های اصلی شامل موارد زیر است:

 • عدم خسارت بیمه؛

 • مربوط به خودروهای نو و صفرکیلومتر؛

 • خرید نقدی بیمه بدنه.

تخفیف‌های فرعی شامل موارد زیر است؛ تخفیف برایِ:

 • ارزش خودرو؛

 • خرید گروهی؛

 • خودروهای وارداتی؛

 • خودروهای مناطق آزاد؛

 • برخی مشاغل؛

 • مناسبت‌های گوناگون نظیر اعیاد.

هریک از شرکت‌های بیمه بدنه تخفیفات متنوعی در نظر می‌گیرند و برای آگاهی از آنها می‌توانید در سامانه بیمه بازار اقدام به استعلام‌گرفتن هزینه آنها کنید.

انتخاب بهترین بیمه بدنه دنا

خرید بیمه بدنه از راه‌کارهای تأمین امنیت خودرو و کاهش هزینه‌ها در موقعیت‌های ناخوشایند است. برای اینکه بتوانید از تحمیل هزینه‌های سنگین در چنین اوقاتی خودداری کنید، باید بهترین بیمه بدنه را برای خودروی دنای خود تهیه کنید. اما بهترین شرکت بیمه بدنه کدام است؟ این انتخاب تاحد زیادی به سلیقه و نیازهایتان وابسته است. باید ببینید که ارزش خودروی دنای شما چقدر است؟ در چه شرایطی و با چه نوع از کاربری از خودرو استفاده می‌کنید؟ کدام پوشش‌های موجود در هر شرکت برایتان مناسب است؟ با در نظرگرفتن این موارد و البته هزینه دریافتی هر شرکت بابت حق بیمه دست به انتخاب بزنید و از بهترین مورد، بیمه بدنه دنا بخرید. با مراجعه به سایت بیمه بازار می‌توانید ویژگی‌های مختلف و هزینه شرکت‌های بیمه مختلف را ارزیابی و با هم مقایسه کنید. با چند کلیک، مشخصات خودروی دنا (dena) را وارد سیستم این سامانه کنید تا امکان مشاهده و بررسی شرکت‌های ارائه‌دهنده بیمه بدنه مختلف وجود داشته باشد.

خرید قسطی بیمه بدنه

با خرید بیمه بدنه دنا از بیمه بازار می‌توانید هزینه آن را به‌شکل اقساط بپردازید. نکته جذاب این است که تمام شرایط ارائه بیمه قسطی با بیمه نقدی یکسان است و در موارد زیر با هم یکسان‌اند:

 • شرایط؛

 • مبلغ؛

 • اعتبار بیمه‌نامه؛

 • نحوه پرداخت خسارت؛

 • کیفیت خدمات.

در روش قسطی فقط شیوه پرداخت هزینه متفاوت است و در آن باید ۵۰درصد حق بیمه را بپردازید و باقی را متناسب با شرکت بیمه‌گر در چند مرتبه و با چک صیادی پرداخت کنید.

خرید آنلاین بیمه بدنه دنا از بیمه بازار

برای خرید بیمه با مراجعه به سایت بیمه بازار می‌توانید مشخصات خودرو را در بخش محاسبه‌گر آن وارد و هزینه بیمه بدنه‌ در شرکت‌های مختلف را مشاهده و مقایسه کنید و پس از مقایسه قیمت خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید. پس از اتمام فرایند خرید کارشناس مربوطه جهت بازرسی ماشین در محل مورد نظر  شما حضور پیدا خواهد کرد و پس از اتمام بازرسی بیمه‌نامه شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر خواهد شد. بیمه بازار راهی ساده، سریع و امن برایتان فراهم می‌کند تا بی‌معطلی و دردسر خودروی خود را بیمه کنید. برای دریافت هرگونه اطلاعات و مشاوره بیشتر هم امکان تماس با تیم پشتیبانی بیمه بازار با شماره  91007240- 021 وجود دارد.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟