carbody

خرید بیمه بدنه فیدلیتی

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه فیدلیتی

خودروی فیدلیتی یکی از محصولات لوکس و باکیفیت شرکت چینی جتور به شمار می‌رود، اما با برندسازی شخصی بهمن موتور به بازار ایران وارد شد. این خودرو در مدل‌های مختلف و مدرنی تولید می‌شود و به دلیل تنوع بالا، موتور قوی و کابین جادار محبوبیت زیادی دارد. اگر شما نیز از رانندگان این خودرو هستید، باید برای اجتناب از قیمت‌های بالای تعمیرات و خسارات وارده به خودرو، بیمه بدنه فیدلیتی را تهیه کنید. خوب است بدانید برای خرید این بیمه، نیازی به مراجعه به دفاتر بیمه نیست، بلکه می‌توانید همه مراحل خرید و بازدید را همان جا که هستید انجام دهید.

بیمه بدنه چیست و چه مزایائی دارد؟

بر خلاف بیمه شخص ثالث فیدلیتی که برای همه رانندگان اجباری است و خسارات جانی و مالی سایر افراد را جبران می‌کند، داشتن بیمه بدنه الزام قانونی ندارد، اما خساراتی که به خودروی ارزشمند شما وارد شده‌اند را جبران می‌کند. خودرو برای بسیاری یک سرمایه ارزشمند به شمار می‌رود وآسیب دیدن آن می‌تواند با ضرر بزرگی همراه باشد. بیمه بدنه با تعهد جبران خسارات وارده به خودروی شما، از این سرمایه محافظت می‌کند. در ادامه بیشتر درباره پوشش‌های بیمه بدنه و میزان خسارت پرداختی آشنا خواهید شد.

خوب است بدانید یکی از بزرگ‌ترین مزایای داشتن بیمه بدنه فیدلیتی، به دلیل قانون جبران خسارت خودروهای لوکس ایجاد شده است. طبق این قانون، خودروهایی که قیمتی بیش از نصف دیه کامل در ماه‌های حرام دارند، خودروی نامتعارف یا لوکس محسوب می‌شوند و خودروی فیدلیتی شما نیز در این دسته جای می‌گیرد. اگر یک خودروی لوکس یا نامتعارف در یک تصادف درگیر باشد، اما مقصر نباشد، بیمه شخص ثالث راننده مقصر مؤظف نیست خسارت کامل خودرو را پرداخت کند، بلکه خسارت خودروی لوکس بر مبنای گران‌ترین خودروی متعارف محاسبه می‌شود. برای دریافت خسارات کامل خودروی خود در تصادفات، به بیمه بدنه فیدلیتی نیاز دارید.

پوشش‌های بیمه بدنه فیدلیتی 

داشتن بیمه بدنه اهمیت زیادی برای محافظت از خودروی شما دارد، اما این بیمه چه خساراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟ پوشش‌های بیمه بدنه فیدلیتی به دو دسته پوشش‌های اصلی و پوشش‌های فرعی تقسیم می‌شوند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

این پوشش‌ها به صورت پیش‌فرض به همه صاحبان بیمه بدنه ارائه می‌شوند و برای دریافت آن‌ها باید تنها حق بیمه پایه خودروی خود را بپردازید. پوشش‌های اصلی شامل:

 • پوشش هزینه‌های تعمیر خودروی تصادفی برای راننده مقصر؛
 • پوشش هزینه‌های ناشی از برخورد با جسمی ثابت یا متحرک؛
 • پوشش هزینه‌هایی که ناشی از واژگونی، سقوط یا انفجار خودرو هستند؛
 • پوشش هزینه‌هایی که به دلیل آتش‌سوزی یا برخورد صاعقه با خودروی شما رخ داده‌اند؛
 • پوشش خسارت سرقت کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پس از گزارش سرقت پیدا نشود؛
 • پوشش هزینه آسیب‌هایی که هنگام دزیده شدن خودرو به بدنه یا قطعات وارد می‌شوند؛
 • پوشش هزینه تعویض باتری یا لاستیک خودرو، البته تا سقف ۵۰ درصد قیمت باتری یا لاستیک نو.

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه

برای دریافت پوشش‌های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه، باید آن‌ها را هنگام خرید بیمه انتخاب کنید و حق بیمه بیشتری نیز بپردازید. این پوشش‌ها شامل:

 • پوشش هزینه‌های تعویض شیشه شکسته در اثر عواملی نامتعارف مانند تغییر دما یا افزایش تراکم هوا؛
 • پوشش هزینه‌ آسیب‌های ناشی از بلایای طبیعی، مانند زلزله، سیل یا آتشفشان؛
 • پوشش هزینه ناشی از پاشیده شدن مواد شیمیایی، از جمله رنگ یا اسید؛
 • پوشش هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب در مادامی که خودروی تصادفی در تعمیرگاه است؛
 • پوشش هزینه‌های ناشی از میخ‌کشی یا کشیده شدن جسم تیز به بدنه خودرو؛
 • پوشش ترانزیت برای جبران هزینه‌ تصادفات خارج از کشور؛
 • پوشش خسارات ناشی از افت قیمت خودرو، در اثر صافکاری، رنگ، افت مدل یا دلایل دیگر؛
 • پوشش هزینه‌های ناشی از سرقت درجای لوازم و قطعات خودرو، از جمله لاستیک، رینگ یا سیستم صوتی؛
 • پوشش نوسانات خودرو، برای جبران کامل هزینه‌ها، حتی در صورت افزایش قیمت خودرو نسبت به ارزش ثبت شده.

آیا بیمه بدنه استثنائاتی دارد؟

بله؛ گاهی اوقات ممکن است خسارات وارده به خودروی شما تحت پوشش بیمه بدنه فیدلیتی نباشند و گاهی نیز بعضی شرایط خاص موجب عدم پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه می‌شوند. این موارد شامل:

 • هزینه‌های وارده ناشی از شورش، اعتصاب، جنگ، تهاجم یا انقلاب؛
 • هزینه‌ آسیب‌های ناشی از فرار از نیروهای انتظامی؛
 • هزینه تحمیل شده به دلیل حمل بارهای سنگین‌تر از حد مجاز خودروی فیدلیتی؛
 • هزینه‌های جرائم رانندگی یا هزینه ناشی از توقف خودرو به دست نیروهای انتظامی؛
 • هزینه ناشی از انفجارات هسته‌ای یا تشعشعات ناشی از آن؛
 • هزینه خساراتی که حین استعمال مخدرها یا مصرف نوشیدنی‌های الکلی رخ داده‌اند؛
 • هزینه خساراتی که در اثر شرکت در مسابقات رانندگی رخ داده‌اند.

بیمه بدنه فیدلیتی چه میزان خسارت پرداخت می‌کند؟

میزان پرداختی بیمه بدنه خودروی شما به نوع خسارت بستگی دارد. خسارات خودروی شما در قرارداد بیمه به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ خسارات کلی یا جزئی. مشخصات و میزان پرداختی خسارات به این شکل تعریف شده‌اند:

خسارات کلی

اگر یک سانحه یا حادثه باعث از بین رفتن کامل خودروی شما شود، هزینه‌های ناشی از آن بیشتر از ۷۰ درصد ارزش روز خودرو باشند یا خودرو به طول کامل دزدیده شود، در دسته خسارات کلی جای می‌گیرد. لازم است برای دریافت خسارات کلی، ابتدا سند مالکیت خودروی خود را به شرکت بیمه‌گر منتقل کنید.

میزان پرداختی خسارات کلی در حوادث یا آتش‌سوزی تا سقف حداکثر ۹۰ درصد ارزش معاملاتی خودرو و در صورت دزدیده شدن کامل خودرو، تا سقف حداکثر ۸۰ درصد ارزش آن خواهد بود. البته در حوادث این مقدار تنها برای خسارت اول ۹۰ درصد است و پس از آن، برای خسارت دوم به ۸۰ درصد و برای خسارت سوم به ۷۰ درصد می‌رسد.

خسارات جزئی

این خسارات هزینه‌ای کمتر از ۷۰ درصد ارزش معاملاتی خودرو تحمیل می‌کنند. میزان پرداختی شرکت بیمه با توجه به عواملی مانند هزینه لوازم خسارت‌دیده، دستمزد دریافتی برای تعمیر خودرو، ارزش روز لوازم همراه با کسر استهلاک، هزینه نجات و انتقال خودرو به تعمیرگاه و فرانشیر بیمه تعیین می‌شود.

آشنایی با ویژگی‌های خودروی فیدلیتی

از آن‌جا که مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت بیمه بدنه، ویژگی‌های خودروی شماست، خوب است بیشتر با خودروی خود آشنا شوید. برند جتور، که از زیرمجموعه‌های لوکس شرکت محبوب و معتبر چری است، با ارائه مدل‌های مختلف فیدلیتی توانسته محبوبیت زیادی بین رانندگان ایرانی پیدا کند. البته خوب است بدانید که نام فیدلیتی توسط گروه خودروسازی بهمن انتخاب شده و نام اصلی این خودرو، Jetour X70 است. فیدلیتی از سال ۱۴۰۰ به بازار خودروهای کشور وارد شد و در سه مدل XB1، پرایم و پرستیژ در اختیار رانندگان قرار گرقت که مدل‌های ۵ نفره و ۷ نفره نیز داشتند.

جالب است بدانید موتور فیدلیتی دقیقا مشابه موتور خودروهای چری آریزو چری تیگو است و با ۴ سیلندر توربوشارژ و حجم ۱.۵ لیتری ارائه می‌شود. این موتور قدرتی معادل ۱۵۵ اسب بخار تولید می‌کند و حداکثر سرعت خودرو را به ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. از امکانات رفاهی فیدلیتی پرایم می‌توان به کروز کنترل، کنترل پایداری، سنسور عقب و جلو، سنسور باران، رادار نقطه کور، مانیتور ۱۰.۲۵ اینچی لمسی، دوربین ۳۶۰ درجه، ۴ ایربگ و سقف پانوراما اشاره کرد.

قیمت بیمه بدنه فیدلیتی

برای آگاهی سریع و آسان از قیمت بیمه بدنه فیدلتی، تنها لازم است اطلاعات خودروی خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید. خوب است بدانید این عوامل در قیمت بیمه بدنه شما نقش خواهند داشت:

ارزش معاملاتی خودروی فیدلیتی

از آن جا که بیمه بدنه هزینه‌های خودروی شما را تحت پوشش قرار می‌دهد، قیمت آن نیز به ارزش معاملاتی خودروی شما بستگی دارد. این ارزش می‌تواند توسط عوامل مختلفی مانند مدل خودرو، سال ساخت، میزان کارکرد، سلامت خودرو و آپشن‌های اضافی آن تحت تأثیر قرار بگیرد. خوب است بدانید که تخمین دقیق قیمت خودرو اهمیت زیادی دارد، زیرا باید حین خرید بیمه، این قیمت را در فرم محاسبه‌گر وارد کنید.

اگر تخمین شما کمتر از ارزش واقعی خودرو باشد، حق بیمه کمتری نیز پرداخت می‌کنید، اما مبلغ کمتری برای جبران خسارات خودروی خود دریافت خواهید کرد. اگر تخمین شما بیشتر از ارزش واقعی خودرو باشد، حق بیمه بدنه شما نیز بیشتر می‌شود، اما خسارتی معادل ارزش واقعی خودروی خود دریافت خواهید کرد.

انتخاب پوشش‌های الحاقی

هنگام سفارش بیمه بدنه، می‌توانید پوشش‌های الحاقی مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید، اما انتخاب هر مورد درصدی به حق بیمه شما اضافه می‌کند. برای داشتن ارزان‌ترین بیمه بدنه فیدلیتی، باید از انتخاب پوشش‌های الحاقی صرف نظر کنید اما اگر می‌خواهید کامل‌ترین پوشش را داشته باشید و هر حادثه‌ای را جبران کنید، لازم است مجموعه کاملی از پوشش‌های الحاقی را داشته باشید.

تخفیف بیمه بدنه

بسته به شرایط خود، می‌توانید از تخفیف‌های بیمه بدنه فیدلیتی بهره‌مند شوید. یکی از اصلی‌ترین تخفیف‌های این بیمه، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه است. برای دریافت این تخفیف، لازم است برای حداقل یک سال تحت پوشش بیمه بدنه باشید، اما خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکنید. شرکت‌های مختلف میزان این تخفیف را به صورت ۴ ساله یا ۵ ساله تعیین می‌کنند. میزان تخفیف ۴ ساله عدم خسارت به این شیوه محاسبه می‌شود:

 • پس از اولین سال عدم خسارت، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • پس از دومین سال عدم خسارت، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • پس از سومین سال عدم خسارت، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • پس از چهارمین سال عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف.

اگر تخفیف به صورت ۵ ساله محاسبه شود، به این صورت خواهد بود:

 • پس از اولین سال عدم خسارت، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از دومین سال عدم خسارت، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از سومین سال عدم خسارت، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از چهارمین سال عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از پنجمین سال عدم خسارت، ۷۰ درصد تخفیف.

البته ممکن است علاوه بر این تخفیف، امکان دریافت تخفیف‌های فرعی، از جمله تخفیف مشاغل ویژه، تخفیف مناسب‌ها و اعیاد خاص، تخفیف خرید نقدی بیمه، خرید گروهی بیمه یا تخفیف خودروهای وارداتی را نیز داشته باشید.

راهنمای خرید بیمه بدنه فیدلیتی

برای خرید آنلاین بیمه می‌توانید از بیمه بازار کمک بگیرید. با این کار مراحل خرید بیمه شما طی چند دقیقه تکمیل خواهند شد و بازدید خودرو نیز می‌تواند در محل مورد نظرتان انجام شود. برای خرید بیمه بدنه فیدلیتی، باید این مراحل را دنبال کنید:

۱. ویژگی‌های خودروی خود، از جمله مدل، برند، سال ساخت، سوابق بیمه و ارزش روز آن را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید.

۲. از گزینه‌های موجود، بهترین شرکت بیمه بدنه را با مقایسه ویژگی‌های ارائه شده، یعنی رتبه رضایتمندی، زمان پاسخگویی، توانگری مالی، تعداد شعب و قیمت بیمه بدنه انتخاب کنید.

۳. لازم است پیش از سفارش بیمه، پوشش‌های الحاقی و طول اعتبار بیمه بدنه را نیز تعیین کنید.

۴. با انتخاب گزینه سفارش بیمه، می‌توانید به بارگذاری مدارک و پرداخت هزینه‌ها به صورت نقدی یا قسطی بپردازید.

۵. پس از بررسی مدارک، کارشناسان بیمه بازار با شما تماس خواهند گرفت تا زمان و مکان بازدید را تعیین کنید. پس از بازدید خودرو، بیمه‌نامه شما بلافاصله صادر خواهد شد و با ارسال رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟