carbody

خرید بیمه بدنه سانتافه

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه سانتافه

سانتافه یکی از خودروهای کراس‌اوور محبوب از شرکت هیوندای است که توانسته جایگاه خود را با مدل‌ها و نسل‌های مختلف در بازارایران باز کند. هندلینگ مناسب و نرمی سواری این خودرو با ویژگی‌های رفاهی بی‌نظیرش همراه می‌شوند تا یکی از بهترین تجربه‌های رانندگی شهری و بین‌شهری را برای شما فراهم کنند. البته سانتافه به دلیل امکانات مناسب خود در دسته خودروهای لوکس قرار می‌گیرد و قیمت نسبتا بالایی دارد. طبیعتا، هزینه‌های تعمیر آن در تصادفات رانندگی و سایر حوادث نیز بالا خواهد بود، اما داشتن بیمه بدنه سانتافه می‌تواند این خسارت‌های سنگین را برای شما جبران کند.

اهمیت خرید بیمه بدنه سانتافه

داشتن بیمه شخص ثالث سانتافه برای تمامی صاحبان خودرو اجباریست، اما خرید بیمه بدنه بر اساس تصمیم شما خواهد بود. البته مزایای این بیمه باعث شده تا متقاضیان زیادی داشته باشد، مخصوصا بین رانندگان خودروهای لوکس یا غیرمتعارف. خوب است بدانید که بر اساس قوانین بیمه، خودروها به دو دسته متعارف و غیرمتعارف تقسیم می‌شوند. خودروهای متعارف خودروهایی هستند که قیمت‌شان کمتر از نصف دیه کامل در ماه حرام است و خودروهای غیرمتعارف قیمت بیشتری از این مبلغ دارند.

حتی هنگامی که در تصادف رانندگی مقصر نباشید، خودرو سانتافه شما در دسته خودروهای نامتعارف قرار می‌گیرد و به همین دلیل خسارت کامل آسیب‌های خودرو خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت نخواهید کرد. تنها راه برای جبران کامل این خسارت‌ها، استفاده از بیمه بدنه است. البته سایر پوشش‌های مفید این بیمه نیز باعث محبوبیت بیشتر آن می‌شوند.

پوشش‌های بیمه بدنه

پیش از اینکه با پوشش‌های این بیمه آشنا شوید، باید بدانید که به دو گروه اصلی و الحاقی تقسیم می‌شوند. منظور از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه، پوشش‌هاییست که توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند، اما دریافت پوشش‌های الحاقی یا اضافی بر عهده شماست و باید به ازای هر پوششی که انتخاب می‌کنید هزینه‌ای بپردازید.

پوشش‌های اصلی

این موارد از پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند:

 • در صورت مقصر بودن راننده سانتافه، هزینه‌های تعمیر خودروی او تنها توسط بیمه بدنه پرداخت می‌شوند؛
 • هزینه‌هایی که به دلیل اصابت با جسمی ثابت یا متحرک پیش می‌‌آیند؛
 • خسارت دزدیده شده خودرو، البته در صورتی که ۶۰ روز پس از سرقت پیدا نشود؛
 • خسارت‌ آسیب‌هایی که حین دزدیده شدن خودرو به آن وارد شده‌اند؛
 • پوشش هزینه‌های تعمیر خودرو پس از انفجار، آتش‌سوزی یا برخورد صاعقه؛
 • پرداخت هزینه‌های تعمیر پس از سقوط یا واژگونی خودرو؛
 • خساراتی که به دلیل نجات و انتقال یک خودرو آسیب‌دیده تحمیل می‌شوند؛
 • خسارات ناشی از آسیب باتری یا لاستیک، البته تا سقف ۵۰ درصد از هزینه یک باتری یا لاستیک نو.

پوشش‌های الحاقی

می‌توانید هر یک از این پوشش‌های اضافی را انتخاب کرده و پرداخت هزینه تعیین شده از خدمات آن‌ها استفاده کنید:

 • پوشش هزینه‌هایی که به دلیل پاشیده شدن رنگ، اسید یا مواد شیمیایی به بدنه تحمیل می‌شوند؛
 • پرداخت خسارت برای سرقت درجای لوازم خودرو، مانند رینگ و لاستیک یا سیستم صوتی؛
 • خسارت شکستن شیشه به دلایلی نامعمول، مانند تغییر تراکم هوای درون خودرو یا تغییر دما؛
 • پوشش نوسانات قیمت سانتافه، که در صورت بالا رفتن ارزش خودرو نسبت به ارزش ثبت‌شده، خسارت بیشتری به شما پرداخت می‌کند؛
 • پوشش ترانزیت برای خساراتی که در خارج از کشور به خودرو وارد می‌شوند؛
 • پوشش خساراتی که به میخ‌کشی یا خط و خش افتادن خودرو مربوط هستند؛
 • هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب در مادامی که خودرو آسیب‌دیده در تعمیرگاه است؛
 • هزینه‌هایی که به دلیل بلایای طبیعی پیش می‌آیند، مانند زلزله، سیل یا آتشفشان.

استثنائات بیمه بدنه

در شرایط خاص، ممکن است برای آسیب‌‌های خودروی خود هزینه‌‌ای دریافت نکنید، حتی اگر این آسیب‌ها تحت پوشش باشند. بعضی خسارت‌ها نیز در هیچ شرایطی تحت پوشش این بیمه نیستند. از استثنائات بیمه می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • خساراتی که در اثر حمل بار سنگین‌تر از میزان مجاز به خودرو وارد می‌شوند؛
 • هزینه‌های ناشی از بکسل کردن خودرو با خودرویی که برای اینکار مجاز نیست؛
 • خساراتی که هنگام مصرف مواد مخدر، نوشیدن مشروبات الکلی یا گریز از نیروهای انتظامی ایجاد می‌شوند؛
 • هزینه تعمیر آسیب‌هایی که صاحب بیمه عمدی به خودروی خود وارد کرده است؛
 • خسارات ناشی از جنگ، اعتصاب و شورش؛
 • آسیب‌هایی که به سیستم‌های الکتریکی یا الکترونیکی خودرو مربوط هستند؛
 • رانندگی و بروز حادثه در حالی که راننده گواهینامه مناسب ندارد.

مشخصات و مدل‌های سانتافه

برخی از مهم‌ترین مشخصه‌هایی که بر قیمت بیمه بدنه تأثیر می‌گذارند، مدل خودرو، سال ساخت آن و ارزش روز سانتافه هستند. هر چقدر مدل سانتافه شما با امکانات فنی و رفاهی بهتری همراه باشد و سال ساخت آن جدید‌تر باشد، قیمت بیمه بدنه آن نیز بیشتر خواهد بود. سانتافه اولین خودرو شاسی بلند شرکت هیوندای بود و در سال ۲۰۰۱ وارد بازار بین‌المللی شد. تولید نسل اول آن تا سال ۲۰۰۵ ادامه داشت و پس از آن نسل‌های دوم، سوم و چهارم سانتافه نیز تولید شدند. البته از این مدل‌ها، تنها خودروهای نسل دوم و سوم توانستند به بازار ایران راه پیدا کنند.

دومین نسل خودروهای سانتافه مدل CM نام داشت و بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ تولید می‌شد. فیس لیفت نسل دوم نیز با ظاهری مدرن‌تر و محبوب‌تر در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به فروش رسید. مدل‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ نسل دوم سانتافه با موتور ۶ سیلند ۲.۷ لیتری می‌توانستند قدرتی معادل ۱۸۵ اسب بخار تولید کنند. فیس لیفت این خودرو در سال ۲۰۱۰ تنها با بهبودی‌های ظاهری همراه نبود، بلکه از نظر فنی نیز ارتقاء قابل‌توجهی پیدا کرد. این مدل توانست موتوری با حجم ۳.۵ لیتر توانی معادل با ۲۷۶ اسب بخار تولید کند و به یکی از سریع‌ترین و قدرتمند‌ترین خودروهای کراس‌اوور کشور تبدیل شود. علاوه بر آن، می‌توانید نسخه فوق‌آپشن ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ را تهیه کنید تا از امکانات فوق‌العاده‌ای مانند کروز کنترل، مانیتور عقب، دوربین عقب، ۶ کیسه هوا و بسیاری امکانات رفاهی دیگر بهره‌مند شوید.

با توجه به موفقیت‌های قابل‌توجه نسل دوم سانتافه، نسل سوم DM این خودرو از سال ۲۰۱۳ فروش خود را در ایران آغاز کرد. این خودرو از نظر ظاهری تحولات زیادی را به نمایش ‌گذاشت و این ظاهر جدید از دلایل محبوبیت نسل سوم سانتافه در ایران بود. البته ورود خودروهایی با حجم موتور بالای ۲.۵ لیتر در سال تولید نسل سه سانتافه ممنوع شد، به همین دلیل تنها تعداد کمی از خودروهایی موتور ۳.۳ لیتر داشتند به داخل کشور راه یافتند. مدل‌های موجود نسل سوم دارای موتور ۴ سیلندری با حجم ۲.۴ لیتر هستند و توان آن‌ها به ۱۷۴ اسب بخار می‌رسد. شما می‌توانید هیوندای سانتافه ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ را به صورت فول آپشن نیز تهیه کنید.

خرید بیمه بدنه سانتافه با تخفیف

شرکت‌های بیمه مختلف با توجه به سیاست‌های خود تخفیف‌های مختلفی ارائه می‌کنند و شما می‌توانید با بررسی شرکت‌های مختلف بیشترین تخفیف ممکن را انتخاب کنید. برای مثال، بعضی شرکت‌ها به دلیل جشن‌ها و مناسبت‌های خاص درصد خاصی تخفیف تعیین می‌کنند. همچنین اگر بیمه را به صورت نقدی تهیه کنید، می‌توانید مشمول ۱۰ درصد  تخفیف خرید نقدی شوید. تخفیف‌های گروهی نیز به بعضی گروه‌های ویژه اختصاص دارد، برای مثال افرادی که در مناطق آزاد ساکن یا شاغل هستند، افراد هیأت علمی دانشگاه یا افرادی که از همان شرکت بیمه عمر و بیمه شخص ثالث خود را تهیه کرده‌اند.

همچنین، به دلیل کیفیت بالای ساخت خودروهای وارداتی، معمولا ۱۰ تا ۴۵ درصد تخفیف بیمه بدنه به آن‌ها تعلق می‌گیرد. مهم‌ترین تخفیف برای بیمه بدنه که قیمت آن را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد، تخفیف عدم خسارت است. این تخفیف هنگامی به شما تعلق می‌گیرد که در قراردادهای گذشته بیمه بدنه، از آن برای جبران خسارت استفاده نکرده باشید. بیمه عدم خسارت برای بعضی شرکت‌های بیمه تا سقف چهار سال افزایش ‌می‌یابد و برای بعضی دیگر تا سقف پنج سال.

در شرکت‌هایی که تخفیف عدم خسارت را ۴ ساله اعمال می‌کنند میزان تخفیف‌ها به این صورت خواهد بود:

 • پس از ۱ سال عدم دریافت خسارت، ۲۵ درصد تخفیف؛
 • بعد از ۲ سال عدم دریافت خسارت، ۳۵ درصد تخفیف؛
 • بعد از ۳ سال عدم دریافت خسارت، ۴۵ درصد تخفیف؛
 • بعد از ۴ سال عدم دریافت خسارت، ۶۰ درصد تخفیف.

این اعداد در قرارداد‌های ۵ ساله اینگونه محاسبه می‌شوند:

 • پس از ۱ سال عدم خسارت، ۳۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۲ سال عدم خسارت، ۴۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۳ سال عدم خسارت، ۵۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۴ سال عدم خسارت، ۶۰ درصد تخفیف؛
 • پس از ۵ سال عدم خسارت، ۷۰ درصد تخفیف.

جالب است بدانید که بعضی شرکت‌های بیمه با توجه به سال‌های عدم خسارت بیمه ثالث، برای بیمه بدنه شما تخفیفی در نظر می‌گیرند.

خرید بهترین بیمه بدنه سانتافه

پیدا کردن بهترین بیمه بدنه برای خودرو شما کار سختی نخواهد بود و فقط به اولویت‌های شما بستگی دارد. اگر به دنبال اقتصادی‌ترین بیمه هستید، می‌توانید از لیست بیمه‌های موجود بیمه بازار ارزان‌ترین هزینه را انتخاب کرده و از پوشش‌های اضافی نیز صرف نظر کنید. اگر به دنبال داشتن پوشش کامل در برابر همه حوادث هستید، امکان انتخاب همه پوشش‌های اضافی را خواهید داشت و می‌توانید مبلغ بیمه را نیز با قسط‌بندی آن پرداخت کنید. البته خوب است هنگام انتخاب شرکت بیمه به سایر ویژگی‌های آن، از جمله توانگری مالی شرکت، تعداد شعب و رتبه رضایت‌مندی آن نیز توجه داشته باشید.

خرید بیمه بدنه سانتافه از بیمه بازار

برای خرید بیمه بدنه این خودرو هیوندای، می‌توانید از بیمه بازار کمک بگیرید. خرید بیمه از این سایت با تکمیل این چند مرحله ساده انجام می‌شود:

 • ابتدا لازم است اطلاعات خودرو خود را وارد کنید. برای اینکار، در قسمت برند خودرو گزینه هیوندای و در قسمت مدل خودرو مدل سانتافه خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب سال ساخت خودرو، سایت بیمه بازار تخمینی از ارزش روز خودرو ارائه می‌کند و شما می‌توانید بر اساس تخمین خود آن را اصلاح کنید.
 • در ادامه، لیستی از شرکت‌های بیمه‌ای که بیمه بدنه سانتافه را ارائه می‌کنند در اختیار شما قرار می‌گیرد. علاوه بر قیمت هر بیمه، می‌توانید به مقایسه ویژگی‌هایی مانند امکان پرداخت قسطی و اعتبار شرکت بیمه بپردازید.
 • هنگامی که مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کرده‌اید، نیاز است که مدارک خودرو خود را بارگذاری کنید. سپس امکان پرداخت هزینه‌های بیمه را خواهید داشت.
 • برای تهیه بیمه بدنه باید خودروی شما توسط یک کارشناس بیمه بررسی شود. در بسیاری از شهرهای ایران، بیمه بازار این بازدید را در محل مورد نظر شما انجام می‌دهد، اما در شهرهای دیگر باید خودرو را به یک محل مشخص ببرید.
 • با تکمیل مراحل بازدید خودرو و بررسی مدارک، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر خواهد شد و می‌توانید آن را در اسرع وقت با ارسال رایگان دریافت کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟