carbody

خرید بیمه بدنه جک s3

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

دانستنی‌های بیمه شخص ثالث

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه جک s3

شرکت خودروسازی جک از شرکت‌های چینی است که تا‌ به حال محصولات محبوبی به بازار ایران ارائه کرده و توانسته با خودروی جک s3 به محبوبیت‌ خود اضافه کند. این خودرو کراس‌اوور با بدنه جمع‌وجور رانندگی درون شهری را آسان‌ می‌کند و مشخصات فنی آن نیز تجربه رانندگی برون شهری خوشایندی رقم می‌زنند. البته برای اینکه با خیال راحت با خودروی خود به دل جاده بزنید، بهتر است بیمه بدنه جک s3 را تهیه کرده باشید. با اینکه  خرید بیمه بدنه برای رانندگان اجباری نیست، پوشش‌های فوق‌العاده زیادی دارد که شما را از خسارات زیادی نجات می‌دهند.

اگر به دنبال یک بیمه بدنه از شرکتی معتبر هستید برای مثال قصد خرید بیمه بدنه ایران را دارید، می‌توانید اطلاعات خودرو خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید تا گزینه‌های موجود را ببینید. در ادامه، با انتخاب مناسب‌ترین بیمه، پس از طی کردن چند مرحله ساده پروسه خرید شما به پایان می‌رسد و بعد از مدت کوتاهی بیمه‌نامه شما صادر خواهد شد. همچنین با خرید بیمه از بیمه بازار، تیم پشتیبانی در تمام مراحل خرید پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.

چرا داشتن بیمه بدنه ضروری است؟

برخلاف بیمه شخص ثالث جک s3  که برای تمامی صاحبان این خودرو اجباریست، داشتن بیمه بدنه از نظر قانونی الزامی ندارد، اما برای پیشگیری از بسیاری از هزینه‌های گزاف ضروری است. یکی اصلی‌ترین دلایلی که داشتن این بیمه را برای صاحبان خودرو جک s3 ضروری می‌کند، پوشش خودروهای نامتعارف است. طبق قوانین بیمه، هر خودرویی که قیمتی بالاتری از نصف دیه کامل در ماه حرام داشته باشد، خودروی لوکس یا نامتعارف به شمار می‌رود. خودرو جک شما نیز در این دسته جا می‌گیرد. خوب است بدانید که حتی اگر یک خودروی نامتعارف در تصادف رانندگی مقصر نباشد، خسارت کامل خودروی خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت نخواهد کرد. بقیه خسارت‌های مربوط به این خودرو تنها توسط بیمه بدنه جبران می‌شوند.

معرفی خودروی جک s3

ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر خودرو، از جمله اتومات یا دستی‌ بودن آن، آپشن‌هایی که ارائه می‌دهد و سال ساخت آن بر ارزش روز خودرو تأثیر می‌گذارند و به همین دلیل در تعیین قیمت بیمه بدنه جک s3 نیز نقش دارند. به همین دلیل، خوب است با آپشن‌ها و ویژگی‌های فنی این خودرو آشنا باشید. خودرو JAC S3 از کراس‌اوورهای کامپکت است که برتری‌های زیادی نسبت به رقبایش نشان داده است. موتور این خودرو ۴ سیلندر دارد و با حجم ۱۵۹۰ سی‌سی، حداکثر توان آن به ۱۰۷ اسب بخار می‌رسد. این باعث شده تا خودرو شتاب ثانویه مناسبی داشته باشد و به حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

از امکانات رفاهی و آپشن‌های جک s3 می‌توان به نمایشگر ۷ اینچی لمسی، سیستم ناوبری ماهواره‌ای، فرمان برقی، قابلیت مات شدن آینه و رینگ‌های ۱۵ اینچی اشاره کرد. نسخه اسمارت این خودرو نیز به کشور وارد می‌شود و شامل آپشن‌های دیگری مانند گیربکس اتوماتیک، سانروف برقی دو حالته، آینه‌های برقی گرم‌شونده، سنسور عقب و تهویه مطبوع اتوماتیک به همراه فیلتر می‌شود.

پوشش‌های بیمه بدنه

شناخته‌شده‌ترین پوشش بیمه بدنه، جبران خسارات‌های خودروی مقصر در تصادف رانندگی است، اما پوشش‌های این بیمه به خسارات تصادف محدود نمی‌شود. سایر پوشش‌های آن در دو گروه مختلف قرار می‌گیرند: پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

این پوشش‌ها از پوشش‌های پایه‌‌ای بیمه هستند و همه شرکت‌های بیمه مؤظف‌اند آن‌ها را ارائه کنند:

 • خسارت‌های تعمیر خودرو در تصادفی که شما مقصرش هستید؛
 • هزینه‌هایی که هنگام نجات یا جابه‌جای خودرو صدمه‌دیده در تصادف به راننده تحمیل می‌شوند؛
 • هزینه‌هایی که به دلیل تصادف با یک شیء ثابت یا متحرک پیش می‌آیند؛
 • خسارت به سرقت رفتن کامل خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پیدا نشود؛
 • خسارت آسیب‌هایی که در اثر سرقت خودرو رخ می‌دهند؛
 • پرداخت هزینه لاستیک و باتری آسیب‌دیده، تا حداکثر ۵۰% قیمت لاستیک یا باتری جدید؛
 • جبران خساراتی که در اثر انفجار، سقوط یا آتش‌سوزی خودرو ایجاد می‌شوند.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

پوشش‌های الحاقی یا اضافی به‌ صورت پیش‌فرض از پوشش‌های شما نیستند، بلکه برای دریافت آن‌ها باید هزینه‌‌ای اضافه پرداخت کنید. بعضی از این پوشش‌ها شامل:

 • پوشش خسارات مربوط به سرقت لوازم خودرو در جا، برای مثال سرقت رینگ، لاستیک یا سیستم صوتی تا یک سقف مشخص؛
 • جبران هزینه شکسته‌شدن شیشه به دلایلی غیرعادی مانند تغییر دما یا تغییر تراکم هوا؛
 • جبران خسارت افت قیمت خودرو، به دلیل رنگ، صافکاری یا افت مدل آن؛
 • پوشش خسارات ایاب و ذهاب در بازه‌ای که خودروی شما در تعمیرگاه است؛
 • پوشش نوسانات ارزش خودرو، برای جبران هزینه‌ها در صورتی که قیمت خودرو از قیمت ثبت‌شده بیشتر شود (تا سقف ۲۰%)؛
 • پوشش خساراتی که در اثر بلایای طبیعی رخ می‌دهند، از جمله سیل، زلزله و آتشفشان؛
 • پوشش ترانزیت که در جبران خسارات خارج از کشور به شما کمک می‌کند؛
 • پوشش خسارت میخ‌کشی که هزینه‌های خط و خش روی بدنه خودرو را جبران می‌کند؛
 • جبران هزینه‌های ناشی از پاشیده شدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی.

استثنائات بیمه بدنه

بعضی خسارات در هیچ شرایطی جبران نخواهند شد و بعضی خسارات تحت پوشش نیز در شرایطی خاص جبران نمی‌شوند. برای مثال، اگر راننده حین مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر دچار سانحه شود یا گواهینامه مناسب با وسیله نقلیه خود را نداشته باشد، خسارتی از طرف بیمه بدنه دریافت نخواهد کرد. همچنین اگر خسارت به دلیل مسابقه اتوموبیل‌رانی یا گریز از نیروهای انتظامی ایجاد شده باشد، خسارات شما تحت پوشش نخواهند بود. بیمه بدنه در جبران هزینه‌های جریمه و توقیف خودرو به شما کمکی نخواهد کرد.

تعیین قیمت بیمه بدنه جک s3

ترکیب چند عامل مختلف قیمت نهایی این بیمه را مشخص می‌کند و با آشنایی با این موارد می‌توانید تخمین دقیقی از این مبلغ داشته باشید. همچنین می‌توانید با انتخاب پوشش‌های الحاقی قیمت بیمه بدنه را کاهش یا افزایش دهید. این یعنی هر چقدر پوشش‌های اضافی بیشتری انتخاب کرده باشید، باید هزینه بیمه بیشتری پرداخت کنید. همچنین همان طور که اشاره شد، برای محاسبه این نرخ باید ویژگی‌های خودرو جک s3 را نیز در نظر بگیرید. هنگام خرید بیمه بدنه، باید ارزش روز خودرو را وارد کنید و آپشن‌‌های خودرو بر این قیمت تأثیر قابل‌توجهی دارند. به خاطر داشته باشید که با ثبت قیمتی پایین‌تر برای ارزش روز خودرو، خسارت کمتری از بیمه دریافت خواهید کرد. 

تخفیف‌های بیمه بدنه

اگر نگران قیمت بیمه بدنه هستید، می‌توانید روی تخفیف‌های مختلف آن حساب کنید. برای مثال ممکن است تخفیف خودروی صفر یا تخفیف خرید نقدی بیمه به شما تعلق بگیرد. همچنین تخفیف ارزش خودرو، تخفیف گروهی، تخفیف خودروهای وارداتی، تخفیف مشاغل خاص و تخفیف مناسب‌های ملی نیز می‌توانند شامل حال شما شوند.

البته بیشترین تأثیر را تخفیف عدم خسارت دارد که می‌تواند تا ۷۰ درصد مبلغ بیمه را کاهش دهد. گاهی اوقات این تخفیف به صورت چهار ساله و در بعضی شرکت‌ها به صورت پنج ساله ارائه می‌شود. تخفیف ۴ ساله در طی سال‌ها اینگونه تغییر می‌کند:

 • ۱ سال عدم خسارت برابر با ۲۵% تخفیف؛
 • ۲ سال عدم خسارت برابر با ۳۵% تخفیف؛
 • ۳ سال عدم خسارت برابر با ۴۵% تخفیف؛
 • ۴ سال عدم خسارت برابر با ۶۰% تخفیف.

اگر تخفیف ۵ ساله باشد، به این صورت اعمال می‌شود:

 • ۱ سال عدم خسارت مساوی با ۳۰% تخفیف؛
 • ۲ سال عدم خسارت مساوی با ۴۰% تخفیف؛
 • ۳ سال عدم خسارت مساوی با ۵۰% تخفیف؛
 • ۴ سال عدم خسارت مساوی با ۶۰% تخفیف؛
 • ۵ سال عدم خسارت مساوی با ۷۰% تخفیف.

 استعلام قیمت و خرید بیمه بدنه جک s3 از بیمه بازار

بیمه بازار مراحل خرید بیمه بدنه را برای شما ساده کرده است و این کار تنها چند دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. خرید این بیمه با وارد کردن اطلاعات خودرو در فرم محاسبه‌گر شروع می‌شود. در این مرحله باید تخمینی از ارزش روز خودرو ارائه کنید و بیمه بازار با توجه به مدل خودرو و سال تولید آن، شما را برای تخمین ارزش راهنمایی می‌کند. در ادامه لیست بیمه‌ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید علاوه بر مقایسه قیمت‌ها، ویژگی‌های مختلف شرکت‌های بیمه را نیز با هم مقایسه کنید. همچنین در این مرحله باید پوشش‌های اضافی مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

همچنین یکی از مراحل مهم خرید بیمه بدنه، بازدید خودرو توسط کارشناس بیمه است. بیمه بازار در بسیاری از شهرهای ایران امکان بازدید در محل مورد نظر شما را فراهم کرده است و دیگر نیازی نیست خودروی خود را به مکانی مشخص ببرید. هنگام تکمیل بازدید و بررسی مدارک بارگذاری شده، بیمه بدنه جک s3 برای شما صادر می‌شود و می‌توانید آن را با ارسال رایگان دریافت کنید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟