carbody

استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه مزدا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه مزدا

خودرو مزدا از خودروهای گران‌ بازار به شمار می‌رود، به همین دلیل هزینه‌های تعمیر آن می‌تواند برای راننده نگران‌کننده باشد. بیمه بدنه مزدا بسیاری از آسیب‌های خودرو را تحت پوشش قرار می‌دهد و هزینه‌های زیادی از لیست مخارج شما کم خواهد کرد. با وجود ایمنی بالا و بدنه محکم این خودرو، لوازم بدنه آن بسیار گران هستند، به همین دلیل بهتر است در تصادف‌های رانندگی علاوه بر بیمه شخص ثالث مزدا، از بیمه بدنه این خودرو نیز برخوردار باشید.

با کمک سایت بیمه بازار می‌توانید برای استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه اقدام کنید. تنها لازم است مشخصات خودرو خود را وارد کنید تا با لیست قیمت‌های بیمه بدنه روبه‌رو شوید. این لیست شامل ویژگی‌ها و قیمت‌های تمامی شرکت‌های بیمه معتبر می‌شود و به شما اجازه می‌دهد با مقایسه کامل بیمه‌ها، بهترین گزینه را برای خودرو خود انتخاب کنید. پس از انتخاب می‌توانید به راحتی مراحل پرداخت را طی کنید و پس از بررسی مدارک‌تان، صاحب بیمه بدنه شوید.

بیمه بدنه چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

 خرید بیمه بدنه ماشین برای هیچ خودرویی اجباری نیست، اما به دلیل پوشش‌های بی‌نظیر آن، بسیاری از رانندگان همیشه این بیمه را تهیه می‌کنند. اگر هزینه‌های تعمیرات مزدا پس از یک حادثه از نگرانی‌های شماست، این بیمه برای شما ایده‌آل خواهد بود. خوب است بدانید که خودرو مزدا به دلیل قیمت بالا خود (بیشتر از نصف دیه سال) می‌تواند در دسته‌ی خودروهای نامتعارف یا لوکس قرار بگیرد. در این صورت، حتی اگر در یک تصادف رانندگی مقصر نباشید، ممکن است همه خسارت خودرو مزدا خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت نکنید. بیمه بدنه در این شرایط به جبران بقیه خسارت‌ها کمک خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه بدنه در دو دسته قرار می‌گیرند. پوشش‌های اصلی توسط همه شرکت‌های بیمه معتبر ارائه می‌شوند اما پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه با ‌پرداخت هزینه اضافی اعمال می‌شوند. البته شناخت مواردی که تحت پوشش این بیمه نیستند نیز برای شما مفید است. برای آشنایی بیشتر با این موارد به خواندن ادامه دهید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه مزدا

می‌توانید این پوشش‌ها را از هر بیمه معتبری انتظار داشته باشید:

 • پوشش خسارات مربوط به سوانح رانندگی؛
 • آسیب‌های مربوط به سرقت و خسارت سرقت کلی خودرو، در صورتی که تا ۶۰ روز پس از گزارش سرقت پیدا نشود؛
 • خسارات مربوط به برخورد با اجسام متحرک یا ثابت؛
 • خسارات ناشی از آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار؛
 • هزینه‌ آسیب‌های ناشی از سقوط یا واژگونی خودرو؛
 • هزینه آسیب‌هایی که به دلیل نجات یا انتقال یک خودرو آسیب‌دیده ایجاد می‌شوند؛
 • خسارات مربوط به لاستیک خودرو و باتری، تا سقف حداکثر ۵۰ درصد هزینه لاستیک یا باتری نو.

پوشش‌های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه

با پرداخت درصد مشخصی از هزینه‌ پایه بیمه، می‌توانید این پوشش‌ها را نیز دریافت کنید:

 • هزینه آسیب‌های ناشی از پاشیدن رنگ، اسید یا مواد شیمیایی؛
 • سرقت درجا قطعات و لوازم خودرو تا سقف ۲۰ درصد، از جمله لوازمی مانند لاستیک، رادیو و... 
 • خسارت شکستن شیشه به دلایلی متعارف مانند تغییر تراکم هوای خودرو یا دما؛
 • بیمه نوسانات قیمت مزدا تا حداکثر ۲۰ درصد بیشتر از سرمایه بیمه‌شده؛
 • خسارت میخ‌کشی روی خوردو یا خط و خش 
 • پوشش ترانزیت برای سوانح رانندگی مربوط به خارج از کشور 
 • هزینه آسیب‌های بلایای طبیعی، از جمله سیل، زلزله یا آتشفشان 

خوب است بدانید که همه شرکت‌های بیمه این پوشش‌های الحاقی را ندارند و اگر پوشش اضافی خاصی مد نظر دارید، باید مطمئن شوید توسط شرکت انتخابی شما ارائه می‌شوند.

پوشش‌هایی که توسط بیمه بدنه ارائه نمی‌شوند

در صورت بروز این خسارات، مبلغی از طرف بیمه به شما داده نخواهد شد:

 • آسیب‌های ناشی از حمل باری که از حد مجاز سنگین‌تر است؛
 • آسیب مربوط به بکسل کردن خودرو توسط خودرویی که برای بکسل‌ کردن مجاز نیست؛
 • آسیب‌هایی که عمدا به خودرو وارد شده‌اند؛
 • آسیب‌هایی که در اثر گریز از نیروهای انتظامی ایجاد می‌شوند؛
 • خسارت‌هایی که در اثر شورش، اعتصاب، جنگ یا تهاجم ایجاد می‌شوند؛
 • رانندگی با گواهینامه نامناسب برای خودرو، برای مثال گواهینامه موتور؛
 • خساراتی که هنگام مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی ایجاد شده‌اند؛
 • آسیب دیدن سیستم‌های الکترونیکی خودرو.

مشخصات خودرو مزدا

برای محاسبه قیمت بیمه بدنه مزدا، لازم است اطلاعاتی مانند ارزش روز خودرو، مدل آن و سال ساختش را وارد کنید. این خودرو ژاپنی در اصل Axela نام دارد، توسط شرکت مزدا طراحی شده و ۲ نسل از آن در کشور به فروش می‌رود. شما می‌توانید انواع و تیپ‌های مختلف مزدا ۳ را در بازار پیدا کنید و از امکانات فنی و داخلی فوق‌العاده آن بهره‌مند شوید. مدل‌های مختلف مزدا ۳ موتوری مشابه دارند که با ۴ سلیندر، قدرت ۱۴۷ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور را ارائه می‌کنند. حداکثر سرعت این خودرو به ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و آپشن‌های رفاهی آن می‌توان به کیسه ایمنی هوای راننده، کروز کنترل، سنسور باران و ... اشاره کرد. این مدل‌ها از محبوب‌ترین مدل‌های بازار هستند:

 • مزدا ۳ نیو تیپ ۱
 • مزدا ۳ هاچ بک تیپ ۱
 • مزدا ۲
 • مزدا ۳ نیو تیپ ۳
 • مزدا ۳ تیپ ۳
 • مزدا ۳۲۳ اف ال تیپ ۵
 • مزدا ۳ هاچ بک تیپ ۳
 • مزدا ۳۲۳ اف ال تیپ ۳
 • مزدا ۳ نیو تیپ ۲
 • مزدا ۳ تیپ ۱
 • مزدا ۳ نیو تیپ ۴
 • مزدا ۳۲۳ GLX
 • مزدا ۳۲۳ FL تیپ ۲
 • مزدا ۳۲۳ اف ال تیپ ۴
 • مزدا ۳ تیپ ۲
 • مزدا ۳ ۱.۶ دنده‌ای

تخفیف بیمه بدنه مزدا

عوامل مختلفی می‌توانند قیمت بیمه بدنه را برای شما کمتر کنند. از مهم‌ترین تخفیف‌های بیمه بدنه می‌توان به بیمه عدم خسارت اشاره کرد، که تأثیر چشمگیری بر حق بیمه خواهد داشت. برای اینکه مشمول بیمه عدم خسارت شوید، باید در سال یا سال‌های گذشته از بیمه بدنه خود برای جبران خسارت‌های خودرو استفاده نکرده باشید. این تخفیف در سال اول ۲۵ درصد مبلغ بیمه، در سال دوم ۳۵ درصد، در سال سوم ۴۵ درصد و از سال چهارم به بعد ۶۰ درصد خواهد بود.

همچنین می‌توانید با پرداخت نقدی هزینه بیمه از تخفیف پرداخت نقدی، که می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۰ درصد باشد، بهره‌مند شوید. با اینکه پرداخت نقدی تخفیف قابل توجهی دارد، می‌توانید گزینه پرداخت قسطی را نیز انتخاب کنید و هزینه را طی چند ماه بپردازید. در مناسبات و اعیاد خاص، ممکن است بعضی شرکت‌های بیمه تخفیف‌هایی برای بیمه بدنه در نظر بگیرند، پس بهتر است در این مناسبت‌ها امکان دریافت تخفیف را بررسی کنید. بعضی گروه‌های خاص، از جمله اعضای هیئت علمی، خانواده شهدا، افراد آزاده، ایثارگر و جانباز و کسانی در مناطق آزاد کار یا زندگی می‌کنند نیز مشمول تخفیف‌های خاصی هستند. همچنین اگر بیمه عمر و بیمه شخص ثالث را از یک شرکت گرفته باشید، می‌توانید بیمه بدنه را از همان شرکت با تخفیف دریافت کنید.

راهنمای خرید بیمه بدنه مزدا

 برای خرید آنلاین بیمه از بیمه بازار هیچ چالشی در مسیر شما نخواهد بود. تنها لازم است اطلاعات خودرو خود را در فرم محاسبه‌گر سایت وارد کنید و قیمت‌های شرکت‌های بیمه مختلف استعلام بگیرید. پس از استعلام می‌توانید بهترین بیمه بدنه مزدا را انتخاب کنید، که برای هر راننده بسته به نیازهای او متفاوت است. برای مثال برای خرید بیمه بدنه آسیا با مقایسه پوشش‌های هر بیمه و قیمت آن می‌توانید آگاهانه از انتخاب بیمه ایده‌آل خود مطمئن شوید و مراحل خرید آن را طی کنید. برای خرید این بیمه، باید مدارک خود را بارگذاری کرده و هزینه را پرداخت کنید. به محض اینکه مدارک شما توسط کارشناسان بیمه بازار بررسی شوند، هماهنگی‌های لازم برای بررسی خودروی شما توسط کارشناس انجام خواهد شد. پس از کارشناسی خودرو بیمه‌نامه بدنه خودرو شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر خواهد شد.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟