carbody

خرید بیمه بدنه L90 و تندر 90

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه ال 90 / تندر 90

خودروی ال ۹۰ که با نام تندر ۹۰ هم شناخته می‌شود، از موارد پرطرفدار بازار خودروی وطنی است. شاید ال‌۹۰ طراحی ظاهری هم‌تراز با بهترین خودروهای ایران و جهان نداشته باشد اما از نقطه‌نظر فنی رضایت‌بخش است. قطعات تندر۹۰ کیفیت و دوام بالایی دارند و معمولا تا چند سال پس از استفاده از خودرو، نیازی به تعمیر و تعویض وجود ندارد. تیپ‌های مختلف ال‌ 90 با عنوان‌های E0، E1 و E2 در بازار موجود هستند و هریک امکانات و آپشن‌های مختلفی دارند. بدنه تندر 90 هم استحکام خوبی دارد و طراحی قوی و ساختار اصولی دارد اما هیچ‌چیز نباید مانع از آینده‌نگری در بحث استفاده و نگهداری از وسایل نقلیه شود. از همین رو، خرید بیمه بدنه برای کنترل و مدیریت اوضاع و حوادثی مانند تصادف، سرقت، آتش‌سوزی و... به تمام دارندگان خودرو از جمله صاحبان ال‌۹۰ توصیه می‌شود.

قیمت بیمه بدنه ال 90 (L90) / تندر 90

عوامل متنوعی بر قیمت بیمه بدنه خودروی ال 90 اثر می‌گذارند و باعث می‌شوند که نرخ ثابتی در این زمینه وجود نداشته باشد. از این عوامل باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ویژگی‌های خودرو؛
 • پوشش‌های اضافه بیمه بدنه؛
 • تخفیف‌های بیمه بدنه.

ویژگی‌های خودرو

ارزش و قیمت مدل‌های مختلف تندر ۹۰، سال تولید، نوع و کاربری خودرو از جمله ویژگی‌هایی هستند که روی قیمت‌گذاری بیمه بدنه اثر می‌گذارند. در این میان، ارزش هر خودرو مهم‌ترین عامل تعیین قیمت بیمه آن است. هرچقدر که ارزش و قیمت خودروی ال‌ 90 بیشتر باشد، مقدار هزینه پرداختی بیمه بدنه آن هم بیشتر خواهد شد. با در نظرگرفتن این نکته، باید در زمان واردکردن ارزش خودرو در زمان ثبت‌نام برای بیمه بدنه، به درج‌کردن صحیح ارزش واقعی دقت کنید.

پوشش‌های اضافه بیمه بدنه ال 90

به‌طور کلی، بیمه بدنه تندر 90 مواردی مانند سرقت، آتش‌سوزی حاصل از حوادث طبیعی و غیرطبیعی را پوشش می‌دهد. علاوه‌بر این موارد، امکان خرید پوشش‌های اضافه هم وجود دارد و این اقدام هزینه بیمه بدنه را بالاتر می‌برد. از پوشش‌های اضافه باید به بلایای طبیعی مختلف، نوسانات قیمت خودرو، پاشیدن مواد شیمیایی روی بدنه اشاره کنیم.

تخفیف‌های بیمه بدنه

اگر شرایط استفاده از تخفیف‌ها را داشته باشید، هزینه بیمه بدنه‌تان کمتر می‌شود. این تخفیف‌ها شامل موارد متنوعی از جمله تخفیف‌های مربوط به عدم خسارت، خودروی صفرکیلومتر، خرید نقدی، خرید گروهی و... می‌شود.

  تخفیف بیمه بدنه ال 90 (L90)/تندر  90   

شرکت‌های بیمه مختلف تخفیف‌های گوناگونی را برای ارائه بیمه بدنه در نظر می‌گیرند. این تخفیفات در هر مجموعه متفاوت از دیگری است و در طول زمان تغییر می‌کند. از جمله آنها موارد زیر هستند؛ تخفیف‌هایِ اصلی:

 • عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 • دارندگان بیمه شخص ثالث
 • خرید نقدی بیمه بدنه

تخفیف‌های فرعی بیمه بدنه ال 90 شامل موارد زیر می‌شود:

 • عدم خسارت بیمه بدنه

 • خودروی صفر کیلومتر
 • دارندگان بیمه عمر
 • خودروی وارداتی
 • مناسبت‌ها
 • مناطق آزاد
 • گروهی

بهترین بیمه بدنه ال 90

انتخاب بهترین بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث تندر ۹۰ در گروی نیازها و ترجیحات صاحب  خودرو است. بهترین بیمه برای هر فرد با مرور فهرست کاملی از شرکت‌های موجود مشخص می‌شود. استعلام شرایط بیمه بدنه هر شرکت هم با مراجعه به بیمه بازار و واردکردن مشخصات خودرو مقدور است. با خرید بیمه بدنه از بیمه بازار، نیازی به مراجعه حضوری یا تحقیق شخصی برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به بیمه بدنه شرکت‌های مختلف نخواهید داشت. کافی است، اطلاعات خودرو را وارد کنید تا بتوانید مناسب‌ترین شرایط و شرکت را پیدا کنید. بیمه بازار با چند کلیک به شما کمک می‌کند که بهترین تصمیم را بگیرید و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه ال ۹۰/تندر ۹۰

پوشش‌های بیمه بدنه ال 90 شامل مواردی می‌شوند که تمام شرکت‌های بیمه در نظر می‌گیرند. این پوشش‌ها به‌طور پیش‌فرض وجود دارند و ارائه می‌شوند و شامل موارد زیر هستند؛ خسارت‌هایِ:

 • خسارت وارده در زمان انتقال و حرکت خودروی آسیب‌دیده ال‌۹۰؛
 • آتش‌سوزی (انفجار و حوادث طبیعی مانند صاعقه)؛
 • تصادف (در صورت مقصربودن)؛
 • برخورد با اشیای بی‌حرکت؛
 • باتری و لاستیک؛
 • سرقت کلی؛
 • واژگونی.  

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه ال 90   

پوشش‌های تکمیلی بیمه بدنه ال 90 شامل مواردی است که به‌طور پیش‌فرض در تمام شرکت‌های بیمه عرضه نمی‌شوند. این دسته از خدمات انتخابی یا در‌اصطلاح، الحاقی هستند و بنا به ترجیح و نیازتان می‌توانید، آنها را هم انتخاب کنید و هزینه‌شان را به‌طور جداگانه بپردازید؛ مانند پوشش خسارت‌های:

 • نوسانات قیمت خودرو (حداقل ۲۰ درصد تا بیشترین درصد مازاد بر سرمایه بیمه‌شده)؛
 • هزینه خواب ماشین برای خودروهایی با کاربری حمل بار یا مسافر؛
 • هزینه ترانزیت خودروهای خسارت‌دیده در خارج از کشور؛
 • هزینه‌های رفت‌وآمد در زمان غیرقابل‌ استفاده‌شدن خودرو؛
 • سرقت قطعاتی مانند لاستیک، آینه و... ؛
 • اسیدپاشی به بدنه یا مواد شیمیایی دیگر؛
 • بلایای طبیعی مانند زلزله یا سیل؛
 • برخورد و تماس اشیای تیز به بدنه؛
 • شکسته‌شدن شیشه‌ها؛
 • افت قیمت

خسارت‌های خارج از پوشش بیمه بدنه تندر ۹۰

برخی از خسارت‌ها تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند. اگر یکی از شرایط زیر برای خودروی تندر 90 پیش بیاید، هزینه‌‌ای از سوی شرکت بیمه بابت خسارت‌های واردشده به بدنه پرداخت نمی‌شود؛ خسارت‌هایِ:

 • ناشی از رانندگی در حالت پرخطر یعنی الکل و مواد مخدر؛
 • ناشی از جنگ، شورش یا وقایعی مانند اعتصاب و...؛
 • رانندگی با گواهینامه غیرمجاز با بدون گواهینامه؛
 • موارد عمدی واردشده از سوی بیمه‌گزار؛
 • تعقیب‌وگریز از دست نیروی انتظامی؛
 • بکسل‌کردن وسایل نقلیه دیگر؛
 • حمل بار بیش از حد مجاز؛
 • انفجارهای هسته‌ای؛

خرید بیمه بدنه ال 90 از بیمه بازار

برای خرید بیمه آنلاین با درج مشخصات خودروی ال‌۹۰ خود در سایت بیمه بازار، نرخ بیمه‌نامه بدنه را در تمام شرکت‌های بیمه مشاهده می‌کنید. با استعلام قیمت بیمه‌ شرکت‌های مختلف مانند بیمه بدنه آسیا ودیگر شرکت‌های بیمه‌ای، می‌توانید شرایط هر مجموعه بیمه‌گر را مقایسه و بیمه بدنه ماشین را به‌طور آنلاین خریداری کنید. در همین صفحه از سایت بیمه بازار، برای استعلام و خرید بیمه بدنه، بخش محاسبه‌گری در نظر گرفته شده که با واردکردن پلاک و کد ملی صاحب خودرو، اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد.

در این مسیر، کارشناسان بیمه بازار هم در تمام روزهای هفته و به‌طور ۲۴ ساعته در کنارتان هستند. کافی است با شماره 91007240-021 تماس بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟