carbody

خرید آنلاین بیمه بدنه سمند

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه سمند

سمند یک خودرو جادار، با بدنه‌ای نسبتا محکم و امکانات مناسب است و همین ویژگی‌ها باعث شده از انتخاب‌های محبوب خانواده‌های ایرانی باشد. البته باید در نظر داشته باشید که بعضی از مدل‌های سمند در دسته‌های خودروهای نسبتا لوکس قرار می‌گیرند و قیمت بالایی دارند؛ به همین دلیل، تعمیر آن‌ها نیز هزینه قابل‌ توجهی برای شما خواهد داشت. پس خرید بیمه بدنه سمند از یک بیمه مطمئن و در عین حال اقتصادی می‌تواند خیال شما را از بابت هزینه‌های ناشی از حوادث غیرمنتظره راحت کند. 

ضرورت خرید بیمه بدنه سمند

بیمه بدنه خسارت‌هایی که حین حوادث به بدنه خودرو مقصر وارد می‌شود پوشش می‌دهد. این یعنی اگر با خودرو سمند خود درگیر  یک تصادف شوید و مقصر باشید، این بیمه هزینه‌های آسیب مربوط به خودرو را پرداخت می‌کند. البته بیمه بدنه فقط برای پرداخت هزینه‌های ناشی از تصادفات با خودروهای دیگر نیست، بلکه خسارات دیگری مربوط به سرقت خودرو و برخورد با جسم ثابت نیز پوشش می‌دهد.

با اینکه خرید بیمه بدنه خودرو اختیاریست، با آشنایی بیشتر با مزایای آن متوجه می‌شوید که هر راننده‌ای به آن نیاز دارد. سمند یکی از پراستفاده‌ترین خودروهای موجود در سطح و خارج شهر است و همین باعث شده تا در معرض آسیب‌های زیادی قرار بگیرد. با  خرید بیمه بدنه، هزینه آسیب‌های ناشی از حوادث رانندگی یا طبیعی تا سقف تعهدات (که می‌تواند بین ۳۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان باشد) تحت پوشش خواهند بود.

قیمت بیمه بدنه سمند

کنار گذاشتن مبلغی برای خرید بیمه بدنه سمند می‌تواند در آینده شما را از هزینه‌های زیادی نجات دهد. قیمت بیمه بدنه به عوامل مختلفی بستگی دارد و حتی می‌تواند شامل تخفیف‌هایی نیز باشد. به طور کلی، این عوامل در تعیین هزینه نهایی بیمه شما تأثیر‌گذار هستند:

 • مدل خودرو: همانطور که گفتیم، بعضی مدل‌های سمند در دسته خودروهای لوکس قرار می‌گیرند و بعضی نیز قیمت پایین‌تری دارند و حتی به عنوان تاکسی نیز در سطح شهر دیده می‌شوند. خودرو سمند را در مدل‌های LX، EL، XE، X7، SE، سمند سورن و سمند سریر تولید می‌شوند و هرکدام با توجه به قیمت‌شان، هزینه متفاوتی برای خرید بیمه بدنه نیاز خواهند داشت.
 • عمر خودرو: سال ساخت خودرو از عوامل مهمی‌ است که بر قیمت بیمه بدنه تأثیر می‌گذارد. برای مثال، اگر خودرو شما صفر باشد، تا سه ماه پس از خروج از کارخانه تخفیف قابل‌توجهی دریافت خواهید کرد، اما اگر ۱۵ سال از ساخت آن گذشته باشد، باید مبلغی بیشتر به عنوان کهنگی خودرو پرداخت کنید.
 • پوشش‌های تکمیلی (الحاقی) بیمه: علاوه بر خدماتی که به طور پیش‌فرض تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرند، می‌توانید از پوشش‌های تکمیلی نیز استفاده کنید. البته این گزینه‌های تکمیلی شامل هزینه بیشتری خواهند شد، اما می‌توانند از شما در برابر خسارات ناشی از شکست شیشه به دلیل تغییر دما، بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و آتشفشان، کشیدن میخ و اشیاء تیز، کاهش قیمت اتوموبیل، سرقت درجای کلیه لوازم خودرو، پوشش بیمه‌ای خارج از کشور، افزایش ارزش خودرو تا سقف ۵۰% و غرامت عدم استفاده از خودرو در مدت تعمیرات محافظت کنند.
 • تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه: اگر تا به حال هیچگاه از بیمه خسارتی دریافت نکرده‌اید نیازی نیست نگران پول از دست‌رفته بیمه خود باشید، زیرا به ازای هر سال بدون خسارت تخفیف دریافت خواهید کرد. این تخفیف برای سال اول ۲۵%، برای سال دوم ۳۵%، برای سال سوم ۴۵% و از سال چهارم به بعد ۶۰% هزینه بیمه بدنه خواهد بود.
 • تخفیف پرداخت نقدی بیمه بدنه: انواع بیمه‌ها امکان پرداخت قسطی را به شما خواهند داد، اما در صورت پرداخت نقدی هزینه بیمه بدنه، مشمول تخفیف پرداخت نقدی می‌شوید.

بیمه بدنه سمند چه مواردی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

در صورت خرید بیمه بدنه سمند، این موارد تحت پوشش خواهند بود:

 • خسارات ناشی از تصادف رانندگی؛
  هزینه‌های آسیب ناشی از برخورد اشیاء ( با اتوموبیل ساکن یا در حال حرکت)
 • سرقت کلی خودرو
 • خسارات مربوط به انتقال و نجات خودرو
 • هزینه آسیب‌های ناشی از آتش‌سوزی، صاعقه یا انفجار خودرو یا وسایل یدکی همراه آن
 • خسارات باطری یا لاستیک اتومبیل، که بیمه را ملزم به پرداخت ۵۰% هزینه باطری یا لاستیک نو می‌کند.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

بیمه بدنه در قبال پرداخت هزینه‌های این خسارات  تعهدی ندارد:

 • خسارات عمدی؛
 • هزینه‌های آسیب ناشی از بکسل کردن خودرو توسط خودروهای غیرمجاز 
 • خسارت‌های ناشی از شورش، جنگ، تهاجم یا اعتصاب 
 • هزینه سوانح در زمانی که راننده گواهینامه نداشته یا گواهینامه او توسط پلیس باطل شده است. 
 • خسارت‌های حوادث رانندگی که در تحت تآثیر مصرف الکل یا مواد مخدر توسط راننده رخ داده‌اند 
 • خسارات ناشی از گریز از نیروی انتظامی 
 • خسارات مربوط به انفجارهای هسته‌ای 
 • هزینه آسیب‌های ناشی از وسایل الکترونیکی یا الکتریکی به بدنه 
 • هزینه‌های تحمیل‌شده به دلیل حمل بار غیرمجاز 

انواع تخفیف‌های بیمه بدنه سمند

اگر به دنبال محاسبه هزینه بیمه بدنه سمند هستید، خوب است تخفیف‌هایی که مشمول آن می‌شوید را بشناسید. این تخفیف‌ها می‌توانند مبلغ نهایی بیمه را اندازه قابل توجهی کاهش دهند:

 • تخفیف ویژه ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده شهدا
 • تخفیف خودروی صفر کیلومتر در ۳ ماه اول
 • تخفیف ویژه اعضای هیأت علمی
 • تخفیف پرداخت نقدی هزینه بیمه
 • تخفیف عدم خسارت در سال‌های گذشته

البته این موارد تخفیف‌های عمومی هستند که توسط بسیاری از شرکت‌های بیمه مانند بیمه بدنه آسیا  ارائه می‌شوند و برای بیشتر ماشین‌ها نیز قابل اعمال هستند. در بعضی شرایط خاص، ممکن است تخفیف‌های دیگری نیز به شما تعلق بگیرند. برای مثال، اگر در مناطق آزاد شاغل یا ساکن باشید می‌توانید از تخفیف بیمه بدنه برای مناطق آزاد استفاده کنید. همچنین، کسانی که از همان شرکت بیمه شخص ثالث سمند خود را تهیه کرده باشند می‌توانند برای بیمه بدنه خود تخفیف دریافت کنند. به خاطر داشته باشید که خرید بیمه بدنه در مناسبت‌های ملی و مذهبی می‌تواند با تخفیف همراه باشد، اما باید اطلاع‌رسانی‌های شرکت‌های بیمه را برای استفاده از این تخفیف‌ها دنبال کنید.

خرید بیمه بدنه سمند از بیمه بازار

در گذشته باید برای خرید بیمه بدنه سمند در ساعات کاری به دفتر نمایندگی بیمه مراجعه می‌کردید، درباره تخفیف‌های مختلف می‌پرسیدید و به دلیل وقت‌گیر بودن این کار تنها می‌توانستید از قیمت‌ شرکت‌های محدودی مطلع شوید. برای مقایسه سریع قیمت و خرید بیمه از بیمه بازار کافی‌ست مراحل زیر را انجام دهید:   

 • اطلاعات خودروی سمند خود را در فرم محاسبه‌گر بیمه بازار وارد کنید.

 • به راحتی به مقایسه قیمت‌های مختلف هر بیمه بپردازید و مناسب‌ترین گزینه را پیدا کنید.

 • با وارد کردن اطلاعات و پرداخت آنلاین، خرید اینترنتی بیمه بدنه سمند را تکمیل کنید؛

 • در همان روز صاحب بیمه بدنه شوید و هر زمان می‌خواهید بیمه‌نامه خود از طریق ارسال رایگان بیمه بازار تحویل بگیرید.

در نظر داشته باشید که می‌توانید در هر قدم از این مسیر برای دریافت مشاوره یا اطلاعات بیشتر از طریق شماره 91007240-021 با بیمه بازار تماس بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟