carbody

استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه شاهین

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

 آنچه باید از بیمه بدنه بدانید

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه شاهین

خودرو شاهین از خودروهای ساخت سایپا است که در تیپ‌های مختلف ارائه شده و به دلیل استحکام بدنه خود و امکانات رفاهی مناسبش محبوبیت زیادی دارد. البته با وجود محکم بودن بدنه نسبت به بعضی خودروهای دیگر، عوامل مختلفی می‌توانند به این خودرو آسیب برسانند. در این صورت، خرید بیمه بدنه شاهین می‌تواند شما را از پرداخت هزینه‌های قابل‌توجهی نجات دهد.

در گذشته برای تهیه این بیمه باید به دفاتر بیمه مراجعه می‌کردید و پس از آگاهی از پوشش‌ها و قیمت‌ها و بازدید خودرو منتظر صدور بیمه می‌شدید. در حال حاضر، می‌توانید طی چند دقیقه با بارگذاری مدارک خود در سایت بیمه بازار برای خرید آنلاین بیمه بدنه شاهین اقدام کنید و پس از ثبت نهایی، مکانی دلخواه برای بازدید در محل تعیین کنید. 

ضرورت خرید بیمه بدنه شاهین

 خرید بیمه شخص ثالث شاهین برای تمامی مالکان این خودرو اجباری است، اما خرید بیمه بدنه نیز به دلیل مزایای فراوانش اهمیت زیادی دارد. قیمت‌های بالای تعمیر خودرو و تهیه وسایل جانبی آن باعث شده تا جبران خسارت‌های خودرو از نگرانی‌های مهم هر راننده باشد، اما داشتن بیمه بدنه می‌تواند خیال شما را راحت کند. اگر خودروی شما به دلیل قیمت بالا در دسته خودروهای نامتعارف باشد داشتن بیمه بدنه خودرو نامتعارف اهمیت بیشتری دارد، زیرا حتی اگر در یک تصادف رانندگی مقصر نباشید خسارت کامل خودروی خود را از بیمه شخص ثالث راننده مقصر دریافت نمی‌کنید.

خوب است بدانید بیمه بدنه تنها در تصادفات راننده به جبران خسارات کمک نمی‌کند، بلکه پوشش‌های دیگری نیز دارد. بعضی از این پوشش‌ها توسط همه شرکت‌های بیمه ارائه می‌شوند و بعضی پوشش‌های اضافی (الحاقی) را می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر دریافت کنید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شاهین

همانطور که گفتیم، بعضی پوشش‌های این بیمه در همه شرکت‌های بیمه یکسان هستند. از مهم‌ترین‌ آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • خسارات مربوط به تصادف رانندگی؛
 • خسارات سرقت کلی خودرو یا آسیب‌هایی که در اثر سرقت ایجاد شده‌اند (در صورتی که خودرو تا ۶۰ روز پس از گزارش سرقت پیدا نشود پرداخت می‌شود)؛
 • هزینه آسیب‌های ناشی از انفجار، صاعقه یا آتش‌سوزی؛
 • خسارت‌هایی که در اثر نجات خودرو آسیب‌دیده یا انتقال آن ایجاد می‌شوند؛
 • آسیب‌های برخورد با جسم متحرک یا ثابت؛
 • سقوط یا واژگونی خودرو؛
 • خسارات وارده با باتری و لاستیک خودرو تا سقف ۵۰% قیمت باتری یا لاستیک نو.

پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه

با پرداخت هزینه بیشتر، این موارد نیز تحت پوشش بیمه انتخابی شما قرار می‌گیرند:

 • سرقت لوازم و قطعات خودرو در جا تا سقف ۲۰% ارزش خودرو (می‌تواند شامل رادیو، لاستیک و... باشد)؛
 • هزینه مربوط به شکستن شیشه‌ها به دلایل غیرمتعارف، برای مثال به دلیل تغییر دما یا تراکم هوای داخل خودرو؛
 • بیمه نوسانات قیمت شاهین تا سقف ۲۰% اضافه بر سرمایه بیمه‌شده؛
 • هزینه‌های خسارت‌هایی مانند پاشیدن مواد شیمیایی، رنگ یا اسید؛
 • خسارات ناشی از بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و آتشفشان؛
 • پوشش ترانزیت برای حوادث رانندگی در خارج از کشور؛
 • خسارت‌های مربوط به کاهش ارزش خودرو؛
 • پوشش خط و خش یا میخ‌کشی.

البته در نظر داشته باشید که همه شرکت‌های بیمه ممکن است این پوشش‌های الحاقی را ارائه نکنند و تنها بعضی از این موارد را در لیست پوشش‌های اضافی خود داشته باشند.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

در این شرایط نمی‌توانید از بیمه بدنه خسارتی دریافت کنید:

 • وارد کردن خسارت عمدی به خودرو؛
 • بکسل کردن خودرو توسط خودرویی که مجوز بکسل کردن را ندارد؛
 • حمل بار سنگین‌تر از حد مجاز؛
 • گریز از مأمورهای نیروی انتظامی؛
 • خسارت دیدن خودرو به دلیل جنگ، شورش، اعتصاب یا تهاجم؛
 • نداشتن گواهینامه مناسب برای خودرو، برای مثال رانندگی با شاهین با گواهینامه موتور؛
 • مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی توسط راننده هنگام آسیب به خودرو؛
 • آسیب دستگاه‌های الکترونیکی و الکتریکی خودرو.

قیمت بیمه بدنه شاهین

عوامل مختلفی بر هزینه بیمه بدنه شاهین تأثیر می‌گذارند و می‌توانند باعث افزایش یا کاهش آن شوند. از مهم‌ترین عوامل که قیمت بیمه این خودرو را تعیین می‌کنند می‌توان به این موارد اشاره کرد:

مدل خودرو شاهین و سال ساخت آن

خودرو شاهین در تیپ‌های مختلفی ارائه می‌شود و هر مدل به دلیل امکانات و ویژگی‌های منحصر به فرد خود قیمت متفاوتی دارد. بیمه بدنه Saipa Shahin نیز برای مدل‌های مختلف قیمتی متفاوت دارد. اولین مدلی که در دسترس مشتریان قرار گرفت شاهین G بود که با گیربکس ۵ سرعته دستی، سانروف و فرمان برقی، سنسور نور و پارک، دوربین عقب، استارت دکمه‌ای و بسیاری امکان دیگر ارائه شد. شاهین اتوماتیک CVT از مدل‌های جدید شاهین است که فروش آن از سال ۱۴۰۲ آغاز شده و امکانات مدل قبلی را با طراحی جدید خود ترکیب می‌کند. مدل‌های دیگر شاهین هنوز به بازار ارائه نشده یا هیچگاه در دسترس مشتریان قرار نگرفته‌اند.

ارزش روز خودرو

برای استعلام قیمت بیمه بدنه، باید ابتدا ارزش روز خودرو شاهین خود را بدانید و آن را به درستی در فرم ثبت‌نام وارد کنید. اگر قیمتی که اعلام کرده‌اید کمتر از قیمت واقعی خودرو باشد، هزینه بیمه شما نیز طبیعتا کمتر خواهد بود، اما در صورت بروز خسارت، بیمه مبلغ کمتری را به شما پرداخت می‌کند.

انتخاب پوشش‌های الحاقی

اضافه کردن هر یک از پوشش‌های اضافی یا الحاقی به بیمه بدنه درصدی به هزینه بیمه اضافه می‌کند. البته این تعهدات اضافی می‌توانند در آینده شما را از بعضی هزینه‌های ناخوشایند، مانند خسارات ناشی از دزدی رادیو یا لاستیک نجات دهند.

تخفیف بیمه بدنه

خودروی شما در شرایط مختلفی مشمول تخفیف بیمه بدنه خواهید شد. یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند هزینه بیمه شما را کاهش دهد، بیمه عدم خسارت است. اگر هنگامی تحت پوشش بیمه بدنه هستید هیچ خسارتی دریافت نکنید، مشمول تخفیف عدم خسارت می‌شوید. میزان این تخفیف پس از سال اول ۲۵ درصد، پس از سال دوم ۳۵ درصد، پس از سال سوم ۴۵ درصد و پس از سال چهارم ۶۰ درصد است.

همچنین پرداخت نقدی همه هزینه بیمه بدنه با تخفیف پرداخت نقدی، که معمولا ۱۰ تا ۲۰ درصد است، همراه خواهد بود. البته اگر توان پرداخت نقدی آن را ندارید می‌توانید از گزینه پرداخت قسطی استفاده کنید. از سایر تخفیف‌هایی که گاهی توسط شرکت‌های مختلف بیمه ارائه می‌شوند می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • تخفیف مناسب‌های خاص، مانند اعیاد و جشن‌ها؛
 • تخفیف افرادی که در مناطق آزاد مشغول به کار یا زندگی هستند؛
 • تخفیف دارندگان بیمه عمر و بیمه شخص ثالث از همان شرکت بیمه؛
 • تخفیف اعضای هیئت علمی؛
 • تخفیف ویژه خانواده شهدا و افراد آزاده، جانباز یا ایثارگر.

راهنمای خرید بیمه بدنه شاهین از بیمه بازار

برای خرید بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه برای خودرو شاهین خود باید ابتدا روشی برای مقایسه کردن همه بیمه‌های معتبر داشته باشید. برای خرید آنلاین بیمه در بیمه بازار با وارد کردن اطلاعات خودروی خود می‌توانید همه قیمت‌ها و پوشش‌های موجود را مشاهده کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید. با دسترسی به این اطلاعات، تصمیم شما بر اساس اولویت‌های شخصی‌تان خواهد بود. برای مثال، اگر به دنبال گزینه‌ای اقتصادی هستید، می‌توانید تنها پوشش‌های اصلی بیمه بدنه را با پایین‌ترین قیمت انتخاب کنید. اگر داشتن پوشش کامل بیمه برای شما اولویت است، می‌توانید گزینه‌هایی انتخاب کنید که بیشترین پوشش‌های الحاقی را ارائه می‌دهند. مانند بیمه بدنه ایران یا آسیا. بررسی تخفیف‌های خاص هر بیمه نیز می‌تواند در تصمیم‌گیری شما مؤثر باشد.

پس تصمیم‌گیری، ثبت‌نام را با بارگذاری تصاویر مدارک خود، از جمله کارت ماشین، گواهینامه و بیمه‌نامه قبلی شروع کنید. با ثبت نهایی مدارک و پرداخت کامل یا درصدی از حق بیمه، می‌توانید مکانی برای بازدید از خودرو توسط کارشناس بیمه بازار تعیین کنید. هنگامی که مدارک بررسی و بازرسی انجام شد، در همان روز تحت پوشش بیمه بدنه شاهین خواهید بود و بیمه‌نامه با ارسال رایگان که محل دلخواه شما ارسال می‌شود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟