carbody

خرید بیمه بدنه تیگو 5

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

بیمه بدنه تیگو 5

شرکت چری خودروی تیگو 5 را در تیپ‌های مختلف و با امکانات مختلف در سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ ارائه کرد تا تجربه رانندگی درون‌شهری و برون‌شهری بی‌نظیری برای صاحبان این خودرو رقم بزند. این کراس‌اوور چینی با ارتفاع مناسب و امکانات رفاهی قابل‌قبول حس خودروهای شاسی‌بلند واقعی را به شما منتقل می‌کند و یک خودروی خانوادگی عالی به شمار می‌رود. البته اگر می‌خواهید با خیال راحت با این خودروی نسبتا گران‌قیمت رانندگی کنید، بهتر است بیمه بدنه تیگو 5 را تهیه کرده باشید. برخلاف بیمه شخص ثالث تیگو 5، داشتن بیمه بدنه برای صاحبان این خودرو الزامی نخواهد بود، اما هزینه‌های بسیاری از آسیب‌های احتمالی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

برای خرید بیمه بدنه یا آشنایی با ویژگی‌های آن، بیمه بازار راهنمای شما خواهد بود. علاوه بر ارائه اطلاعات کامل درباره پوشش‌های این بیمه و قیمت آن، به لیست کاملی از شرکت‌هایی که بیمه بدنه را برای خودرو تیگو 5 ارائه می‌دهند دسترسی خواهید داشت. با کمک این اطلاعات، می‌توانید تصمیمی آگاهانه درباره بیمه خودروی خود بگیرید و علاوه بر آن، با طی کردن چند مرحله ساده صاحب بیمه بدنه شوید.

مزایای خرید بیمه بدنه تیگو 5

مهم‌ترین دلیل برای خرید بیمه بدنه، استفاده‌ از پوشش‌های بی‌نظیر آن هنگام آسیب دیدن خودرو است، اما اگر صاحب خودرو تیگو ۵ هستید، دلیل دیگری نیز برای خرید آن دارید. ابتدا خوب است با قانون بیمه خودروهای لوکس یا نامتعارف آشنا شوید. طبق این قانون، هر خودرویی که قیمت آن از نصف دیه کامل در ماه حرام بیشتر باشد، خودروی لوکس یا نامتعارف محسوب می‌شود. اگر به عنوان یک راننده خودروی لوکس، مانند تیگو 5، دچار سانحه رانندگی شوید ولی راننده خودروی مقابل مقصر باشد، خسارت کامل خودرو خود را از بیمه شخص ثالث تیگو5 راننده مقصر دریافت نخواهید. در این صورت، تنها با داشتن بیمه بدنه می‌توانید هزینه‌های کامل خودروی آسیب‌دیده خود را دریافت کنید. این مزیت بزرگ بیمه بدنه انگیزه خوبی برای مالکان خودروهای لوکس است، اما سایر پوشش‌های آن نیز برای تأمین هزینه‌های تعمیر خودروی ارزشمند شما ضروری خواهند بود.

پوشش‌های بیمه بدنه

پوشش‌های بیمه بدنه در دو دسته جای می‌گیرند؛ پوشش‌های اصلی و پوشش‌های اضافی. در ادامه به معرفی کامل این پوشش‌ها می‌پردازیم.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه

هر راننده‌ای با تهیه بیمه بدنه از پوشش‌های اصلی آن بهره‌مند خواهد شد و این پوشش‌ها در همه شرکت‌ها ثابت هستند. از مهم‌ترین آن‌ها می توان به این موارد اشاره کرد:

 • پوشش هزینه‌های تعمیر خودروی‌تان در تصادف‌های رانندگی، در صورتی که شما مقصر باشید؛
 • پوشش خساراتی که در اثر اصابت با جسم ثابت یا متحرک رخ می‌دهند؛
 • پوشش به سرقت رفتن کلی خودرو، یعنی دزدیده شدن کامل آن، البته در صورتی که تا ۶۰ روز پس از گزارش سرقت پیدا نشود؛
 • پوشش هزینه‌هایی که به دلیل واژگونی خودرو، سقوط آن، انفجار یا صاعقه تحمیل می‌شوند؛
 • پوشش خسارتی که با نجات خودروی آسیب‌دیده یا انتقال آن رخ می‌دهد؛
 • پوشش خسارات وارده به لاستیک‌های خودرو یا باتری آن، تا سقف ۵۰ درصد قیمت نو.

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه

اگر علاوه بر مواردی که در پوشش‌های اصلی می‌گنجند نگران خسارات دیگری نیز هستید، می‌توانید یک یا چند مورد از پوشش‌های اضافی را نیز انتخاب کنید. البته با انتخاب این پوشش‌های اضافی یا الحاقی، باید هزینه بیشتری بپردازید:

 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب در مدتی که خودرو پس از تصادف در دست تعمیر است؛
 • پوشش خسارات ناشی از شکستن شیشه بنا بر دلایل غیرمتعارف، مانند تغییر دما یا تراکم هوا؛
 • پوشش خساراتی که به دلیل پاشیده شدن مواد شیمایی، رنگ یا اسید به بدنه تحمیل می‌شوند؛
 • پوشش دزدیده شدن درجا لوازم خودرو، مانند سیستم صوتی یا رادیو، رینگ، آینه، لاستیک‌ها و...؛
 • پوشش خسارات مربوط به بلایای طبیعی، از جمله سیل، آتشفشان و زلزله؛
 • پوشش خسارت افت قیمت، که کاهش قیمت خودرو به دلایلی مانند رنگ، صافکاری یا افت مدل را جبران می‌کند؛
 • پوشش ترانزیت، برای جبران خسارات خارج از مرزهای کشور؛
 • پوشش میخ‌کشی، برای جبران خط و خش‌های بدنه؛
 • پوشش نوسانات ارزش خودرو، که به شما اجازه می‌دهد به میزان ارزش روز خودرو خسارت دریافت کنید، حتی اگر هنگام خرید بیمه ارزش کمتری را ثبت کرده باشید.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند

شرایط خاصی باعث می‌شوند که نتوانید از بعضی پوشش‌های بیمه استفاده کنید و بعضی موارد نیز به طور کلی تحت پوشش این بیمه نیستند؛ از جمله:

 • پوشش خسارات شورش، جنگ، تهاجم یا اعتصاب؛
 • پوشش خسارات ناشی از انفجار هسته‌ای؛
 • پوشش خسارات عمدی که توسط بیمه‌گذار وارد شده‌اند؛
 • خساراتی که حین مصرف الکل یا مواد مخدر رخ داده‌اند؛
 • خساراتی که ناشی از فرار از نیروهای انتظامی هستند؛
 • خساراتی که به دلیل حمل باری با وزن بیشتر از تحمل خودرو وارد شده‌اند؛
 • خساراتی که هنگام مسابقات رانندگی تحمیل شده‌اند؛
 • خساراتی که بدون داشتن گواهینامه مناسب رخ داده‌اند.

مشخصات خودرو تیگو 5

قیمت بیمه بدنه ارتباط مهمی با ارزش روز خودرو دارد و خودروی تیگوی شما نیز بسته به تیپ، سال ساخت و کارکردش ارزش متفاوتی خواهد داشت. به همین دلیل، خوب است با ارزان‌ترین و گران‌ترین مدل‌های Chery Tiggo 5 آشنا باشید. این خودرو از سال ۹۵ به بازار معرفی شد و از آن زمان تا به حال تغییرات ظاهری و امکانات جدید زیادی را تجربه کرد. مدل‌های مختلف تیگو 5 همه مشخصات فنی مشابهی دارند، البته به جز مدل TE یا تیگو ۵ توربو که کمی قوی‌تر است. تیپ‌ها عادی این خودرو با موتور ۲ لیتری و پیشرانه ۴ سیلندری ارائه می‌شوند و همچنین گیربکس CVT با ۷ دنده مصنوعی دارند. قدرت این خودروها به ۱۳۹ اسب بخار می‌رسد و می‌توانند به حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت دست یابند.
مدل توربو خودرو تیگو 5 گیربکس CVT با ۹ دنده مصنوعی دارد. با وجود اینکه حجم موتور ۱.۵ لیتر است، با پیشرانه ۴ سیلندر توربو شارژ می‌تواند به قدرت ۱۵۰ اسب بخار برسد. البته حداکثر سرعت این خودرو نیز ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است.

بیشتر تفاوت‌های تیپ‌های مختلف تیگو 5 در امکانات رفاهی آن‌ها ظاهر می‌شود. ابتدا خوب است بدانید که در فیس لیفت سال ۱۳۹۶، تنها یک نوار LED به چراغ‌های جلو اضافه شد و چراغ‌های مربوط به روشنایی روز نیز از امکانات جدید این مدل هستند. صفحه مانیتور بزرگ ۸ اینچی، گرمکن صندلی، آینه‌های برقی تاشو و سیستم کنترل فشار باد تایرها نیز از امکانات رفاهی جدید در مدل فیس لیفت بودند. امکانات مدل لاکچری اسپرت به همان امکانات پایه‌ای فیس لیفت محدود است، و شامل کروز کنترل، سنسور عقب، ترمز ضد قفل، فرمان هیدرولیکی با دکمه‌های کنترلی و سیستم صوتی ۶ اسپیکری می‌شود. همچنین از ایربگ راننده و ایربگ سرنشین جلو و سانروف برخوردار است. مدل اکسلنت در واقع نسخه فول آپشن تیگو 5 است و امکاناتی اضافه‌تر، مانند ایربگ جانبی و دوربین عقب دینامیک ارائه می‌دهد. مدل IE نیز بین سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۹ وارد شد و امکانات جدیدی برای مشتریان خود داشت، از جمله، صفحه نمایش ۱۰ اینچی، تغییر تریم داخلی خودرو و سنسور پارک جلو.

قیمت بیمه بدنه تیگو 5

برای اینکه تخمین دقیقی از قیمت بیمه بدنه خودروی خود داشته باشید، باید فاکتورهای مؤثر بر این قیمت را بشناسید. این عوامل بیشترین تأثیر را بر قیمت نهایی بیمه شما دارند:

ویژگی‌های خاص تیگو 5

از مهم‌ترین عواملی که قیمت بیمه را مشخص می‌کند مشخصات خودروی خود شماست، زیرا این بیمه هزینه‌های تعمیر خودرو را جبران خواهد کرد. تیپ خودرو تیگو 5، سال ساخت آن و ارزش واقعی‌اش قیمت بیمه بدنه شما را تعیین خواهد کرد.

پوشش‌های اضافی انتخاب شده

همانطور که گفته شد، برای استفاده از پوشش‌های اضافی باید هزینه بیشتری بپردازید. هر چقدر تعداد پوشش‌هایی که انتخاب می‌کنید بیشتر باشد، طبیعتا هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد.

تخفیف‌های بیمه بدنه

هزینه بیمه بدنه می‌تواند با توجه به عوامل مختلفی کاهش یابد، برای مثال تخفیف‌های فرعی مانند تخفیف ارزش خودرو، تخفیف گروهی، تخفیف خودروی وارداتی، تخفیف مشاغل خاص و تخفیفاتی که در مناسبت‌های خاص اعمال می‌شوند. البته مهم‌ترین تخفیف این بیمه، تخفیف عدم خسارت است. اگر در گذشته این بیمه را خریداری کرده ، اما خسارتی برای آسیب‌های خودرو خود دریافت نکرده باشید، می‌توانید از تخفیف عدم خسارت بهره‌مند شوید. برخی شرکت‌های بیمه این تخفیف‌ را ۴ ساله و برخی دیگر به صورت ۵ ساله ارائه می‌دهند.

تخفیف‌های ۴ ساله بیمه بدنه به این صورت اعمال می‌شوند:

 • پس از ۱ سال عدم خسارت، ۲۵% تخفیف؛
 • پس از ۲ سال عدم خسارت، ۳۵% تخفیف؛
 • پس از ۳ سال عدم خسارت، ۴۵% تخفیف؛
 • پس از ۴ سال عدم خسارت، ۶۰% تخفیف.

اگر شرکت بیمه مورد نظر شما تخفیف‌های خود را به صورت ۵ ساله ارائه کند، به این صورت اعمال خواهند شد:

 • پس از ۱ سال عدم خسارت، ۳۰% تخفیف؛
 • پس از ۲ سال عدم خسارت، ۴۰% تخفیف؛
 • پس از ۳ سال عدم خسارت، ۵۰% تخفیف؛
 • پس از ۴ سال عدم خسارت، ۶۰% تخفیف؛
 • پس از ۵ سال عدم خسارت ۷۰% تخفیف.

خرید بیمه بدنه تیگو 5 از بیمه بازار

 برای خرید بیمه از بیمه بازار کافی‌ست از فرم محاسبه‌گر شروع کنید و اطلاعات خودرو خود، مانند برند (چری)، مدل (تیگو 5)، سال ساخت و سابقه بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه مشخص کنید. در ادامه، لیست شرکت‌های بیمه مختلف مانند بیمه بدنه ایران، آسیا و...  در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید به مقایسه ویژگی‌های مختلف هر شرکت بپردازید. همچنین در این مرحله باید پوشش‌های اضافه مد نظر خود را انتخاب کنید.

با انتخاب بهترین شرکت بیمه با توجه به نیازهایتان، می‌توانید همه حق بیمه یا قسمتی از آن را به عنوان پیش‌قسط بپردازید و مدارک مورد نیاز را نیز بارگذاری کنید.همچنین خوب است بدانید که قسمتی از پروسه خرید بیمه بدنه، بازدید خودرو است که می‌تواند در محل مورد نظر شما یا مکانی مشخص انجام شود. پس از بازدید خودرو و بررسی مدارک، بیمه‌نامه شما صادر می‌شود و آن را با ارسال رایگان دریافت خواهید کرد.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

خرید بیمه شخص ثالث اجباری است ولی تهیه بیمه بدنه برای دارندگان خودرو اختیاری است و به تصمیم صاحب ماشین بستگی دارد. 

آیا خرید بیمه بدنه اجباری است؟

خیر. برای خرید بیمه بدنه داشتن گواهینامه معتبر الزامی است.

 آیا بیمه بدنه به راننده بدون گواهینامه تعلق می‌گیرد؟

بیمه بدنه دو نوع پوشش اصلی و اضافی دارد. پوشش اصلی، پوشش کلی بیمه بدنه و حذف نشدنی است. پوشش اضافی، پوششی است که بر اساس انتخاب صاحب ماشین تهیه می‌شود. 

بیمه بدنه ماشین چه پوشش‌هایی دارد؟

بله، اگر قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشید، پس از اتمام اعتبار بیمه‌نامه قبلی، می‌توانید بیمه‌نامه جدید را از شرکت دیگر و با همان مقدار تخفیف خریداری کنید.

آیا با تغییر شرکت بیمه تخفیفات بیمه‌نامه نیز منتقل می‌شود؟

بله. برای خرید بیمه بدنه بازدید کارشناس جهت بررسی خودرو الزامی است. بعد از ثبت سفارش بیمه بدنه در سایت بیمه بازار، با هماهنگی بیمه‌گذار کارشناس مربوطه در محل تعیین شده حضور پیدا خواهد کرد.

آیا بازدید از خودرو برای خرید بیمه بدنه اجباری است؟

بله، صاحب بیمه‌نامه می‌تواند با تهیه یک الحاقیه، تخفیف‌های خودروی قبلی را به بیمه‌ بدنه خودروی جدید منتقل کند.

آیا تخفیف عدم خسارت بیمه‌ بدنه قابل انتقال است؟

برای خودروهایی که از تولید و مونتاژ قطعات آن بیش از ۱۰ سال گذشته باشد، درازای هرسال اضافی ۵% درصد به نرخ حق بیمه بدنه اضافه می‌شود. برای خودروهای بالای ۲۰ سال صدور بیمه‌نامه نیازمند مجوز است.

چه خودروهایی تحت پوشش بیمه بدنه قرارنمی‌گیرند؟

خیر، کارت طلایی، به نوعی، ضمانت‌نامه کمپانی برای رفع مشکلات خودروی صفر کیلومتر است و نمی‌توان آن را به عنوان سابقه به بیمه بدنه اضافه کرد.

آیا کارت طلایی جزو سوابق بیمه بدنه محسوب می‌شود؟

اگر لوازم خودرو (به‌صورت جزئی) مانند، رادیوپخش، رینگ، لاستیک، و سیستم صوتی… بدون تغییر مکان توقف خودرو سرقت شود، با ارائه گزارش مقامات انتظامی و آگاهی، خسارت پرداخت می‌گردد، به این سرقت درجا گفته می‌شود.و اگر خودرو به‌صورت کامل از محل توقف خود جابه‌جا گردید و به محل نامعلومی انتقال داده شود، سرقت کلی اتفاق افتاده است. لازم به ذکر است سرقت جزئی(درجا) جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه است که با پرداخت مبلغی اضافی تحت پوشش قرار می‌‌گیرد.

پرداخت خسارت در سرقت جزئی (درجا) و کلی اتومبیل به چه نحوی است؟

اگر تا ۶۰ روز بعد از اعلام سرقت، خودرو پیدا نشد؛ صاحب ماشین می‌تواند خسارت را با کسر ۱۰ درصد فرانشیز دریافت کند. 

چه زمانی خسارت مربوط به سرقت کلی پرداخت می‌شود؟

خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب، تهاجم، خسارت‌های عمدی، خسارتی که به خاطر رانندگی فرد بدون گواهینامه وارد شود، خسارت ناشی از مصرف الکل و مواد مخدر و خسارت‌هایی که خارج از پوشش‌های بیمه بدنه باشند؛ هزینه‌هایش جبران نخواهد شد. 

چه زمانی خسارت در بیمه بدنه پرداخت نمی‌شود؟

برخی شرکت‌های بیمه، تخفیفی را با توجه به موارد زیر برای بیمه بدنه قائل می‌شوند: تخفیف صفرکیلومتر برای خودروهای صفرکیلومتر 1. تخفیف منطقه آزاد برای خودروهایی که پلاک منطقه آزاد دارند 2. دارندگان حساب بلندمدت 3. هیات علمی 4. بیمه عمر یکسان 5. بیمه شخص ثالث از همان شرکت.

چطور از تخفیف‌ بیمه بدنه‌ استفاده کنیم؟

در صورتی که بیمه بدنه منقضی نشده و در طی این مدت از بیمه‌نامه استفاده نشده باشد. به علاوه، خرید بیمه بدنه باید از همان شرکت قبلی انجام شود. در این صورت بازدید الزامی نیست. 

در چه شرایطی خرید بیمه بدنه نیازی به بازدید ندارد؟

چون بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث شرایط «تعیین قیمت رقابتی» دارد. بنابراین هر شرکت بیمه براساس قیمت پایه ماشین، پوشش‌اصلی و اضافی ، ارزیابی میزان خسارت سال‌های قبل و تخفیف‌های ثابت و دوره‌ای، قیمت‌های متفاوتی برای بیمه بدنه اعلام می‌کنند. 

چرا قیمت بیمه بدنه متفاوت است؟

اگر بیمه بدنه بر اساس قیمت کمتر و غیر واقعی تهیه شود؛ در زمان خسارت، بیمه بدنه هزینه‌ها را بر اساس حق بیمه پرداختی جبران می‌کند. به این موقعیت «اعمال ماده ۱۰ قانون» می‌گویند. یعنی اگر ارزش واقعی یک ماشین ۵۰۰ میلیون تومان باشد اما بیمه بدنه آن را ۲۰۰ میلیون تومان خریده باشند؛ در زمان وقوع خسارت مبنای جبران هزینه‌ها همان ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی خواهد بود. 

چرا باید بیمه بدنه را بر اساس قیمت واقعی خودرو تهیه کرد؟

با خرید اقساطیِ بیمه بدنه دیگر نمی‌توان از تخفیف ۱۰ درصدی بیمه نقدی استفاده کرد. 

خرید اقساطی بیمه بدنه چه فرقی با خرید نقدی آن دارد؟

سایت‌های ارزیابی قیمت خودرو یکی از بهترین روش‌های برای فهمیدن قیمت واقعی و به روز ماشین‌هاست. یکی از خدمات این سایت‌ها، فرستادن کارشناس برای ارزیابی قیمت حقیقی خودرو است. 

از چه راهی می‌توان ارزش واقعی خودرو را برآورد کرد؟