thirdparty

بیمه شخص ثالث آسماری

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه آسماری
بیمه آسماری
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه شخص ثالث شرکت آسماری

شرکت آسماری یکی از شرکت‌های بیمه خوش‌نام در زمینه ارائه انواع بیمه‌نامه است. از آنجایی خرید بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است، این بیمه یکی از مهم‌ترین و پر فورش‌ترین خدمات این شرکت محسوب می‌شود. برای آشنایی با پوشش‌های بیمه شخص ثالث آسماری و نحوه دریافت خسارت از این شرکت با ما همراه باشید.

معرفی شرکت بیمه آسماری

از جمله عوامل موثری که در تاسیس بیمه آسماری نقش داشت، نیاز بازار بیمه ایران و کشش بازار تقاضا، به ویژه در مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی به خدمات کیفی بیمه در سطح بین المللی بود. انواع خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته اموال و اشخاص توسط بیمه آسماری ارائه می‌گردد.

شرکت بیمه آسماری به استناد قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تجاری، صنعتی جمهوری اسلامی ایران و تصویب مقررات تاسیس و فعالیت موسسات بیمه در مناطق آزاد اداری صنعتی جمهوری اسلامی ایران و پس از تشریفات قانونی و نیز با مجوز بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۶/۱۱/۱۳۹۱ تاسیس و به شماره ۹۶۵۵ در منطقه آزاد کیش ثبت گردیده است.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه ماشین یکی از انواع بیمه خودرو است که خرید آن اجباری است. بیمه شخص ثالث بخش زیادی از خسارات مالی و جانی ناشی از حوادث و تصادفات رانندگی با شخص ثالث را طبق موارد مندرج در بیمه نامه پوشش می‌دهد. طبق قانون، تمامی خودروها برای تردد در خیابان و جاده‌های عمومی نیاز به دریافت و خرید بیمه شخص ثالث دارند و در صورت عدم به همراه داشتن بیمه شخص ثالث، جریمه سنگینی برای صاحب خودرو در نظر گرفته می‌شود. به همین منظور در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث، نباید از ماشین استفاده کرد.

دلیل نام گذاری بیمه شخص ثالث سه طرفه بودن این بیمه است. در این نوع از بیمه شخص اول بیمه گذار یا صاحب خودرو است.  شخص دوم یا ثانی شرکت ارائه دهنده بیمه است که در اینجا بیمه گر نامیده می‌شود. در نتیجه «شخص ثالث» به تمامی افرادی اطلاق می‌شود که در حوادث مرتبط با وسیله نقلیه، زیان جانی یا مالی دیده باشند. راننده مقصر حادثه، شخص ثالث محسوب نمی‌شود و برای جبران خسارات جانی راننده مقصر، بیمه حوادث راننده به همراه بیمه‌نامه شخص ثالث ارائه می‌شود. در گذشته بیمه حوادث راننده مستقل بود اما در حال حاضر با توجه به قوانین جدید، بخشی از بیمه شخص ثالث محسوب می‌شود.

 ضرورت خرید بیمه شخص ثالث

یکی از مهمترین دلایل اهمیت خرید بیمه شخص ثالث اجباری بودن آن و عواقبی است که نداشتن آن در پی خواهد داشت. بدون خرید این نوع از بیمه اتومبیل حضور خودروی شما در خیابان‌ها موجب جریمه‌های سنگین خواهد شد. از طرفی عدم بهره مندی از بیمه شخص ثالث می‌تواند عواقب سنگینی را در هنگام بروز تصادفات و حوادث رانندگی به دنبال داشته باشد. هزینه‌های سنگین تعمیر خودرو ناشی از خسارات وارده یا هزینه‌های جبران ناپذیر جانی در هنگام تصادفات، از دلایل مهمی هستند که باعث تشویق افراد به خرید بیمه شخص ثالث می‌شوند.

این بیمه با جبران خسارات ناشی از حوادث رانندگی خیال تمام مالکین خودروها را از بابت پوشش هزینه‌های سنگین ناشی از این حوادث راحت می‌کند. اگر تا به حال اقدام به خرید بیمه شخص ثالث نکرده‌اید اکنون زمان خوبی است که پس از آشنایی با شرکت آسماری و بیمه شخص ثالث این شرکت، اقدام به خرید بیمه کنید.

بیمه شخص ثالث مناطق آزاد شرکت آسماری و سقف تعهدات آن

تعهدات پرداختی در بیمه شخص ثالث از قوانین خاصی پیروی می‌کند که معمولا به صورت سالانه اعلام می‌شود. در حال حاضر، طبق قانون بیمه شخص ثالث حداقل تعهد خسارت مالی ۲٫۵٪ دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام است. در نتیجه هر سال این عدد با توجه به تغییرات میزان دیه افزایش می‌یابد. این نرخ در سال ۱۳۹۹ با توجه به میزان دیه تصویب شده مبلغ ۱۱ میلیون تومان است. این مبلغ کف تعهدات بیمه شخص ثالث محسوب می‌شود. سقف تعهدات بیمه شخص ثالث شرکت آسماری بسته به نوع پوشش بیمه انتخابی تعیین می‌شود. با خرید بیمه شخص ثالث آسماری می‌توانید بالاترین سقف بیمه شخص ثالث را در مناطق آزاد تجاری دریافت کنید.

سقف تعهدات در بیمه ثالث آسماری به سه بخش مجزا تفکیک می‌شوند که عبارتند از:

 • خسارت جانی: زمانی است که خسارت به جان شخص ثالث وارد شود و این خسارت شامل دیه فوت، نقص عضو و جراحات است؛
 • خسارت مالی: خسارتی است که به اموال منقول و غیر منقول شخص ثالث وارد می‌شود. در تصادف دو خودرو، راننده مقصر حادثه باید هر خسارتی که به خودروی طرف مقابل وارد شده است را جبران کند؛
 • سرنشین یا راننده: افرادی مانند بیمه ‌گذار، مالک یا راننده خودرویی که مقصر حادثه است، شخص ثالث محسوب نمی‌شوند. بنابراین خسارت این افراد از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمی‌شود. در چنین مواردی غرامت جانی و بدنی وارد به آن‌ها از محل تعهدات راننده قابل جبران است.

فرآیند دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث

بیمه آسماری طبق تعهدات خود، بعد از بروز حوادث رانندگی، خسارات مالی وارد شده به شخص ثالت را پرداخت می‌کند. برای دریافت خسارت ناشی از حوادث رانندگی از محل بیمه ‌نامه شخص ثالث، ارائه مدارک زیر لازم است:

 • اصل گزارش مقامات انتظامی (کروکی)؛
 • اصل و تصویر بیمه ‌نامه زیان دیده و بیمه ‌نامه مقصر حادثه؛
 • اصل و تصویر گواهینامه زیان دیده و گواهینامه مقصر حادثه؛
 • اصل و تصویر کارت شناسایی یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه زیان دیده و تصویر کارت شناسایی یا شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه مقصر؛
 • اصل و تصویر کارت ملی زیان دیده و تصویر کارت ملی فرد مقصر؛
 • ارائه فاکتور رسمی لوازم و قطعات خودرو.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث

در شرایطی که حوادث رانندگی به خسارت جانی منجر شود، بیمه آسماری در کنار شما خواهد بود تا بخشی از هزینه‌های این اتفاق را پوشش دهد. دقت کنید در حوادثی که منجر به خسارت‌های جانی اعم از فوت یا مصدومیت می‌شوند، تهیه گزارش مقامات انتظامی الزامی بوده و مهم‌ترین مدرک برای تصمیم گیری همین گزارش است. علاوه بر گزارش مقامات انتظامی باید برای دریافت هزینه خسارت بیمه شخص ثالث، مدارک زیر را ارائه کنید:

 • اصل و تصویر بیمه ‌نامه مقصر حادثه؛
 • اصل و تصویر گواهینامه رانندگی مقصر حادثه؛
 • اصل و تصویر کارت شناسایی و شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه؛
 • اصل و تصویر کارت ملی راننده مقصر؛
 • تصویر برابر اصل شده گزارشات مقامات انتظامی اعم از اولیه و نهایی؛
 • تصویر برابر اصل شده گزارش کاردان فنی تصادفات یا کارشناسان رسمی دادگستری؛
 • تصویر برابر اصل شده اوراق بازجویی (قبولی تقصیر)؛
 • رای دادگاه (در مورد حوادث راننده، نیاز به رای دادگاه نیست.)؛
 • تصویر برابر اصل شده گزارش پزشکی قانونی (در موارد مصدومیت)؛
 • تصویر برابر اصل شده مدارک فوت شامل معاینه جسد، جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات، انحصار وراثت نامحدود و تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی.

موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث شرکت آسماری

بیمه شخص ثالث آسماری دو دسته پوشش بیمه‌ای مالی و جانی را ارائه می‌دهد. پوشش جانی شامل غرامت فوت، نقص عضو و هزینه‌های درمانی افراد آسیب دیده در حوادث رانندگی است. پوشش مالی نیز جبران خسارات مالی وارد شده به خودرو یا اموال افراد زیان دیده (به جز راننده مقصر) را شامل می‌شود. شما با خرید بیمه شخص ثالث شرکت آسماری از هر دو پوشش جانی و مالی تا سقف تعیین شده در قانون بهره مند خواهید شد.

کدام موارد تحت پوشش بیمه شخص ثالث شرکت آسماری قرار ندارند؟

طبق قانون، خسارت وارد شده به وسیله نقلیه راننده مقصر در حادثه، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار نخواهد گرفت. شما می‌توانید با تهیه بیمه بدنه این هزینه‌ها را نیز تحت پوشش بیمه خودروی خود قرار دهید. با اینکار نگرانی یکه از بابت پرداخت هزینه‌های زیاد جبران خسارت به شما وارد می‌‍شود پایان می‌یابد. علاوه بر این، خسارت وارد شده به محموله‌های وسیله نقلیه مسبب حادثه و خسارات ناشی از مواد خاص مانند تششعات اتمی و رادیو اکتیر، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار ندارند.

نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث شرکت آسماری

نرخ حق بیمه شخص ثالث شرکت آسماری براساس فاکتورهای مختلفی محاسبه می‌شود. به طور کلی می‌توان این فاکتورها را به انواع زیر دسته بندی کرد:

 • نوع وسیله نقلیه (سواری، بارکش، موتورسیکلت و …)؛
 • سال تولید خودرو؛
 • کاربری ماشین (تاکسی، شخصی و…)؛
 • تاریخ انقصای بیمه ‌نامه قبلی؛
 • مدت بیمه‌ نامه قبلی؛
 • سابقه خسارت و درصد تخفیف عدم خسارت؛
 • درصد تخفیف اعمال شده نسبت به سابقه راننده.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند هزینه حق بیمه را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. شخص بیمه‌ گذاری که در طول مدت قرار داد سال قبل خودروی خود از محل بیمه ‌نامه شخص ثالث خسارتی دریافت نکرده باشد، در تمدید بیمه ‌نامه مشمول تخفیف نقدی خواهد شد. با افزایش سال‌های عدم دریافت خسارت، مبلغ تخفیف نیز بیشتر شده و مزایای فراوانی را برای بیمه گذار به همراه خواهد داشت.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث و افزایش حق بیمه

در مقابل تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث، جریمه دیرکرد هم از سمت شرکت بیمه در نظر گرفته شده است. این جریمه دیرکرد موجب افزایش حق بیمه خودرو می‌شود. در صورتی ‌که در تمدید بیمه شخص ثالث وقفه‌ای ایجاد شود، به حق بیمه شخص ثالث آن به صورت روز شمار مبلغی جریمه تعلق می‌گیرد که این عدد برای خودروهای مختلف عددی متفاوت است. امکان خرید و پرداخت آنلاین حق بیمه شخص ثالث شرکت آسماری، فرایند پرداخت حق بیمه را بسیار آسان کرده است.

 حداقل میزان پوشش بیمه شخص ثالث شرکت آسماری

پوشش بیمه شخص ثالث آسماری به معنای تعهد مالی این شرکت بیمه در مقابل شخص طرف معامله یعنی بیمه‌ گذار است. بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق ‌بیمه بیشتر، پوشش مالی بالاتری را خریداری کند. هزینه نهایی این بیمه را می‌توانید از بیمه بازار استعلام بگیرید.

تخفیف بیمه شخص ثالث شرکت آسماری

مطابق اعلام بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه می‌توانند حداکثر تخفیف ۲٫۵ درصدی را برای فروش بیمه ‌نامه شخص ثالث خود ارائه دهند که بیمه آسماری هم از این قانون مجزا نیست.

خرید بیمه شخص ثالث شرکت آسماری از بیمه بازار

برای استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث شرکت آسماری می‌توانید از طریق وبسایت بیمه بازار اقدام کنید. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره 02191007240 با متخصصین بیمه بازار در تماس باشید. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه‌نامه همراه و در کنار شما خواهند بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟