thirdparty

بیمه شخص ثالث امید

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه امید
بیمه امید
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه شخص ثالث شرکت امید

شرکت بیمه امید خصوصی با ماهیت سهامی خاص در سال ۱۳۷۹ تاسیس شد. بیمه امید همکاری‌های زیادی با نهادهای اجرایی در پروژه‌های بزرگ دارد و همین امر کمک زیادی کرده تا اقبال عمومی و نظر مساعد اشخاص حقیقی هم نسبت به آن افزایش پیدا کند.

فعالیت طولانی مدت در عرصه بیمه کشور و همکاری‌های گسترده باعث شده که شرکت امید همواره در ارائه خدمات بیمه‌ای، به جلو حرکت کند و استراتژی‌ها و روش‌های به‌روزی را برای این موضوع به کار گیرد. با این که در اطلاعات شرکت، موضوع فعالیت بیمه امید، انجام تمامی فعالیت‌های بازرگانی ذکر شده، اما بیمه‌های خرد و به‌خصوص بیمه‌های اتومبیل نیز جایگاه مهمی در میان خدمات بیمه‌ای آن‌ دارند.

اتفاقا بخش مهمی از اعتبار و اهمیت این شرکت به دلیل ارائه بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو نشأت می‌گیرد. بیمه شخص ثالث امید، یکی از مورد اعتمادترین و معتبرترین بیمه‌های شخص ثالث در ایران محسوب می‌شود. توانگری بالای این شرکت، نمایندگی‌ها و مراکز پرداخت خسارت متعدد، جبران خسارت‌های تصادفات در کمترین زمان و به صورت کامل از دلایل اعتماد بیمه‌گذاران به شرکت بیمه امید است.  

ضرورت خرید بیمه شخص ثالث

معمولا بعد از رفع شوک اولیه‌ تصادفات خودرویی، از اولین چیزی که به ذهن راننده مقصر می‌رسد، بررسی خسارت‌های جانی و مالی به بار آمده است. دلیل محکمی هم برای این کار وجود دارد؛ گاهی خسارت‌ها آن‌چنان بالاست که عملا راننده مقصر امکان پرداخت آن‌ها را ندارد. در این شرایط بحرانی تنها نقطه امن و آرامش این راننده، بیمه شخص ثالث خواهد بود.

شرایط کلی بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید برای پرداخت خسارت‌ها

مشتریان شرکت بیمه امید بر اساس ماده ۲ قانون بیمه شخص ‌ثالث، می‌توانند تمامی دارندگان تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی ملزم به خرید بیمه‌نامه شخص ‌ثالث باشند که یا مالک یا متصرف خودرو هستند. بنابراین بیمه امید می‌تواند به این افراد خدمات بیمه شخص ثالث خود را ارائه کند. اما نکاتی نیز در این میان وجود دارد. مثلا شرایط جبران خسارت‌های وارد آمده؛ بیمه‌گزار تحت شرایط زیر می‌تواند از جبران خسارت‌های تصادفات تحت پوشش بیمه شخص ثالث استفاده کند؛

مدارک مثبته در رابطه با مقصر بودن راننده خودروی بیمه شده در تصادف وجود داشته باشد.

بیمه‌گزار حداکثر تا ۵ روز بعد از تصادف به شرکت بیمه امید وقوع تصادف را گزارش کند.

خسارت‌های به بار آمده در جریان تصادف، جزء موارد غیر قابل جبران بیمه نباشد.

گزارش کارشناس خسارت بیمه وارد آمدن خسارات در جریان تصادف را تایید کند.

پیش از بازبینی خودرو توسط کارشناس بیمه، بیمه‌گزار اقدام به تعمیر خودرو نکند.

تعهدات بیمه‌گزار در مقابل شرکت بیمه امید

شرکت بیمه امید متعهد است که خسارت‌های وارد شده در جریان تصادف را که زیر مجموعه بیمه شخص ثالث هستند، پرداخت کند. اما در مقابل بیمه‌گزار نیز باید تابع قوانین، مقررات و تعهداتی باشد تا خسارت‌های وی جبران شوند. این موارد که توسط قانون بیمه تعیین شده‌اند، در ادامه قابل بررسی هستند؛

رعایت اصل حد اعلای حسن نیت: بیمه‌گزار باید تمامی اطلاعاتی را که شرکت بیمه امید برای صدور بیمه شخص ثالث، نیاز دارد، به صورت کامل، صحیح و معتبر ارائه دهد. اگر اطلاعات ناقص یا نادرست باشند، شرکت بیمه می‌تواند از پرداخت خسارت‌ها خودداری کند و در مواقعی هم امکان فسخ قرارداد بیمه‌ شخص ثالث را هم دارد.

پرداخت مبلغ بیمه نامه بدنه: بیمه‌گزار موظف است درصورت خرید نقدی، تمامی مبلغ را تسویه کند و اگر هم بیمه شخص ثالث را به صورت اقساطی خریداری کرده، مبلغ اقساط را در زمان‌های مقرر پرداخت کند.

اعلام تشدید خطر: اگر خودروی بیمه‌ شده برای فعالیت‌هایی مثل حمل مسافر، حمل مواد سوختی و قابل اشتعال کاربرد دارد، بیمه‌گزار باید به شرکت بیمه امید در رابطه با این موارد اطلاع دهد.

اعلام نمودن خسارت بیمه بدنه: همانطور که اشاره شد، بیمه‌گذار باید در صورت وقوع تصادف و به بار آمدن خسارت، شرکت بیمه امید را حداکثر طی ۵ روز از زمان حادثه در جریان قرار داده و مدارک مورد نیاز را ارائه کند.

عدم ارائه اظهارات خلاف واقع: در صورتی که بیمه‌گزار به قصد تقلب و فریب شرکت بیمه امید، اطلاعات جعلی یا نادرست ارائه کند، این شرکت می‌تواند خسارت‌ها را پرداخت نکند. همچنین امکان فسخ قرارداد بیمه شخص ثالث هم برای شرکت در مواردی محفوظ است.

جلوگیری از وقوع حادثه یا افزایش خسارت: اگر بیمه‌گزار امکان این را داشته باشد که از وارد آمدن خسارت‌های بیشتر جلوگیری کرده یا اقداماتی را که هر کسی عرفا در مورد حفاظت از خودرو و اموال خود انجام می‌دهد، باید بر طبق قانون این موارد احتیاطی لازم را به کار بندد. اگر برای شرکت بیمه امید ثابت شود که بیمه‌گزار از روی قصد و نیت اقدامات احتیاطی لازم را انجام نداده، می‌تواند‌ خسارت پرداختی به وی را کاهش دهد.

عدم انجام تعمیرات خودرو بدون هماهنگی با شرکت بیمه: تمامی تعمیرات خودروی خسارت دیده، باید هماهنگی شرکت بیمه امید و پس از بازدید کارشناس خسارت این شرکت انجام شوند. در غیر این صورت، شرکت بیمه امید می‌تواند روند پرداخت خسارت‌ها را متوقف کرده یا تنها کسری از آن‌ها را جبران کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید

بر طبق قانون بیمه، تمامی شرکت‌های بیمه‌ای که خدمات بیمه شخص ثالث را در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌دهند، موظف هستند که خسارت‌های وارده را در قالب «پوشش‌های جانی و بدنی» و «پوشش‌های مالی» جبران کنند. بیمه شخص ثالث شرکت امید نیز به همین ترتیب عمل می‌کند. این بیمه تمام خسارت‌های وارد آمده به اشخاص (چه اشخاص ثالث و چه راننده مقصر و سرنشینان خودروی وی) را جبران کند. خسارت‌های خودرو و اموال دیگر اشخاص ثالث هم توسط این بیمه قابل جبران هستند. به علاوه، شرکت بیمه امید پوشش‌های تکمیلی را هم برای خسارت‌های بیشتر در اختیار بیمه‌گذاران قرار داده است.

پوشش‌های جانی یا بدنی

دیه فوت: پرداخت مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دیه فوت برای ماه‌های حرام سال ۱۴۰۲ و مبلغ  ۹۰۰ میلیون تومان برای ماه‌های حرام (حداکثر تا ظرفیت استاندارد خودروی شخص ثالث) به اضافه هزینه‌های جانبی مثل کفن و دفن.

دیه از کارافتادگی: پرداخت دیه از کارافتادگی شخص یا اشخاص ثالث بر اساس گزارش پزشکی قانونی از درصد از کارافتادگی، تا سقف تعهدات بیمه‌نامه.

دیه نقص عضو: پرداخت دیه از نقص عضو شخص یا اشخاص ثالث تا سقف تعهدات بیمه‌نامه، بر اساس گزارش پزشکی قانونی از میزان نقص عضو افراد. 

هزینه‌های درمانی: پرداخت هزینه‌های مربوط به بیمارستان، داروهای مورد نیاز، جراحی، بستری شدن و موارد مشابه برای افراد آسیب دیده در تصادفات تا سقف تعهدات بیمه‌نامه.

خسارت بدنی راننده و سرنشیان خودروی مقصر: پرداخت خسارت‌های جانی راننده مقصر و سرنشینان خودروی وی شامل دیه فوت، از کارافتادگی، نقص عضو و هزینه‌های درمانی.

پوشش‌های مالی

پرداخت خسارت خودروی شخص ثالث: پرداخت خسارت‌های خودروی شخص ثالث شامل هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات خودروی شخص ثالث، اجرت تعمیرکار، هزینه‌های اسقاط خودرو، افت قیمت آن و هر هزینه مرتبط دیگر حداکثر تا سقف تعهدات بیمه‌نامه.

پرداخت خسارت‌های وارد شده به اموال شخص ثالث: پرداخت خسارت‌های وارد آمده به دارایی‌های فرد ثالث در جریان تصادف مثل ساختمان، محصولات کشاورزی، درخت، موبایل، تجهیزات و مواردی از این دست بر اساس ضوابط شرکت بیمه امید و حداکثر تا سقف تعهدات بیمه‌نامه.

نکته: امکان افزایش سقف تعهدات جانی و مالی بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید برای بیمه‌گزاران فراهم است. آن‌ها می‌توانند در هنگام خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث خود، با پرداخت مبالغ بالاتر، سقف تعهدات را افزایش دهند.

پوشش‌های تکمیلی بیمه امید 

پوشش سرقت کلی خودرو

پوشش خسارت‌های وارد شده به بار و محموله

پوشش خسارت‌های وارد شده به خودرو در پارکینگ

پوشش هزینه‌های دادرسی تصادف

جبران خسارتهای وارد شده در اثر تصادف با حیوانات

خسارت‌های سیل و زلزله

پوشش کمک‌های اولیه

پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب در صورت عدم امکان استفاده از خودرو به مدت حداکثر ۳۰ روز در سال

موارد عدم جبران خسارت بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید

قانون بیمه رد قالب موارد عدم جبران خسارت، به شرکت‌های بیمه این امکان را داده که در شرایطی از جبران خسارت‌های به بار آمده در جریان تصادفات خودداری کنند. این موارد که گاهی استثنائات بیمه نامیده می شوند، هم در زمان خرید بیمه شخص ثالث و هم بیمه بدنه باید مورد توجه قرار گیرند. اگر تصادف رخ داده جزء این موارد باشد، تعهدات بیمه شخص ثالث برای جبران خسارت‌ها معتبر نخواهد بود. این استثنائات در ادامه فهرست شده‌اند؛

خسارت‌های وارد شده در اثر تصادف عمدی یا با قصد آسیب رساندن

هزینه‌های ناشی از سوء استفاده از بیمه‌نامه

خسارت‌های وارد شده به خودرو ناشی از رانندگی بدون گواهینامه معتبر

خسارت‌های ایجاد شده به دلیل رانندگی در مسیرها و جاده‌های غیرمجاز

خسارت‌های ناشی از رانندگی در مسابقات و رقابت‌های اتوموبیل‌رانی

خسارت‌های ناشی از رانندگی در حالت خواب‌آلودگی یا بی‌هوشی

خسارت‌های ناشی از رانندگی با سرعت غیرمجاز

خسارت‌های ناشی از رانندگی با وسایل نقلیه غیرمجاز

خسارت‌های وارد شده به خودرو در اثر عدم رعایت مقررات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی

هزینه‌های ایجاد شده در تصادفات ناشی از نقص فنی خودرو

هزینه آسیب‌های وارد شده در اثر رانندگی در حالت مستی یا مصرف مواد مخدر

هزینه‌های تعمیر خود خودروی مقصر

خسارت وارد شده در اثر فرار از تعقیب مقامات قضایی؛ مگر در مواردی که خودرو به سرقت رفته باشد.

خرید بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید

خرید بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید از راه‌های گوناگونی امکان‌پذیر است. از مراجعه به نمایندگی‌ها و شعب این بیمه گرفته تا تماس تلفنی و خرید اینترنتی. بهترین گزینه اما خرید از طریق پلتفرم بیمه‌بازار است. با هر روشی که این کار انجام شود، مدارک زیر مورد نیاز شرکت بیمه خواهد بود؛

 • مدارک شناسایی خودرو (کارت یا سند مالکیت) و تصویر آن
 • بیمه‌نامه سال قبل (در صورت دارا بودن آن)
 • تکمیل فرم پیشنهاد در واحدهای صدور بیمه‌نامه
 •  مدارک شناسایی راننده خودرو

چند نکته:

 • اگر بیمه‌گزار شخص حقوقی باشد، باید مدارک هویتی و صلاحیت نماینده قانونی شرکت نیز به شرکت بیمه امید ارائه شود.
 • در صورتی که خودرو دارای سابقه بیمه‌ای باشد، باید مدارک مربوط به خسارت‌های قبلی نیز باید ارائه شوند.
 • برای تمدید بیمه‌نامه شخص ‌ثالث، بهتر است حداقل ۷۲ ساعت (اداری) قبل از اتمام مهلت بیمه‌نامه اقدام شود.
 • چنانچه بیمه‌گزار بیمه‌نامه قبلی نداشته و یا از تاریخ اتمام اعتبار بیمه‌نامه یکسال یا بیشتر گذشته باشد، معادل صد درصد حق بیمه شخص ‌ثالث اجباری و کمتر از یکسال به نسبت مدت تأخیر در حق بیمه‌نامه جدید جریمه صندوق تأمین خسارت‌های بدنی برای وی اعمال می‌شود.
 • به منظور جلوگیری از تبعات احتمالی در رسیدگی و پرداخت خسارت لازم است فرم پیشنهاد به دقت و بر اساس مندرجات کارت خودروی بیمه شده، نوع استفاده آن و پوشش‌های مورد نیاز (درخواستی) بیمه‌گزار تکمیل شود.

مدارک لازم برای دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید

شرکت‌ بیمه امید برای خسارت‌هایی را که در جریان تصادفات ایجاد می‌شوند، مدارک مختلفی درخواست می‌کند که بسته به شخص ثالث آسیب دیده و نوع خسارت‌ها متفاوت خواهند بود.

مراحل دریافت غرامت حوادث راننده

تکمیل فرم اعلام خسارت حوادث راننده

تحویل مدارک مورد نیاز

بازخوانی مدارک

بررسی اصالت حادثه توسط کارشناسان شرکت بیمه

بررسی و تعیین میزان غرامت توسط پزشک معتمد بیمه‌گر

صدور حواله خسارت

پرداخت خسارت

مدارک مورد نیاز جهت دریافت غرامت حوادث راننده

تکمیل و امضاء برگ اعلام خسارت

بیمه‌نامه شخص ثالث و حوادث راننده مقصر

اصل گواهینامه راننده مقصر حادثه

کارت خودروی راننده مقصر

کارت ملی راننده مقصر

اصل یا تصویر برابر اصل کروکی تصادف

اصل یا تصویر برابر اصل گزارش‌ها و صورت‌ جلسات نیروی انتظامی

اصل یا تصویر برابر اصل اوراق بازجوئی از طرفین حادثه

اصل یا تصویر برابر اصل مدارک، گزارش‌ها و گواهی‌های پزشکی قانونی

اصل یا تصویر برابر اصل آرای دادگاه در صورت سیر مراحل قضایی و صدور رای

اصل شناسنامه مصدوم و یا متوفی و کارت ملی وی

اصل شناسنامه و کارت ملی وراث و یا ذینفعان خسارت در حوادث منجر به فوت

 در صورت فوت راننده در جریان حادثه، اصل یا تصویر برابر اصل گزارش معاینه جسد‌، جواز دفن‌، خلاصه رونوشت وفات و شناسنامه ابطال شده راننده متوفی نیاز خواهد بود.

اصل یا تصویر برابر اصل خلاصه پرونده بالینی مصدوم یا متوفی در صورتی که در مراکز درمانی بستری شده باشد.

در صورتی که راننده مصدوم شده باشد مراجعه ایشان (با کارت شناسایی معتبر) به شرکت بیمه جهت معاینه پزشک معتمد بیمه‌گر الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت شخص ثالث (خسارت‌های مالی):

تکمیل و امضاء برگ اعلام خسارت

بیمه‌نامه شخص ثالث مقصر حادثه

اصل بیمه‌نامه شخص ثالث زیان دیده

اصل گواهینامه‌های رانندگی مقصر و زیان دیده و کارت ملی آن‌ها

اصل کارت شناسایی خودروی مقصر حادثه

اصل کارت شناسایی و سند مالکیت خودروی زیان دیده و کارت ملی مالک خودرو

 ارائه اصل کروکی سازشی و اصل و یا تصویر برابر اصل کروکی‌های قضایی و گزارش‌های مرتبط تصادف در خساراتی که بیش از سقف تعهدات اجباری مالی بیمه نامه هستند و یا نیاز به ارائه کروکی دارند

چند نکته:در خسارت فاقد کروکی، مراجعه خودروهای مقصر و زیان دیده قبل از بازسازی جهت بازدید کارشناس بیمه‌گر الزامی است.

در خسارات داری کروکی بالاتر از سقف تعهدات مالی اجباری بیمه نامه ( فاقد جرح و فوت ) مراجعه هر دو خودرو مقصر و زیان دیده قبل از باز سازی جهت بازدید کارشناس شرکت بیمه امید الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت شخص ثالث جانی یا بدنی:

تکمیل و امضاء برگ اعلام خسارت

بیمه‌نامه شخص ثالث مقصر

اصل گواهینامه رانندگی راننده مقصر حادثه

کارت شناسایی خودروی مقصر حادثه

کارت ملی راننده مقصر حادثه

اصل یا تصویر برابر اصل کروکی تصادف

اصل یا تصویر برابر اصل گزارش‌ها و صورت جلسات نیروی انتظامی

اصل یا تصویر برابر اصل اوراق بازجوئی از مقصر و زیان دیدگان

اصل یا تصویر برابر اصل گواهی‌های سازمان پزشکی قانونی

اصل یا تصویر برابر اصل آرای صادره دادگاه

اصل شناسنامه‌های مصدومین‌، متوفیان و ذینفعان دریافت خسارت و کارت ملی آن‌ها

 اصل یا تصویر برابر اصل مدارک پرونده بالینی مصدوم و یا متوفی در صورت بستری شدن در مراکز درمانی پس از حادثه

نکته: در صورتی که در حادثه، زیان دیده فوت کرده باشد ، اصل یا تصویر برابر اصل گزارش معاینه جسد، جواز دفن، خلاصه رونوشت وفات و اصل شناسنامه ابطال شده متوفی نیز مورد نیاز خواهد بود.

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث شرکت بیمه امید

نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث شرکت امید، بر اساس فاکتورهای مختلفی انجام می‌شود که در ادامه مورد بررسی قرار می‌گیرند؛

سال ساخت خودرو: مبلغ بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو بر اساس سال ساخت و مدل آن تعیین می‌شود.

ویژگی‌های فنی: مدل، وضعیت فنی، تعداد سیلندر خودروها و ظرفیت آن‌ها هم در محاسبه قیمت نهایی بیمه‌نامه شخص ثالث موثر هستند.. اگر این ویژگی‌ها امنیت خودرو را بالاتر ببرند، برای آن‌ها قیمت بیمه‌نامه پایین‌تری محاسبه خواهد شد.

میزان تخفیفهای بیمه: تخفیف‌های اصلی و فرعی که شرکت بیمه امید برای بیمه‌گزاران در نظر می‌گیرد، تا حد زیادی از قیمت نهایی بیمه‌نامه کم می‌کنند.

سقف تعهدات مالی: سقف تعهدات مالی که بیمه‌گذار در زمان خرید بیمه تعیین می‌کند، تاثیر مستقیمی روی قیمت بیمه‌نامه دارد.

پوشش‌های تکمیلی: پوشش‌های تکمیلی درخواستی از سوی بیمه‌گذار، باعث افزایش قیمت نهایی بیمه‌نامه شخص ثالث شرکت بیمه امید می‌شوند.

کهنگی و فرسودگی: وسایل نقلیه‌ای که بیش از ۱۵ سال از سال ساخت آن‌ها گذشته باشد مشمول اضافه نرخ کهنگی (به ازای هر سال مازاد بر ۱۵ سال ۲ درصد و حداکثر تا ۲۰ درصد) هستند.

معاینه فنی: وسایل نقلیه‌ای که حسب مقررات ملزم به داشتن معاینه فنی بوده و فاقد آن باشند مشمول پنج در صد اضافه نرخ می‌شوند.

حق بیمه آن دسته از دارندگانی که در مدت اعتبار بیمه نامه موجب پرداخت خسارت از محل بیمه‌نامه شوند، هنگام تجدید بیمه‌نامه شخص ثالث به تناسب نوع و تعداد خسارت افزایش می یابد (حداقل ۲۰ و حداکثر۱۰۰ واحد).

تخفیف‌های بیمه‌نامه شخص ثالث شرکت بیمه امید

تخفیف‌هایی که شرکت بیمه امید برای خرید بیمه شخص ثالث ارائه می‌دهد، شامل موارد زیر هستند؛

تخفیف عدم خسارت: این تخفیف که الزامی بوده و به صورت پلکانی قابل محاسبه است، به ازای هر سالی است که بیمه‌گزار خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشد.

  •  

سال اول: ۵٪

سال دوم: ۱۰٪

سال سوم: ۱۵٪

سال چهارم: ۲۰٪

سال پنجم: ۲۵٪

سال ششم: ۳۰٪

سال هفتم: ۳۵٪

سال هشتم: ۴۰٪

سال نهم: ۴۵٪

سال دهم: ۵۰٪

سال یازدهم: ۵۵٪

سال دوازدهم:۶۰٪

سال سیزدهم: ۶۵٪

سال چهاردهم: ۷۰٪

نکته: بر اساس قانون جدید بیمه، تخفیف‌های عدم خسارت بیمه‌گذار در صورت دریافت خسارت از شرکت بیمه، به یک باره صفر نشده و به صورت پلکانی کاهش پیدا می‌کنند.

  •  

خسارت‌های مالی برای اول ۲۰٪، برای بار دوم ۳۰٪ و برای بار سوم و بیشتر ۴۰٪ از تخفیف‌های عدم خسارت را کاهش می‌دهند.

خسارت‌های جانی برای بار اول ۳۰٪، برای بار دوم ۷۰٪ و برای بار سوم و بیشتر ۱۰۰٪ تخفیف‌های عدم خسارت را کم می‌کنند.

تخفیف خودروی صفر کیلومتر: تمامی خودروهای صفر کیلومتری در اولین خرید خود از شرکت بیمه امید، مشمول تخفیف‌ خواند شد. میزان این تخفیف به خودرو و مدل آن بستگی دارد.

استعلام قیمت و خرید بیمه شخص ثالث امید از بیمه بازار

با وارد کردن اطلاعات پلاک و بیمه‌نامه خودروی خود می‌توانید خرید بیمه شخص ثالث خودروی خود را از بیمه بازار انجام دهید. جهت مشاوره رایگان برای خرید آنلاین بیمه، می‌توانید با شماره 91007240 تماس بگیرید. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه درکنار شما خواهند بود.  

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟