بیمه‌بازار

چرا بیمه شخص ثالث سرمد؟

بیمه سرمد با اینکه از سال 1392 فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات بیمه‌ای شروع کرد اما در زمانی اندک یکی از پرفروش‌ترین شرکت‌های بیمه برای خرید بیمه شخص ثالث شناخته شده است.

 • بیمه ثالث سرمد حداکثر تعهدات مالی را پوشش می‌دهد و در میان شرکت‌های بیمه از توانگری مالی بالایی برخوردار است.

 • این شرکت بیمه دارای خدمات ارزیابی خسارت سیار است و این امکان را در اختیار بیمه گذار قرار می‌دهد که پس از وقوع حادثه با یکی از مراکز پرداخت خسارت آن تماس گرفته و درخواست اعزام کارشناس به محل وقوع حادثه نماید.
 • شرکت بیمه سرمد دارای بیش از 39 شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور است و در صورتی‌که دسترسی به این شعب برای بیمه گذاران ممکن نباشد، امکان خرید اینترنتی را نیز به دیگر خدمات خود اضافه کرده است.

محاسبه بیمه شخص ثالث سرمد

در بیمه سرمد محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث مانند همه شرکت‌های بیمه هر سال از سوی بیمه مرکزی تعیین می‌شود اما نرخ مشخص شده، حق بیمه نهایی وسیله نقلیه نیست و عوامل دیگری مانند میزان پوشش مالی در میزان نرخ پایه بیمه شخص ثالث تاثیرگذار است.

به‌طور مثال حداقل پوشش مالی تعیین شده از طرف بیمه مرکزی برای سال 1400 معادل 16 میلیون تومان بوده است اما بیمه شخص ثالث سرمد تا حداکثر تعهدات مالی یعنی 320 میلیون تومان را تحت پوشش قرار می‌دهد که همین موضوع قیمت نهایی بیمه شخص ثالث سرمد را افزایش می‌دهد.

عوامل موثر روی محاسبه هزینه بیمه شخص ثالث سرمد:

 • حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی
 • تخفیف عدم خسارت
 • جریمه دیرکرد بیمه‌نامه
 • مدل وسیله نقلیه
 • تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • تخفیفات درنظر گرفته شده از سوی شرکت بیمه
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه

همه ما این روزها با کمبود وقت برای انجام کارهای روزمره مواجه‌ایم، بنابراین امکان خرید اینترنتی یکی از خدماتی است که امروزه از سوی بسیاری از شرکت‌ها در زمینه انواع خدمات ارائه شده و می‌تواند در صرفه جویی در زمان و جلوگیری از انجام فعالیت‌های بیهوده بسیار موثر باشد.

بیمه بازار نیز پلتفرمی برای ارائه خدمات بیمه‌ای است. متقاضیان و بیمه گذاران می‌توانند خرید و تمدید بیمه ثالث سرمد و دیگر شرکت‌های بیمه را از طریق این پلتفرم انجام دهند و از صدور بیمه نامه خود در همان روز اطمینان حاصل نمایند.

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث سرمد

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث سرمد از یک قانون ثابت پیروی می‌کند که از سوی بیمه مرکزی اعلام شده است. این تخفیف روی خودروهایی اعمال می‌شود که در طول مدت اعتبار بیمه نامه دچار هیچ‌گونه خسارتی نمی‌شوند و در صورت وقوع حادثه برای خودرو، تخفیف عدم خسارت آن صفر نمی‌شود بلکه به ازای هربار تصادف چند درصد از کل تخفیفات کم می‌شود.

جدول نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

روند کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث سرمد:

جدول نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث سرمد:

انواع پوشش‌های ارائه شده از طرف بیمه شخص ثالث سرمد شامل خسارت‌های زیر می‌شود:

۱. خسارت‌ جانی شخص ثالث آسیب دیده که معادل 640 میلیون تومان در ماه حرام و 480 میلیون تومان در ماه غیرحرام است.

۲. خسارت مالی شخص ثالث آسیب دیده که مابین 16 میلیون تا 320 میلیون تومان متغیر است که بیمه شخص ثالث سرمد تا حداکثر تعهدات مالی را ارائه می‌دهد.

۳. خسارت جانی وارد شده به راننده و سرنشینان خودروی مقصر حادثه که سقف آن در سال 1400 معادل 480 میلیون تومان است.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث سرمد

دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث سرمد دارای دو حالت است:

 1. اگر صحنه تصادف نیازمند کشیدن کروکی نباشد که در این‌صورت طرفین حادثه باید ظرف ۵ روز کاری همراه با مدارک خود به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه سرمد مراجعه کنند.

 2. اگر صحنه تصادف نیازمند کشیدن کروکی باشد که می‌تواند سه دلیل داشته باشد: طرفین حادثه به توافق نرسند، مدارک یکی از طرفین حادثه کامل نباشد یا خسارت از نوع جانی باشد. در این شرایط خسارت دیده همراه با مدارک خود باید به شرکت بیمه مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهد.

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث سرمد:

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث سرمد:

در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، مدارک زیر نیز لازم است:

 • جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات
 • گواهی انحصار وراثت
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • تصویر شناسنامه اولیاءدم
 • قیم‌نامه

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث سرمد

در هر زمان و مکانی خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث سرمد را می‌توانید از طریق سایت بیمه بازار انجام دهید. برای انجام این‌کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد سایت بیمه بازار و صفحه بیمه شخص ثالث شوید

۲. نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن را انتخاب کنید

۳. شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه خود را مشخص کنید

۴. درصد تخفیفات را مشخص کرده و با وارد کردن تعداد خسارات دریافت‌شده، سفارش خود را ثبت کنید

۵. باقی مراحل مربوط به بارگذاری عکس‌ها، نحوه ارسال و در نهایت پرداخت هزینه بیمه می‌باشد که با آماده داشتن مدارک خود در کمترین زمان ممکن انجام پذیر است

خرید از سایت و اپلیکیشن بیمه بازار به‌صورتی طراحی شده است که شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان مشخص شده بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان، در محل تعیین شده تحویل بگیرید.

راحتی خرید
بهترین قیمت
پشتیبانی همه روزه
صدور آنی