بیمه شخص ثالث پارسیان

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور سریع بیمه
صدور سریع بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه

استعلام بیمه شخص ثالث پارسیان

خرید بیمه ثالث پارسیان با امکان مقایسه‌ دقیق و استعلام قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه برای انتخاب بهترین بیمه‌ی شخص ثالث، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان خودرو بوده است. بیمه‌بازار با فراهم آوردن امکان استعلام آنلاین قیمت از تمامی شرکت‌های بیمه در چند لحظه و مقایسه‌ی آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین بیمه همراهی می‌کند.

برای استعلام بیمه شخص ثالث پارسیان در بیمه‌بازار فقط کافی‌ست تا اطلاعات خودرو خود را وارد کرده و و به دقت به سوالات پاسخ دهید. پس از استعلام و مقایسه قیمت و در ادامه با بارگذاری مدارک  مورد نیاز و بررسی آن توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر شده و به دست شما خواهد رسید.

مراحل خرید بیمه شخص ثالث پارسیان

1
step
ورود اطلاعات خودرو
اطلاعات و مشخصات خوردو خود را به دقت وارد کنید.
2
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
3
step
تکمیل و بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز مانند گواهینامه،کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید.
4
step
صدور و دریافت بیمه‌نامه
پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه صادره را در همان روز تحویل بگیرید.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه پارسیان
بیمه پارسیان
رتبه رضایتمندی
4
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

توضیحات تکمیلی بیمه شخص ثالث پارسیان

بیمه پارسیان از سال ۱۳۸۲ فعالیت در حوزه فروش بیمه‌ را آغاز کرده و یک شرکت خصوصی با حدودا ۶۶ شعبه پرداخت خسارت است.

 • با خرید بیمه ثالث پارسیان، خسارت‌ وارد شده به اشخاص ثالث حادثه قابل جبران است.
 • این شرکت جزو ۵ رتبه اول شرکت‌های بیمه در زمینه فروش بیمه شخص ثالث به شمار می‌رود و طی این سال‌ها توانسته است جایگاه ویژه‌ای در میان متقاضیان بیمه شخص ثالث و دیگر رشته‌های بیمه پیدا کند.
 • بیمه پارسیان امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث و بیمه نامه کوتاه مدت ۳، ۶ و ۹ ماهه را در اختیار بیمه گذاران قرار داده است.
 • بیمه پارسیان امکان استعلام و خرید آنلاین را برای بیمه گذاران فراهم آورده است.

خرید بیمه شخص ثالث پارسیان:

برای استعلام بیمه شخص ثالث پارسیان، نیازی به حضور در نمایندگی‌های بیمه پارسیان نیست. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین، خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث پارسیان را انجام دهید.

بیمه بازار امکان خرید و تمدید بیمه شخص ثالث پارسیان را برای متقاضیان فراهم آورده است. با وارد شدن به سایت بیمه بازار تنها با چند کلیک می‌توانید نرخ بیمه شخص ثالث پارسیان را محاسبه کرده، شرایط آن را با دیگر شرکت‌های بیمه مقایسه کنید و اقدام به خرید بیمه نامه خود کنید.

اگر زمان تمدید بیمه ‌نامه خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید تاریخ انقضای بیمه ‌نامه‌تان را در یادآور بیمه شخص ثالث بیمه‌بازار ثبت نمایید. بیمه بازار با ارسال پیامک یادآوری، موعد سررسید بیمه‌تان را بی‌هیچ زحمتی به شما اطلاع می‌دهد.

قیمت بیمه شخص ثالث پارسیان:

بیمه مرکزی هر سال با تعیین نرخ دیه و بر اساس تعداد سیلندر خودرو، قیمت بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کند. اما این عدد، قیمت نهایی بیمه شخص ثالث نیست.

چند عامل در محاسبه قیمت بیمه ثالث پارسیان تاثیرگذار است که در مورد تمامی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه شخص ثالث صادق می‌باشد:

حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی، تخفیف عدم خسارت، جریمه دیرکرد بیمه‌نامه، تعداد سیلندر و کاربری خودرو، میزان پوشش بیمه‌‌نامه، تخفیف شرکت بیمه، مدت اعتبار بیمه‌نامه و سال ساخت و عمر خودرو.

تخفیف بیمه شخص ثالث پارسیان:

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پارسیان مشابه تمامی شرکت‌های بیمه، به ازای هر سال عدم استفاده از بیمه شخص ثالث به بیمه نامه تعلق می‌گیرد.

نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پارسیان:

جدول نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

دارندگان خودروی صفر کیلومتر شامل ۵٪ تخفیف بیمه شخص ثالث می‌شوند که تا ۳ ماه بعد از تحویل گرفتن خودرو می‌توانند از آن استفاده کنند.

کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پارسیان:

جدول نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث پارسیان

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل سه دسته خسارت می‌شود که بیمه پارسیان هر سه را پوشش می‌دهد:

 1. خسارت‌ جانی (640 میلیون تومان برای ماه حرام و 480 میلیون تومان برای ماه غیرحرام)
 2. خسارت مالی (حداقل 16 میلیون تومان و حداکثر 320 میلیون تومان)
 3. خسارت جانی وارد شده بر راننده یا سرنشینان خودروی مقصر حادثه (480 میلیون تومان برای سال 1400)

توجه: در بعضی از شرکت‌های بیمه برای حداکثر پوشش مالی نیاز به بازدید از خودرو و صدور مجوز است.

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پارسیان

برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث پارسیان، اگر خسارت مالی وارد شده کمتر از 16 میلیون تومان (برای سال 1400) باشد، ضرورتی برای کشیدن کروکی یا گزارش مقامات انتظامی وجود ندارد. راننده مقصر و شخص زیان دیده باید ظرف ۵ روز کاری همراه با مدارک خود به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه پارسیان مراجعه کنند.

اگر میان فرد مقصر و زیان دیده اختلافی وجود داشته باشد یا اگر خسارت جانی اتفاق افتاده باشد یا مدارک هریک از طرفین کامل نباشد، باید از صحنه حادثه کروکی تهیه شود.

برای دریافت خسارت‌ جانی از بیمه شخص ثالث پارسیان، راننده مقصر باید به یکی از شعبه‌های بیمه پارسیان مراجعه کرده و اعلام خسارت کند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث پارسیان:

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث پارسیان:

در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، مدارک زیر نیز لازم است:

 • جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات
 • گواهی انحصار وراثت
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • تصویر شناسنامه اولیاءدم
 • قیم‌نامه

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث پارسیان

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث پارسیان را می‌توانید در هر زمان و مکانی با استفاده از سایت بیمه بازار به‌صورت آنلاین انجام دهید. برای انجام این‌کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد سایت بیمه بازار و صفحه بیمه شخص ثالث شوید

۲. نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن را انتخاب کنید

۳. شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه خود را مشخص کنید

۴. درصد تخفیفات را مشخص کرده و با وارد کردن تعداد خسارات دریافت‌شده، سفارش خود را ثبت کنید

۵. باقی مراحل مربوط به بارگذاری عکس‌ها، نحوه ارسال و در نهایت پرداخت هزینه بیمه می‌باشد که با آماده داشتن مدارک خود در کمترین زمان ممکن انجام پذیر است

خرید از سایت و اپلیکیشن بیمه بازار به‌صورتی طراحی شده است که شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان مشخص شده بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان، در محل تعیین شده تحویل بگیرید

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید
googlemyketbazaar

سوالات متداول

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهد خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث زمانی اتفاق می‌افتد که دارنده‌ وسیله نقلیه به دلایل متعدد مانند مشکلات مالی، فراموش کردن تاریخ اتمام اعتبار بیمه‌نامه، عدم دسترسی به دفتر بیمه یا به هر دلیل دیگری بیمه‌نامه خود را تمدید نکرده باشد، که در این شرایط دیرکرد به ‌صورت روزانه محاسبه و به هزینه بیمه شخص ثالث وی اضافه خواهد شد. در بعضی مواقع بخشش جریمه دیرکرد از سوی بیمه مرکزی اتفاق می‌افتد که البته از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش عموماً در بهمن ماه هر سال اعمال می‌شود.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

تخفیف بیمه‌‌ شخص ثالث در حال حاضر به خودرو تعلق دارد نه به شخص. در حالت عادی تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه روی خودرو باقی مانده و به خودروی خریدار منتقل می‌شود اما در صورت تمایل مالک خودرو، این تخفیف می‌تواند با فروش خودرو به خودروی بعدی مالک یا خودروی یکی از اعضای خانواده‌اش مانند همسر، فرزندان، پدر و مادر نیز انتقال یابد.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.