سیاست استفاده از کوکی
بیمه‌بازار، به منظور بهبود تجربه کاربران و بهینه‌سازی ارتباط با آنها، از کوکی استفاده می‌کند. با زدن دکمه «پذیرش همه» و بستن این پیام، با جمع‌آوری کوکی موافقت می‌کنید.
کوکی‌های ضروری
از این کوکی‌ها برای امنیت وب‌سایت و کارکردهای پایه‌ای آن استفاده می‌شود. بدون پذیرش این کوکی‌ها وب‌سایت قادر به کار کردن نخواهد بود.
کوکی‌های کاربردی
این کوکی‌های به انجام ویژگی‌های خاصی مانند به اشتراک‌گذاری محتوای وب‌سایت در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کنند.
کوکی‌های تجزیه تحلیلی
این کوکی‌های برای درک نحوه تعامل بازدیدکنندگان با وب‌سایت استفاده می‌شوند.
کوکی‌های تبلیغاتی
این کوکی‌های برای ارائه تبلیغات سفارشی بر اساس صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اید استفاده می‌شوند.
جزئیات
thirdparty

بیمه شخص ثالث ما

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه ما
بیمه ما
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه شخص ثالث شرکت ما

شرکت بیمه ما با داشتن۴۴ شعبه و بیش از ۲۰۰۰ نمایندگی، حضور پررنگی در صنعت بیمه کشور دارد. با این که بیمه ما تقریبا بیمه جوانی محسوب می‌شود و فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده، اما در همین مدت کوتاه نشان داده که بیمه قابل اتکایی است و گستردگی پوشش‌ها و خدمات بیمه‌ای متنوع، چشم‌انداز وسیع و آینده‌نگری این شرکت را نشان می‌دهد.

شعاری که بیمه ما برای خود انتخاب کرده «بیمه‌ای برای همه» است. اگر به تنوع بیمه‌های این شرکت توجه کنید، متوجه خواهید شد که این بیمه با داشتن کیفیت بالا در ارائه خدمات بیمه‌ای (آن با استفاده از شیوه‌های جدید)، سعی می‌کند که طیف وسیعی از افراد و کسب و کارها را زیر چتر حمایت بیمه‌ای خود قرار دهد. جدا از بیمه‌های شخصی مثل درمان، مسئولیت و بیمه خودرو، این شرکت سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی بیمه‌های مرتبط با فعالیت‌های تجاری و صنعتی انجام داده است. بیمه‌های باربری، بیمه کشتی و هواپیما از جمله این موارد هستند.

بیمه ما در یک نگاه

شرکت بیمه ما در این مدت فعالیت خود، در کنار رضایت مشتریان، افتخارات زیادی هم کسب کرده است. از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرار داشتن در رتبه یک توانگری
 • کسب رتبه ۱۵۱ در رتبه‌بندی سال ۱۳۹۶ شرکت‌های برتر ایران از سوی سازمان مدیریت صنعتی
 • کسب بالاترین نسبت توانگری در میان شرکت‌های بیمه در سرزمین اصلی در سال ۱۳۹۶
 • کسب تندیس برنزین C4 جایزه ملی مدیریت منابع انسانی در سال ۱۳۹۹

در رابطه با بیمه‌های خودرویی و مخصوصا بیمه شخص ثالث، شرکت ما عملکرد بسیار خوبی داشته است؛ به طوری که بیمه شخص ثالث جزء مواردی است که بیشترین تعداد صدور بیمه‌نامه از این شرکت را به خود اختصاص داده است. این موضوع نشان می‌دهد که بیمه ما توانسته اعتماد بخش زیادی از دارندگان خودرو را به خود جلب کند. 

بیمه شخص ثالث و ضرورت‌های آن

کمتر کسی است که از دلایل و لزوم داشتن بیمه شخص ثالث برای خودرو بی‌خبر باشد. اولین دلیل اجباری است که از سوی قانون اعلام شده و بر اساس آن هر خودرویی که بیمه شخص ثالث نداشته باشد، جریمه و توقیف می‌شود و باید جریمه دیرکرد خرید بیمه را هم بپردازد. از سوی دیگر اما دورنمایی است که می‌توان از هزینه‌های جانی و مالی ناشی از تصادفات تصور کرد.

تمام خودروهای ایرانی قیمت بسیار بالایی دارند و اکثر آن‌ها هم البته ایمن و پرامکانات نیستند. این قیمت‌های زیاد باعث گران شدن قطعات یدکی و هزینه‌های تعمیرات نیز شده است. به همین دلیل در صورت تصادف خسارت‌های مالی وارده بسیار بالا خواهد بود. از سوی دیگر همین پایین بودن کیفیت و ایمنی خودروها باعث وارد آمدن آسیب‌های جانی زیادی هم می‌شود که هم هزینه درمان بالایی دارند و هم دیه از کارافتادگی و در مواقعی فوت اشخاص ثالث نیز عدد قابل توجهی است. پرداخت این خسارت‌ها عموما توسط خود اشخاص مقصر، بسیار دشوار و در مواقعی عملا ممکن نیست. زندان‌های کشور پر از افرادی است که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه‌های ناشی از تصادفات، زندانی هستند.

با این اوصاف و ریسک‌های بی‌شماری که رانندگی در ایران دارد، بهترین راه‌حل داشتن بیمه‌ای است که در این شرایط غیرقابل پیش‌بینی حمایت‌های لازم را از افراد به عمل آورد. بیمه شخص ثالث جبران کننده تمامی خسارت‌های مالی و جانی است که به اشخاص ثالث، خودرو و اموال و دارایی‌های آن‌ها در جریان تصادف وارد می‌شود. همچنین خود راننده مقصر و سرنشینان خودروی وی نیز تحت پوشش جانی این بیمه قرار دارند.

به هر شکل که به این موضوع نگاه کنیم، خرید بیمه شخص ثالث نه تنها یک هزینه بی‌مورد و اضافی نیست، بلکه یک سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری روی آرامش. در کنار این بیمه بدنه ما نیز توصیه می‌شود تا با داشتن این دو بیمه با خیالی آسوده‌تر رانندگی کنید.

شرایط و ضوابط بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما برای پرداخت خسارت‌های وارده

شرکت بیمه ما برای پرداخت خسارت‌ها شرایط خاصی پیش‌بینی کرده و به بیمه‌گزاران نیز در هنگام خرید بیمه اطلاع می‌دهد. اگر تصادف رخ داده، همه یا یکی از این شرایط را داشته باشد، بیمه شخص ثالث ملزم خواهد بود که خسارت‌ها را بر اساس قانون بیمه (مثل دیه فوت شدگان) و سقف تعهدات بیمه‌نامه که در هنگام خرید توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود، پرداخت کند. این شرایط در ادامه بررسی می‌شوند؛

 • اثبات شود که راننده خودرو، مقصر حادثه بوده است.
 • شرکت بیمه حداکثر تا ۵ روز بعد از حادثه در جریان آن قرار بگیرد.
 • تصادف و خسارت‌های وارده، ناشی از یکی از موارد غیرقابل جبران بیمه نباشد.
 • کروکی و گزارش پلیس موجود باشد.
 • کارشناس خسارت بیمه تایید کند که خسارت‌ها در اثر تصادف گزارش شده وارد آمده‌اند.
 • راننده خودروی مقصر تا پیش از بازبینی خودروهای آسیب دیده، اقدام به تعمیر خودرو نکرده باشد.

علاوه بر این موارد بیمه‌گزار تعهداتی نیز در قبال شرکت بیمه ما دارد. این تعهدات در ادامه فهرست شده‌اند؛

 • رعایت اصل حد اعلای حسن نیت: اطلاعاتی که بیمه‌گزار بنا به درخواست شرکت بیمه ما ارائه می‌دهد، باید معتبر، کامل و صحیح باشند. در غیر این صورت شرکت بیمه می‌تواند از پرداخت خسارت‌ها اجتناب کرده و یک‌طرفه بیمه‌نامه را باطل کند.
 • پرداخت مبلغ بیمه نامه بدنه: اگر بیمه‌گزار بیمه نامه را نقدی خریداری کرده باشد، باید مبلغ آن را به‌طور کامل تسویه کرده و در صورت خرید اقساطی نیز، مبالغ آن را در زمان های مقرر پرداخت کند.
 • اعلام تشدید خطر: در صورتی که خودروی بیمه‌ شده برای فعالیت‌هایی مثل مسافربری، حمل مواد سوختی و اشتعال‌زا کاربرد دارد، بیمه‌گزار باید شرکت بیمه ما را از این موارد مطیع کند.
 • اعلام نمودن خسارت بیمه بدنه: بیمه‌گزار موظف است که در صورت بروز خسارت‌ها در اثر تصادف، شرکت بیمه ما را حداکثر طی ۵ روز از زمان حادثه در جریان قرار داده و مدارک مورد نیاز را ارائه کند.
 • عدم ارائه اظهارات خلاف واقع: اگر بیمه‌گزار بخواهد به قصد تقلب و فریب شرکت بیمه ما، اطلاعات جعلی یا نادرست ارائه دهد، شرکت بیمه‌ می‌تواند از پرداخت خسارت‌ها خودداری کند و حتی امکان فسخ قرارداد بیمه شخص ثالث را هم در مواردی دارد.
 • جلوگیری از وقوع حادثه یا افزایش خسارت: اگر بیمه‌گزار امکان این را داشته باشد که از وارد آمدن خسارت‌های بیشتر جلوگیری کند یا اقداماتی را که هر کسی عرفا در مورد حفاظت از خودرو و اموال خود انجام می‌دهد، باید بر طبق قانون احتیاط‌های لازم را به کار گیرد. اگر برای شرکت بیمه ما محرز شود که بیمه‌گزار از روی قصد و نیت اقدامات احتیاطی لازم را صورت نداده است، شرکت بیمه می‌تواند‌ خسارت پرداختی به وی را کاهش دهد.
 • عدم انجام تعمیرات خودرو بدون هماهنگی با شرکت بیمه: همان‌طور که پیش از این نیز اشاره شد، تمامی تعمیرات خودروی خسارت دیده، باید هماهنگی شرکت بیمه ما و پس از بازدید کارشناس خسارت این شرکت انجام شوند. در غیر این صورت، شرکت بیمه ما این امکان را دارد که روند پرداخت خسارت‌ها را متوقف کرده یا تنها کسری از آن‌ها را جبران کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما

شرکت بیمه ما همانند تمامی شرکت‌های بیمه، خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث را در ۲ گروه پوشش‌های مالی و پوشش‌های جانی قرار می‌هد. پوشش‌های جانی جبران کننده خسارت‌های وارده به خود اشخاص ثالث، راننده مقصر و سرنشینان خودروی وی است. در مقابل پوشش‌های مالی نیز خسارت‌هایی را که به خودروی شخص ثالث، اموال، ساختمان‌ و دارایی‌های وی وارد می‌شوند را پرداخت خواهد کرد. هر خسارتی بر اساس سقف تعهدات و سایر موارد قانونی پرداخت می‌شود.

پوشش‌های جانی یا بدنی 

 • دیه فوت: این دیه برای ماه‌های حرام سال ۱۴۰۲، مبلغی برابر با ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و برای ماه‌های غیرحرام این سال، ۹۰۰ میلیون تومان تعیین شده و شرکت بیمه موظف است این دیه را حداکثر تا ظرفیت استاندارد خودروی شخص ثالث پرداخت کند. اگر تعداد جان باختگان بیشتر باشد، راننده مقصر باید دیه مازاد را بپردازد.
 • دیه از کارافتادگی: اگر شخص یا اشخاص ثالث در اثر تصادف دچار از کارافتادگی شوند، بیمه شخص ثالث شرکت ما تا سقف تعهدات بیمه‌نامه، متعهد به پرداخت غرامت خواهد بود. میزان دیه نیز بر اساس گزارش پزشکی قانونی تعیین می‌شود.
 • دیه نقص عضو: در صورت وارد آمدن صدماتی که منجر به نقص عضو شخص ثالث می‌شوند، بیمه شخص ثالث ملزم به پرداخت دیه است. مبلغ این دیه نیز بر اساس مدارک پزشکی و گزارش پزشکی قانونی و تا سقف تعهدات بیمه‌نامه قابل پرداخت است.
 • هزینه‌های درمانی: اگر شخص یا اشخاص ثالث نیاز به درمان داشته باشند، بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما متعهد به پرداخت آن‌ها تا سقف تعهدات بیمه‌نامه است. این هزینه شامل هزینه‌های بیمارستان، داروهای مورد نیاز، جراحی، بستری شدن و موارد مشابه می‌شوند.
 • خسارت بدنی راننده و سرنشیان خودروی مقصر: بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما، خسارت‌های جانی راننده مقصر و سرنشینان خودروی وی را نیز پرداخت خواهد کرد. این جبران خسارت‌ها شامل دیه فوت، از کارافتادگی، نقص عضو و هزینه‌های درمانی هستند.

پوشش‌های مالی 

 • پرداخت خسارت خودروی شخص ثالث: تمامی خسارت‌های وارد شده به خودروی شخص ثالث در جریان تصادف، توسط بیمه شخص ثالث شرکت ما پرداخت می‌شوند. مثل هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات خودروی شخص ثالث، اجرت تعمیرکار، هزینه‌های اسقاط خودرو، افت قیمت آن و هر هزینه مرتبط دیگر. البته این پرداخت خسارت‌ها حداکثر تا سقف تعهدات بیمه‌نامه خواهند بود.
 • پرداخت خسارت‌های وارد شده به اموال شخص ثالث: هر دارایی فرد ثالث که در جریان تصادف آسیب ببیند، توسط بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. مثل ساختمان، محصولات کشاورزی، درخت، موبایل، تجهیزات و مواردی از این دست. البته این جبران خسارت‌ها نیز بر اساس ضوابط شرکت بیمه ما و سقف تعهدات بیمه‌نامه خواهد بود.

چند نکته:

 • شرکت بیمه ما امکان افزایش سقف تعهدات جانی و مالی را برای بیمه‌گزار فراهم کرده است. به این ترتیب که بیمه‌گزار در هنگام خرید یا تمدید بیمه شخص ثالث خود، می‌تواند با پرداخت مبالغ بالاتر، سقف تعهدات را بیشتر کند.
 • در رابطه با جبران خسارت خودروهای نامتعارف، آن‌ها باید خسارت‌های بیش از ۶۰۰ میلیون تومان را از بیمه بدنه خود پرداخت کنند. چرا که بیمه شخص ثالث خودروها را فقط تا این سقف (یعنی نصف دیه ماه حرام) جبران خسارت به عنوان خودروی متعارف در نظر می‌گیرد.

پوشش‌های تکمیلی بیمه ما 

این موارد در کنار پوشش‌های جانی و مالی اصلی به بیمه‌گزاران ارائه می‌شوند و آنان می‌توانند با پرداختی مبلغی جداگانه آن‌ها را خریداری کنند و خسارت‌های بیشتری را تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دهند. این پوشش‌های تکمیلی در ادامه فهرست شده‌اند؛

 • پوشش سرقت کلی خودرو
 • پوشش خسارت‌های وارد شده به بار و محموله
 • پوشش خسارت‌های وارد شده به خودرو در پارکینگ
 • پوشش هزینه‌های دادرسی تصادف
 • جبران خسارتهای وارد شده در اثر تصادف با حیوانات
 • خسارت‌های سیل و زلزله
 • پوشش کمک‌های اولیه
 • پوشش هزینه‌های ایاب و ذهاب در صورت عدم امکان استفاده از خودرو به مدت حداکثر ۳۰ روز در سال

موارد عدم جبران خسارت بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما

همانطور که اشاره شد، شرکت بیمه ما شرایط خاصی برای  پرداخت خسارت‌ها دارد و اگر این شرایط در تصادف پیش آمده وجود نداشته باشند، شرکت بیمه آن‌ها را پرداخت نمی‌کند. یکی از این موارد عدم پرداخت، استثنائات بیمه نامیده می‌شوند که در بین بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، مشترک هستند. اگر تصادف رخ داده جزء  این موارد باشد، تعهدات بیمه شخص ثالث معتبر نخواهند بود.

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش و اغتشاشات
 • خسارت‌های وارد شده در اثر تصادف عمدی یا با قصد آسیب رساندن
 • هزینه‌های ناشی از سوء استفاده از بیمه‌نامه
 • خسارت‌های وارد شده به خودرو ناشی از رانندگی بدون گواهینامه معتبر
 • خسارت‌های ایجاد شده به دلیل رانندگی در مسیرها و جاده‌های غیرمجاز
 • خسارت‌های ناشی از رانندگی در مسابقات و رقابت‌های اتوموبیل‌رانی
 • خسارت‌های ناشی از رانندگی در حالت خواب‌آلودگی یا بی‌هوشی
 • خسارت‌های ناشی از رانندگی با سرعت غیرمجاز
 • خسارت‌های ناشی از رانندگی با وسایل نقلیه غیرمجاز
 • خسارت‌های وارد شده به خودرو در اثر عدم رعایت مقررات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی
 • هزینه‌های ایجاد شده در تصادفات ناشی از نقص فنی خودرو
 • هزینه آسیب‌های وارد شده در اثر رانندگی در حالت مستی یا مصرف مواد مخدر
 • هزینه‌های تعمیر خود خودروی مقصر
 • خسارت وارد شده در اثر فرار از پلیس

خرید بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما

برای خرید بیمه شخص ثالث راه‌های زیادی وجود دارد؛ از مراجعه حضوری به نمایندگی‌های بیمه شرکت ما تا خرید تلفنی و البته بهتر از همه، خرید آنلاین بیمه. بیمه‌بازار بهترین پلتفرم آنلاینی است که می‌توانید از طریق آن اقدام به خرید بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما کنید. اما در کل با هر روشی که قصد انجام آن را داشته باشید، باید مدارک زیر را در اختیار شرکت بیمه برای بررسی وضعیت سابقه بیمه و تخفیف‌های احتمالی قرار دهید.

مدارک هویتی بیمه‌گذار 

 • اصل و کپی کارت ملی بیمه‌گزار
 • اصل و کپی گواهینامه رانندگی بیمه‌گزار

مدارک خودرو 

 • اصل و کپی کارت خودرو
 • اصل و کپی سند مالکیت خودرو
 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی (در صورت وجود)

سایر مدارک 

 • در صورتی که بیمه‌گزار شخص حقوقی باشد، باید مدارک هویتی و صلاحیت نماینده قانونی شرکت را نیز ارائه دهد.
 • اگر خودرو دارای سابقه بیمه‌ای باشد، باید مدارک مربوط به خسارت‌های قبلی را نیز ارائه دهد.

برای خرید تلفنی بیمه شخص ثالث ما، بیمه‌گزاران می‌توانند ابتدا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۸۸۰۰۰۰ هماهنگی‌های لازم را با کارشناسان فروش بیمه به عمل آوردند و سپس مدارک لازم را برای شرکت ارسال کنند.

مراحل دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما

بعد از وقوع تصادف، بیمه‌گزار باید مراحل زیر را برای دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث انجام دهد؛

تماس با پلیس: به منظور مشخص کردن مقصر حادثه و تهیه کروکی و گزارش تصادف

اعلام وقوع حادثه به شرکت بیمه: حداکثر تا ۵ روز بعد از تصادف و ارائه اطلاعات مربوط به تاریخ، ساعت، مکان و طرفین حادثه به بیمه‌گر.

ارئه مدارک زیر به شرکت بیمه:

 • گزارش پلیس
 • کروکی تصادف
 • مدارک هویتی بیمه‌گزار
 • مدارک بیمه‌نامه
 • کارت خودروی راننده مقصر
 • مدارک شناسایی شخص یا اشخاص ثالث زیان ‌دیده
 • مدارک پزشکی در صورت وجود خسارت جانی اشخاص ثالث و خود راننده مقصر
 • فاکتورهای تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده در خودرو شخص ثالث
 • مدارک مربوط به خسارت وارد شده به اموال اشخاص ثالث

پس از انجام این مراحل شرکت بیمه ما فرآیند را ادامه خواهد داد. به این ترتیب که ابتدا کارشناس خسارت را برای بازبینی خودروهای آسیب دیده اعزام می‌کند. سپس با بررسی گزارش این کارشناس و همچنین مدارک ارائه شده توسط بیمه‌گزار، اقدام به محاسبه مبلغ نهایی خسارت‌ها و پرداخت آن‌ها تا سقف تعهدات بیمه‌نامه می‌کند.

برای دریافت خسارت، بیمه‌گزار باید موارد زیر را رعایت کند:

 • حضور در صحنه تصادف تا زمان رسیدن پلیس
 • اجتناب از جابجایی خودروها و برهم زدن صحنه تصادف پیش از رسیدن نیروی انتظامی
 • عدم تعمیر خودرو پیش از بازبینی کارشناس ارزیابی خسارت شرکت بیمه ما

فرانشیز پوشش‌های مختلف بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما

فرانشیز، مبلغی است که بیمه‌گزار در هنگام پرداخت خسارت حوادث باید آن را پرداخت کند و بیمه‌گر، مابقی مبلغ خسارت را جبران می‌کند. فرانشیز، می‌تواند به صورت درصدی از مبلغ خسارت یا به صورت مبلغ ثابت تعیین شود. در بیمه شخص ثالث بیمه ما، فرانشیز جبران خسارت‌های مالی، ۲.۵ درصد مبلغ خسارت است. به عبارت دیگر، بیمه‌گر، ۹۷.۵ درصد مبلغ خسارت را جبران می‌کند و ۲.۵ درصد دیگر درصد مبلغ خسارت، توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

البته این فرانشیز فقط برای جبران خسارت‌های مالی از بیمه‌گزار دریافت می‌شود. در جبران خسارت‌های بدنی یا جانی، بیمه‌گزار نقشی ندارد و تمام هزینه‌ها توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

محاسبه نرخ و قیمت بیمه شخص ثالث شرکت بیمه ما

شرکت بیمه ما قیمت بیمه‌نامه‌های خودروهای مختلف را بر اساس چند فاکتور مهم انجام می‌دهد. در ادامه این موارد فهرست شده و مورد بررسی قرار گرفته‌اند؛

 • سال ساخت خودرو: بیمه ما برای خودروهایی که سال ساخت پایین‌تری دارند، بیمه‌نامه ارزان‌تری در نظر می‌گیرد. به این دلیل که میزان استهلاک و خرابی این خودروها کمتر بوده و در نتیجه احتمال تصادف و بروز خسارت را کاهش می‌دهند.
 • ویژگی‌های فنی: این شرکت ویژگی‌های فنی خودروها مثل مدل، وضعیت فنی، تعداد سیلندر خودرو و ظرفیت آن‌ها را هم در تعیین قیمت بیمه‌نامه مدنظر قرار می‌دهد. به این ترتیب که اگر این ویژگی‌ها امنیت خودرو را بالاتر ببرند، برای آن‌ها قیمت بیمه‌نامه پایین‌تری محاسبه می‌کند.
 • میزان تخفیفهای بیمه: شرکت‌ بیمه ما در زمان خرید بیمه شخص ثالث و در کل تمامی بیمه‌ها، تخفیف‌های متنوعی برای خریداران در نظر می‌گیرد که تا حد زیادی قیمت بیمه‌نامه‌ها را کاهش می‌دهند.
 • سقف تعهدات مالی: بیمه‌گزار می‌تواند سقف تعهدات مالی بیمه‌نامه خود را مشخص کند. به هر میزان که سقف تعهدات مالی بالاتر برود، بیمه ما قیمت بالاتری برای بیمه‌نامه تعیین می‌کند.
 • پوشش‌های تکمیلی: بیمه ما در کنار پوشش‌های جانی و مالی، پوشش‌های تکمیلی ر اهم در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهد که قیمت متفاوتی نسبت به پوشش‌های اصلی دارند و انتخاب هر کدام از آن‌ها، قیمت بیمه‌نامه شخص ثالث را افزایش خواهد داد.

بر اساس فرمول‌های زیر، نرخ و قیمت بیمه‌نامه شخص ثالث هر خودرو تعیین می‌شود:

«نرخ بیمه شخص ثالث خودرو = نرخ پایه × ضریب کاربری × ضریب سال ساخت»

«قیمت بیمه شخص ثالث = نرخ بیمه شخص ثالث خودرو × میزان تعهدات مالی بیمه‌نامه × مدت زمان قرارداد بیمه‌نامه × درصد تخفیف عدم خسارت × میزان جریمه دیرکرد»

تخفیف‌های بیمه‌نامه شخص ثالث شرکت بیمه ما

شرکت بیمه ما تخفیف‌های گسترده‌ای را در اختیار خریداران قرار می‌دهد و هر بیمه‌گزار با توجه به شرایط خود و خودروی خود، می‌تواند از یک یا چند تخفیف استفاده کند. این تخفیف‌ها در ادامه قابل مشاهده هستند؛

 • تخفیف عدم خسارت: شرکت بیمه ما و همین‌طور تمامی شرکت‌های بیمه دیگر، موظف هستند که این تخفیف را  در نظر بگیرند. سازوکار این تخفیف هم به این صورت است که به ازای هر سالی که بیمه‌گزار در آن خسارتی از بیمه شخص ثالث دریافت نکند، درصدی به عنوان تخفیف عدم خسارت برای بیمه‌نامه شخص ثالث جدید وی قابل محاسبه است. این درصدها به تفکیک هر سال به شرح زیر هستند:
  •  
 • سال اول: ۵٪
 • سال دوم: ۱۰٪
 • سال سوم: ۱۵٪
 • سال چهارم: ۲۰٪
 • سال پنجم: ۲۵٪
 • سال ششم: ۳۰٪
 • سال هفتم: ۳۵٪
 • سال هشتم: ۴۰٪
 • سال نهم: ۴۵٪
 • سال دهم: ۵۰٪

بر اساس قانون جدید بیمه، در صورت دریافت خسارت از شرکت بیمه ما، تمامی تخفیف‌های عدم خسارت به یک باره صفر نمی‌شوند و به صورت پلکانی کاهش پیدا می‌کنند. به این ترتیب که:

  •  
 • خسارت‌های مالی برای اول ۲۰٪، برای بار دوم ۳۰٪ و برای بار سوم و بیشتر ۴۰٪ از تخفیف‌های عدم خسارت کم می‌کنند
 • در خسارت‌های جانی برای بار اول ۳۰٪، برای بار دوم ۷۰٪ و برای بار سوم و بیشتر ۱۰۰٪ تخفیف‌های عدم خسارت کاهش پیدا می‌کنند.

 خرید بیمه بدنه ما از بیمه بازار

بیمه ما با این که یک شرکت نوپا در این صنعت محسوب می‌شود، اما توانسته از همان ابتدا با ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای آن هم با کیفیت بالا و نوآوری‌های متعدد، جایگاه خوبی کسب کند و در رتبه یک توانگری قرار داشته باشد. جبران خسارت‌ها به طور کامل و سریع، وجود شعب و نمایندگی‌های متعدد و ارائه کامل‌ترین پوشش‌های بیمه‌ای از جمله دلایلی هستند که باعث ایجاد اعتماد بین بیمه‌گذاران شده‌اند. بیمه‌های خودرویی مثل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو، جزء پرتقاضاترین بیمه‌های این شرکت هستند و خرید آنلاین آن‌ها به راحتی و به سرعت از طریق پلتفرم آنلاین خرید بیمه بیمه‌بازار قابل انجام است. برای دریافت مشاوره رایگان جهت انتخاب و خرید بیمه کافی‌ست با شماره 91007240 تماس بگیرید. متخصصین بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه در کنار شما خواهند بود.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟