thirdparty

بیمه شخص ثالث سینا

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه سینا
بیمه سینا
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه شخص ثالث شرکت سینا

شرکت بیمه سینا یکی از شرکت‌های خصوصی بیمه است و بیمه‌نامه‌های مختلفی دارد. یکی از این بیمه‌نامه‌ها، بیمه شخص ثالث است که خسارت‌های وارد شده به اشخاص دیگر در زمان رانندگی را پرداخت می‌کند. اگر در حادثه رانندگی شما مقصر باشید، می‌توانید برای پرداخت خسارت‌های جانی و مالی به اشخاص خسارت‌دیده از بیمه شخص ثالث شرکت سینا استفاده کنید. در ادامه، با اطلاعات مربوط به قیمت بیمه شخص ثالث سینا و نحوه خرید آن آشنا خواهید شد.

درباره بیمه شخص ثالث شرکت سینا

مهم‌ترین نکته درباره بیمه شخص ثالث این است که خرید آن ضروری است. شما بعد از خرید ماشین باید این بیمه‌نامه را تهیه کنید. بیمه بدنه هم مخصوص خودرو است. بیمه بدنه خسارت‌های مربوط به ماشین بیمه‌گذار را پوشش می‌دهد. اگر می‌خواهید با خیال راحت رانندگی کنید، بهتر است بیمه بدنه سینا و بیمه شخص ثالث این شرکت را با هم تهیه کنید.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شرکت سینا

شرکت بیمه سینا برای بیمه شخص ثالث ۳ نوع پوشش دارد و هزینه خسارت‌های وارد شده را پرداخت می‌کند. در این بخش، انواع پوشش‌های بیمه شخص ثالث سینا را توضیح می‌دهیم:

 • پوشش خسارت مالی اشخاص ثالث

اگر شما به عنوان بیمه‌گذار در حادثه رانندگی مقصر باشید و به خودرو یا اموال شخص دیگری آسیب بزنید، شرکت بیمه سینا هزینه خسارت‌های مالی را تا سقف ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

 • پوشش خسارت جانی اشخاص ثالث

گاهی اوقات در حوادث رانندگی، افراد پیاده‌ یا راننده‌های دیگر آسیب می‌بینند یا فوت می‌کنند. در این شرایط، شرکت بیمه سینا خسارت‌های ایجاد شده را پرداخت می‌کند. این خسارت‌ها شامل هزینه‌های درمانی و دیه هستند.

 • پوشش حوادث راننده

اگر در حادثه رانندگی، شما به عنوان راننده و مقصر حادثه آسیب ببینید، بیمه شخص ثالث خسارت‌ها را پرداخت می‌کند. نکته مهم این است که این نوع بیمه‌نامه شامل خسارت‌های مالی واردشده به خودروی بیمه‌گذار نیست. برای جبران خسارت‌های وارد شده به خودرو لازم است بیمه بدنه سینا را تهیه کنید.

استثناهای بیمه شخص ثالث سینا

بیمه شخص ثالث سینا هزینه خسارت‌های زیر را پرداخت نمی‌کند:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، اعتصابات، اعتراض، شورش و بلوا

 • خسارت‌های ناشی از تشعشع‌های هسته‌ای

 • خسارت‌های ایجادشده توسط راننده مقصر بدون گواهینامه

 • خسارت‌های عمدی از سمت بیمه‌گزار

 • حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله و طوفان

 • حوادث ناشی از مسابقه‌های شرط‌بندی

 • خسارت‌های ناشی از تعقیب و گریز پلیس

قیمت بیمه شخص ثالث سینا

قیمت بیمه شخص ثالث به عوامل مختلفی مثل نوع خودرو، کاربری خودرو، مدت اعتبار بیمه‌نامه، جریمه دیرکرد و تخفیف‌های عدم خسارت آن مشخص می‌شود. برای محاسبه قیمت بیمه باید نوع خودرو را از بین خودروهای سواری، کامیون و اتوبوس مشخص کنید. 

به‌علاوه، اگر خودروی شما تاکسی است، باید هزینه بیشتری برای خرید بیمه شخص ثالث پرداخت کنید. مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه هم در قیمت بیمه شخص ثالث تاثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید هزینه کمتری برای خرید بیمه شخص ثالث پرداخت کنید، می‌توانید شش ماهه یا سه ماهه بخرید. معمولا قرارداد بیمه شخص ثالث برای ۱ سال صادر می‌شود. همچنین، در صورتی‌که تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث را با تاخیر انجام دهید، علاوه‌بر حق بیمه باید جریمه دیرکرد را هم بپردازید. در نهایت، اگر در طول ۱ سال از بیمه‌نامه‌تان استفاده نکنید

استعلام بیمه شخص ثالث سینا در سامانه سنهاب بیمه بازار

اگر می‌خواهید سابقه بیمه شخص ثالث و تاریخ انقضای آن را مشاهده کنید، کافیست شماره پلاک ماشین و کد ملی خودتان را در سامانه سنهاب بیمه بازار وارد کنید. با این کار، اطلاعات خودرو مثل نوع کاربری، برند، سال تولید خودرو، تاریخ شروع و پایان بیمه را می‌توانید در سایت ببینید.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث سینا

هنگام محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث شرکت سینا باید به تخفیف‌های این شرکت هم توجه کنید. اگر در طول مدت زمان قرارداد بیمه از کوپن‌های شرکت بیمه سینا استفاده نکنید، جریمه دیرکرد بیمه شما بخشیده می‌شود و از سال دوم مشمول تخفیف می‌شود. به‌علاوه، در صورتی‌که بتوانید تخفیف عدم خسارت بیمه سینا را بگیرید، ۵۰ درصد از ارزش بیمه‌نامه شما کم می‌شود و می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث شرکت سینا

اگر بعد از وقوع حادثه، گزارش پلیس را دارید، با داشتن مدارک زیر می‌توانید خسارت مالی را دریافت کنید:

 • تکمیل فرم اعلام خسارت

 • اصل و کپی گواهینامه رانندگی بیمه‌گزار و زیان‌دیده

 • اصل و کپی کارت خودروی بیمه‌گزار و زیان‌دیده

 • اصل و کپی بیمه‌نامه شخص ثالث

 • سند مالکیت خودروی خسارت‌دیده

 • ارائه کروکی پلیس

اگر گزارش پلیس را ندارید، باید خودروی مقصر و خودروی خسارت‌دیده را به مرکز پرداخت خسارت ببرید. در این مرکز، کارشناس بیمه از ماشین‌ها بازدید می‌کند و خسارت را تایید می‌کند. بعد از تایید خسارت، با داشتن مدارک زیر می‌توانید خسارت را دریافت کنید:

 • اصل و کپی گواهینامه رانندگی مقصر و زیان‌دیده

 • اصل و کپی کارت خودروی مقصر و زیان‌دیده

 • اصل و کپی بیمه شخص ثالث مقصر و زیان‌دیده

 • گزارش تایید خسارت کارشناس بیمه

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی

اگر در اثر حادثه رانندگی، شخصی غیر از راننده آسیب ببیند، می‌توانید با داشتن مدارک زیر خسارت آسیب‌های جانی را دریافت کنید:

 • گزارش پلیس

 • برگه کروکی تنظیم‌شده توسط افسر کاردان فنی

 • نظریه کارشناس رسمی دادگستری

 • کارت ملی مقصر

 • برگه بازجویی راننده مقصر و شخص زیان‌دیده

 • کارت ملی و شناسنامه و مشخصات کامل اشخاص آسیب‌دیده

 • نظرات پزشکی قانونی

 • رای نهایی دادگاه

 • کپی شناسنامه افراد خسارت‌دیده

 • پرونده، مدارک پزشکی و اصل صورت‌حساب بیمارستان

خرید بیمه شخص ثالث سینا از بیمه بازار  

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث شرکت سینا را به صورت آنلاین خریداری کنید، می‌توانید مراحل خرید بیمه آنلاین را در سایت بیمه بازار انجام دهید. برای این کار باید مشخصات خودرو مثل نوع آن، برند، مدل و سال ساخت خودرو را وارد کنید. در صورتی‌که قبلا از شرکت بیمه‌ دیگری، بیمه شخص ثالث خریداری کردید، باید نام شرکت بیمه، تاریخ شروع و پایان قرارداد بیمه و میزان تخفیف‌های عدم خسارت را وارد کنید. 

در مرحله بعدی، می‌توانید انواع بیمه‌نامه‌های شخص ثالث شرکت بیمه سینا را مشاهده کنید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید. توصیه ما این است که قبل از تاریخ سررسید بیمه، برای خرید بیمه شخص ثالث اقدام کنید و تمدید آن را به آخرین روزهای اعتبار موکول نکنید. فراموش نکنید که اگر نتوانید بیمه‌نامه را تمدید کنید، طبق قانون نمی‌توانید از ماشینتان استفاده کنید. به‌علاوه، اگر در روزهای بدون بیمه حادثه‌ای رخ دهد، هزینه‌های حادثه به عهده شماست و شرکت بیمه هیچ تعهدی ندارد. بنابراین، خرید بیمه را همین امروز انجام دهید. 

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟