بیمه‌بازار

چرا بیمه شخص ثالث آسیا؟

همان‌طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است و اگر راننده‌ای به دیگران خسارت جانی یا مالی وارد کند، جبران خسارت برعهده وی است. بیمه شخص ثالث یک راه حل امن و تعهدی برای جبران خطای راننده مقصر است.

یکی از شرکت‌های نام آشنایی که بیمه شخص ثالث ارائه می‌دهد، بیمه آسیا است که با مزایای استفاده از خدمات آن آشنا می‌شویم:

 • بیمه آسیا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه بیمه است که در سال ۱۳۳۸ در ایران به‌عنوان یک شرکت بیمه خصوصی شروع به فعالیت کرده است.
 • بیمه گذار می‌تواند در بیمه شخص ثالث آسیا بالاترین پوشش مالی را انتخاب کند.
 • طی سال‌های اخیر بیمه آسیا بهترین رتبه در زمان پاسخگویی به شکایات واصله را داشته است.
 • متقاضیان بیمه شخص ثالث آسیا می‌توانند بیمه نامه خود را به‌صورت آنلاین و اقساطی هم دریافت کنند.
 • بیمه آسیا در کنار بیمه ایران جزو شرکت‌هایی است که بالاترین پوشش مالی را ارائه می‌دهد، بنابراین گزینه‌‌ای مناسب برای خریداران این بیمه به‌شمار می‌رود.

محاسبه بیمه ثالث آسیا

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث آسیا چندین عامل دخالت دارد که بدون درنظر گرفتن آنها نمی‌توان نرخ مشخصی برای آن تعیین کرد:

 • حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی
 • تخفیف عدم خسارت
 • جریمه دیرکرد بیمه‌نامه
 • مدل وسیله نقلیه
 • تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • تخفیفات درنظر گرفته شده از سوی شرکت بیمه
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه

خرید بیمه شخص ثالث آسیا می‌تواند غیرحضوری و تنها با وارد کردن اطلاعات خودرو در سایت بیمه‌بازار انجام شود. بیمه‌بازار امکان خرید و تمدید بیمه شخص ثالث آسیا را برایتان فراهم آورده است.

اگر زمان تمدید بیمه‌نامه خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید تاریخ انقضای بیمه‌نامه‌تان را در یادآور زمان تمدید بیمه ثبت نمایید. بیمه بازار با ارسال پیامک یادآوری، موعد سررسید بیمه‌تان را بی‌هیچ زحمتی به شما اطلاع می‌دهد.

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث آسیا:

در گذشته تخفیف عدم خسارت بيمه شخص ثالث آسیا همانند دیگر شرکت‌های بیمه برای آن دسته از وسایل نقلیه‌ای اعمال می‌شد که بیمه ‌نامه‌شان در طول مدت اعتبار دچار هیچ‌گونه خسارتی نمی‌شدند.

امروزه این قوانین کمی تغییر کرده است و خودروها در هر صورت از تخفیف عدم خسارت بهره‌مند می‌شوند اما از میزان این تخفیفات به ازای هربار خسارت چند درصد کم می‌شود.

جدول نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث آسیا:

جدول نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث آسیا

بیمه آسیا دو نوع خسارت جانی و مالی را در بیمه ثالث خود تحت پوشش قرار می‌دهد:

۱. خسارت‌ جانی که به فرد زیان‌دیده وارد می‌شود (سقف پوشش جانی سال ۱۴۰۰ در ماه‌های حرام ۶۴۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام ۴۸۰ میلیون تومان تعیین شده است)

۲. خسارت مالی که به فرد زیان‌دیده وارد می‌شود (حداقل ۱۶ میلیون تومان و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان)

۳. خسارت جانی که به راننده یا سرنشینان خودروی مقصر حادثه وارد می‌شود (بر مبنای دیه ماه غیرحرام ۴۸۰ میلیون تومان برای سال ۱۴۰۰)

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث آسیا

روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث آسیا نیز مشابه دیگر شرکت‌های بیمه است، به این‌صورت که اگر خسارت مالی وارد شده کمتر از ۱۶ میلیون تومان (برای سال ۱۴۰۰) باشد و طرفین حادثه به توافق برسند، نیازی به کشیدن کروکی یا گزارش مقامات انتظامی نیست.

تنها نیاز است ظرف ۵ روز کاری راننده مقصر و شخص زیان دیده همراه با مدارک خود به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه آسیا مراجعه کنند.

در صورت وجود اختلاف میان فرد مقصر و زیان دیده، وقوع خسارت جانی یا کامل نبودن مدارک هریک از طرفین، کشیدن کروکی از صحنه حادثه لازم است. در این شرایط فرد زیان دیده باید تشکیل پرونده دهد و پس از آن کارشناس بیمه از خودرو بازدید کرده و میزان خسارت را مشخص کند.

لازمه دریافت خسارت‌ جانی از بیمه شخص ثالث آسیا این است که راننده مقصر حادثه به یکی از شعبه‌های بیمه آسیا مراجعه و اعلام خسارت کند. در این مرحله نامه رسمی از مرکز پرداخت خسارت برای مراجع قضایی لازم است تا این مراجع مدارک لازم را جهت برآورد و پرداخت خسارت در اختیار طرفین حادثه قرار دهند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث آسیا:

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث آسیا:

در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، مدارک زیر نیز لازم است:

 • جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات
 • گواهی انحصار وراثت
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • تصویر شناسنامه اولیاءدم
 • قیم‌نامه

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث آسیا

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث آسیا را می‌توانید در هر زمان و مکانی با استفاده از سایت بیمه بازار انجام دهید. برای انجام این‌کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد سایت بیمه بازار و صفحه بیمه شخص ثالث شوید

۲. نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن را انتخاب کنید

۳. شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه خود را مشخص کنید

۴. درصد تخفیفات را مشخص کرده و با وارد کردن تعداد خسارات دریافت‌شده، سفارش خود را ثبت کنید

۵. باقی مراحل مربوط به بارگذاری عکس‌ها، نحوه ارسال و در نهایت پرداخت هزینه بیمه می‌باشد که با آماده داشتن مدارک خود در کمترین زمان ممکن انجام پذیر است

خرید از سایت و اپلیکیشن بیمه بازار به‌صورتی طراحی شده است که شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان مشخص شده بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان، در محل تعیین شده تحویل بگیرید.

راحتی خرید
بهترین قیمت
پشتیبانی همه روزه
صدور آنی