بیمه شخص ثالث آسیا

همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
صدور سریع بیمه
صدور سریع بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه
صدور ۷۰۰ هزار بیمه‌نامه

استعلام بیمه شخص ثالث آسیا

خرید بیمه شخص ثالث آسیا با امکان مقایسه‌ دقیق و استعلام قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه برای انتخاب بهترین بیمه‌ی شخص ثالث، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان خودرو بوده است. بیمه‌بازار با فراهم آوردن امکان استعلام آنلاین قیمت از تمامی شرکت‌های بیمه در چند لحظه و مقایسه‌ی آن‌ها، شما را در انتخاب بهترین بیمه ثالث آسیا همراهی می‌کند.

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث آسیا در بیمه‌بازار فقط کافی‌ست تا اطلاعات خودرو خود را وارد کرده و و به دقت به سوالات پاسخ دهید. پس از استعلام و مقایسه بهترین بیمه‌های شخص ثالث آسیا و در ادامه با بارگذاری مدارک  مورد نیاز و بررسی آن توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه شما در همان روز صادر شده و به دست شما خواهد رسید.

مراحل خرید بیمه شخص ثالث آسیا

1
step
ورود اطلاعات خودرو
اطلاعات و مشخصات خوردو خود را به دقت وارد کنید.
2
step
استعلام قیمت بهترین بیمه
با امکان استعلام و مقایسه قیمت معتبرترین شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه را انتخاب کنید.
3
step
تکمیل و بارگذاری مدارک
تصاویر مدارک مورد نیاز مانند گواهینامه،کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی خود را بارگذاری کنید.
4
step
صدور و دریافت بیمه‌نامه
پس از بررسی مدارک توسط کارشناسان بیمه‌بازار، بیمه‌نامه صادره را در همان روز تحویل بگیرید.

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه آسیا
بیمه آسیا
رتبه رضایتمندی
5
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه شخص ثالث آسیا

همان‌طور که می‌دانید بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است و اگر راننده‌ای به دیگران خسارت جانی یا مالی وارد کند، جبران خسارت برعهده وی است. بیمه شخص ثالث یک راه حل امن و تعهدی برای جبران خطای راننده مقصر است.
یکی از شرکت‌های نام آشنایی که بیمه شخص ثالث ارائه می‌دهد، بیمه آسیا است که با مزایای استفاده از خدمات آن آشنا می‌شویم:
 • بیمه آسیا یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه بیمه است که در سال ۱۳۳۸ در ایران به‌عنوان یک شرکت بیمه خصوصی شروع به فعالیت کرده است.
 • بیمه گذار می‌تواند در بیمه شخص ثالث آسیا بالاترین پوشش مالی را انتخاب کند.
 • طی سال‌های اخیر بیمه آسیا بهترین رتبه در زمان پاسخگویی به شکایات واصله را داشته است.
 • متقاضیان بیمه شخص ثالث آسیا می‌توانند بیمه نامه خود را به‌صورت آنلاین و اقساطی هم دریافت کنند.
 • بیمه آسیا در کنار بیمه ایران جزو شرکت‌هایی است که بالاترین پوشش مالی را ارائه می‌دهد، بنابراین گزینه‌‌ای مناسب برای خریداران این بیمه به‌شمار می‌رود.

محاسبه بیمه ثالث آسیا

برای محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث آسیا چندین عامل دخالت دارد که بدون درنظر گرفتن آنها نمی‌توان نرخ مشخصی برای آن تعیین کرد:

 • حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی
 • تخفیف عدم خسارت
 • جریمه دیرکرد بیمه‌نامه
 • مدل وسیله نقلیه
 • تعداد سیلندر و کاربری خودرو
 • تخفیفات درنظر گرفته شده از سوی شرکت بیمه
 • مدت اعتبار بیمه‌نامه

خرید بیمه شخص ثالث آسیا می‌تواند غیرحضوری و تنها با وارد کردن اطلاعات خودرو در سایت بیمه‌بازار انجام شود. بیمه‌بازار امکان خرید و تمدید بیمه شخص ثالث آسیا را برایتان فراهم آورده است.

اگر زمان تمدید بیمه‌نامه خود را فراموش می‌کنید، می‌توانید تاریخ انقضای بیمه‌نامه‌تان را در یادآور زمان تمدید بیمه ثبت نمایید. بیمه بازار با ارسال پیامک یادآوری، موعد سررسید بیمه‌تان را بی‌هیچ زحمتی به شما اطلاع می‌دهد.

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث آسیا:

در گذشته تخفیف عدم خسارت بيمه شخص ثالث آسیا همانند دیگر شرکت‌های بیمه برای آن دسته از وسایل نقلیه‌ای اعمال می‌شد که بیمه ‌نامه‌شان در طول مدت اعتبار دچار هیچ‌گونه خسارتی نمی‌شدند.

امروزه این قوانین کمی تغییر کرده است و خودروها در هر صورت از تخفیف عدم خسارت بهره‌مند می‌شوند اما از میزان این تخفیفات به ازای هربار خسارت چند درصد کم می‌شود.

جدول نحوه محاسبه تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث آسیا:

جدول نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث آسیا

بیمه آسیا دو نوع خسارت جانی و مالی را در بیمه ثالث خود تحت پوشش قرار می‌دهد:

۱. خسارت‌ جانی که به فرد زیان‌دیده وارد می‌شود (سقف پوشش جانی سال ۱۴۰۰ در ماه‌های حرام ۶۴۰ میلیون تومان و در ماه‌های غیرحرام ۴۸۰ میلیون تومان تعیین شده است)

۲. خسارت مالی که به فرد زیان‌دیده وارد می‌شود (حداقل ۱۶ میلیون تومان و حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان)

۳. خسارت جانی که به راننده یا سرنشینان خودروی مقصر حادثه وارد می‌شود (بر مبنای دیه ماه غیرحرام ۴۸۰ میلیون تومان برای سال ۱۴۰۰)

دریافت خسارت بیمه شخص ثالث آسیا

روند دریافت خسارت بیمه شخص ثالث آسیا نیز مشابه دیگر شرکت‌های بیمه است، به این‌صورت که اگر خسارت مالی وارد شده کمتر از ۱۶ میلیون تومان (برای سال ۱۴۰۰) باشد و طرفین حادثه به توافق برسند، نیازی به کشیدن کروکی یا گزارش مقامات انتظامی نیست.

تنها نیاز است ظرف ۵ روز کاری راننده مقصر و شخص زیان دیده همراه با مدارک خود به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه آسیا مراجعه کنند.

در صورت وجود اختلاف میان فرد مقصر و زیان دیده، وقوع خسارت جانی یا کامل نبودن مدارک هریک از طرفین، کشیدن کروکی از صحنه حادثه لازم است. در این شرایط فرد زیان دیده باید تشکیل پرونده دهد و پس از آن کارشناس بیمه از خودرو بازدید کرده و میزان خسارت را مشخص کند.

لازمه دریافت خسارت‌ جانی از بیمه شخص ثالث آسیا این است که راننده مقصر حادثه به یکی از شعبه‌های بیمه آسیا مراجعه و اعلام خسارت کند. در این مرحله نامه رسمی از مرکز پرداخت خسارت برای مراجع قضایی لازم است تا این مراجع مدارک لازم را جهت برآورد و پرداخت خسارت در اختیار طرفین حادثه قرار دهند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث آسیا:

مدارک لازم برای دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث آسیا:

در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، مدارک زیر نیز لازم است:

 • جواز دفن و خلاصه رونوشت وفات
 • گواهی انحصار وراثت
 • تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل‌شده متوفی
 • تصویر شناسنامه اولیاءدم
 • قیم‌نامه

خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث آسیا

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث آسیا را می‌توانید در هر زمان و مکانی با استفاده از سایت بیمه بازار انجام دهید. برای انجام این‌کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱. وارد سایت بیمه بازار و صفحه بیمه شخص ثالث شوید

۲. نوع وسیله نقلیه، مدل و سال ساخت آن را انتخاب کنید

۳. شرکت بیمه‌گر قبلی و تاریخ شروع و انقضای بیمه‌نامه خود را مشخص کنید

۴. درصد تخفیفات را مشخص کرده و با وارد کردن تعداد خسارات دریافت‌شده، سفارش خود را ثبت کنید

۵. باقی مراحل مربوط به بارگذاری عکس‌ها، نحوه ارسال و در نهایت پرداخت هزینه بیمه می‌باشد که با آماده داشتن مدارک خود در کمترین زمان ممکن انجام پذیر است

خرید از سایت و اپلیکیشن بیمه بازار به‌صورتی طراحی شده است که شما هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. با این‌حال، مشاوران ما در هر لحظه پاسخگوی سوالات شما هستند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید با پشتیبانی بیمه بازار به شماره ۹۱۳۱۱۱۰۰-۰۲۱ تماس گرفته و موارد را با ما درمیان بگذارید.

بیمه‌نامه شما در کمترین زمان و در همان روز صادر خواهد شد. شما می‌توانید در زمان مشخص شده بیمه‌نامه خود را با ارسال رایگان، در محل تعیین شده تحویل بگیرید.

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید
googlemyketbazaar

سوالات متداول

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهد خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث زمانی اتفاق می‌افتد که دارنده‌ وسیله نقلیه به دلایل متعدد مانند مشکلات مالی، فراموش کردن تاریخ اتمام اعتبار بیمه‌نامه، عدم دسترسی به دفتر بیمه یا به هر دلیل دیگری بیمه‌نامه خود را تمدید نکرده باشد، که در این شرایط دیرکرد به ‌صورت روزانه محاسبه و به هزینه بیمه شخص ثالث وی اضافه خواهد شد. در بعضی مواقع بخشش جریمه دیرکرد از سوی بیمه مرکزی اتفاق می‌افتد که البته از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش عموماً در بهمن ماه هر سال اعمال می‌شود.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

تخفیف بیمه‌‌ شخص ثالث در حال حاضر به خودرو تعلق دارد نه به شخص. در حالت عادی تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه روی خودرو باقی مانده و به خودروی خریدار منتقل می‌شود اما در صورت تمایل مالک خودرو، این تخفیف می‌تواند با فروش خودرو به خودروی بعدی مالک یا خودروی یکی از اعضای خانواده‌اش مانند همسر، فرزندان، پدر و مادر نیز انتقال یابد.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.