thirdparty

بیمه شخص ثالث تجارت نو

لطفا پلاک خودروی خود را وارد کنید:
الف
الف
ب
پ
ت
ث
ج
ح
د
ر
ز
ژ
س
ش
ص
ض
ط
ظ
ع
ف
ق
ک
گ
ل
م
ن
و
ه
ی
D
S
ایـران
پرچم
کد ملی مالک خودرو
شماره پلاک خود را ندارید؟

ارزش‌های بیمه‌‌بازار

صدور بیمه نامه در همان روز
صدور بیمه نامه در همان روز
امکان خرید قسطی بیمه
امکان خرید قسطی بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
همکاری با تمامی شرکت‌های بیمه
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته
پشتیبانی و همراهی تخصصی ۲۴ ساعته

شرکت‌های بیمه همراه بیمه بازار

توضیحات شرکت

بیمه تجارت نو
بیمه تجارت نو
رتبه رضایتمندی
3
دیدگاه کاربران
زمان پاسخگویی
رتبه رضایت مشتریان
سطح توانگری

بیمه شخص ثالث تجارت نو

شرکت بیمه تجارت نو در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد و در سال‌های آتی، توانست با افتتاح شعب جدید، ایجاد تحولات خلاقانه و حرکت به سمت جلو، به یکی از شرکت‌های موفق بیمه در ایران تبدیل شود. این شرکت با توانگری سطح ۱ و شفافیت بالای شاخص‌های رشد مالی به بیمه‌گزاران خود نشان می‌دهد که در جبران خسارات همراه آن‌ها خواهد بود. از خدمات بیمه‌ای این شرکت می‌توان به بیمه زندگی، درمان، حوادث، آتش‌سوزی، خودرو، مسئولیت، مهندسی، انرژی، اتکایی، کشتی، باربری، هواپیما و پول اشاره کرد.

در حال حاضر شرکت بیمه تجارت نو با ۳۷ شعبه و ۸۶۰ نمایندگی در سرتاسر ایران به خدمت‌رسانی می‌پردازد، سهمی یک درصدی از بازار بیمه شخص ثالث ایران دارد و امکان پرداخت خسارت سیار را نیز برای بیمه‌گزاران خود فراهم کرده است.

معرفی بیمه شخص ثالث تجارت نو

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌های اجباری خودروست که برای جبران خسارات جانی و مالی وارده بر شخص ثالث توسط بیمه‌گزار استفاده می‌شود. شرکت بیمه تجارت نو تعهد  دارد در تصادفات رانندگی، همه خسارات وارده بر اشخاص ثالث را جبران کند؛ اعم از خسارات بدنی مانند شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی جزئی یا کلی و دیه فوت افراد و خسارات مالی وارده بر اموال شخص ثالث.

خوب است بدانید در قراردادهای بیمه، منظور از شخص ثالث، همه افرادی‌ست که در تصادفات رانندگی دچار آسیب و خسارت می‌شوند، البته به جز راننده مقصر. راننده مقصر، که همان بیمه‌گزار است، شخص اول به شمار می‌رود و شخص ثانی نیز شرکت بیمه شما، یعنی شرکت تجارت نو خواهد بود. طبق این تعاریف، بیمه شخص ثالث شرکت تجارت نو به جبران خسارات راننده و سرنشینان خودروی شخص ثالث و سرنشینان خودروی مقصر خواهد پرداخت.

استثنائات بیمه شخص ثالث تجارت نو

بیمه شخص ثالث تجارت نو بعضی موارد را تحت پوشش قرار نمی‌دهد و بعضی موارد نیز به صورت پیش‌فرض تحت پوشش این بیمه نیستند. بعضی از این موارد شامل:

 • خسارات جانی راننده مقصر (توسط پوشش حوادث راننده جبران خواهند شد)؛
 • خسارات مالی خودروی راننده مقصر (توسط بیمه بدنه تجارت نو جبران خواهند شد)؛
 • خساراتی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گزار به خودرو وارد شده‌اند.

قیمت بیمه شخص ثالث تجارت نو

قیمت بیمه شخص ثالث تمامی شرکت‌های بیمه توسط فرمول مشابهی محاسبه می‌شود، به همین دلیل این نرخ‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. عواملی مانند نرخ پایه بیمه، ویژگی‌های خودروی شما، جریمه‌ها و تخفیف‌های بیمه شخص ثالث در تعیین این نرخ نقش دارند. شما می‌توانید با وارد کردن مشخصات خودروی خود در بیمه بازار، به استعلام بیمه شخص ثالث تجارت نو بپردازید و از مقدار دقیق حق بیمه خود آگاه شوید یا با توجه به این عوامل، قیمت بیمه را محاسبه کنید:

حق دیه کامل در سال

یکی از اصلی‌ترین عوامل در تعیین نرخ پایه بیمه توسط بیمه مرکزی، حق دیه کامل در سال است، زیرا دیه کامل فوت در ماه‌های حرام از سنگین‌ترین خساراتیست که توسط بیمه شخص ثالث جبران می‌شود. البته نرخ پایه بیمه یک قیمت ثابت نیست، بلکه به صورت یک بازه قیمتی ارائه می‌شود. شما می‌توانید هنگام خرید بیمه شخص ثالث تجارت نو، ارزان‌ترین بیمه را انتخاب کنید که مبلغی معادل ۲.۵ درصد دیه کامل ماه‌های حرام را تحت پوشش قرار می‌دهد یا با انتخاب کامل‌ترین بیمه شخص ثالث، ۵۰ درصد پوشش دیه کامل را دریافت کنید.

ویژگی‌ها و کاربری خودرو

نوع کاربری و میزان ریسک خودرو برای حوادث و خطرات احتمالی در تعیین حق بیمه شما نقش خواهند داشت، برای مثال، خودروهایی مانند آمبولانس، آتش‌نشانی، ماشین‌های بارکش، ماشین‌های صنعتی و تاکسی‌ها می‌توانند مشمول افزایش ۱۰ تا ۵۰ درصدی حق بیمه شوند، زیرا بیشتر احتمال درگیری در تصادفات رانندگی را دارند. همچنین نوع خودروی اتوکار، نوع خودروی بارکش (بر اساس وزن) و نوع وسیله نقلیه (کشاورزی، راه‌سازی و ساختمانی، حمل زباله و خیابان پاک‌کن‌ها) می‌تواند باعث افزایش یا کاهش بیمه شخص ثالث شود.

سال تولید و تعداد سیلندر خودرو

اگر از سال ساخت خودروی شما بیش از ۱۵ سال گذشته باشد، مشمول ۲ درصد افزایش حق بیمه به ازای هر سال خواهید شد. علاوه بر آن، خودروهایی با تعداد سیلندرهای مختلف مشمول نرخ‌های متفاوت حق بیمه خواهند شد. قیمت این بیمه برای خودروهای کمتر از ۴ سیلندر، دسته خودروهای پیکان، پراید و سمند، سایر خودروهای ۴ سیلندری و خودروهای بیشتر از ۴ سیلندری به ترتیب افزایش می‌یابد.

مصادیق افزایش حق بیمه شخص ثالث

عوامل دیگری نیز می‌توانند درصدی افزایش قیمت بیمه را به همراه داشته باشند. عوامل افزایش حق بیمه و میزان جریمه آن‌ها به این صورت است:

 • خودروی تاکسی و مسافرکش برون‌شهری با ۲۰ درصد افزایش حق بیمه؛
 • رانندگان خودروی حمل مواد سوختی مایع و گازی شکل با ۲۵ درصد افزایش حق بیمه؛
 • رانندگان حمل خودروی حمل مواد منفجره و خطرناک با ۵۰ درصد افزایش حق بیمه؛
 • صاحبان خودروی تعلیم و آزمون رانندگی با ۱۵ درصد افزایش حق بیمه؛
 • شرکت در مسابقات رانندگی با ۵۰ درصد افزایش حق بیمه؛
 • شرکت در مسابقات رانندگی موتورسیکلت با ۳۰ درصد افزایش حق بیمه؛
 • نداشتن برگه معاینه فنی ضروری با ۵ درصد افزایش حق بیمه؛
 • هر یدک اضافی با ۱۵ درصد افزایش حق بیمه؛
 • هر نمره منفی با ۱ درصد افزایش حق بیمه؛
 • هر تخلف حادثه‌ساز با ۰.۵ درصد افزایش حق بیمه.

تخفیف‌های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث تجارت نو تخفیف عدم خسارت را به همه بیمه‌گزاران خود ارائه می‌کند. برای این که مشمول تخفیف عدم خسارت شوید، لازم است برای حداقل یک سال تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشید، اما در تصادفات رانندگی خسارتی دریافت نکرده‌ باشید. در این صورت، میزان بیمه شما به این صورت محاسبه خواهد شد:

 • ۵ درصد تخفیف با ۱ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۱۰ درصد تخفیف با ۲ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۱۵ درصد تخفیف با ۳ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۲۰ درصد تخفیف با ۴ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۲۵ درصد تخفیف با ۵ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۳۰ درصد تخفیف با ۶ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۳۵ درصد تخفیف با ۷ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۴۰ درصد تخفیف با ۸ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۴۵ درصد تخفیف با ۹ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۵۰ درصد تخفیف با ۱۰ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۵۵ درصد تخفیف با ۱۱ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۶۰ درصد تخفیف با ۱۲ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۶۵ درصد تخفیف با ۱۳ سال سابقه عدم خسارت؛
 • ۷۰ درصد تخفیف با ۱۴ سال سابقه عدم خسارت.

مزایای بیمه شخص ثالث تجارت نو

با وجود نوپا بودن شرکت بیمه تجارت نو، این مجموعه توانسته مزایای رقابتی قابل توجهی ارائه کند و به انتخاب محبوبی برای بیمه‌گزاران تبدیل شود. از این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالاترین توانگری مالی با ثبت توانگری ۵ از ۵؛
 • ارائه شفافیت مالی در رابطه با رشد سرمایه‌های شرکت؛
 • خدمت‌رسانی با ۳۷ شعبه و ۸۶۰ نمایندگی در سرتاسر ایران؛
 • ارائه امکان دریافت خسارت از طریق نرم‌افزار یا تماس و اعزام کارشناس سیار.

راهنمای دریافت خسارت از شرکت بیمه تجارت نو

برای دریافت خسارت از این شرکت، می‌توانید با نصب نرم‌افزار بنو اعلام خسارت کنید تا کارشناس ارزیاب با شما تماس بگیرد. اگر امکان نصب این نرم‌افزار را نداشته باشید، می‌توانید با تماس با تجارت نو، خسارت خود را اعلام کنید تا کارشناس سیار به محل اعزام شود. در همه روش‌ها، لازم است مدارکی مانند اصل بیمه‌نامه راننده مقصر و آسیب‌دیده، اصل گواهی‌نامه و کارت ملی راننده مقصر و آسیب‌دیده، کروکی پلیس و سایر گزارش‌های قانونی ضروری را با توجه به نوع خسارت ارائه دهید.

خرید بیمه شخص ثالث تجارت نو از بیمه بازار

حالا که با مزایای بیمه شخص ثالث تجارت نو و جزئیات آن آشنا هستید، خوب است ساده‌ترین راه برای خرید این بیمه‌نامه آشنا شوید. برای خرید بیمه شخص ثالث تجارت نو از بیمه بازار، لازم است اطلاعات خود را در فرم محاسبه‌گر همین صفحه وارد کنید. در ادامه می‌توانید میزان پوشش مورد نظر خود را تعیین کنید و به سفارش بیمه بپردازید.

در مراحل نهایی سفارش، لازم است مدارکی مانند گواهینامه، سوابق بیمه و کارت خودرو را بارگذاری کنید و سپس حق بیمه را پرداخت کنید. با تکمیل این مراحل، مدارک شما توسط کارشناسان ما بررسی خواهند شد و بیمه‌نامه دیجیتال شما به شکل یک کد تصویری QR در اختیار شما قرار خواهد گرفت. داشتن این کد برای استفاده از خدمات بیمه شخص ثالث تجارت نو کافی خواهد بود، اما در صورت تمایل می‌توانید بیمه‌نامه کاغذی را نیز با ارسال رایگان دریافت کنید.  

مشتریان بیمه بازار چه می‌گویند؟

اپلیکیشن بیمه بازار

اپ موبایل

اپ بیمـه بــازار، بیمه نامه‌ای در جیب شما

با نصب اپلیکیشن بیمه‌بازار، در هر زمان و مکان به بیمه‌نامه‌ی دیجیتال خود دسترسی داشته باشید

سوالات متداول

بعد از خرید آنلاین بیمه‌نامه در صورت تمایل می‌توانید نسخه فیزیکی آن را نیز سفارش دهید.

آیا بعد از خرید بیمه شخص ثالث از بیمه بازار، نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را دریافت خواهیم کرد؟

اگر تمامی مدارک مورد نیاز به صورت کامل بارگذاری شده‌باشد؛ بیمه‌نامه شخص ثالث بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صادر می‌شود. بارگذاری مدارک به صورت ناقص، روند صدور را طولانی خواهد کرد.

بیمه نامه شخص ثالث، چه مدت بعد از خرید صادر و فعال می‌شود؟

بهترین زمان برای تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث، ۱۰ روز پیش از اتمام تاریخ اعتبار بیمه‌نامه است. هر زمانی از روز که بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو تمدید شود، اعتبار آن از بامداد روز آتی آغاز خواهد شد.

چند روز پیش از تمام شدن اعتبار بیمه‌نامه باید برای تمدید آن اقدام کرد؟

برای بررسی صحت و اصالت بیمه‌نامه خودرو، می‌توانید با مراجعه به صفحه bimebazar.com/sanhabInquiry و وارد کردن شماره بیمه‌نامه، کد یکتا، کد VIN (شماره ۱۷ رقمیِ شناسایی خودرو) و کد ملی خود از صحت آن اطمینان حاصل نمایید. همچنین امکان بررسی اصالت بیمه‌نامه از طریق ارسال پیامک وجود دارد.

چگونه می‌توان از صحت بیمه‌نامه خودرو مطمئن شد؟

بخشش جریمه دیرکرد فرآیندی است که از سوی سازمان بیمه‌مرکزی انجام می‌شود و از قاعده خاصی پیروی نمی‌کند. این بخشش معمولا یک بار در فصل بهار، یک بارتابستان و یک بار زمستان از طرف بیمه‌مرکزی به شرکت‌های بیمه اعلام می‌شود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث چه زمانی انجام می‌پذیرد؟

جریمه دیرکرد به صورت روزانه حساب می‌شود. یعنی به ازای هر روز تاخیر در خرید و تمدید، مبلغی به عنوان جریمه به بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد. چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم  در هر سال متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد.

جریمه تاخیر خرید بیمه شخص ثالث چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجا که تخفیف بیمه ثالث به شخص تعلق دارد؛ به دو شیوه می‌توان کار انتقال تخفیف را انجام داد. در صورتی که مالک ماشین قصد فروش داشته‌باشد؛ می‌تواند تخفیف بیمه‌اش را به خودروی جدیدی که خریده انتقال بدهد. درشرایطی دیگر، ممکن است صاحب بیمه‌نامه بخواهد تخفیفش را به شخص دیگری انتقال بدهد. در این صورت آن فرد حتما باید یکی از اعضای درجه یک خانواده‌ (پدر، مادر، همسر، فرزند) باشد. به جز این دو شیوه، امکان دیگری برای انتقال تخفیف وجود ندارد.

شرایط انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث چیست؟

به صورت کلی، انتقال تخفیف نیاز به دریافت الحاقیه دارد که ممکن است برای صاحب بیمه بار مالی داشته‌باشد. اما در صورتی که بیمه شخص ثالث را از بیمه‌بازار خریده باشید؛ می‌توانید تخفیف‌های مربوط به آن را بدون پرداخت هزینه، انتقال بدهید.

آیا امکان انتقال تخفیف بیمه ثالث از طریق خرید آنلاین بیمه در سایت بیمه بازار وجود دارد؟

در بیمه‌بازار امکان خرید بیمه شخص ثالث قسطی وجود دارد. فقط کافی است ‌هنگام خرید بیمه خود، مشخص کنید از کدام شرکت بیمه می‌خواهید بیمه ثالث خود را خریداری کنید. در مرحله ثبت سفارش تعداد اقساطی که شرکت بیمه در نظر گرفته است و مقدار هر قسط را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که ممکن است شرکت قبلی که از آن بیمه خود را تهیه کرده‌اید، در سال جدید بیمه‌نامه را قسطی ارائه ندهد.

آیا می‌توان بیمه شخص ثالث را اقساطی تهیه کرد؟

خیر، در حال حاضر خرید قسطی بیمه شخص ثالث فقط با ارائه «چک صیاد» امکان‌پذیر است. علاوه بر آن، تنها ساکنین شهر تهران می‌توانند از این امکان استفاده کنند و در این مورد خاص، منظور از تهران، مجموع ۲۲ منطقه شهرداری است.

آیا امکان خرید قسطی بدون چک در سایت بیمه‌بازار وجود دارد؟

بله، بعد از خرید بیمه‌ثالث به صورت آنلاین طرف حساب شما «شرکت بیمه‌ای است که از آن بیمه خریده‌اید.» بنابراین برای جبران خسارت خارج از تهران باید به شعبه‌های آن شرکت بیمه خاص، مراجعه و روند دریافت خسارت را طی کنید. 

اگر بیمه ثالث را به صورت آنلاین بخریم؛  می‌توانیم خارج از تهران خسارت دریافت کنیم؟

بیمه‌بازار در حوزه صدور بیمه شخص ثالث با «تمامی شرکت‌های بیمه» همکاری دارد. شما در بیمه‌بازار می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف‌ استفاده کنید و هزینه را به صورت قسطی بپردازید. 

بعد از خرید بیمه و ارسال تصویر مدارک، بیمه ثالث شما سریعا صادر می‌شود و در صورت درخواست، نسخه فیزیکی آن، بدون دریافت هزینه و به صورت رایگان، به آدرس درج شده در فرم ارسال خواهد شد.

خرید بیمه‌ ثالث از بیمه‌بازار چه امتیازی دارد؟

خیر، قانونِ لزوم ارائه نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث لغو شده‌است. شما می‌توانید به راحتی از نسخه آنلاین و دیجیتالی که لینکش با پیامک به تلفن همراهتان ارسال می‌شود استفاده کنید.

آیا دریافت نسخه فیزیکی و کاغذی بیمه شخص ثالث ضروری است؟

قیمت بیمه شخص ثالث که روی بیمه‌نامه ذکر می‌شود برای همه شرکت‌های بیمه یکسان است. دلیل تفاوت قیمت‌ها در آفرهای ویژه‌ای است که بیمه‌بازار برای برخی از شرکت‌ها در نظر می‌گیرد. 

دلیل تخفیف‌ها و اختلاف قیمت بیمه شخص ثالث بین شرکت‌های مختلف در سایت بیمه‌بازار چیست؟

چون واحد صدور بیمه در شرکت‌ها به مدارک به روز شده نیاز دارد. 

چرا برای هر بار خرید و تمدید بیمه شخص ثالث باید مدارک را بارگذاری کنیم؟

بله، برای تمدید بیمه‌نامه شما می‌توانید به هر یک از شرکت‌های بیمه‌ای مورد نظر خود مراجعه کنید و در خواست تمدید بیمه‌نامه نمایید. همچنین تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو شما نیز حفظ خواهد شد. توجه داشته باشید که با تغییر شرکت بیمه تخفیف‌ها نیز منتقل می‌شوند.

آیا تغییر شرکت بیمه امکان‌پذیر است؟ قوانین و مقررات آن به چه صورت است؟ 

در صورت مفقودی بیمه‌نامه شخص ثالث، باید با در دست داشتن کارت خودرو و کارت شناسایی به نمایندگی صادرکننده بیمه مراجعه کرد. پس از انجام پروسه‌ی اعلام مفقودی برای فرد یک گواهی صادر خواهد شد که ارزش قانونی آن به اندازه اصل بیمه‌نامه است.

اگر بیمه‌نامه شخص ثالث گم شود چه کارهایی باید انجام داد؟ 

بیمه شخص ثالث هزینه‌های مربوط به درمان، فوت و خسارت‌های وارد شده به اموال را پوشش می‌دهد. بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه اجباری است.

منظور از بیمه شخص ثالث چیست؟

اشخاص ثالث در بیمه ثالث کسانی هستند که در حادثه دچار زیان مالی و جانی شده‌اند. 

شخص ثالث در بیمه شخص ثالث کیست؟

بله. داشتن بیمه شخص ثالث برای کلیه رانندگان وسایل نقلیه ( مسافری،بارکش، موتورسیکلت و…) اجباری است.

آیا داشتن بیمه شخص ثالث برای همه افراد اجباری است؟

رانندگی بدون بیمه شخص ثالث ممنوع است. در صورتی که وسیله نقلیه‌ای دچار حادثه شود و دارای بیمه شخص ثالث نباشد، راننده مقصر تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان دیده در حادثه، زندانی خواهد شد. همچنین خرید و فروش وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث امکان‌پذیر نیست.

نداشتن بیمه شخص ثالث چه عواقبی دارد؟

برای استعلام قیمت بیمه شخص ثالث می‌توانید اطلاعات خودروی خود را در سایت بیمه بازار وارد کنید تا لیستی ازتعرفه شرکت‌های بیمه برای شما نمایش داده شود. همچنین برای اطمینان از صحت بیمه شخص ثالث می‌توانید به سامانه سنهاب بیمه بازار مراجعه کنید. 

چگونه بیمه شخص ثالث را استعلام کنیم؟

 برخورداری از بیمه شخص ثالث برای تمام رانندگان اجباری است. این بیمه می‌تواند خسارات جانی و ملی بروز حادثه را به میزان قابل توجهی تحت پوشش قرار دهد. 

مزایای بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه هزینه دیه و نقص عضو راننده را پرداخت می‌کند اما هزینه‌های پزشکی راننده مقصر را جبران نمی‌کند. راننده مقصر در صورتی که بخواهد خسارت پزشکی را پرداخت کند، باید از بیمه حوادث انفرادی استفاده نماید.

آیا بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده را جبران می‌کند؟ 

مهم‌ترین شرط بیمه شخص ثالث داشتن گواهینامه است. در صورتی که راننده گواهینامه نداشته باشد، شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را تقبل نخواهد کرد.  

در صورت نداشتن گواهینامه آیا خسارات وارد شده را می‌توان از طریق بیمه شخص ثالث جبران نمود؟

نحوه محاسبه بیمه شخص ثالث ماشین به این صورت است که سالی 5 درصد به بیمه‌نامه اضافه می‌شود و این درصد از حق پایه بیمه کسر می‌شود. 

 بیمه شخص ثالث ماشین چگونه محاسبه می‌شود؟

حق بیمه شخص ثالث هر ساله بر اساس نرخ دیه اعلام شده توسط قوه قضاییه تعیین می‌شود. به دلیل تورم با افزایش نرخ دیه، سطح پوشش بیمه‌گزار افزایش پیدا می‌کند. هر زمانی که شخص بخواهد سطح پوشش بیمه شخص ثالث خود را افزایش دهد و یا اقدام به عوض کردن نام مندرج بر روی بیمه‌نامه کند، باید درخواست الحاقیه نماید.  
 

الحاقیه بیمه شخص ثالث چیست و چه زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟